• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گیتار

• شروع کننده موضوع Dizzy
  • تاریخ شروع

فاطمه ش

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بیرجند
شهر
بیرجند
پاسخ : گیتار

من عاشق گیتارم آرزوهم دارم برم کلاس گیتار(البته با یکم شستوشودادن مغز مادر پدرم میتونم به این آرزوم برسم) و توی این زمینه پیشرفت کنم.آخه گیتار خیلی به من آرامش میده.گیتار می تونه توی تنهایی همدم خوبی باشه. :لایک

sheyda@@@a

کاربر فعال

منم عاشقشم.... x:جوری که اصلا نمیتونی بگیییییی.....مشکل من شستشوی مغز مامان بابام نیست وقتشو دیگه ندارم 4روز در هفته مدرسه کلاس گذاشته بقیشم زبان و نقاشیه ولی بازم دست از تلاش نمیکشم B-)

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از the FATE :
با سلام
من به تازگي گيتاركلاسيك خريدم و با جون و دل عاشق موسيقي هستم به دلايلي بابام نميزاره برم كلاس و ميخوام گيتار رو خوب ياد بگيرم آيا راه ديگه اي هست؟
و اين كه تبلچر چي هست عايا؟؟؟چجوري ميشه ياد گرفت؟بدرد بخور هست ؟لطفايه راهي بگيد كه بشه گيتار و خوب و سريع (البته نه ٤ تا اكورد) بدون كلاس ياد بگيرم.ترجيحا تو سبك كلاسيك نه پاپ چون از پاپ خوشم نمياد.
سلام
خوب شما میتونین از سی دی های آموزشی استفاده کنین
ببنید تبلچر ( که اصولا فقط برای آهنگای پاپ گذاشته میشه ) یه نمایی از خود دسته ی گیتاره که زیر نت ها میذارن ، یادگیری خاصی نداره ، مثل دسته ی گیتار ، 6 تا خط کشیده شده و شماره هایی که روی این خط ها هست ، شماره ی فرت هایی هست ک روی هر سیم مشخص باید گرفت ، مثلا اگه روی خط دوم ، شماره ی 1 باشه ، یعنی روی دسته ی گیتار باید فرت اول سیم دوم رو بگیری که میشه نت دو ، که صد البته این تبلچر بدرد بخوره ، سرعتو افزایش میده
برای یادگیری گیتار هم خب اگه از پاپ شروع کنید خیلی بهتر و تقریبا میشه گفت آسون تره ، کلاسیک به مراتب سخت تر از پاپه ، برای همین من پیشنهاد میکنم که از پاپ شروع کنید ولی بعدا سبکتونو تغییر بدین ، من هم همین کارو کردم و الآن هم کلاسیک کار میکنم هم پاپ ، یه مزیت دیگه هم اینه که خیلی از چیزایی که توی پاپ یاد میگیرین توی کلاسیک هم هست و وقتی سبکتونو عوض بکنید و کلاسیک بزنید ، خیلی براتون راحت تر میشه ولی ترجیحا همین اوایل از تبلچر استفاده نکنین ، چون باعث تنبل شدن ذهن میشه و بعد ها اگه یه نت بدون تبلچر جلوتون گذاشتن ، نت ها رو فراموش میکنین ، بهتره این اوایل فقط با نت اصلی کار کنین :)

danial0nana

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین

تبلچر اصولن برای پاپ نیس
من بیشتر تو فلامنکو دیدم تا پاپ
تازه تو کلاسیکم هس

• لایک
امتیازات: Dizzy

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از danial0nana :
تبلچر اصولن برای پاپ نیس
من بیشتر تو فلامنکو دیدم تا پاپ
تازه تو کلاسیکم هس
من فلامینکو کار نکردم و نمیدونم توش هست یا نَ
ولی کلاسیک تا جایی که میدونستم و معلمم بهم گفته بود تبلچر نیست

پ.ن : از معلمم پرسیدم ، گفتش ک توی فلامینکو و پاپ زیاده اما توی کلاسیک خیلی کمه ، اونم فقط توی کتابایی ک جدیدا ب چاپ رسیده

mahtab.

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
اگه خدابخواد پزشکی

سلام بچه ها یهو اتفاقی اومدم تو این مطلب........اتفاقا من از فردا قراره برم کلاس گیتار..از مهر گیتار خریدم ولی وقت نکردم برم کلاس
الانم با اصرار ها و تلاش های فراوان دارم به کلاس میرسم :)

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

میشه لطفا بگید تفاوت گیتار فلامینگو ؟؟؟ پاپ با کلاسیک؟ ;;) ;;) ;;)
مسئول کلاسش بمن گفت کلاسیک کارای مشهور و کلاسیک جهانی و سخت تره .
پاپ رایج تر و ساده تر و بیشتر هم باهاش میخونن و اینا :-?

