• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
بچه ها این همایش دانشگاه شریف که برگزار شد امشب توی گروه پرسش وپاسخ گذاشتن
لینک گروه
@hamayesh_sharif_00

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

Cafune

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
بچه ها کسی درباره گرایش بیوتکنولوژی مهندسی شیمی اطلاعاتی داره؟
چقدر به دکتری پیوسته بیوتکنولوژی تهران شباهت داره؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,544

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
از چه طریقی می تونم برم کارآموزی؟ از طریق دانشگاه؟
کلی موقعیت کارآموزی هست تو شرکت های مختلف.

توصیه کلی به بچه های ریاضی:

الان قسمتی زیادی از تمام کارها تبدیل به برنامه نویسی شده. حالا در سطوح و شکل های مختلف و برای کاربردهای مختلف. 10 سال پیش در این حد نبود. اما الان خیلی کارها با برنامه نویسی انجام میشه. در نتیجه مهارت برنامه نویسی تبدیل به یک ضرورت شده و یادگیریش خیلی ضروری شده. باید متناسب با رشته خودتون اقدام به یادگیری کنید. مثلا برای پژوهش دانشگاه و کارهای آماری در رشته های مدیریت یا روان شناسی یا پزشکی از زبان برنامه نویسی R استفاده میشه. بلد بودن اینها امتیاز بزرگی تو اپلای هم داره.

همینطور قسمت زیادی از مشاغل الان نیازهای نرم افزاری دارند و برنامه نویسی به شدت مورد نیازه. تعداد برنامه نویس ها خیلی کمه و تعداد موقعیت های شغلی زیاده و شما با مهارت های پایه ای میتونید وارد کار بشید تا رفته رفته حرفه ای بشید. الان خیلی شرکت ها حتی دوره برنامه نویسی برگزار میکنند تا آموزش بدن و نیرو جذب کنند. مثل داتین. حقوق برنامه نویس ها بالاست. اینجوری بگم که کارشناس بازاریابی مثلا بگیره 5 تومن. برنامه نویس میگیره 8 تومن. مدیر بازاریابی بگیره 12 تومن. مدیر تیم برنامه نویسی 22 تومن میگیره. یه دوستی دارم که از دانشجویی برنامه نویسی میکنه و الان 8 ساله برنامه نویس اندرویده. تو تهران داره 1000 دلار حقوق میگیره. یعنی 25 میلیون تومن! در حدی این تفاوت ها فاحشه که خیلیا الان رشته خودشون رو ول کردند و برنامه نویس شدند.

اینا رو گفتم که تو ذهنتون باشه. نه اینکه یهو بقیه کارها و رشته ها بی ارزش بشه.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
حرکت خوب اینه که خودت رو در جایگاه های مختلف تصور کنی. یک جایگاه معقول که میخوای بهش برسی و ببینی اون لحظه با اون شرایط چقدر خوشحالی. مثلا آیا من خوشحالم با اینکه یک محقق دانشگاهی باشم؟ یا خوشحالترم که یک وزیر سیاستمدار باشم؟
اتفاقاً منم میخواستم برم سمت فیزیک و مهندسی(توی ارشد تغییر رشته بدم) ولی خب هرجور فکر میکردم صرف محقق بودن یا صرف مهندس بودن خیلی چیز جذابی نبود برام
بعد خوندن این تاپیک نشستم فکر کردم و دیدم اقتصاد یا رشته های مشابه واسه من بهتره!
حالا هیچ چیزی در مورد این رشته ها نمی‌دونم و باید کلی تحقیق کنم دوباره.....

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
اگر علاقه به نرم افزار و مهندسی کامپیوتر و کد نویسی دارید حتما حتما برید سراغش!
بعد توی برنامه نویسی و شاخه هاش اصلا نیاز نیست جایی استخدام بشید و اگر کارتون خوب باشه که احتمالا زیاد با توجه به سمپادی بودنتون خواهد بود، کارهای خوب میاد سراغتون و انجام میدید و پول درمیارید!
برای مهاجرت کاری هم که خیلی از رشته های دیگه بهتره!

به عنوان مثال عینی:
من کارشناس ارشد مهندس شیمی خوب با یه کار خوب توی یه شرکت خوب حقوقم ۸ تومن
دوستم کارشناسی کامپیوتر تحت قرارداد با یک شرکت فیلیپینی ( کار در منزل و تهران) درآمد ماهیانه ۹۶۰ دلار
دوست دیگرم با ضریب هوشی به مراتب پایین و عدم تلاشگری بالا، مهندسی کامپیوتر که توی ارمنستان کار پیدا کرد و رفته اونجا داره کار میکنه

پس اگر به کدنویسی و کامپیوتر علاقه دارید اصلا شک نکنید!

