• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من زبان رو خیلی رها کردم :D الان چهار ترمه و هشت ترمه می تونم برم و تموم کنم. به نظرتون چون درسای سوم سنگینه چهار ترمه نمی تونم برم؟
هشت ترمه میخوره تا بعد عید و اینا
والا منم همینجوری بودم .. میتونستم 4 ترم برم تموم شه اما نرفتم اونم اول دبیرستان ... اره زبان رو ولش ..الان برای کنکور باشه فقط زبانت .. من حتی سال کنکورم زبان نمیخوندم ..اون اخرا خوندمش و شد بهترین. درصد کنکورم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

برای تهایی به نظرتون باید کتاب وزارتی رو خیلی دقیق خوند یا بیشتر از کمک درسیا کمک گرفت؟
من ادبیات رو از رو پرسمان می خوندم همش اصلا با کتاب ارتباطی نداشتم خیلی بد بود.
بعد اینم هست دبیرمون تو آرایه ها خیلی غیرمنطقی و نامعقول درس میده

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری

برای تهایی به نظرتون باید کتاب وزارتی رو خیلی دقیق خوند یا بیشتر از کمک درسیا کمک گرفت؟
من ادبیات رو از رو پرسمان می خوندم همش اصلا با کتاب ارتباطی نداشتم خیلی بد بود.
واسه نهایی کتابو تو طوله سال بخونین باور کنین اصلا وقت نمیگیره و اصلا لازم نیست فقط تشریحی بخونین و تست نزنین اتفاقا به نظرم به جایه سواله تشریحی تستی کار بشه بهتره :)
کتاب کمک درسی در کنار کتاب درسی بهتره :D :D :D

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری

به نقل از رضــــــــــــــــــا...N :
والا منم همینجوری بودم .. میتونستم 4 ترم برم تموم شه اما نرفتم اونم اول دبیرستان ... اره زبان رو ولش ..الان برای کنکور باشه فقط زبانت .. من حتی سال کنکورم زبان نمیخوندم ..اون اخرا خوندمش و شد بهترین. درصد کنکورم
خخخ من دو ترم مونده بود تو خونه خوندم تموم کردم :D :D :D اصلا مدرکه کلاس زبان معتبر نیست فقط مدرکای معتبر ارزش وقت گذاشتن داره :D :D :D مثله تولیمو و تافل و ... :D :D :D

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

وقت داری برای قوی کردن ارایه
ولی اگه خیلی دبیرتون جالب نیس و احساس نیاز میکنی کتاب اموزش ارایه بگیر خودت بخون بعد اگه وقت داشتی سوال حل کن

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

یه سوال به نظرتون خود برنامه مهمه یا که در اصل خود دانش اموز وتمرکز و ساعت مطالعش؟
یعنی فرض کنین در هر صورت یکی با برنامه ی قلم چی پیش بره افزایش ترازش به خود برنامه بستگی داره یا به همون عواملی که گفتم ینی تمرکز و بازدهی خوب؟

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از FaMa :

یه سوال به نظرتون خود برنامه مهمه یا که در اصل خود دانش اموز وتمرکز و ساعت مطالعش؟
یعنی فرض کنین در هر صورت یکی با برنامه ی قلم چی پیش بره افزایش ترازش به خود برنامه بستگی داره یا به همون عواملی که گفتم ینی تمرکز و بازدهی خوب؟

کاملن به جفتشون بستگی داره! ینی به هیچ عنوان مستقل نیس! شما برای رسیدن به هر چیزی به 3 تا چیز نیاز دارین
هدف
برنامه
تلاش
هر کدوم ازینا نباشه یه جای کار میلنگه

ahmed

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
برق

به نقل از FaMa :

به نظرم باید تو یه بازه کوتاه برنامه خوبی که با شخص همخونی داره پیدا بشه و بعدش مهم فقط تلاش زیاده..

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از FaMa :

برایندی از هر دو هست یعنی: تمرکز + برنامهریزی مناسب --->> پیشرفت

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Im_SPHR :
برایندی از هر دو هست یعنی: تمرکز + برنامهریزی مناسب --->> پیشرفت
خب برای مثال یه برنامه ایو در نظر بگیرید ک کلیتش (نه دقیقا اخا برنامه ب شخص بستگی داره) طوری بوده که یه فرد باهاش رتبه ی خیلی خوبی اورده پس میشه روش حساب باز کرد؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از FaMa :
خب برای مثال یه برنامه ایو در نظر بگیرید ک کلیتش (نه دقیقا اخا برنامه ب شخص بستگی داره) طوری بوده که یه فرد باهاش رتبه ی خیلی خوبی اورده پس میشه روش حساب باز کرد؟
به نظرم میشه ویژگی های کلی رو حفظ کرد و جزئیات رو شخصی سازی کرد اون موقع میشه یه برنامه خوب....
یعنی کپی برداری از کاری بقیه نباشه بلکه الگو برداری باشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

میگما یکی که سطح درسیش متوسط باشه،استعدادشم متوسط باشه :D توضیح میده حسابانجبر و هندسه چه جورین؟
من خیلی استرس کرفتم.حتی از اسماشون...

