• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه‌های برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام.
فرجه های دوهفته ای آزمون رو چجوری تنظیم میکردین؟
موضوعی خوندن ادبیات رو چجوری پیش بردین؟(همزمان همه رو کار میکردین یا یه بخش که تموم میشد بعد میرفتین سراغ بعدی؟)
برای زیست پایه نظری دارید که پینوکیو خیلی سبز بهتره یا میکرو؟
راجع به سبک سوالات فیزیک امسال هم یه توضیح بدین لطفا،مفهومی بودن یعنی؟بعد الان چجوری کار کنیم فیزیک رو؟
ممنون و تبریک بهتون!

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
برای عربی چه کنیم؟؟
ینی یه عدد فراری از عربی هستم
چه جوری شروع کنم
با چه منبعی
قواعد چه جوری بخونم
ترجمه همینطور
درک مطلب جدا تست میزدین
بیاین بگید من با این عربی چیکار کنم هرچیزی مربوط به این درس
ممنون...
:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
شیمی رو چطور بیسیک یاد بگیریم اگه پایه مون ضعیفه....؟

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
سلام
تبریک میگم
سوالم این پشیمونیتون توی این دوران چیه ؟
از کدوم یک از کارایی که کردین راضی این و از کدوماش ناراضی که اگه انجام نمیدادین خودتون حس میکنید نتیجه ی بهتری میگرفتید؟

Ramzi

خسته از درهای بسته
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای
شهر
قبرستون
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
هعی زندگی
وقتی از درس خسته میشدید چیکار میکردید؟(تفریح و فعالیت متفرقه)
معدلتون از کلاس هفتم تا دوازدهم چند بود ؟
راه مقابله با استرستون چی بود ؟
روش مطالعه درس ادبیات ؟
وقتی خسته بودید بیشتر چه درسهایی رو میخوندید ؟
در دبیرستان دوره اول و دهم چقدر در زمینه درس جدی بودید؟ یعنی کار خاصی بود که علاوه بر درس هم انجام بدید به طور جدی؟
انتخاب رشتتون رو چی زدید ؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دوباره تبریک میگم.امیدوارم موفقیتای بیشتری کسب کنین
توصیه ای واسه کسی که سال پایس دارین؟
مثلا چقد درس بخونه ؟چجوری درس بخونه؟کار خاصی واسه کنکور انجام بده یانه؟در کل اگه تجربه ای از دهم یازدهمتون فارغ از رشته(من ریاضیم چون:)):-")
بگید.
درسِ هر سال رو همون سال تا جایی که میتونی قوی بخون و مسلط باش. کلاً تا قبل از دوازدهم، کار زیاد سنگین نیست و صرفاً تلاشت باید این باشه که "تا جایی که میتونی" همه چیز رو خوب بخونی. با چیزِ پیچیده‌ای طرف نیستی اصلاً. یعنی هر چقدر که در توانت هست درس بخون و «فشار» نیار :))
هر درسی که از دهم تا دوازدهم میخونی برای کنکوره دیگه :-" ولی چیزی که اهمیتش زیاده، اولاً آزمونات رو خیلی خوب تحلیل کن و «مهارتِ آزمون دادن»ت رو تقویت کن. مدیریتِ زمان، کم کردنِ بی‌دقتی‌ها، تکنیک‌های آزمون مثلِ زمان‌های نقصانی، و غیره. دوماً، به ادبیات خیلی بها بده. پیشنهاد میکنم حداقل دو تا کتابِ قرابت معنایی+آرایه‌های ادبی هامون سبطی رو بخونی امسال! درسای دیگه رو نیازی نیست تو بلندمدت بخونی و مثلاً برای ریاضی اگه 100 تا تست بزنی یاد میگیری. ولی برای فارسی، نیاز داری «بلندمدت» و پیوسته درس بخونی.
سلام.
موضوعی خوندن ادبیات رو چجوری پیش بردین؟(همزمان همه رو کار میکردین یا یه بخش که تموم میشد بعد میرفتین سراغ بعدی؟)
برای زیست پایه نظری دارید که پینوکیو خیلی سبز بهتره یا میکرو؟
راجع به سبک سوالات فیزیک امسال هم یه توضیح بدین لطفا،مفهومی بودن یعنی؟بعد الان چجوری کار کنیم فیزیک رو؟
ممنون و تبریک بهتون!
