• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

به نقل از شـراره :
شما نميتونيد مثلا با چادر يا مانتو خيلي بلند دوچرخه سواري كنيدولي خب مثلا مقنعه راحتتر از روسري هست براي دوچرخه سواري در كل براي دوچرخه سواري يه فرم خاصي بايد لباس انتخاب كرد امّا اين حرفي كه ميزنيد كسي كه اخلاقش … من اصلا قبول ندارم. شما اصن بحث دوچرخه سواري رو بكذاري كنار تيكه انداختن يه مسئله اي هست كه به وضوح ديده ميشه به لباس طرف مقابل زياد مربوط نيست. درسته كه يه سري رفتار ها تشديد ميكنه( آرايش غليظ يا مانتوهاي مسخره) اما حتي چادري ها هم خيلي خيلي به اين مسائل بر ميخورن و البته حس ميكنم كسي كه اهل اين پوشش هاي نسبتا بد هستند اهل دوچرخه سواري نباشن. مقصودم اينه كه لباس بيشتر تاثير روي تسلط دختر به دوچرخه سواري داره تا به تيكه و اين حرفا.

در مورد قسمت دوم جواب دادن و اينا, من قبلا فكر ميكردم جوابدادن خيلي بهتره و جواب نديم نشونه ضعفمون در مقابل اون پسره و اين حرفا ولي اولا ديدم در اكثر موارد نتيجه عكس داره و بدتر ميشه و ثانيا ببينيد اون عده كه تيكه ميندازن مقصودشون اصولا اينه كه باعث آزار اون دختر بشن و يه جوري از اعصاب خُردي اون دختر يا ناراحت شدنش لذت ببرن. يا اصن هر دليلي داشته باشه كه من نميدونم به نظر شما جه جوابي باعث ميشه كه اون طرف از كار خودش پشيمون شه يا مثلا اتفاقي بيوفته كه باعث بشه از اين به بعد تيكه نندازه? شما در لحظه نميتونيد كاري براي طرف انجام بديد و مطمئن باشيد اونا دقيقا يا از شما انتظار دارن كه مثلا فحششون بديد يا اينكه مثلا خجالت بكشيد و به نظر افرادي كه اينكار رو ميكنن بعد از اين عكس العمل ها باعث ميشه به هدفشون برسن و بازم اين كار رو انجام بدن. مگر اينكه هدفي جز سرگرمي داشته باشن.
درضمن فكركنم اكثرا با بزرﮔترها نميرن دوچرخه سواري.:rolleyes: (
بعد در ادامه اينكه اگر شما خيلي اين رفتار هارو مي بينيد در كنارش مطمئنا خيليا رو ميبينيد كه رفتار درست هم داشته باشن و هي نگيد اين پسرها اين پسرها. شايد به نظر خيلي باشن (حتي اﮔهخيلي هم بودند) ولي درست نيست اين شكلي تعميم بديد و توهين كنيد.(مخاطب عده خيلي كمي هستند كه فقط اومدن كفتن آره فرهنك به كل نيست و اينا.)

حرفت درسته , منم قبول دارم که جواب ندادن خیلی بهتره !
منظور من اینه که اول جواب ندی ولی گاهی پیش میاد که همین جواب ندادن بدتر میشه که با یه جواب دادن میتونه بهتر باشه و بسته به شرایطه ...
جواب دادن هم منظورم جواب ملایم و اینکه با تیکه جوابشو بدیم نیست باید یه برخورد جدی داشته باشیم که اکثر مواقع جواب مثبت میده !!!

و همین منظورم از بزرگتر پدر مادر و اینا نیست...
گاهی تو خیابون آم هایی رو میبینیم که میشه بهشون اعتماد کرد و ازشون خواست تو بعضی مواقع کمکمون کنن ... البته خیلی پیشنهاد نمیشه ولی آخر از همه که هیچی چیز دیگه ای کار رو درست نمیکرد خیلی به درد میخوره !!!

به نقل از Iman.Mage :
ببخشید میپرسما, آخه تو باغ نیستم من گویا

شما دخترا وقتی با دوچرخه بیرون میرید کسی بهتون تیکه میندازه یا نگاه میکنه؟ واقعا؟
آخه چه فرقی میکنه که دختر پیاده باشه یا سوار دوچرخه؟ برام غیر قابل درکه واقعا...

