• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

یه چیزی هست که میدونم به احتمال 1000% پرسیده شده!ولی من تو چند صفحه قبل که نگا کردم ندیدم.راستش واسه بقیه حوصله نداشتم.
کتابای تست بدجوری منو درگیر کرده.کلا نمیدونم چی بزنم.گاج که میگن خیلی آسونه.میترسم وقتی که میذارم بی فایده باشه.خیلی سبزم یه عده میگن سوال سخت و غیر استاندارد داره.قلم چی هم که همش سوال کنکوره.اونا رو باید بذاریم بعد عید.انرژی اتمی هم نمیدونم راستش... :-??
من الان گاج میزنم.خودمم احساس میکنم آسونن که میتونم خیلیاشونو جواب بدم.البته هوز کتابی نخریدم.اینا مال آشناهاست.
راهنماییم کنید لدفا!!!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از Shaghayegh11 :
یه چیزی هست که میدونم به احتمال 1000% پرسیده شده!ولی من تو چند صفحه قبل که نگا کردم ندیدم.راستش واسه بقیه حوصله نداشتم.
کتابای تست بدجوری منو درگیر کرده.کلا نمیدونم چی بزنم.گاج که میگن خیلی آسونه.میترسم وقتی که میذارم بی فایده باشه.خیلی سبزم یه عده میگن سوال سخت و غیر استاندارد داره.قلم چی هم که همش سوال کنکوره.اونا رو باید بذاریم بعد عید.انرژی اتمی هم نمیدونم راستش... :-??
من الان گاج میزنم.خودمم احساس میکنم آسونن که میتونم خیلیاشونو جواب بدم.البته هوز کتابی نخریدم.اینا مال آشناهاست.
راهنماییم کنید لدفا!!!

واسه چه درسی؟! درس به درس فرق می کنه.

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Stewie Griffin :
واسه چه درسی؟! درس به درس فرق می کنه.
اگه بگم همه ی درس ها به غیر از عمومیا...!!!!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

همه کتاب های یک انتشارات مثل هم نیستند که مثلا بگی گاج ها کلا آسونه. انتخاب ها برای کتاب خیلی زیاده. بهترین راه اینه که از چندتا کنکوری سابق که رتبه خوبی هم آوردن بپرسی که چه کتاب هایی کار کردن. براساس برآیند نظر اونها برو کتاب بخر و کار کن.

برای انتخاب کتاب لطفا اول یک دور این تاپیک رو بخون از اول مخصوصا صفحه های آخرش.

AliReza_k

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی "1"
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
علم و صنعت(I.U.S.T)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( م شيمي خودمون) :

به نقل از Shaghayegh11 :
اگه بگم همه ی درس ها به غیر از عمومیا...!!!!

ببین مثال میزنم. برای دیف مثلا لازم نیس کل کتاب های موجود اعم از قلمچی آبی ، بنفش یا اندیشه فایق یا گاج یا ... رو بخونی. من اومدم چنین کاری بکنم که بدبخت شدم چون نصفه میمونه و وقت نمیشه تمومشون کرد و ب معنای واقعی بستن، بستشون. مثلا تو دیف من توصیه میکنم نارنجی و نشر الگو کفایت میکنه. خصوصا انتگرال نشر الگو که محشره. (جلد 2ش)

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

کي گفته گاج آسونه؟
گاج ازمعتبرترين انتشارات حال حاضره!شايدسابقه ومقبوليتش ازهمه انتشارات بيشترباشه!
اصولادانش آموزي موفق تره که چندکتابه کارکنه!هرکتابي بايه ديدمتفاوتي چاپ ميشه!وگرنه اصلافروش نداره!
گاج خيلي کنکوري کارميکنه وانتشارات ديگه تأليفي!
بچه هاباورکنيدانقدوقت هست که شمابايه انتخاب آگاهانه چندکتابه کارکنيد!پس زيادي حول نکنيد!
---
2.من خودم هروقت درس زيادميخوندم باتوجه به اين که سال کنکوريه سري مسائل شخصي برام پيش اومدکه نصف انرژيموميگرفت خيلي سردردميگرفتم!من تايم ميگرفتم وبين درسام توبازه ربع الي نيم ساعتي ميخوابيدم!اولش خيلي ميخوابيدم اماکم کم حول درس و...ناخودآگاه بيدارم ميکرد!وکلاانگارخستگيم ميرفت!!!خستگي،بيحوصلگي و...همه عاديه بخصوص الان که تابستونه وگرماولذت خواب ودوري ازجومدرسه! همه چيزدرست ميشه!فقط خودتونيدکه لم کارخودتونوميدونيدشايدخواب براي من مفيدبوده اماشمانه!پس راه هاروتاوقت هست امتحان کنيد!

