• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهاد کتاب

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400

در 21 روز زندگی ات را تغییر بده

اثر روتس فیشل

من پیش از تو/من پس از تو / دختری که رهایش کردی

جوجو مویز

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
مینیمالیسم دیجیتال: یافتن زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو
خیلی زیبا و روون درباره فناوری ها و ناثیراتشون رو ما میگه و بعد راه حل "کاربردی" برای رفع مشکلاتشون داره و همونطور که از اسمش پیداست مینیمالیسم دیجیتال هست و نمیخواد فناوری رو از زندگی روزمره حذف کنه و بهمون یاد میده چه جوری درست و بهینه ازشون استفاده کنیم و جلوی اعتیاد بهشون رو بگیریم. واقعا کتاب قشنگیه و حتی ارزش چند بار خونده شدن رو هم داره:‌)

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
48 قانون قدرت رابرت گرین
تعبیر رویای فروید
خیلی پیشنهاد میکنم هردوشون رو مخصوصا دومی
موفق باشین
ویرایش:کتاب تعبیر رویای فروید یکم پیچیدس و سخته فهمیدنش در جریان باشید.

Behrad-J

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1404
دنیای سوفی: کتابی فلسفی و خیلی خوبه. پیشنهاد میکنم حتما بخونید. یوستین گردر

⚡مایکل وِی⚡: مجموعه ای ۷ جلدی که در ژانر علمی تخیلی هست. پیشنهاد میکنم حتما بخونید. برای من کتابی حتی بهتر و هیجان انگیز تر از هری پاتر بود! ریچارد پل اوانز

دختر پرتقالی: در این رمان پسر پانزده‌ساله‌ای به طور اتفاقی به دست‌نوشته‌ای از پدرش دست می‌یابد. در حالی که پدرش ۱۱ سال پیش به دلیل ابتلا به بیماری صعب‌العلاجی از دنیا رفته و در آستانه مرگ، نامهٔ دور و درازی برای پسرش از خود به جا گذاشته‌است. به گفته مادرش، بیش‌ترین غم و اندوه پدر در آستانه مرگ این بوده‌است که پیش از آن که بتواند پسرش را بشناسد باید بمیرد. دختر پرتقالی گفتگوی فلسفی و شاعرانه بین پدر و پسری است که در دو زمان مختلف زیسته‌اند. پدر ماجرای آشنایی با دختری را به شیوه‌ای جذاب برای پسرش بازگو می‌کند. پسر با خواندن یادداشت‌های پدرش دید جدیدی نسبت به زندگی پیدا می‌کند. پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونید. یوستین گردر

داس مرگ: رمانی در رابطه با جهان آینده، جهانی بدون گرسنگی، بدون بیماری، بدون جنگ و بدون رنج. بشریت همه اینها و حتی مرگ را هم از بین برده است. حالا فقط داس برای کنترل جمعیت ساکنان زمین می‌توانند به زندگی ها پایان دهند... . نیل شوسترمن

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
مغالطه های پرکاربرد: ۴۴روش کثیف برای برنده شدن در بحثها
ریچارد پل و لیندا الدر
یه نکته‌ای که بعد خریدنش متوجه شدم این بود=>>> ترجمه نیست و بازنویسیه:/
و اینکه ترجمه(بازنویسی) سخت خوانی داره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
روانشناسی :
جوجه اردک زشت درون خیلی خوبه
خودت باش دختر
رهایی از افسردگی رو تازه شروع کردم ولی خیلی خوب بوده تا اینجاش فقطم برا ادمهای افسرده نیست . سر زودرنج بودن و افکار منفی و فکرای زیادی ک میکنیم ذهن ادمو خالی میکنه و استانه تحمل رو بالا میبره .
صبح معجزه اسا برا کنکوریا خ خوبه بنظرم
افکار سمی
ادمهای سمی
اینا بهترینایی بودن ک خوندم فلن

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
لالایی های ایرانی از سیما بینا
این کتاب برتری های بسیاری به کتب لالایی قبلی داره.اول اینکه خانم بینا به سراسر ایران سفر کرده و در گوشه گوشه ایران مادرانی رو پیدا کرده که لالایی میخوندن.بعد این لالایی هارو مکتوب کرده.
دوم اینکه خودشون تمام لالایی هارو خوندن و در یک حلقه سی دی که ضمیمه کتاب هست تمام لالایی هارو به زبان های مختلف خوندن.بنابراین میشه گفت بهترین مجموعه لالایی های ایرانی همین کتابه.
متاسفانه یه دلیل اینکه خانم بینا لالایی هارو خوندن و صدای زن داره به حکم این وزارت ارشاد بی نظیر ما کتاب در ایران اجازه نشر نداره،اما ممکنه بتونید از اشنایی در خارج از ایران یا دست فروش ها بگیریدش.