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

حسابان
شامل 5 فصله که دوفصل اخرش عملا هیچی ازش نمیخونین و میمونه که توی پیش دانشگاهیتون تکمیل شه. یعنی دو فصل حدوپیوستگی و مشتق. مباحث پایه ای و ساده ای ازش رو میخونید که قطعا باید بلدش باشید تا توی پیش دانشگاهی دچار مشکل نشید. از مشتق، فرمول هاش رو یاد میگیرید و مباحث بسیار ساده و ابتدایی رو! اگر فراتر از نهایی بخواید بخونید کتاب گاج رو بخونید، که واسه ی سال کنکور راحت باشید. در غیر این صورت فقط اگر در حد نهایی بخواید بخونید که مشتق عملا هیچی نداره.
حد هم همینطور اگر در حد مدرسه و نهایی بخواید بخونید به شدت اسونه و صرفا یه سری سوال های تکراری و فرمول های راحت. اما واسه کنکور بخونید پیچیده تر میشه و دقت خاصی میخواد. تشخیص حد چپ و راست، مقدار حد و... پیوستتگی هم اسونه. صرفا حد رو در میارید یکسان بود میگید اوکی پیوسته
ولی این دو مبحث توی پیش دانشگاهی خیلی تخصصی تر و دشوار تر میشه. حواستون باشه.
مهم ترین مبحثی که هستش مثلثاته. که سال دوم داشتید و میدونید بیسش چی هست. کامل تر میشه بحثش و این بحث توی دبیرستان بسته میشه. و پایه ی مشتق و حد هستش. یعنی باید مثلثاتتون توپ باشه تا بتونید تست ها و سوال های دیفرانسیل و حسابانتون رو راحت حل کنید. امسال حواستون به این بخش باشه.
معادله مثلثاتی رو میخونید و این چیز ها که هرکدوم فرمول داره و ذهنتون باید اونقدر باز باشه که بدونید کجا کدوم فرمول رو بذارید ، کجا از کدوم معادله های جایگزین استفاده کنید و...
بخش محاسبه جبری و معادله نامعادله رو که سال اول و دوم داشتید، دنباله ی حسابی و هندسی و بخش پذیری و معادلات درجه دوم و معدلات گنگ و گویا و ... این بخش به طرز افتضاحی میاد توی فصل صفر دیفرانسیل تکرار میشه که شما اگه از همین امسال یادش بگیرید، سال دیگه خیلی راحت بیخیال فصل چرند صفر خواهید بود و حسابی حال میکنید
فصل دوم هم که تابع هست. میدونید خودتون دیگه. برد و دامنه و...

جبر
مهم ترین قسمتش ترکیبیات و احتمال هستش. اگه اینو دوست دارید و راحته براتون کلا با جبر حسابی کنار خواهید اومد.
یه بخش به شدت نچسب هم داره در مورد استقرا ها هستش. زیاد هم یاد نگرفتید مهم نیست!!! واسه امتحان نهایی اسون میدن، واسه کنکور هم سخت میدن باید بپرید ازش :))
در مورد مجموعه ها هم یک فصل داره که باید چندین تا فرمول رو یاد بگیرید و به کمک اون حالا یا اثبات کنید یا چیزی رو به دست بیارید. این واسه نهایی. واسه کنکور هم چندتا شکل میکشید قشنگ سوالاش حل میشه. یعنی آب خوردن هستش سوال های مجموعه به کمک این شکل ها!

و اما هندسه
درسی که تمااااااام بچه های کلاس ما باهاش مشکل داشتند و اکثر بچه های ریاضی هم دارند این مشکل رو
باید حسابی عاشق هندسه باشین تا باهاش کنار بیاید. هندسه سوم تمااااامش اثباته. اثبات یه سری چیزایی که حتی فکر اینکه بخواید اثباتش کنید هم مسخره است.
ولی کااااملا تستی و تشریحی این درس با هم متفاوته.
همه میشینن اثباتیارو حفظ میکنن و نهایی 20 میگیرن. ولی وقتی صحبت از استفاده از همون چیزایی میشه که تا دیروز اثباتش میکردن کاملا مشنگ میزنن!
این درس کاملا بستگی به نحوه ی تدریس دبیرتون و علاقه ی خودتون داره. اگه اثباتی رو دوست دارید که سوم رو حال میکنید و واسه کنکور میذاریدش کنار، اگه حالتون از اثبات به هم میخوره و عاشق اینید که از اصل های هندسی توی مسائل استفاده کنید که سوم حسابی سخت خواهد بود براتون و توی کنکور میتونید حال کنید.
در غیراین صورت هم برید اصل ها و این چیزای کتاب رو حفظ کنید و بعدشم بیخیال 4تست کنکور شید.
دو فصل اول مثل هندسه 1 هستش ولی فصل دایره و هندسه فضایی تخصصی تر و باحال تره. اما خب همش اثباتی!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب آخه همه میگن حسابان سخت و سنگینه ترسیدم.
ولی بیشتر از همه جبر ترسناکه :D
برا اونم توضیح میدین؟ :D
ممنونم ;;)

