• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشته کامپیوتر (نرم‌افزار - سخت‌افزار - علوم)

hamoon32

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی پارس آباد
شهر
پارس آباد
پاسخ : رشته کامپیوتر (نرم‌افزار - سخت‌افزار - علوم)

دوستان من نرم افزار تهران قبول شدم ولی الان یکم راجع بهش دودلم. خیلی بهم میگن که کامپیوتر یه رشته اشباع شدست
علاقه به برنامه نویسی و ریاضی که قطعا دارم، ولی مشکلم بیشتر در مورد بازار کارشه. یکم در مورد بازار کار و درامدش توضیح میدین؟ و اینکه شرایط مهندسی نرم افزار از نظر اپلای و فاند گرفتن چطوریه؟ مثل برق و مکانیک زیاد اپلای میکنن یا پذیرش گرفتن سخت تره؟
ممنون

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بازار کار که به توانایی خودت بستگی داره
اپلای هم درخواست میدی واسه دانشگاه (خیلی کم پیش میاد قبول نشی) بعد هم میری کنسولگری باید یه سری مسائل رو اثبات کنی و دست کنسولگریه که بهت ویزا بده یا نه و یا میتونی درخواست EB1-2 بدی اگه خیلی خفن کار کنی (اینارو راجع به امریکا میگم.جای دیگه رو نمیدونم)
فاند هم بستگی به دانشگاه و بودجه و اینا داره
تو دکتری کلا بهتر فاند میدن

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از hamoon32 :
دوستان من نرم افزار تهران قبول شدم ولی الان یکم راجع بهش دودلم. خیلی بهم میگن که کامپیوتر یه رشته اشباع شدست
علاقه به برنامه نویسی و ریاضی که قطعا دارم، ولی مشکلم بیشتر در مورد بازار کارشه. یکم در مورد بازار کار و درامدش توضیح میدین؟ و اینکه شرایط مهندسی نرم افزار از نظر اپلای و فاند گرفتن چطوریه؟ مثل برق و مکانیک زیاد اپلای میکنن یا پذیرش گرفتن سخت تره؟
ممنون
خیالت راحت! اگه خودت خیلی از درس و کار پرت نباشی خودم قول میدم واست یه کار خوب پیدا کنم! کلا اوضاع فرصت شغلی رشته کامپیوتر خداروشکر خوبه. هم از نظر فرصت استخدام، هم کارافرینی و هم خوداشتغالی

به نقل از u.k band! :
یک سوال فوری : کسی درباره تغییر رشته از سخت افزار به نرم افزار اطلاعاتی داره ؟
کدوم دانشگاهش مبحث مهمیه!

hamoon32

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی پارس آباد
شهر
پارس آباد

ممنون از دوستان بابت پاسخ x:

به نقل از Paris.A :
بازار کار که به توانایی خودت بستگی داره
اپلای هم درخواست میدی واسه دانشگاه (خیلی کم پیش میاد قبول نشی) بعد هم میری کنسولگری باید یه سری مسائل رو اثبات کنی و دست کنسولگریه که بهت ویزا بده یا نه و یا میتونی درخواست EB1-2 بدی اگه خیلی خفن کار کنی (اینارو راجع به امریکا میگم.جای دیگه رو نمیدونم)
فاند هم بستگی به دانشگاه و بودجه و اینا داره
تو دکتری کلا بهتر فاند میدن
با مراحلش آشنایی دارم، می خواستم بدونم کلا واسه مهندسی کامپیوتر زیاد اپلای میشه یا نه؟ مثلا برق و مکانیک فرصتا واسه اپلای زیاده و یه سری رشته هم هستن که یم سخت تره پذیرش گرفتن واسشون می خواستم بدونم کامپیوتر از این نظر چه جایگاهی داره؟
ممنون

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از hamoon32 :
ممنون از دوستان بابت پاسخ x:
با مراحلش آشنایی دارم، می خواستم بدونم کلا واسه مهندسی کامپیوتر زیاد اپلای میشه یا نه؟ مثلا برق و مکانیک فرصتا واسه اپلای زیاده و یه سری رشته هم هستن که یم سخت تره پذیرش گرفتن واسشون می خواستم بدونم کامپیوتر از این نظر چه جایگاهی داره؟
ممنون
نظر من اینه که فرصتا برای اپلای از برق بیشتر نباشه از مکانیک بیشتره!

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ببین کلا از STEM بهتر میگیره دانشجو
science
technology
engineering
math

به نقل از سعیـد :
خیالت راحت! اگه خودت خیلی از درس و کار پرت نباشی خودم قول میدم واست یه کار خوب پیدا کنم!