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,548

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دوستان دانشگاه تهران محل تحصیل قم توی مدرکی که از دانشگاه میگیری تهران میخوره یا قم؟
نمینویسن قم. ولی مینویسن پردیس فارابی. این تصویر رو از دوستم گرفتم. البته این گواهی موقته. اصل مدرک یه جور دیگست ولی توی اون هم مینویسن. شما همه جا میگید دانشگاه تهران و کسی هم نمیپرسه کجای دانشگاه تهران. یه جاهای معدودی شاید این تاثیر بگذاره. برای اپلای هیچ فرقی نمیکنه چون اونها نمیدونن پردیس فارابی یا پردیس فنی چی هست.

مدرک تحصیلی گواهی موقت پردیس فارابی دانشگاه تهران

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
بچه‌ها جانم! تو دنیای امروز ما ، دامنه کاری رشته‌های مختلف بسیار گسترده‌ست . رشته‌ها محدود به انجام یک کار خاص و تکراری نیستن ، با هر رشته‌ای شما میتونین جهان خاص خودتونو بسازین . برای مثال ، در باب رشته خودم . چند وقت پیش مطلبی برای نشریه دانشکده نوشتم در مورد نقش مهندسی عمران در صنعت فضانوردی و از وظایف مهندسین عمران شاغل در کمپانی‌هایی چون ناسا گفتم . اگه دوست داشتین بهم پیام بدین تا براتون بفرستمش . خلاصه ذهن خودتونو محدود نکنید ، برای رسیدن به رویاها هزاران راه هست .

Cafune

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
به نظرتون صنایع خواجه نصیر و الزهرا رو بالاتر بزنم یا مهندسی شیمی تهران و امیرکبیر؟
با توجه به رتبه ام تو همه شون شانس قبولی دارم.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,551

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
به نظرتون صنایع خواجه نصیر و الزهرا رو بالاتر بزنم یا مهندسی شیمی تهران و امیرکبیر؟
با توجه به رتبه ام تو همه شون شانس قبولی دارم.
این دو تا رشته فرق جدی با هم دارند. ولی اگر فرض کنیم هر دو رو دوست داری من باشم مهندسی شیمی تهران امیرکبیر میزنم. چون دانشگاه های بهتری هستند.

Cafune

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
این دو تا رشته فرق جدی با هم دارند. ولی اگر فرض کنیم هر دو رو دوست داری من باشم مهندسی شیمی تهران امیرکبیر میزنم. چون دانشگاه های بهتری هستند.
من خودم به مهندسی شیمی ببشتر علاقه دارم اما با چندتا از دانشجوها و فارغ التحصیلا که صحبت کردم، از وضعیت بازارکار و ادامه تحصیل و کارهای پژوهشی تو ایران ناراضی بودن منم به خاطر همین خیلی دو دل شدم:-<
به نظرتون اگه صنایع رو تو الزهرا بخونم خیلی ضرر می کنم؟ برای اپلای مدرکش معتبره؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,553

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
من خودم به مهندسی شیمی ببشتر علاقه دارم اما با چندتا از دانشجوها و فارغ التحصیلا که صحبت کردم، از وضعیت بازارکار و ادامه تحصیل و کارهای پژوهشی تو ایران ناراضی بودن منم به خاطر همین خیلی دو دل شدم ):
به نظرتون اگه صنایع رو تو الزهرا بخونم خیلی ضرر می کنم؟ برای اپلای مدرکش معتبره؟
ببین بازار کار همه الان خرابه. مساله بازار کار اینه که درآمدها خوب نیست و کارها خیلی سطح پایین هستند. این تو تمام رشته های مهندسی هست. به جز کامپیوتر که اوضاعش با اختلاف بهتر از بقیه ست! شما به عنوان فارغ التحصیل دانشگاه تهران بیکار نمیمونی نگران نباش. کار پژوهشی که همه داغونن. فرقی نداره چی بخونی.

ببین مدرک نامعتبر نداریم. بلکه شما با مهندسی شیمی دانشگاه تهران با اختلاف، شانس بیشتری برای اپلای جای بهتری داری.