به نظرم دقیقا زدی تو هدف !!!
واقعا با دوچرخه و بدون دوچرخه چه فرقی میکنه وقتی ریشه اذیت های هر دوش یکیه؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shakila Eslami :
اینکه بخوای جواب یه پسری که بهت تیکه انداخته رو بدی مطمئن باش اون پسر بیشتر تحریک میشه تادنبالت بیاد بعدش واسه چی باید دوچرخه سوار شیم که تا یه نفر بهمون تیکه انداخت به یه بزرگتر بم که جوابشو بده؟ به نظرت این کار درستیه.؟ همین الانشم تو خیلی جاها میبینیم که اصلا کاری ندارند دختر بد حجاب باشه یا حجاب کاملو داشته باشه به هر حال کسی که کرم داشته باشه به این چیزا توجه نمیکنه کار خودشو میکنه و مطمئنا مانمیتونیم که تو هر شرایط زمانی و مکانی از کسی بخوایم که مراقبمون باشه!

منظورت اینه که واسه 4 تا حرف مفت 4 تا پسر که درکی از زندگی ندارن ادم ی تفریح مورد علاقشو بذاره کنار؟ این درسته؟
اینجوری باشه ما باید بمیریم دیگه چون هر کاری بخوایم بکنیم بالاخره مزاحم داریم!

اصن منطقی نیس!

paramore

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيــرـــــتان فرزانــگان يـــك
شهر
تهران

من كه هر سال تابستون تو شهركمون دوچرخه سوارى ميكنم و تا حالا كسى بهم تيكه ننداخته. به نظرم براى مردم هم خيلى عاديه
من خيلى هاى ديگه رو هم ديدم كه دوچرخه سوارى ميكنن( از بچه تا خانم هاى مسن)

andia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
برق

من که بی صبرانه منتظر تموم شدن درس و دانشگام تا شبا بریم دوچرخه سواری!

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

اصلا هیچ جای فرهنگ ونه هیچ جای دین این قضیه رو رد می کهه

اگه کسی حرف زد باید ازش متعجب شد

اینا همون بی فرهنگا و افراطیان

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از شـراره :
بعد در ادامه اينكه اگر شما خيلي اين رفتار هارو مي بينيد در كنارش مطمئنا خيليا رو ميبينيد كه رفتار درست هم داشته باشن و هي نگيد اين پسرها اين پسرها. شايد به نظر خيلي باشن (حتي اﮔهخيلي هم بودند) ولي درست نيست اين شكلي تعميم بديد و توهين كنيد.(مخاطب عده خيلي كمي هستند كه فقط اومدن كفتن آره فرهنك به كل نيست و اينا.)
درسته رفتارای درست همیشه وجود داره منم منظورم کلی بود و قصد تووهین نداشتم و مطمئنا خیلی جاها دخترا هستن که اشتباه میکنن و منظورم به طور کل همه ی پسرا نبود بلکه عده ی معدودی چون واقغا درست نیست که بگیم همه ی پسرا به قول تو خیلی جاها دخترا هستن که باعث خیلی چیزا میشن
فرقشم تو خیلی موارده واقعا نمیشه خیلی مسائلو اینجا واضح بیان کرد اما خیلی فرق میکنه
بعدش واقعا درسته که چهارتا حرف مفت ارزش نداره که آدم تفریحاتشو بذاره کنار منم قبول دارم الانم باوجود این چهارتا حرف مفت خیلی کارای مورد علاقمونو انجام میدیم اما واقعا یه سری کارا هستن که نباید کنیم تا چهار تا حرف مفتو. بشنویم..
دوچرخه سواری یه ورزشی که بهتره تو مکان های خاص خودش انجام بشه مثل سایر ورزش ها همونطوری که نمیشه خیلی از ورزشارو تو خیلی از جاها انجام داد دوچرخه سواری هم نباید تو خیلی جاها انجام داد من مخالف دوچرخه سواری نیستم برعکس خودمم هرجاکه برای اینکار مناسب باشه و انتخاب میکنم واسه دوچرخه سواری و خیلی هم علاقه دارم بحث من اینه که واقاعا درست نیس تو هر جایی دوچرخه سواری کرد