- من متاسفانه مشکلِ ساعت مطالعه داشتم و فرصت نمیکردم دو هفته رو «تنظیم» کنم. تا چهارشنبه‌ی هفته‌ی دوم سعی میکردم مباحث رو تموم کنم، پنجشنبه صبح هم آزمونِ پارسال قلمچی رو حل میکردم و تا عصر بررسی میکردم. ولی فکر کنم درستش این هست که تا یکشنبه-دوشنبه‌ی هفته‌ی دوم مباحثِ جدید رو تموم کنی و تا پنجشنبه مرور کنی!
- من جداگانه کار کردم. بعد از عید، حدودِ یه ماه قرابت معنایی رو خوندم و بعد حدوداً دو هفته برای آرایه وقت گذاشتم. دستور زبان و لغت رو هم موضوعی نخوندم. و از کارم راضی هستم در واقع.
- من هیچ کدوم رو کار نکردم ولی تقریباً همه میگن پینوکیو خیلی سبز :))
- اون کلمه‌ی «مفهومی» گیجت نکنه. مفهومی بودن کلاً یعنی اینکه صرفاً تیپ‌سوال رو حفظ نکرده باشی و بتونی شکل‌های مختلفِ سوال رو هم حل کنی! این به نظرم از زیاد تست زدن میاد. من متاسفانه فقط یه منبع کار کرده بودم و به ذهنم فرصت نداده بودم که با شکل‌ها و تیپ‌های مختلفِ سوال کار کنه. شما این کار رو نکنید که اشتباهه :)) و اینکه تو بخشِ حفظیات و سوالات غیرمحاسباتی، برخلافِ سالای قبل، یه سوالِ کاملاً حفظی و غیرعلمی داده بودن. طوری که با مفهومِ خاصی نمیتونستی سوال رو جواب بدی و فقط باید حفظ میبودی. در نتیجه، حفظیات رو حفظ کنید :-"
برای عربی چه کنیم؟؟
ینی یه عدد فراری از عربی هستم
چه جوری شروع کنم
با چه منبعی
قواعد چه جوری بخونم
ترجمه همینطور
درک مطلب جدا تست میزدین
ممنون...
عربی واقعاً پله‌پله‌ست. اگه عربیِ هفتم هشتم نهم رو بلد نیستی، یه نگاهِ کلی بهش بنداز و قواعد و لغات رو در حدِ متوسط یاد بگیر. چون لازمه!
بعد از دهم شروع کن به ترتیب تا دوازدهم بیا بالا :)) من خیلی سبز داشتم و واقعاً عالی بود. من خودم اینجوری میخوندم: اول کتاب درسی رو حداقل 2 بار میخوندم، که به لغات و متنِ درس و اینا تسلط داشته باشم. بعد درسنامه‌ی خیلی سبز، و سپس تست. کلاً کارِ پیچیده‌ای قرار نیست انجام بدی. همین که کتاب و درسنامه رو بخونی و تست بزنی و با دقت پاسخنامه‌ی تستا رو بخونی، بعد از 2-3 ماه اوکی‌ت میکنه. حواست هم باشه عربی دقیقاً مثلِ فارسی و زبان، «مهارتی»ه و یهو نمیتونی درصدت رو بیاری بالا. پیوسته کار کن، خودش بعد از یه مدت درست میشه.
برای درک مطلب، بعد از عید کتاب درک مطلب خیلی سبز رو خوندم. یه کرنومتر تنظیم میکردم و متن رو میخوندم و سعی میکردم سرعتم بالا باشه. به مرور از 8 دقیقه رسید به 3-4 دقیقه و خیلی بهم کمک کرد این موضوعی خوندنِ درک مطلب!
پایه رو قوی کنید :)) منظورت کنکور و ایناست دیگه؟ خب من اگه به جای تو باشم، میرم از دهم شروع میکنم دقیق و درست حسابی میخونم تا یاد بگیرم.