خانم بینا اخیرا به دلیل کرونا فوت کردن و نتونستن روزی رو ببینن که کتابشون در ایران چاپ شده.امیدوارم ما اون روز رو ببینیم.

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
وداع با اسلحه و زنگ ها برای که به صدا در می آیند-ارنست همینگوی
مردی که میخندد- ویکتور هوگو
برادران کارامازوف ، ابله ، قمارباز ، جنایات و مکافات - فئودور داستایوفسکی
بلندی ها بادگیر- امیلی برونته
وقتی نیچه گریست- اروین د یالوم (رمان فلسفیه)
خواجه تاجدار- ترجمه ذبیح الله منصوری(که متاسفانه با این ترجمه دیگه پیدا نمیشه)
اثر مرکب- دارن هاردی
کیمیاگر- پائولو کوییلو
دختری در قطار- پائولا هاوکینز
اسطوره های موازی- ج اف بیرلین
دن کیشوت- میگل سروانتس
پیش از آنکه بخوابم و زندگی دوم- اس جی واتسون
آنسوی مرگ- جمال صادقی
رویای نیمه شب- مظفر سالاری
صد سال تنهایی- گابریل گارسیا مارکز
موتسارت تصویر یک نابغه- موربرت الیاس
بتهون انسان پیروز- امیل لودویگ
گیلگمش اولین حماسه بشری- ترجمه دکتر داوود منشی زاده
آوای فاخته- جی کی رولینگ
دستور زبان عشق- قیصر امین پور
هشت کتاب- سهراب سپهری
مجموعه آثار احمد شاملو
کلیات اشعار نیما یوشیج
نظم زمان- کارلو روولی
سینوهه - میکا والتری

اگر اهل خوندن نمایشنامه باشید:
آدم آدم است- برتولت برشت
سونات اشباح و پدر- آگوست استریندبرگ
پر گنت،خانه عروسک و اشباح - هنریک ایبسن
اتللو ، رمئو ژولیت و هملت- ویلیام شکسپیر
مرگ یک فروشنده- آرتور میلر
باغ آلبالو- آنتوان چخوف

این کتابا در ژانر ها و سبک های مختلفن. من چون تقریبا در تمام ژانر ها کتاب خوندم برای هر سبک و سلیقه ای معرفی کردم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
پیرمرد و دریا
ارنست همینگوی
ترجمه های خوب موجود:
1.نجف دریابندری
2. نازی عظیما

هور

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیاه و سفید
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشکده معماری و شهرسازی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
کتاب چراغها را من خاموش میکنم
اثر زویا پیرزاد

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
دستور جامع زبان فارسی از عبدالرحیم همایونفرخ
در باب دستور زبان،ما برخلاف اکثر زمینه های دیگه کتبمون خیلی زیاد نیست که البته گناه نه به گردن زبان فارسی و نه ادیبان ماست بلکه جمع آوری کتابی که تمامی جوانب دستور فارسی رو گرد هم بیاره انقدر سخت و مفصل و پیچیده است که کمتر کسی قادر به انجامش بوده.مرحوم دکتر معین دست به نگارش یک کتاب دستور زد که اگر تکمیل می شد یقینا از بهترین کتب دستوری می بود.اما متاسفانه با کما و درگذشت ایشون این اثر ناتموم موند.کتب دیگری مثل دستور پنج استاد هم هستن که شاید بعدا به جاش دربارشون صحبتی بکنم،اما این کتاب جای خود داره.
کتاب حقیقتا کتابی جامعه.قواعد دستوری به خوبی درش گنجانده شدن و نهایتا ماحصل کار کتابی بسیار کاربردی و خوب بوده.البته کتاب مشکلاتی هم داره.اول اینکه ترتیب بندی و دسته بندی کتاب بسیار بد انجام شده(که البته از مشکلات معمول دستور زبان های قدیمیه) و از این لحاظ بسیار بی نظمه.دوم اینکه برخی مطالبی که در کتاب بیان شده صرفا اضافه و زیاده گویی و تفصیله.و در نهایت اینکه نویسنده در برخی جاها گریز هایی که به دستور زبان عربی داشته نادرست بودن و در واقع در ساختار زبان فارسی جای نمیگیرن.
اما در کل کتاب خیلی مفیدیه و مطالعش به همه توصیه میشه.