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ninja :
کي گفته گاج آسونه؟
گاج ازمعتبرترين انتشارات حال حاضره!شايدسابقه ومقبوليتش ازهمه انتشارات بيشترباشه!
اصولادانش آموزي موفق تره که چندکتابه کارکنه!هرکتابي بايه ديدمتفاوتي چاپ ميشه!وگرنه اصلافروش نداره!
گاج خيلي کنکوري کارميکنه وانتشارات ديگه تأليفي!
بچه هاباورکنيدانقدوقت هست که شمابايه انتخاب آگاهانه چندکتابه کارکنيد!پس زيادي حول نکنيد!
---
2.من خودم هروقت درس زيادميخوندم باتوجه به اين که سال کنکوريه سري مسائل شخصي برام پيش اومدکه نصف انرژيموميگرفت خيلي سردردميگرفتم!من تايم ميگرفتم وبين درسام توبازه ربع الي نيم ساعتي ميخوابيدم!اولش خيلي ميخوابيدم اماکم کم حول درس و...ناخودآگاه بيدارم ميکرد!وکلاانگارخستگيم ميرفت!!!خستگي،بيحوصلگي و...همه عاديه بخصوص الان که تابستونه وگرماولذت خواب ودوري ازجومدرسه! همه چيزدرست ميشه!فقط خودتونيدکه لم کارخودتونوميدونيدشايدخواب براي من مفيدبوده اماشمانه!پس راه هاروتاوقت هست امتحان کنيد!
گاج خیلی هم خوبه بخصوص تو درس فیزیک
فیزیک گاج سفید خیلی معروفه همچنین دینیش
دقیقا موافقم :D

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

به نقل از Shaghayegh11 :
راهنماییم کنید لدفا!!!

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,82670.0.html

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم آزمون های گاج هم خیلی آزمونای خوب واستانداردیه...........تازه طرح بیمه تحصیلی دارهیعنی اگه معدلت بالاتر از 19 باشه مجانیه.......

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از n_e_g_i_n :
به نظرم آزمون های گاج هم خیلی آزمونای خوب واستانداردیه...........تازه طرح بیمه تحصیلی دارهیعنی اگه معدلت بالاتر از 19 باشه مجانیه.......
کی گفته؟ :-?
مجانی نیس ک...

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از محمد_پ :
کی گفته؟ :-?
مجانی نیس ک...
خب پارسال که بود. مطمئنم اینو...

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

آزمونای گاج :
عمومیاش چرنده(حداقل جامعاش چرند بود)اختصاصیاشم متعادل نیست یکی آسونه یکی سخت
ولی
هم پاسخبرگش مث کنکور بود هم حوزه کنکور ما همون حوزه ی گاج بود
این ینی دارن پول خرج میکنن
تازه پارسال اولین سالشون بود و بی تجربه بودن امسال بهترم میشه

ی خوبیم داره چون تازه شروع کردن به برگذاری آزمون سوال جدید بیشتر از موسسات دیگه طرح میکنن که مطابقتش با کنکورو بیشتر میکنه
ولی یه چیز مهم هست آزمون سخت تیغ دولبه ست :یا روحیه تو خراب میکنه یا اعصابتو برای مواجهه با سوال سخت آماده میکنه

درکل:هیچ وقت آزمون گاجو به آزمون موسسه تون ترجیح ندین فقط درصوررتی برین سرحوزه ش که تاریخ آزمونش فرق کنه با آزموناتون
اگه حوصله داشتین بگیرین تو خونه کارکنین که اونم مستحبه

بیمه ی تحصیلی شم من تا جایی که میدونم هنوز هست چون تو تبلیغات جدیدشون تو سطح شهر نوشته

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از داماد مسعودی :
آزمونای گاج :
عمومیاش چرنده(حداقل جامعاش چرند بود)
خدایی عمومیاش چرند نبود. مثلا عمومی جامع ادبیات به اون سختی... استاندارد کنکورم بود... کلا گاج عمومیاش به درد میخوره و زیستو شیمیش بعضی وقتا

ثنا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
شیمی و زیست

به نقل از Sh.YPR :
راهنماییم کنید لدفا!!!
واسه هر درس 1 کتابو انتخاب کنو بهش اعتماد کن اصلا چند کتابی نباشی، چون واقعا گیج میشی، واسه دینی توصیه می کنم اول کتاب دوم کتاب سوم کتاب بعد تست همه کتابای گاج و بقیه حرفه خودت کتابتو خوب بخون ریز به ریز نذارش واسه بعد از عید، شما که کرمانی هستی توصیه میکنم یه سر موسسه دانشوران

n.z.n

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان

به نقل از محمد_پ :
گاج خیلی هم خوبه بخصوص تو درس فیزیک
فیزیک گاج سفید خیلی معروفه همچنین دینیش
دقیقا موافقم :D

جدیدا گاج یه کتاب واسه فیزیک زده به نام نقره ای تقریبا مثه همون سفیده ولی نویسنده هاش فرق میکنه سفید=احمد جوکار, نقره ای =بهروز نادری نژاد-محمد اهنگر من یه فصل برداراش رو نگا کردم زیاد فرق نکرده ولی بازم باهام فرق میکنن دیگه :D :D ولی از فروشنده کتاب که پرسیدم گفت اره خیلی عوض شده فک کنم برا فروش کتاباش اینو کفت :D ولی من که راضیم ازش