با سلام خدمت شما
راز موفقیت ما توی کنکور چی می تونه باشه؟:)):))
رازِ موفقیت به خدا همون «زیاد درس خوندن»ه :)) اصلاً ساعت مطالعه‌ی بالا اگه با دقت همراه باشه و حواست باشه که داری چیکار میکنی، خود به خود همه چیز رو درست میکنه به نظرم. ولی تاکید میکنم، باید حواست باشه که داری چیکار میکنی! یعنی چشم‌بسته نباید جلو رفت هیچ وقت.
سلام
تبریک میگم
سوالم این پشیمونیتون توی این دوران چیه ؟
از کدوم یک از کارایی که کردین راضی این و از کدوماش ناراضی که اگه انجام نمیدادین خودتون حس میکنید نتیجه ی بهتری میگرفتید؟
پشیمونی و اشتباه رو اینجا گفتم.
رضایتم از دو چیزه. اول اینکه برای مبحثی خوندنِ قرابت معنایی ادبیات خیلی زیاد وقت گذاشتم و با دقتِ زیادی خوندم. تو کنکور هم کل سوالای قرابت رو با اینکه سخت بودن درست زدم و گندی که تو آرایه زده بودم رو جبران کرد :)) دوم اینکه زیست رو مرور کردم! من تا قبل از یکی دو هفته‌ی آخر، زیست دوازدهم رو حتی یک بار هم مرور نکرده بودم و تو آزمونا همیشه خراب میکردم. ولی دقیقاً یه هفته مونده به کنکور، یه بار نشستم دقیق و کامل زیست دوازدهم و نکاتی که نوشته بوم رو مرور کردم. تو کنکور هم کلِ سوالات دوازدهم رو درست زدم با اینکه تو قلمچی حداقل نصفشون همیشه غلط بود :)) خلاصه که، تاکیدِ خیلی خیلی زیادی دارم رو اینکه کتاب درسی زیست و نکاتی که نوشتید رو تا جایی که میتونید مرور کنید.
وقتی از درس خسته میشدید چیکار میکردید؟(تفریح و فعالیت متفرقه)
معدلتون از کلاس هفتم تا دوازدهم چند بود ؟
راه مقابله با استرستون چی بود ؟
روش مطالعه درس ادبیات ؟
در دبیرستان دوره اول و دهم چقدر در زمینه درس جدی بودید؟ یعنی کار خاصی بود که علاوه بر درس هم انجام بدید به طور جدی؟
انتخاب رشتتون رو چی زدید ؟
- من از درس «خسته» نمیشدم که برم سمتِ تفریح. یعنی دلیلِ تفریح کردنم خستگی نبود! میگم که، یه اشتباهِ من این بود که خودم رو گول زدم که آره حتماً باید تفریح کنی تا خستگیِ درس در بره و روحیه بگیری و اینا! در نتیجه، تفریحاتم خیلی بیشتر از حدِ نرمال بود. وقتی از درس خسته میشی، همینجوری یه ربع دراز بکش و استراحت کن :)) گوشی و تلوزیون و هر چیزی که شبیهِ این ها هست، اصلاً «تفریح» و «استراحت» محسوب نمیشه. اینا همه‌شون به تنهایی ذهن رو خسته میکنن! یعنی از درس خسته‌ای، بعد میای سمتِ اینا و ذهنت رو خسته‌تر میکنی :)) دقت کن فعالیتی که قراره انجام بدی، اصلاً نباید ذهنت رو خسته کنه. در این صورت اصلاً تفریح محسوب نمیشه و فقط تایمت رو الکی پُر میکنه. تفریح باید انرژی بده و ریکاوریت کنه :-"
- هفتم تا نهم 20 بودم. دهم نوبتِ دوم کلاً درس خوندن رو ول کردم و ترازم تا 5100 اینا پایین اومد و معدلِ نوبت دومم 18 شد :)) ولی در کل 19/10 شد معدلم با احتسابِ نوبت اول. یازدهم اگه اشتباه نکنم 19/56، و بالاخره معدل نهاییِ دوازدهمم 17/10 شد :))
- متاسفانه اصلاً استرس نداشتم. ولی به نظرم این ویدئو رو نگاه کن درباره‌ی استرس. به چند نفر که معرفی کردم، گفتن که مفید بوده!
