• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زمان استراحتتون چیکار میکنید؟؟

یعنی شما از پای کتاب پا میشی و پای کتاب دیگه ای میشینی
اذییت نمیشه چشمات بدون استراحت ؟
ساعت مطالعم کلا خیلی بالا نیس که چشمم اذیت سه
بخاطر ماهیت رشتم که همه مسئله است و درس خوندنی زیاد ندارم اینجوریه شاید

سلام
نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا نه
خیلی بلد نیستم
اما سوالم از شما اینه که استراحت بین درسی هاتون رو چیکار میکنید
استراحتای 15 دقیقه ای رو
بیرون نمیشه رفت پس این موردو ننویسین
فضای مجازیم خدایی من که میرم توش بجای 15 دقیقه میشه51 دقیقه پس لطفا هیچی درباره گوشی ننویسین
تازه اینکه چشماتو ببندو نمیدونم دراز بکشو ... هم که خدایی حرفی درباره اش نزنین مگه ادم چند بار در روز این کارو انجام میده هفت هشت بار؟؟؟
ورزشم که تنبلم
حالا اگه چیزی باقی مونده بفرمایین
واقعا خبیث و تنبل نیستم ولی هر کدوم از کارای بالا رو انجام دادم خسته شدم یا کسل دیگه نمیدونم باید چیکار کنم

صاحب 2:
هر 15 دیقه ی استراحت یدونه ناخونمو لاک میزنم هر روزم عوش میکنم مدلشو ک تکراری نشه :-"

اما برای استراحتای پونزده دقیقه ای که گفتی من خودم ترجیحم بیشتر اینه که با خانوادم بگذرونم اون زمانو
مثلا میایم با ابجیم یه منچی میزنیم یا دومینو بازی میکنیم خونوادگی
کلا خیلی خوبه این حرکتا چون هم خیلی لذت بخشه و انرژی میده به ادم هم ذهنت کلا از درس و اینا برا یه پونزده بیست دقیقه کامل میاد بیرون ...
بعضی اوقات هم ورزش خیلی خوبه ولی نه ورزشی که کسل کننده باشه یا فیتنس و اینا
یه چن تا حرکت هست برای اشخاصی که مطالعه زیاد میکنن اونا رو انجام بدی از درد کمر و کوفتگی عضلاتت یکم کمتر میشه
لینکشو میزارم اینجا اگه خواستی :
https://drdna.ir/8-ورزش-مفید-هنگام-آمادگی-برای-کنکور/

بین تایم درس قطعا ب روحیت ریده میشه پیشنهاد میکنم کلیپ انگیزشی ببین کلیپای پوریا مظفریان جالبن کوتاهم هس در حد 1 دیقه

تایم استراحت سراغ گوشی و تلویزیون نرین تاکید میکنم سراغ گوشی و تلویزیون نرین . یه تایم کوتاهی رو بهش اختصاص بدین
تایم استراحت برین بالکن خونتون، توی حیاط و ... جایی برین که هواتون عوض بشه

سلام
نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا نه
خیلی بلد نیستم
اما سوالم از شما اینه که استراحت بین درسی هاتون رو چیکار میکنید
استراحتای 15 دقیقه ای رو
بیرون نمیشه رفت پس این موردو ننویسین
فضای مجازیم خدایی من که میرم توش بجای 15 دقیقه میشه51 دقیقه پس لطفا هیچی درباره گوشی ننویسین
تازه اینکه چشماتو ببندو نمیدونم دراز بکشو ... هم که خدایی حرفی درباره اش نزنین مگه ادم چند بار در روز این کارو انجام میده هفت هشت بار؟؟؟
ورزشم که تنبلم
حالا اگه چیزی باقی مونده بفرمایین
واقعا خبیث و تنبل نیستم ولی هر کدوم از کارای بالا رو انجام دادم خسته شدم یا کسل دیگه نمیدونم باید چیکار کنم