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

تبلچر برای آهنگ های فلامنکو هم گذاشته می شه و برای گیتار بیس و الکتریک هم تو سبکای مختلف همین طور.یه روشه و مختص به سبک خاصی نیست!
کلا به نظرم چیز بی کلاسیه ولی مفیده :D

من مخالفم با شروع کردن از پاپ.پاپ اصن چیزی نیست که بخواید باهاش شروع کنید.از همون قطعات ساده ی کلاسیک استفاده کنید خیلی بهتره.ولی کلا قبل شروع کردن نظرم اینه بگردی یکم تو یوتویوب دنبال تمرین برای گرم کردن دستات و عادت به گیتار.چون الان از خودت بخوای روش دراری عادت می کنی و در زدن قطعات سنگین حتما به مشکل برمی خوری.بهتره از همین اول بدونی چطوری باید انگشت گذاری کنی و ...
یه مقدارم رو نت خونیت کار کن.بعد برو سراغ قطعات ساده
برای شروع کتاب آموزش گیتار آکسفورد جلد 1 رو پیشنهاد می کنم.
در مورد استفاده از تبلچر هم کاملا حرف درستیه که با اون شروع نکنید.
------------------------------
به نقل از کهکشان -A.R :
میشه لطفا بگید تفاوت گیتار فلامینگو ؟؟؟ پاپ با کلاسیک؟ ;;) ;;) ;;)
مسئول کلاسش بمن گفت کلاسیک کارای مشهور و کلاسیک جهانی و سخت تره .
پاپ رایج تر و ساده تر و بیشتر هم باهاش میخونن و اینا :-?
صفحات اول رو بخون شما.بنده کلی خودمو خفه کردم توضیح دادم! :D
پاپ که هیچ. ولی بین فلامنکو و کلاسیک همیشه بحث هست که کدوم سخت تره و به نظر من تفاوتی نداره.جفتش سخته :D انگشت گذاریای کلاسیک پدردراره، تکنیکای فلامنکو هم همین طور

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من نزدیک به دوماهه که گیتار گرفتم و 6 جلسه هم کلاس رفتم خب علاقه داشتم که رفتم سمتش
ولی خب تو این مدت پیشرفتم کم بوده ... دستام هم که داغونن کلا نوک انگشتای دست چپم بی حسه :D
واقعا به نظرم اصلا هم اونطور که همه میگن آسون نیست و واقعا زحمت میخواد
زده نشدم ولی خب دوست دارم بدونم کی یه صدای خوب از گیتارم در میاد؟ .... خونواده میان میگن یه چیزی بزن ...حداقل بتونم یه چیز ساده بزنم
فعلا که گیتار هیچی نداشته واسه من جز صدای گزشو و دستای درب و داغون من .... واقعا گیتار زدن چقدر وقت میبره؟(نه در حد عالی،گفتم که در حدی که صدای قابل قبولی از گیتار در بیاد)

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Fatemeh Azariyan :
من نزدیک به دوماهه که گیتار گرفتم و 6 جلسه هم کلاس رفتم خب علاقه داشتم که رفتم سمتش
ولی خب تو این مدت پیشرفتم کم بوده ... دستام هم که داغونن کلا نوک انگشتای دست چپم بی حسه :D
زده نشدم ولی خب دوست دارم بدونم کی یه صدای خوب از گیتارم در میاد؟ .... خونواده میان میگن یه چیزی بزن ...حداقل بتونم یه چیز ساده بزنم
فعلا که گیتار هیچی نداشته واسه من جز صدای گزشو و دستای درب و داغون من .... واقعا گیتار زدن چقدر وقت میبره؟(نه در حد عالی،گفتم که در حدی که صدای قابل قبولی از گیتار در بیاد)

این مبحث دست چپ که واسه همه هست! من که اصن انگشتام پینه بسته بود :D نظرم اینه که یه 4 ماهی وقت ببره ولی خب بستگی به روش تدریس استادت داره کاملا.بعد 4 ماه احساس می کنی صدای قابل قبولی داری در میاری ولی 2 سال بعد که فایلاییو که 2 سال پیش ضبط کردیو گوش می دی می فهمی که اون موقه هم که فکر می کردی صدا قابل قبوله، چه افتضاحی بوده :D
اگه از رو نت می زنی و صدای خوبی نمی شنوی که خب مشکل از سایز ناخونای دست راستته دیگه.یا اینکه دست چپتو خیلی شل می گیری.دیگه طبیعتا استادت بهتر می دونه! (;