میشه به ما هم از این قولا بدید؟! 8-> :D

einistein

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Jk
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
H
رشته دانشگاه
H

به نقل از سعیـد :
کدوم دانشگاهش مبحث مهمیه!
دانشگاه فردوسی . کلن اینکه از ترم چند این امکان وجود داره ؟و چه شرایطی داره ؟

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

توی امیرکبیر می‌شه از سی‌اس به سی‌ای تغییر رشته داد با معدل و اینا؟ شرایط معدل‌ش چطوری‌ه؟ تفاوت واحدای درسی دو-سه ترم اول چقدره؟ :-‌"

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

توی امیرکبیر می‌شه از سی‌اس به سی‌ای تغییر رشته داد با معدل و اینا؟ شرایط معدل‌ش چطوری‌ه؟ تفاوت واحدای درسی دو-سه ترم اول چقدره؟ :-‌"
می‌شه. کل‍اً درمورد تغییررشته خیلی کول ه پلی‌تکنیک. ((: سه ترم معدل الف [بال‍ای هیفده] ل‍ازم ه؛ و خب طبیعتاً موافقت دانشکده‌ها.
ترم یک عمل‍اً همه‌ی ورودی‌های دانشگاه مثل هم ن. ریاضی‌یک، فیزیک‌یک، مبانی برنامه‌نویسی، و کوهی از درس‌های عمومی. ((: ترم دوی سی‌اس باید مبانی ریاضیات پاس کرد و مبانی احتمال و برنامه‌نویسی پیشرفته و احیاناً ساختمان داده؛ درحالی‌که توی مهندسی کل‍اً یه ریاضیات گسسته می‌خونن که ترکیبی از مبانی ریاضیات و مبانی احتمال و مبانی ترکیبیات و اینای سی‌اس ه. مهندسی‌ها فیزیک‌دو هم باید پاس کنن همون ترم، که درسِ اختیاری ه توی دانشکده‌ی ریاضی و همه به‌جاش مبانی اقتصاد و اینا برمی‌دارن. "-: درمورد بقیه درس‌های مهندسی اطل‍اع ندارم ولی.

× کل‍اً اگه ریاضیات دوست داری خیلی اذیت نکن خودت رو و بمون سی‌اس "-: الف شدن درس‌خوندن می‌خواد ""-:
ولی جدی، اون‌قدری تفاوت نداره سی‌اس و مهندسی به نظر من کل‍اً. برای ریاضی‌دوست‌ها حتا سی‌اس جذاب‌تر هم ممکن ه باشه.

sahelbano

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
تهران
مدال المپیاد
یه مشت مرحله اول که کلا عادیه!
رشته دانشگاه
نرم افزار بهشتی

به نقل از Lily Delicated :
علوم کامپیوتر با مهندسی کامپیوتر یه تفاوت هایی داره اما خب بازم تا حد زیادی شبیهه به مهندسی کامپیوتر. واسه کنکور ارشد که هیچ محدودیتی نداره یعنی لیسانست هرچی باشه میتونی کنکور ازشد آی تی بدی ولی خب ببین خودت برات کدوم مهم تره رشته یا دانشگاه؟ببین تفاوت اندک مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر برات انقد ارزش داره که دانشگاه عوض کنی یا شریف بودن برات مهم تره؟

حالا اتفاقا چیزی که تو همایش های انتخاب رشته (شریف) به ما گفتن کلا برعکس این حرف شماست! علوم کامپیوتر بیشتر به ریاضی محض نزدیکه و درس ها کلا تیوری و کمی برنامه نویسیه. چون خود من هم علوم کامپیوتر شریف میاوردم و کمی شک داشتم اوایل ولی خوب تفاوت رتبه ها هم به وضوح نشون میداد فرق زیادی با هم دارن

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sajede… :
حالا اتفاقا چیزی که تو همایش های انتخاب رشته (شریف) به ما گفتن کلا برعکس این حرف شماست! علوم کامپیوتر بیشتر به ریاضی محض نزدیکه و درس ها کلا تیوری و کمی برنامه نویسیه. چون خود من هم علوم کامپیوتر شریف میاوردم و کمی شک داشتم اوایل ولی خوب تفاوت رتبه ها هم به وضوح نشون میداد فرق زیادی با هم دارن
تو علوم کامپیوتر میشه طوری واحد برداشت که به مهندسی نزدیک باشه. کلا چه مهندسی و چه علوم فکر نکنم بیشتر از دو سه تا درس برنامه نویسی صرف پاس کنید؛ بقیه اش بستگی به خود دانشجو داره. البته چون اینجا علوم کامپیوتر رو معمولا دانشکده ریاضی ارائه میکنند طبیعی که فضای درس ها بیشتر ریاضی هست. فکر کنم سخت افزار دانشگاه تهران رو برقی ها ارائه میکنند و خیلی طبیعی هست فضای حاکم بر درس اونها برقی طور باشه ولی شریف این طوری نیست.(دانشگاه تهران رو مطمئن نیستم)
در واقع علوم کامپیوتری که ارائه میشه همون علوم کامپیوتر نظری دانشگاه های خارج هست، ولی چون خیلی ها به جای مهندسی میان این رشته سعی میکنن مهندسی طور درس بگیرند.