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

درسته رفتارای درست همیشه وجود داره منم منظورم کلی بود و قصد تووهین نداشتم و مطمئنا خیلی جاها دخترا هستن که اشتباه میکنن و منظورم به طور کل همه ی پسرا نبود بلکه عده ی معدودی چون واقغا درست نیست که بگیم همه ی پسرا به قول تو خیلی جاها دخترا هستن که باعث خیلی چیزا میشن
فرقشم تو خیلی موارده واقعا نمیشه خیلی مسائلو اینجا واضح بیان کرد اما خیلی فرق میکنه
بعدش واقعا درسته که چهارتا حرفمفت ارزش نداره که آدم تفریحاتشو بذاره کنار منم قبول دارم الانم باوجود این چهارتا حرف مفت خیلی کارای مورد علاقمونو انجام میدیم اما واقعا یه سری کارا هستن که نباید کنیم تا چهار تا حرف مفتو. بشنویم..
دوچرخه سواری یه ورزشی که بهتره تو مکان های خاص خودش انجام بشه مثل سایر ورزش ها همونطوری که نمیشه خیلی از ورزشارو تو خیلی از جاها انجام داد دوچرخه سواری هم نباید تو خیلی جاها انجام داد من مخالف دوچرخه سواری نیستم برعکس خودمم هرجاکه برای اینکار مناسب باشه و انتخاب میکنم واسه دوچرخه سواری و خیلی هم علاقه دارم بحث من اینه که واقاعا درست نیس تو هر جایی دوچرخه سواری کرد
ببين دقيقا موضوع اينه كه دوچرخه سواری يه ورزش خاص نيست, مثل پياده روى مىمونه مثلا. به جاى پياده رفتن يا سوار اتوبوس يا تاكسى و امثالهم بشى مىتونى از دوچرخه استفاده كنى.
جورى از دوچرخه سواری تو خيابون و اينا حرف مىزنى آدم ندونه فكرمىكنه خيلى بده! اولاً كه من از همون اول گفتم كه اصلا اينجور كه شما مىگيد نيست. همون چهارتاحرف مفت چهارتا هم نيست. واقعا اين حرفها و تيكه هايى كه هست بىاندازه بىاهميت هستند.
من واقعا ديگه نمىدونم جي بگم وقتى شما ميگى لازم نيست آدم از علايقش بزنه ولى دوچرخه سواری جاى مخصوص خودشُ داره! موضوع اينه كه دوچرخه سواری فقط يه ورزشيا تفريح نيست.

دوچرخه سواری بجز یه ورزشو تفریح چی هستش دقیقا ؟؟؟؟؟؟من نمیدونم اما اگه بنظرت خیلی دارم اشتباه میکنم قانعم کن با این حرفات اصلا قانع نشدم
مکنه بیرون خونه افرادی به شما توهین کنن ، دعوا بشه ، دزدی سر راهتون قرار بگیره و ... می تونید همه ی کارهای روزمره رو بخاطر مشکلات کوچیکی که ممکنه پیش بیاد بذارید کنار؟؟
نه واقعا نمیشه اما بحث من کارای روزمره نیس دوچرخه سواری که کار روزمره محسوب نمیشه

مشكل شما اينه كه از كاه كوه ميسازيد! توهين دعوا دزدى لابد در ادامه هم قتل و تجاوز! درسته جامعه ناامنى داريم درسته امنيت براى دخترا كمه و از اين حرفا ولى اين مربوط دوچرخه سواری نيست خاصاً. قرار از اين مسائل باشه فقط مربوط به دوچرخه سواری نيست كه! از خونه برى بيرون اين مسائل هست ولي حالا اينجورى يكم بيشتر, فقط يكم.
شما در روزتون ميتونيد از ماشين و اتوبوس و تاكسى استفاده كني يا ميتونى بياده برى يا با دوچرخه. مثلا دويدن هم يه ورزش عه ولى مثلا ديرت شده بخاطر اينكه دختري و ممكنه وقتي بدوي توهين بهت بشه ندوي و دير برسي.
درضمن قرار نيست كسي كسي رو قانع كنه, هر كسي حرف و نظرشُ ميده درست يا نادرست از نظر شخص مقابل.