saara

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز و تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
زیست
رشته دانشگاه
پزشکی
پیش از ان که قهوه ات سرد شود.
در یکی از محله های توکیو کافه ای وجود دارد که به شما اجازه سفر در زمان می دهد.اما برای سفر در زمان در این کافه باید از قوانین خاصی پیروی کنید.
ژانرش فانتزی تخیلی عه ولی جالبه ...
می توانه سرگرمتون کنه.:shrugging:

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
یک بار فریبم بدهی / هارلن کوبن

مایا تصویری عجیب در دوربین مخفی مراقبت از پرستار بچه اش میبیند.... دختر دوساله اش مشغول بازی با شوهرش هست....
اما شوهر مایا دوهفته قبل به قتل رسیده .....

یک بار فریبم بدهی شرم بر تو ،دوبار فریبم بدهی شرم بر من....

Amirhossin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
مجموعه سفرنامه های منصور ضابطیان
مارک و پلو.مارک دو پلو.برگ اضافی و......
قیمتشون یکم به نسبت بالاس اما میتونین از کتابخونه ها بگیرین...قلم زیبایی دارن و تصاویر زیبایی هم ثبت کردن...

13862007

M.S(eW)
نام مرکز سمپاد
دارالفنون
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
این ۲ کتابی که معرفی می کنم نیاز به وقت گذاشتن دارن و برای همه جالب نیست
۱/سال های سگی(برنده جایزه نوبل ادبی ۲۰۱۰
۲/سور بُز
نویسنده هر دو Mario vargas iiosa هست
کتاب های جالبی هستن و برای افرادی که به کتاب های اجتماعی سیاسی علاقه دارن خوب هستن
کتاب سگ ولگرد صادق هدایت هم کتاب جالبی هست که حقیقت جامعه رو بیان می کنه

s@rah

:-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
دیوید کاپرفیلد / نوشته چارلز دیکنز
خیلی کتاب قشنگ و خوبیه
و اممم... من یه جاهاییشو گریه کردم:-"

ساداکو و هزار درنای کاغذی / الینور کوئر
کتاب خیلی کوتاه ولی قشنگیه. داستان واقعی دختری ژاپنی که به دلیل تشعشعات بمب اتم، ده سال بعد از اون اتفاق سرطان خون میگیره...
(بعد از خوندن این کتاب انقد گیر دادم به درنا درست کردن:-")
با اینم گریه کردم