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این ترم سیستم عامل دارم ولی هیچ ایده ای نسبت بهش ندارم!
هدف درس چیه؟ و مهم تر از اون انتظار ار کسی که درس و پاس کرده چیه؟ تو امتحان چه تیپ سوالایی میدن؟
به نظر که درسش حفظ کردنیه!

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من یه سوال از مهندسي نرم 1 دارم
مال نمودار DFD و اينا
اگه کسي بلده بم مسيج بده :D

angry-bird

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد اینجا=)
شهر
همدان
دانشگاه
شهید شریف واقفی
رشته دانشگاه
هوافضا

سلام کسی برای الگوریتم مربع حلزونی ایده ای داره؟

aryabartar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سطح کامپیوتر علم و صنعت چطوره ؟
از امیر کبیر خیلی پایین تره ؟

DanTo07

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
sku
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
علاقه وافری به کد نویسی پیدا کردم
از بس نخوابیدم کل روزو بدن دردی میکشم دارم تحلیل میرم:/

• لایک
امتیازات: z.a97

flanker

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
تو دوم رفتم المپاد ریاضی سوالا به من نیگا کردن من به سوالا!!
دانشگاه
هنر اسلامی تبریز
رشته دانشگاه
مالتی مدیا
سلام وقت بخیر!!
من این ساختمان گسسته رو خودم میخواستم بخونم میخاستم ببینم برم سراغ کتاب مرجعش بهتره یا این مدرسان شریف و اینا رو بخونم بهتره؟؟

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
یه سوال داشتم، من از خیلیااااا شنیدم که درسایی که تو دانشگاها (حالا با هر سطحی) توی رشته کامپیوتر تدریس میشن خیلی نمی تونن برات کاربردی باشن. نظر بقیه چیه در این باره؟

KS.small.dreamer

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
96
یه سوال داشتم، من از خیلیااااا شنیدم که درسایی که تو دانشگاها (حالا با هر سطحی) توی رشته کامپیوتر تدریس میشن خیلی نمی تونن برات کاربردی باشن. نظر بقیه چیه در این باره؟

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
خوب بسته به کاری که قراره تو بازارکار انجام بدی میتونه کمکت کنه مثلا اگه بخوایی طراحی وب کار کنی دقیقا یه درس با همین موضوع داری . اگه بخوای تحلیلگر و طراح نرم افزار بشی درس مهندسی نرم افزار یک و دو و درس طراحی شی گرا به کارت میاد اگه هم بخوای طراح و توسعه دهنده بانک های اطلاعاتی بشی درس پایگاه داده و اگرهم به برنامه نویسی سیستمی و این چیزا علاقه داره درس سیستم عامل و این جور درس ها میتونه خیلی کمکت کنه و این به این معنی هم نیست که تو اگه بخوایی طراح وب بشی باید بیخیال پایگاه داده بشی باید درحد نیازت از چیزای دیگه هم بدونی حتی طراحی شی گرا و این چیزا و کلا به هم مربوطند البته یه سری درس ها هم هست که پیش نیازن باید بخونی مثه ساختمان داده و این چیزا و یه سری هم هستن که به درک بیشتر از رشته ات کمکت میکنن مثه درس نظریه زبان ها و اوتومات ها و یا طراحی کامپایلر و البته تو کاربردهای تخصصی تر مطالب این درس ها هم به کارت میان . درکل بسته به کاری که قراره انجام بدی این دروس صرفا میتونن راهنماییت بکنن قطعا تو با گذروندن یکی دو درس تو اون زمینه حرفه ای نمیشی مثلا گذروندن درس طراحی وب تو رو حرفه ای نمیکنه باید حداقل چندسال کار کنی و تجربه بدست بیاری تا حرفه ای شی این درس ها و رشته دانشگاهیت فقط و فقط یه نقشه راه در اختیارت قرار میدن و باعث میشن که تو دقیقا بدونی که باید چیکار کنی .

بالا