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

با توجه به این که هیچ کدام از دخترای اینجا جواب پست بالایی من رو نداد؛ دارم به این نتیجه میرسم که قضیه‌ی تیکه انداختن و نگاه کردن پسرا یه توهم ساخته ی ذهن شما است ...
من و همچنین دوستانی که باهاشون صحبت کردم فکر میکنیم دختر سوار دوچرخه هیچ فرقی با دختر پیاده نداره.

اگه واقعا کسی واقعا دیده که پسرا واکنش نشون بدن بگه. :-??

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از Iman.Mage :
با توجه به این که هیچ کدام از دخترای اینجا جواب پست بالایی من رو نداد؛ دارم به این نتیجه میرسم که قضیه‌ی تیکه انداختن و نگاه کردن پسرا یه توهم ساخته ی ذهن شما است ...
من و همچنین دوستانی که باهاشون صحبت کردم فکر میکنیم دختر سوار دوچرخه هیچ فرقی با دختر پیاده نداره.

اقا تیکه میندازن من خودم تجربه کردم اما چیزی ک مهمه اینه ک باید بی توجه بود کم کمک باید جا بیفته و با ترس از تیکه چیزی درست نمیشه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

بعدش واقعا درسته که چهارتا حرف مفت ارزش نداره که آدم تفریحاتشو بذاره کنار منم قبول دارم الانم باوجود این چهارتا حرف مفت خیلی کارای مورد علاقمونو انجام میدیم اما واقعا یه سری کارا هستن که نباید کنیم تا چهار تا حرف مفتو. بشنویم..
خوب دوچرخه سواری جز ورزش بودنش و اینکه ورزش در مکان خاص می تونه انجام بشه یه وسیله ی نقلیه هم هست و وسیله ی نقلیه برای استفاده ی کاربردیه یعنی شما می خوای جایی بری می تونی از دوچرخه استفاده کنی و خیلی مزیت ها هم داره نسبت به وسایل نقلیه دیگه در اون موقعیت و جاش صرفا توی پیست نیس و واقعا هم استفاده ازش یک چیز کاملا عادیه
بنابراین در اینجا صحبت اینه که چی رو باید فدای چی کنیم و ارزش هر چیز چقدره
ارزش 4 تا حرف مفت از افراد بی شخصیت که هیچ چیز از شخصیت ما کم نمی کنه بسیار پایین تر از مزیت های دوچرخه هست بنابراین طبق منطق چیزی که این وسط باید بی اهمیت باشه اون حرف هاست نه اینکه یک چیز دارای اهمیت بیشتر رو بخاطر یک چیز کم اهمیت کنار بذاریم
یه بحث دیگه اینه که اگر شما باور دارید که اینطور احتیاط کردن درسته پس نباید ازخونه خارج بشید چون ممکنه بیرون خونه افرادی به شما توهین کنن ، دعوا بشه ، دزدی سر راهتون قرار بگیره و ... می تونید همه ی کارهای روزمره رو بخاطر مشکلات کوچیکی که ممکنه پیش بیاد بذارید کنار؟؟

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از Iman.Mage :

اولا که وجود داره.
ثانیا گاهی خیلی هم وجود داره.
ثالثا در اکثر موارد خیلی کمه. دلیلشم اینه که اکثرا کار و زندگیشون تیکه انداختن و امثالهم نیست و فرهنگ دارن.
واکنش‌هایی که به دوچرخه سواری دخترا هست مثل واکنش‌ها به رانندگی اکثرا!
+این همه بحث شد سر این‌که اصلا مهم نیست بقیه چه فکری بکنن، بعد شما می‌گید ما فکر می‌کنیم که دختر دوچرخه‌سوار فرقی با دختر پیاده نداره.

بعد این‌که بحث این‌جا اینه که اگه هم وجود داره واکنش‌ها باید چه‌شکلی باشه شما می‌گی اصلا توهمه.