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
آثار فرانتس کافکا. چه نمایشنامه و چه داستان. ترجیحا اگر بتونید ترجمه احمد شاملو رو پیدا کنید خیلی خوبه.
آثار آلبر کامو. مخصوصا بیگانه و طاعون. برخی آثار آلبر کامو توسط صادق هدایت ترجمه شدن که اگر بتونید پیدا کنید از بهترین ترجمه های موجوده.
نمایشنامه فاوست. از شاهکار های فلسفی گوته. فقط سنگینه و حوصله می خواد. ترجمه م.آ.به آذین ترجیحا.
سمفونی مردگان و فریدون دو پسر داشت اثر عباس معروفی. دومی احتمالا گیرتون نیاد چون تا جایی که من شنیدم حق فروش رسمی نداره متاسفانه.
آثار استاد شفیعی کدکنی هم بسیار ارزشمند و مفیدند. کتاب های پژوهش ادبی شون خیلی خوبه. چون زیادن دیگه اسمی معرفی نمی کنم.
پژوهش های ادبی آقای عبدالحسین نوشین هم در مورد شاهنامه ارزشندن. اگر اشتباه نکنم اسم اثرشون سخنی چند درباره شاهنامه بود. یه کتابی هم دارن به اسم واژه نامک. فرهنگ لغات شاهنامه است. اونم خوبه.
دیوان حافظ چاپ خانلری رو هم بسیار پیشنهاد میکنم اگر بتونید پیدا کنید. همچنین کتاب سمک عیار تصحیح شده جناب پرویز خانلری.
اگر هم به تاریخ حمله جنگ ایران و اعراب علاقه دارید کتاب دو قرن سکوت اثر عبدالحسین ذرین کوب رو شدیدا پیشنهاد میکنم.
تاریخ بیهقی بسیار تاریخ جذاب و خوبیه و نحوه روایت بیهقی از اون دوره تاریخی خیلی جذابه. انگار داره از داخل گزارش میکنه و داستان میگه. حتما اگر تونسیتید بخونید.تاریخ طبری خیلی خوب و کاملتره. از اول خلقت بررسی میکنه تا سالهای 290- 293 شمسی رو بررسی کرده ولی روایتگری محمد بن حسین بیهقی یه چیز دیگست. البته تاریخ بیهقی بسیار زیاد بوده. حدود سی جلد. اما طی تاریخ و حمله های مختلف مخصوصا مغول بسیاریشون نابود شده و تعداد کمی ازش باقی مونده. اگر اشتباه نکنم پنج جلد مونده فقط.

حالا یه نکته ای که هست اینه که باید بدونید از کجا باید بگیرید. من چندتا انتشاراتی خوب که میشناسم رو معرفی می کنم.
انتشارات سوره مهر. (سوره مهر فعالیت خودش در کتب دفاع مقدسه بیشتر ولی انتشاراتش که بعد سینما بهمنه کتاب های بسیار زیادی از ژانر ها و نویسنده های متفاوت داره. انتشارات خوبیه.)
انتشارات پارت برای خرید نمایشنامه از بهترین انتشاراته.
انتشارت امیر کبیر
فروشگاه کتاب اسم. این یکی فروشگاهه ولی کتابای خیلی تک و خوبی رو میاره.
حالا فعلا این چندتا توی ذهنم بود.

H.Omani

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
قدوسي
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام دوستان من خیلی دنبال منابع روانپزشکی گشتم ولی نمیدونم کدوم کتاب برای شروع خوبه.
اگر از دوستان کسی هست که روانپزشکه یا اطلاعی درباره منابع داره تو این تاپیک اعلام کنه. ممنون

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
جامعه و گفتمان از تئون ای ون دایک، زبان‌شناس هلندی و استاد بازنشستهٔ دانشگاه آمستردام
کتاب خوب و نسبتا تخصصی ای در حوزه زبان شناسی و تاثیر جامعه بر گفتمانه. میاد و از دیدگاه های روان شناختی، جامعه شناختی، سیاسی و رفتار شناختی این مسئله رو بررسی میکنه و با مثال هایی مثل سخنرانی تونی بلر در سال 2003 در دفاع از پیشنهاد خود برای جنگ علیه صدام حسین برای توضیح نظریه مطرح شده بحث رو جلو میبره.

نسبتا تازه تمومش کردم و به نظرم مطالب مفید و جالبی داخلش داشت.

Mva

๔гєค๓єг
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1406
اگر کتاب خوب و جالبی دیدید که به نظرتون باید مطالعه کرد رو معرفی کنید.
حتما بگید تو زمینه ای هست و به درد چه کسی با چه علاقه‌مندی‌هایی میخوره.

اگرم کتاب خاصی در نظر دارید اینجا بپرسید بهتون معرفی کنن
دو تا کتاب در نظرم هست
اولی که علمی تخیلیه اسمش ""بارتیمیوس"" هست 3 جلده ولی خب تقریبا 1 سالی هست به دلایلی چاپش متوقف شده و نمیشه از جاهای معتبر خریدش من خودم دنبال جلد 2 اش هستم....
دوستان اگه جایی داشت بگین:/
دومی مدیریت زمان عه که از اسمش هم معلومه در چ موضوعیه کتاب خارجی هستش و برایان تریسی روانشناس معروف نوشتش
خیلی کتاب بدرد بخوریه واقعا

بالا