چکاوک مذکر

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
ایساتیس
سال فارغ التحصیلی
95
من خودم به مهندسی شیمی ببشتر علاقه دارم اما با چندتا از دانشجوها و فارغ التحصیلا که صحبت کردم، از وضعیت بازارکار و ادامه تحصیل و کارهای پژوهشی تو ایران ناراضی بودن منم به خاطر همین خیلی دو دل شدم ):
صنایع خیلی رشته گسترده ایه. و همه جور درس پاس میکنن. یا خیلی دیدم میزنن توی کار دیتاساینس. شاید اینش خوب باشه واسه اینکه واسه ادامه تحصیل دست ادم باز تره و خیلی راحت تر میتونه تغییر مسیر بده هر موقع خواست.
رشته گسترده ایه و البته عمقش کمه توی لیسانس( که نمیدونم اینو بگیم مزیت یا عیب. ولی معدلو میشه بالا نگه داشت توش)
در مورد اپلای این دو تا رشته هم که گفتی چک کن گرایشای هر کدوم چیاست. فکر میکنم تعداد گرایش حساس مهندسی شیمی خیلی بیشتر از صنایع باشه.چون باید حواست باشه اگه نمیخوای ایران بمونی هر گرایشی نخونی یا هر جایی نری واسه کار اموزی.
در مورد دانشگاه نظر من اینه فرق چندانی ندارن واسه اپلای. معیارای اپلای معدل و کارای پژوهشی و نمره یسری ازمونه. اثر فقط عنوان دانشگاه خیلی کمه.
شهر تهران بودنشون مهمه که همشون مشترکن. ولی خب اگه از کسی خواستی بپرسی از دقیقا بچه های همون دانشکده ی فلان دانشگاه در مورد جَوش بپرس. (منظورم اینه مثلا جو همه ی دانشکده های یه دانشگاه یکسان نیست. از فرد مربوط به دانشکده نطر بگیر تا فرد مربوط به اون دانشگاه)
یه نظر نادقیق دیگه هم میخواستم بگم: ) دختر نیستم ولی بنظرم الزهرا چون تک جنسیتیه شاید عملا ادم حس کنه داره ادامه دبیرستانو میخونه. شاید یسری تجربه معاشرت و اداب اجتماعی رو اونجا ادم تجربه نکنه.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
اقا در مورد بازار کار رشته صنایع من میتونم در حوزه نفت و گاز بگم چیکار میکنن!
مهندس صنایع های شرکت ما ۴ نفرن که کار کنترل پروژه انجام میدن! مثلا بحث زمانبندی و مدارک مورد نیاز و هماهنگی جلسات و اینا رو انجام میدن که خیلی کار چرت و مسخره و حال بهم زنیه:‌))))))
مثلا ما مهندس واقعی ها میایم خط لوله و اینا رو طراحی میکنیم اون مهندس صنایع اونا رو ارسال میکنه یا زنگ میزنه به من که فلان مدرک و توروخدا زودتر اماده کن و اینا: )))))
به نظر من خیلی کار سطحی ای هستش.
خود دانید

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,556

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
اقا در مورد بازار کار رشته صنایع من میتونم در حوزه نفت و گاز بگم چیکار میکنن!
مهندس صنایع های شرکت ما ۴ نفرن که کار کنترل پروژه انجام میدن! مثلا بحث زمانبندی و مدارک مورد نیاز و هماهنگی جلسات و اینا رو انجام میدن که خیلی کار چرت و مسخره و حال بهم زنیه:‌))))))
مثلا ما مهندس واقعی ها میایم خط لوله و اینا رو طراحی میکنیم اون مهندس صنایع اونا رو ارسال میکنه یا زنگ میزنه به من که فلان مدرک و توروخدا زودتر اماده کن و اینا: )))))
به نظر من خیلی کار سطحی ای هستش.
خود دانید
آقا کار اونها خیلی مهمه. اصلا یکی از هدف های مهندسی صنایع اینه که پروژه‌ها در یک حالت بهینه باشند. یعنی در کمترین زمان و کمترین هزینه انجام بشن و اساسا برنامه ریزی پروژه و کنترل پروژه در پروژه‌های بزرگ واقعا کار هر کسی نیست. اینها کارهای محاسباتی هم انجام میدن و چندین روش دارند.
قسمت زیادی از رشته های مدیریت طور مثل مهندسی صنایع براساس هماهنگی و تعامل با آدمهاست و به نوعی جذاب و متنوع هم هست از این نظر.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
آقا کار اونها خیلی مهمه. اصلا یکی از هدف های مهندسی صنایع اینه که پروژه‌ها در یک حالت بهینه باشند. یعنی در کمترین زمان و کمترین هزینه انجام بشن و اساسا برنامه ریزی پروژه و کنترل پروژه در پروژه‌های بزرگ واقعا کار هر کسی نیست. اینها کارهای محاسباتی هم انجام میدن و چندین روش دارند.
قسمت زیادی از رشته های مدیریت طور مثل مهندسی صنایع براساس هماهنگی و تعامل با آدمهاست و به نوعی جذاب و متنوع هم هست از این نظر.
اره محمد جدای شوخی کردن من قبول دارم کاملا که کنترل پروژه و برنامه ریزی پروژه خودش یک علم هستش و کاملا تاثیر گذار.
اما اما اما این رشته خیلی میره سمت مدیریت و اینها تا مهندسی و طراحی و چلنج علمی!
که یک سری ها خیلی دوست دارن این مدیریت رو و یک سری ها مهندسی های کلاسیک رو ترجیح میدهند!
دوستان تفاوت مهندسی شیمی و صنایع رو از این دو سه تا پست ما میتونن کاملا درک کنن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
یه سوال خیلی مضحک
مهندسی ژنتیک رشته داریم؟ اگه داریم ریاضیا میتونن برن؟

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
بچه‌ها تو این یه روز باقی‌مانده بگید علوم‌کامپیوتر فردوسی رو بزنم یا نه؟ یعنی اگه قصدم صرفا اپلای نباشه بدرد می‌خوره؟

بالا