در آخر هم به‌نظرم این تاپیک اصلا جای بحث هم نداره حتی. صلاح دیدید قفل کنید لطفن مدیران گرامی.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

اقا از نظر منم ببندینش دیگه واقعا هیچ بحثی نمونده بحث ها تکراریه
نتیجه کلی اینه ک باید بی توجه باشیم اگه میتونیم ک این فرهنگ جا بیفته چون واقعا هیچ مشکلی نداره اگرهم نمی تونیم ک هیچی دیگه

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از شـراره :
ببين دقيقا موضوع اينه كه دوچرخه سواری يه ورزش خاص نيست, مثل پياده روى مىمونه مثلا. به جاى پياده رفتن يا سوار اتوبوس يا تاكسى و امثالهم بشى مىتونى از دوچرخه استفاده كنى.
جورى از دوچرخه سواری تو خيابون و اينا حرف مىزنى آدم ندونه فكرمىكنه خيلى بده! اولاً كه من از همون اول گفتم كه اصلا اينجور كه شما مىگيد نيست. همون چهارتاحرف مفت چهارتا هم نيست. واقعا اين حرفها و تيكه هايى كه هست بىاندازه بىاهميت هستند.
من واقعا ديگه نمىدونم جي بگم وقتى شما ميگى لازم نيست آدم از علايقش بزنه ولى دوچرخه سواری جاى مخصوص خودشُ داره! موضوع اينه كه دوچرخه سواری فقط يه ورزشيا تفريح نيست.
دوچرخه سواری بجز یه ورزشو تفریح چی هستش دقیقا ؟؟؟؟؟؟من نمیدونم اما اگه بنظرت خیلی دارم اشتباه میکنم قانعم کن با این حرفات اصلا قانع نشدم
مکنه بیرون خونه افرادی به شما توهین کنن ، دعوا بشه ، دزدی سر راهتون قرار بگیره و ... می تونید همه ی کارهای روزمره رو بخاطر مشکلات کوچیکی که ممکنه پیش بیاد بذارید کنار؟؟
نه واقعا نمیشه اما بحث من کارای روزمره نیس دوچرخه سواری که کار روزمره محسوب نمیشه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

فکر کنم خوب نخوندی چون کلی در این مورد گفتم که به جز ورزش و تفریح چی هست
دوچرخه یک وسیله ی نقلیه هم هست و برای طی کردن بعضی مسیر ها بسیار مناسبه
مثلا من خودم یه مدتی کلاس زبان با دوچرخه می رفتم چون اون مسیر تاکسی نمی رفت ولی با دوچرخه خیلی سریع تر از پیاده می رفتم و این جزو کارهای روزمره بود و من بخاطر حرف های مفت بعضی آدم ها که چیز بسیار بی اهمیتی هست یه کار روزانه و دارای اهمیت رو کنار نمی ذارم
اتفاقا منم با نظر بعضی دوستان موافقم تجربه ی من شخصا نشون میده پیاده و با دوچرخه خیلی تفاوتی نداره
بعضی از افراد متاسفانه اینقدر بی شخصیت هستن که هرکاری هم دخترا انجام بدن رفتار های بیمارگونه خودشونو بروز میدن
به نظر من وقتی آدم داره کار کاملا منطقی رو انجام میده و به خودش اطمینان داره براش دیگه نباید مهم باشه آدم های سطح پایین چی میگن یا فکر می کنن . دوچرخه سواری اگر در وقت های معمول انجام بشه واکنش این افراد چیزی بیشتر از چندتا حرف نخواهد بود پس خطرو تهدید ی نیست و واقعا دلیلی نداره از اینکار دست بکشیم
این مسئله در همه ی جوامع متمدن وجود داره همه با دوچرخه همه جا میرن دختر و پسر هم نداره فکر نمی کنم خوب باشه جامعه مونو اینقدر عقب افتاده نشون بدیم :)

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

به نقل از شـراره :
+این همه بحث شد سر این‌که اصلا مهم نیست بقیه چه فکری بکنن، بعد شما می‌گید ما فکر می‌کنیم که دختر دوچرخه‌سوار فرقی با دختر پیاده نداره.