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خب آخه همه میگن حسابان سخت و سنگینه ترسیدم.
ولی بیشتر از همه جبر ترسناکه :D
برا اونم توضیح میدین؟ :D
ممنونم ;;)
ولی حسابانو از الان مخصوصا فصل اولشو سعی کن خوب بخونی بعد کارت خیلی راحت تر میشه
حسابان سخت هست ولی زود میفهمی اما جبر راحته در عوض یکم طول میکشه بفهمی جریان چیه البته به معلمم خ بستگی داره ولی واسه ی جبر بهترین منبع اموزشی خود کتاب درسیه من احتمالو از روی کتاب درسی خوندم و واقعا خوب بود ولی چن باری باید بخونی با مثالا و مسائل کتاب
گاج ی کتاب EQ داره واسه نهایی اونا هم قشنگ توضیح داده و تیپ بندی کرده از وسط سالم بگیری ضرر نداره

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

پست رو ویرایش کردم. اگر سوال دیگه ای هست در خدمتم.
فقط اینکه حسابان رو الان دارم با دیفرانسیل مقایسه میکنم و میگم هیچی نداره. یعنی شاید شما بری و ببینی اوه چه سخت!! بعد باید یادت بیاد این هیچی نیست.
چون شما مثلا سوم عملا ساده ترین چیزایی رو در مورد مشتق و حد میخونید.

71

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل

سلام اینجا واسه انتخاب رشته هم مشاوره دارین+ دهمای بدبخت مث خودم چه کتابای کمک درسی بخونن البته اگه کتاب خودشون اماده بشه.همش میگن هفته دوم سوم مهر

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب پس این درسا بیشتر به دبیر بستگی دارن؟
من هندسه م خیلی خوب بود،البته هندسه یک اصولا آسون بوده نه؟ :D
توی ریاضی امسالم مثلثاتم خوب بود،کلا ریاضیم خوب بود بدون اشکال اومدم،ولی می دونم که دبیرامون خیلی درک نخواهند کرد. یعنی نمی دونم خیلی دوسشون ندارم...
چه کتابایی رو برای این درسا پیشنهاد میدین؟

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

هندسه به معلمت بستگی داره که چجوری بگه! مثلا معلم ما انقدر بد میگفت که تصور همه ی ما از هندسه این بود که حفظ کنیم فقط و همه هندسمون رو ول کردیم
ولی حسابان و جبر نه. اگر حتی معلم هم نداشته باشی خودت باید راحت بخونی و راحت باهاش کنار بیای!
واسه حسابان گاج رو بگیر. درسنامه ش دیگه خیلی کامله.
واسه هندسه و جبر هم فکر میکنم سیرتاپیازخیلی سبز خوب باشه

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از 71 :
سلام اینجا واسه انتخاب رشته هم مشاوره دارین+ دهمای بدبخت مث خودم چه کتابای کمک درسی بخونن البته اگه کتاب خودشون اماده بشه.همش میگن هفته دوم سوم مهر
كتابهاي رياضي و فيزيك تغيير زيادي نداشته.... رياضي مخلوطي از رياضي ١ و رياضي ٢ هست.... اگر كتاب هاي اقوام و دوستان رو ميتونيد قرض بگيريد كافي هست(رياضي ١ الگو - رياضي ٢ گاج) و فيزيك هم همون فيزيك ٢ هست كه قسمت هاي مشتركش با فيزيك پيش حذف شده و ميتونيد از كتاب فيزيك پايه گاج استفاده كنيد....
اگر هم ميخواين كتاب نو بخريد اينا رو بگيريد:
رياضي : دهم خيلي سبز (تست)
فيزيك : از فيزيك نظام قديم استفاده كنيد(ميكرو پايه)
زبان: زبان دهم خيلي سبز (تست)
بقيه دروس هنوز چاپ نشدن و بهتره كتابي تهيه نكنيد.....
موفق باشيد...

بالا