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

ببین همه ی اینا با تمرین درست میشه ، خب تو تازه الآن فک کنم همش ی ماهو خورده ایه کلاس رفتی :-" من ک 3 ساله دارم کار میکنم هنوزم انگشت اشاره چپم همش کبوده و درد میکنه :D
ببین اصلا عجله نداشته باش ، با حوصله برو جلو ، خیلی از استادا هستن ک برای جلب هنرجو میگن جلسه سوم چهارم هنرجو میتونه آهنگ بزنه :| خب چطور همچین چیزی امکان داره وقتی طرف تازه داره نت ها رو یاد میگیره اونم روی گیتار ک زور و بازو ی اضافه میخواد :-" ( جلوتر ک بری آکوردای باره دار بهتون میگن ک پدرتونو در میاره :-" البته اونم با تمرین درست میشه )
متاسفانه همه فک میکنن گیتار ساز آسونیه :| در حالی ک ب تمرکز و تمرین زیاد نیاد نیاز داره تا دست عادت بکنه ، مثلا انگشت 4 استادم تا فرت 5 یا 6 کش میاد :-"
خلاصه اینکه تمرین کن :D

به نقل از تـارا :
اگه از رو نت می زنی و صدای خوبی نمی شنوی که خب مشکل از سایز ناخونای دست راستته دیگه.یا اینکه دست چپتو خیلی شل می گیری.دیگه طبیعتا استادت بهتر می دونه! (;

خطاب ب فاطمه : فقط ی چیزی ، ناخونای دست راستتم نباید بیش از حد بلند باشه ، چون ممکنه موقع نواختن ، ناخونا ب سیم بالایی یا پایینی گیر کنن ;;)

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

مرسی بچه ها بابت راهنمایی ها
والا من یه مشکلی که دارم اینه که اکشن گیتارم واقعا زیاده و حالا هم قراره فعلا باهاش سر کنم تابعد (ینی در حدی که با مال معلمم که میزنم حسابی تغیرو حس میکنم ها) البته دیگه به این وضعش عادت کردم
راسیتش معلمم ازم پرسید که میخوای بخونی (توی این آکورد میده و ریتم که بعدش میگن بخون) یا که بیشتر دوس داری بزنی (که توی این بیشتر به ملودی ربط داره و اومد نت خونی و اینا رو شروع کرد) منم گفتم کدوم بهتره گفت ملودی یاد بگیری حرفه ای تر و بهتره ولی خیلی سخته
خو منم قبول کردم و این شد شروعی برای سبک کلاسیک(همه میگن پاپ آسون تره و اینا ولی خو ما با کلاسیک شروع کردیم) کار کردن واسه من ... اتفاقا الان که با نت کار میکنم هم صدا ها بهترن و هم برای من آسون تره
الان قرار شد یه چند جلسه تئوری موسیقی با یکم زدن بهم یاد بده بعدش یه جلسه درمیون آهنگ بده برای خوندن و ملودی زدن
معلمم که میگه کلاسیک که شروع کردی به پا کم نیاری چون سخته .. حالا دلو زدیم به دریا ببینیم چی میشه
ولی در کل از کلاسم راضیم و وضع زدنم هم از اون اول که افتضاح بود یکم بهتر شده

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

مرسی بچه ها بابت راهنمایی ها
والا من یه مشکلی که دارم اینه که اکشن گیتارم واقعا زیاده و حالا هم قراره فعلا باهاش سر کنم تابعد (ینی در حدی که با مال معلمم که میزنم حسابی تغیرو حس میکنم ها) البته دیگه به این وضعش عادت کردم
راسیتش معلمم ازم پرسید که میخوای بخونی (توی این آکورد میده و ریتم که بعدش میگن بخون) یا که بیشتر دوس داری بزنی (که توی این بیشتر به ملودی ربط داره و اومد نت خونی و اینا رو شروع کرد) منم گفتم کدوم بهتره گفت ملودی یاد بگیری حرفه ای تر و بهتره ولی خیلی سخته
خو منم قبول کردم و این شد شروعی برای سبک کلاسیک(همه میگن پاپ آسون تره و اینا ولی خو ما با کلاسیک شروع کردیم) کار کردن واسه من ... اتفاقا الان که با نت کار میکنم هم صدا ها بهترن و هم برای من آسون تره
الان قرار شد یه چند جلسه تئوری موسیقی با یکم زدن بهم یاد بده بعدش یه جلسه درمیون آهنگ بده برای خوندن و ملودی زدن
معلمم که میگه کلاسیک که شروع کردی به پا کم نیاری چون سخته .. حالا دلو زدیم به دریا ببینیم چی میشه
ولی در کل از کلاسم راضیم و وضع زدنم هم از اون اول که افتضاح بود یکم بهتر شده
خب اگه میخوای ک با پاپ شروع کنی ک باید ملودی و آکورد رو با هم یاد بگیری ، پاپ ک فقط آکورد نیس :-"
ولی حالا ک رفتی کلاسیک اولش ملودیه از وسطاش اونم آکورد داره :D بالاخره باید آکوردو یاد بگیری :-" :D

