• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چند همسری، آری یا خیر؟!

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
باخت دادی جناب
محمدرضا شاه بصورت رسمی سه ازدواج، منتها با طلاق قبلی داشت اینو چیزی نمیگم.
ولی با این نظر شما رضاخان آدم بیشرفیه.
حالا یا از رضاخان تبری بجوی یا از از حرفت عقب بکش😏
بله،ولی آخه من کی پیرو رضا شاه و محمدرضا شاه بودم که حالا لزومی به تبری جستن باشه؟ به آدم اشتباه گفتید :))

پ.ن:البته جدا هم اون پیام رو خیلی تند نوشتم،هرچند،همچنان چندهمسری رو شدیدا میدونم.جدا شرافتمندانه نیست.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
بله،ولی آخه من کی پیرو رضا شاه و محمدرضا شاه بودم که حالا لزومی به تبری جستن باشه؟ به آدم اشتباه گفتید :))

پ.ن:البته جدا هم اون پیام رو خیلی تند نوشتم،هرچند،همچنان چندهمسری رو شدیدا میدونم.جدا شرافتمندانه نیست.
موافقم تقریبا
درکل چندهمسری مخصوصا وقتی همسر اول هنوز هست واقعا بیشرفی هست

• دیسلایک
امتیازات: f@him

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
درکل چندهمسری مخصوصا وقتی همسر اول هنوز هست واقعا بیشرفی هست
خب بعد از فوت همسر یا طلاق گرفتن از او ازدواج کردن که دیگه اصلا چندهمسری نیست.اشکالی هم نداره.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
ببینید، ضمن احترام به نظر شما و اینکه سن من، به من این اجازه رو نمیده که بخوام نظر شما رو تصحیح کنم یا بخوام بگم غلطه ؛ولی با این وجود، در مورد پاراگراف اول پیامتون به نظرم اصلی ترین فاکتور ازدواج، رابطه ، عشق یا کلا هر چیزی که اسمش رو بزاریم، داشتن معرفت و وفاداری هست... بنابراین اگر شخصی که انتخابش کردم ، واقعا میتونه خواسته ها یا توقعاتی که دارم رو براورده کنه،خب دیگه معنی ای نداره که بخوام دنبال کس دیگه ای باشم یا صرفا بخوام با شخص دیگه ای هم باشم چون مثلا از اونم خوشم اومده!!! اگه اینطور باشه، پس یعنی حس من به همسر اولم واقعی نبوده یا همسرم برای خواسته های من کافی نیست، درحالیکه فکر میکردم کافیه(مثلا ممکنه شناخت کافی ازش نداشتم و زود تصمیم گرفتم و الان فهمیدم که اشتباه کردم)
اگر هم من یا هر شخصی که انتخابش کردم، بنا به هر دلیلی نمیتونیم انتظاراتی که از هم داریم رو تو این رابطه براورده کنیم ، به نظرم دیگه دلیلی برای ادامه رابطه مون یا حتی ازدواجمون نمیمونه!!!( اصلا چرا باید اینکارو کنیم؟!)

ببینید من نگفتم آدمایی که اینکارو میکنن کار درستی میکنن یا از نظر اخلاقی اجازه ی این کار رو دارن یا ندارن. من صرفا گفتم یه سری آدم هستن که اینطوری هستن و دلایلشون هم چیزایی مثل ایناست.

بیشتر ازدواج هایی که اصطلاحا open میشن زیاد دوام نمیارن، و همونطور که گفتم گاهی پیش میاد که این آخرین راهیه که برای حفظ ازدواجشون وجود داره.

مسئله ای که بازم باید روش تاکید کنم اینه که بر خلاف نظر شما و خیلی از آدمایی که هنوز ازدواج نکردن یا دید کاملی از ازدواج ندارن و ازدواج رو به کلی توی بحث رومنس و عشق خلاصه میکنن ( اره عشق و رومنس به نظر مهم ترین قسمت ازدواجه) ولی برای آدمای زیادی دلایل دیگه ای هم وجود داره. مسائلی مثل داشتن بچه که باعث میشه زوج ها سعی کنن خانواده رو حفظ کنن یا مسائل اقتصادی که مخصوصا تو غرب که معمولا مرد و زن هر دو توی تامین مالی زندگی سهم زیادی دارن نقش مهمی داره، مثلا دو نفر کلی وام گرفتن و خونه خریدن و الان همه ی جوانب اقتصادی و حقوقی و قانونی خانوادشون در هم تنیده شده.

اگه کسی با ازدواج باز مخالفه اوکی، ازدواج باز نکنه. ولی یه سری آدم اینکارو میکنن (و اره اغلب زندگیشون از هم میپاشه ولی معمولا این پروسه قبل از باز کردن ازدواجشون شروع شده بوده) و توی اون ازدواج ها طرفین رضایت دادن و واقعا نه من نه شما حق دخالت تو زندگی خصوصی این آدمارو نداریم.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
به نظر من شش تا مرد و شش تا زن بریزید توی یه خونه به طوری که همگی همسر همدیگه باشن، یه فیلم از زندگی اینا جوابتونو میده🧑‍🦯

بالا