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

گاج هندسه پایه جامع نداره؟ مثه فیزیکش؟

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از n.z.n :
جدیدا گاج یه کتاب واسه فیزیک زده به نام نقره ای تقریبا مثه همون سفیده ولی نویسنده هاش فرق میکنه سفید=احمد جوکار, نقره ای =بهروز نادری نژاد-محمد اهنگر من یه فصل برداراش رو نگا کردم زیاد فرق نکرده ولی بازم باهام فرق میکنن دیگه :D :D ولی از فروشنده کتاب که پرسیدم گفت اره خیلی عوض شده فک کنم برا فروش کتاباش اینو کفت :D ولی من که راضیم ازش

دبیر من میگفت که مال احمد جوکار بهتره.....
کتاب دیگه که اون دو نفر نوشتن دینامیک و حرکت شناسی هم داره واسه همین تستای فصلای دیگه کمه...
کتاب احمد جوکار دینامیک و سینماتیک نداره و تستای فصلای دیگش متنوعتر و زیادتره....
گفت که مال احمئ جوکار رو بخرید اون دوفصلو از گاج پیش دانشگاهی تست بزنید....من دارمش خیلی خوبه

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

من کلّا واسه فیزیک (خصوصا" حداقل پایه ) الگوی جامع رو پیشنهاد میکنم!!
گاج به نظرم تستاش زیاد از حد زیاده!! شاید یخورده کلافتون کنه!
الگو خداوکیلی از هر سبک تست که ممکنه در کنکور سراسری بیاد، سوال داره! در حد متعادل و نیاز! سخت و آسون!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از داروساز آینده :
دبیر من میگفت که مال احمد جوکار بهتره.....
کتاب دیگه که اون دو نفر نوشتن دینامیک و حرکت شناسی هم داره واسه همین تستای فصلای دیگه کمه...
کتاب احمد جوکار دینامیک و سینماتیک نداره و تستای فصلای دیگش متنوعتر و زیادتره....
گفت که مال احمئ جوکار رو بخرید اون دوفصلو از گاج پیش دانشگاهی تست بزنید....من دارمش خیلی خوبه
احمد جوکار گاج رو تا پارسال مینوشت بعد نمیدونم سر چی احمد جوکار از گاج جدا میشه میره یه انتشارات میزنه به نام جوکار . که فقط فیزیک چاپ کرده. گاج هم از روی ناچاری مجبور میشه کتابشو بده دو تا دیگه بنویسن . من کتاب جوکار رو میزنم . عالیه . چیدمان سوالاش جوریه که اول یه سری سواله که فقط ستاره داراشو بزنین کافیه . بعد در قالب دو تا آزمون آخر هر فصل سوالای کنکورای اخیر مثلا 85 به بعد رو آورده که به سبک کنکورهای جدیدن. بعد از این که ستاره دارا رو زدین میذارین یه مدت بگذره بعد میرین سراغ این دو تا آزمون تو وقت استاندارد میزنین درصد میگیرین . تثبیت میشه کامل.

یکی که واقعا میدونه جواب سوالمو بده لطفا

من حسابانم نسبت به بقیه درسام ضعیف تره . مثلا تو آزمونای کانون حدود 50 میزنم . البته تو یه ماه اخیر یکم کار کردم درصدم بالاتر اومده . تو سال کتاب آبی کانون زدم . بعد تابستون تو یه ماه گذشته جزوه دبیرمون که ترکیبی از سوالای کنکور و تالیفی بود رو زدم . 700 تا تست حدودا. باز احساس میکنم ضعیفم . خیلی سبز حسابان رو دارم . یخوردش رو زدم ولی انگار به درد نمیخوره تستاش خیلی پرته قالبش و احساس میکنم نسبت به سوالای کنکور خیلی سخت تره. کسی کتابی که بتونه مشکل منو حل کنه سراغ داره؟ کتاب کلاس رمزینه حسابان رو شنیدم خوبه کسی داره ؟ چجوره؟

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

یه سوال دیگه
دین و زندگی واسه کتاب جدید که امسال عوض شد چه کتابی خوبه؟ کتاب دین و زندگی پایه ای چاپ شده که مطابق با کتاب جدید باشه؟
یه سوال هم از کنکوری های پارسال
من تا الان فیزیک یک و دو و ترمودینامیک سوم و حسابان به جز قسمت تابع رو خوندم الان دارم هندسه و جبر و شیمی و از عمومیا فقط عربی رو میخونم . آزمون ها فقط قلمچی میرم. ولی با برنامش خیلی پیش نمیرم . عمومیا رو اگه الان بخونم بعد عید یادم نمیره همش؟ آخه من از یکی از کنکوری های امسال خودمون پرسیدم گفت تابستون فقط عربی رو خوب بخون و ادبیات قسمت هاییش که حفظی نیست رو بخون و سعی کن شمّ ادبیت رو ببری بالا . نظر شماها چیه؟

بالا