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

گیتار هم ساز جالبی هست و هم زیبا من ک بهش خصه عاشقشم ولی یاد ندارم :-"

@M@HL

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان
شهر
کرمان سیرجان
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

عاشق گیتارمم.
واقعا تنها دوستمه که هم توگریه هام هم تو غمام شریکه چقد مظلومه :)
با گذاشتن این تاپیک لطف بزرگی به ما کردین ممنون :)

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام!

گیتار من یاماها C40ه.. گفتن ک تازه میخوای گیتارو شروع کنی اینو بگیر!

این گیتار چه سبکی کار میکنه؟! :)

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از SH.A :
سلام!

گیتار من یاماها C40ه.. گفتن ک تازه میخوای گیتارو شروع کنی اینو بگیر!

این گیتار چه سبکی کار میکنه؟! :)
با هر گیتاری میشه هر سبکی نواخت ;;)
ربطی به گیتار نداره ، به معلمت ربط داره

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از تـارا :
به نظرم گیتار یک سازی هست که بسیار مظلوم واقع شده و این طور جا افتاده تو افکار عام که با یک یا دوسال گیتار زدن دیگه آدم خدا میشه تو این ساز، گیتار رو در 4 تا آکورد می بینن و فکر می کنن گیتار زدن به اصطلاح "ساده" هست.
قشن‍گی ساز توی سخت بودنشه ؟
به نظر من اینکه ب‍گن ‍گیتار ساز آسونیه چیزی از ارزشش کم نمیشه .

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از The Last Horseman :
قشن‍گی ساز توی سخت بودنشه ؟
به نظر من اینکه ب‍گن ‍گیتار ساز آسونیه چیزی از ارزشش کم نمیشه .
به نظر من هم دقیقا همینه ...متاسفانه دور ور ما همه فکر میکنن چون گیتار آسونه پس جالب نیست
اول این که کاملا سلیقه ای و هر چیزی در سطح بالاش به نوبه ی خودش جالبه و برای رسیدن به اون سطح هم سختی زیادی لازمه
...
یه سوال داشتم راستی
واقعا این که میگن وقتی اکشن گیتارت بالا باشه کلا نمیشه باش نت کار کرد موافقید؟؟؟من اکشن گیتارم بالاس کار کردن باهاش هم سخته
ولی خب اگه زیاد کار کنم و کلنجار برم و این حرفا بالاخره میتونم باهاش بزنم نت ها رو .... ولی خب خیلی ها به من میگن گیتارتو و عوض کن و این حرفا
معلمم هم اول ترم گفت کار با گیتارت سخته(یه معلم قبلش داشتم میگفت باید بعد یه ترم عوض بشه حتی) ...
حالا نظر شما چیه به نظرتون برای شروع و حدودا سال اول لازمه عوضش کنم؟؟؟

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من هم دقیقا همینه ...متاسفانه دور ور ما همه فکر میکنن چون گیتار آسونه پس جالب نیست
اول این که کاملا سلیقه ای و هر چیزی در سطح بالاش به نوبه ی خودش جالبه و برای رسیدن به اون سطح هم سختی زیادی لازمه
...
یه سوال داشتم راستی
واقعا این که میگن وقتی اکشن گیتارت بالا باشه کلا نمیشه باش نت کار کرد موافقید؟؟؟من اکشن گیتارم بالاس کار کردن باهاش هم سخته
ولی خب اگه زیاد کار کنم و کلنجار برم و این حرفا بالاخره میتونم باهاش بزنم نت ها رو .... ولی خب خیلی ها به من میگن گیتارتو و عوض کن و این حرفا
معلمم هم اول ترم گفت کار با گیتارت سخته(یه معلم قبلش داشتم میگفت باید بعد یه ترم عوض بشه حتی) ...
حالا نظر شما چیه به نظرتون برای شروع و حدودا سال اول لازمه عوضش کنم؟؟؟
به نظر من عوض کنید خیلی بهتره ٬ من خودم گیتارم اکشنش بالا بود. استادم میگفت عوضش کن ٬ من زیاد اهمیت نمیدادم ٬ بعد که عوض کردم فرقش رو حس کردم. البته مال من الکتریک بود اما در کل ساز باید خوش دست باشه تا آدم دلش بیاد طولانی مدت بزنه.

بالا