من موافقم، ولی اگه همه متوجه بودن که مهم نیست بقیه چه فکری میکنن، 13 صفحه تاپیک نمی ساختین. این حرف رو زدم که اونایی که براشون مهمه حرف مردم بدونن، هیچ وجهه‌ی بدی تو اجتماع نداره اینکار که بخواید ازش بترسید. همین :)

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

اينجا رو يه نگا بندازين دوستان.
×نظري در موردش ندارم.

fa fa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از پ(و)ريا! :
×نظري در موردش ندارم.

من خوندمش!نظر دارم!مذخرف بود! :|

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

خیلی هم عالیه !
خود من از دوم دبستان تااااااااااا اول راهنمایی با دوچرخه ول بودم تو خیابونا :D :D :D
بسیار ^اٍن عالیست

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از پ(و)ريا! :
×نظري در موردش ندارم.
اولا که حدیث ربطی به دوچرخه و اتومبیل نداره و فکر میکنم اللکی ربطش دادن به اینا , در مورد زین صحبت کرده که کلا مسئله ش فرق داره !
دوم با این وضع اگر بخوایم نگاه کنم خب پایینش گفته :
الف. مقام معظم رهبرى مى‏فرمایند اگر مفسده نداشته باشد و با حفظ حجاب اسلامى باشد اشکال ندارد، (استفتاء از دفتر مقام معظم رهبرى). ب. آیت‏الله فاضل: رانندگى، اسب‏سوارى و دوچرخه سوارى و هر کارى که باعث جلب توجه نامحرم بشود براى زن اشکال دارد ـ و رانندگى اگر در عرف عادى شود و جلب توجه نامحرم نکند با حفظ حجاب کامل اسلامى اشکال ندارد، (استفتاء از دفتر آیت‏الله فاضل). ج. آیت‏الله مکارم: رانندگى اگر با حفظ حجاب اسلامى باشد اشکال ندارد و دوچرخه سوارى و اسب‏سوارى اگر بین خود زنها و دور از چشم نامحرمان باشد اشکال ندارد، (استفتاء از دفتر آیت‏الله مکارم). د. آیت‏الله تبریزى: رانندگى با حفظ حجاب اسلامى اشکال ندارد اما دوچرخه سوارى و اسب سوارى هم اگر دور از چشم نامحرمان و در بین خود زنها باشد اشکال ندارد. ه . آیت‏الله بهجت: رانندگى اگر براى نامحرم نباشد و یا حفظ حجاب کامل اسلامى باشد اشکال ندارد اما دوچرخه سوارى و اسب‏سوارى اگر در بین خود زنها و دور از چشم نامحرمان باشد و مفسده‏اى هم نداشته باشد اشکال ندارد. بلکه کراهت دارد. از فتاوای مراجع عظام تقلید روشن می گردد که نفس سوار شدن دوچرخه برای خانم ها اشکال ندارد و آنچه مورد بحث و اشکال است جلب نظر نامحرم و ایجاد مفسده است و این ملاک مختص دوچرخه سواری نیست بلکه هر کاری که موجب مفسده و تحریک دیگران باشد برای خانم ها حرام است.

خب اینو درست گفته دیگه تو حالت عادی م اگر این موارد باشه مشکل داره و میشه گفت اصلا بحث با دوچرخه و غیر دوچرخه نیست , بحث این سر اینکه باعث جلب توجه نشه که بازم فرقی نمیکنه سوار دوچرخه باشه یا نه

• شروع کننده موضوع

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از F@|-|!mEh :
خب اینو درست گفته دیگه تو حالت عادی م اگر این موارد باشه مشکل داره و میشه گفت اصلا بحث با دوچرخه و غیر دوچرخه نیست , بحث این سر اینکه باعث جلب توجه نشه که بازم فرقی نمیکنه سوار دوچرخه باشه یا نه
اينجا گفته شده ك سوار شدن زن بر زين، چ دوچرخه چ اسب، موجب جلب توجه و فولانه و كلا حرام ِ.
فقط در مورد رانندگي اتوموبيل شرط گذاشتن ك اگه هدف جلب توجه باشه حرامه‌. (ك بهتره اينم بگم ك كوه كندن، اصن راننده ديده ميشه ك حالا هدفش بخواد جلب توجه يا هرچيزه ديگه باشه؟ :/ )

×اينم منبع هس، معتبرم هس، ولي ب درد لايه جرزم نميخوره.

بالا