یه اپیزود از اون سریال کوتاها ببین که نهایتا 20 مینن- برو در یخچال و کابینتارو وا کن چیزی نبود آب بخور خوبه- سمپادیا سر بزن- اگه خانواده دوستی برو باهاشون حرف بزن و از کارایی که تو سکشن قبل کردیو چیزای باحالی که یاد گرفتی حرف بزن -4 تا آهنگ گوش بده_ روزی یه نقاشی انتخاب کن(مینیمال که سخت و وقت گیر نباشه)و هر ربع ساعت سعی کن کامل و کامل ترش کنی و حینش میتونی اهنگم گوش بدی_ چند صفحه کتاب بخون(ترجیحا فانتزی یا علمی تخیلی :) )- برو با گل و گیاها اگه دارین توخونه دردودل کن- دراز بکش رو کف فکر کن تو پارکی و سعی کن آسمون پررر از ستاره(یا ابر) رو تصور کنی با صدای جیرجیرکا(یا گنجشکا) و نفس عمیییق بکش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
کلا سعی کن کارایی که دوسشون داریو انجام بدی و توی اون زمانا زیاد به درس و کنکور و این چیزا فک نکن که خوشحال و پرانرژی باشی:)

اتاقت رو مرتب کن.
ظرفا رو بشور.
بزار آب بجوشه.
چایی درست کن.
چایی بخور.
یه میان وعده بخور.
به سقف زل بزن.
به میز/زمین زل بزن.
اصلا زل نزن به جایی برو تو ذهن خودت.
هم زمان که داری این کارا رو انجام میدی به چیزایی که خوندی فکر کن. خوبه.
هر کدوم هم واسه یه ۱۵ دقیقه. دیگه نمی دونم چند بار در روز می خوای استراحت کنی بین درسا.

گیم /موزیک /نقاشی /کتاب خوندن ، بستگی به موقعش داره حوصله کدومو داشته باشم....

فکر کردن گزینه ی خوبیه ولی باید به حال و هوات نگاه کنی ، مثلا من اگه حالم خوش باشه با فکر کردن به پرفسور شدن تو کمبریج و هاروارد میرسم :)) ولی کافیه یه ذره استرس داشته باشم یا ناراحت باشم ؛ ته تفکراتم میرسه به مرگ و میر :rolleyes: :|

میخوابم
یا گوشی دستم میگیرم
کار بدیه؟
میدونم :|

چشمامو میبندم موزیک گوش میدم (از مجموعه رپ های دهه نود شروع میشه به مجموعه پاپ های مجاز دهه ۸۰ میره)

به اهدافم فکر می کنم؛ایده هام رو تکامل میدم؛گیم میزنم؛کتاب میخونم؛استریم تماشا می کنم؛یوتوب میرم؛فیلم می بینم؛نقد فیلم میخونم؛خبر میخونم(همه چی از تکنولوژی تا گیم)؛کد میزنم

كتاب فلسفى ميخونم حتى براى هزارمين بار
خيلى خوبه

فن فیکشن:| و وبگردی.

من پامیشم میرم بیرون از اتاقم با مامانم حرف می زنم روی صندلیم کش و قوس میام و بعضی وقتا هم ورزش می کنم
بعضی وقتا هم که زیاد حوصله ندارم ینی حوصله چیزی به جز درس رو ندارم (مثه وقتی که فیزیک می خونم داخل پرانتز مخصوصا فصل های پر مسئله اشx: را دارم می خونم) صرفا به خاطر اینکه بگم استراحتم کردم عکسهای کتابرا نگاه می کنم8->
یه سری وقتاهم که خیلی از درسه زده شدم توی وقت استراحتم یه کتاب زبان اصلی می خونم;;)
اینو ((: فسقل بچۀ پرانرژی ((:

الآن متأسفانه به مرحله‌ای رسیدم که بین استراحتام ، یه کم هم درس می‌خونم ..
ولی به طور کلی :
حافظ می‌خونم ، یا بوستان . +خط‌خطی

عه مجله ماشینام:)‌))))
اون موقع هنوز تحت تأثیر اون جلوبندی ساز بودم:)‌))
------------
یه برنامه تمرین تایپ ۱۰ انگشتی دارم ک باهاش استراحت میکنم:)
+ پادکست گوش میدم

Back
بالا