- تو دهم و یازدهم، اول بررسی دقیقِ بیت‌ها و متنِ کتاب درسی و فعالیت‌هاش، بعد هم از خیلی سبز تست میزدم. سالِ آخر، تا قبل از عید فقط کتاب درسی رو میخوندم و بعد از عید کتاب قرابت معنایی+آرایه‌های ادبی هامون سبطی رو خوندم. نکته‌ی مهم: روی تک‌تکِ بیت‌هایی که هر جا میخونی فکر کن و سعی کن تحلیلش کنی و بفهمیش. همه چیزش رو! این تمرینِ خیلی خوبیه برای افزایشِ «مهارتِ ادبی»ت که کلاً ادبیات بر این مبناست :)) یعنی از هیچ بیتی الکی رد نشو.
- ادبیات :-"
- دوره‌ی اول جدی بودم و دغدغه‌م بود. ولی چیزهای دیگه رو حذف نکرده بودم! مثلاً تا سالِ دهم خیلی زیاد روی زبانم وقت میذاشتم. دو تا ورزش رو هم به صورتِ جدی انجام میدادم که تا سالِ دهم دیگه کنار گذاشتم کامل. از دهم دیگه سعی کردم هر چیزِ جانبی‌ای رو حذف کنم.(موفق نبودم زیاد، ولی خب سعی‌م در این راستا بود!)
- من پزشکی زدم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
از کی به این نتیجه رسیدین که رتبه برتر شدن ازتون بعید نیست و انتظارش رو داشتین؟! ((:
چی بهتون خیلی انگیزه می‌داد؟
بی‌ارادگی، عوامل وقت گیر، اتلاف انرژی و زمان... (کلا مسائل اینچنینی) رو چطوری هندل کردین؟
عوامل مزاحم رو چطوری حذف کردین؟
بزرگترین حامی‌تون کی بود؟
ساعت خوابتون به چه صورت بود!؟
به یک المپیادی توصیه‌ای دارید آیا؟!!
طولانی ترین تایمی که درس نخوندین در طی این پروسه کی بود؟ چرا؟
تو یه سال می‌شه کنکور رو جمع کرد و اتفاقای خوبی تهش بیفته؟
مدرسه ،محیط، والدین، امکانات و سایر منسوبین چه تأثیری داشتن؟
گستره‌ی ارتباطاتتون چگانه (:))) بود؟
تفریح و استراحتِ ثابتتون چی بود؟
توصیه‌ای در باب این‌روزها و کلاس‌های آنلاین به یک دانش آموز (ترجیها المپيادی :)) )؟!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
از کی به این نتیجه رسیدین که رتبه برتر شدن ازتون بعید نیست و انتظارش رو داشتین؟! ((:
چی بهتون خیلی انگیزه می‌داد؟
بی‌ارادگی، عوامل وقت گیر، اتلاف انرژی و زمان... (کلا مسائل اینچنینی) رو چطوری هندل کردین؟
عوامل مزاحم رو چطوری حذف کردین؟
بزرگترین حامی‌تون کی بود؟
ساعت خوابتون به چه صورت بود!؟
به یک المپیادی توصیه‌ای دارید آیا؟!!
طولانی ترین تایمی که درس نخوندین در طی این پروسه کی بود؟ چرا؟
تو یه سال می‌شه کنکور رو جمع کرد و اتفاقای خوبی تهش بیفته؟
مدرسه ،محیط، والدین، امکانات و سایر منسوبین چه تأثیری داشتن؟
گستره‌ی ارتباطاتتون چگانه (:))) بود؟
تفریح و استراحتِ ثابتتون چی بود؟
توصیه‌ای در باب این‌روزها و کلاس‌های آنلاین به یک دانش آموز (ترجیها المپيادی :)) )؟!
- حالا «رتبه برتر» هم نشدم البته :)) رتبه برتر به تک‌رقمیا میگن :)) والا من تو آزمونای کانون، تا قبل از دوازدهم، نتایجم خیلی خوب بود. اون زمان برای تک‌رقمی درس میخوندم که خب چرخِ روزگار بد چرخید سالِ آخر متاسفانه :))
- انگیزه‌م به تراز و رتبه و اینا وابسته نبود. کلاً مبنای درس خوندنم این بود که آره آقا اگه قراره یه شغلِ اوکی داشته باشم و یه زندگیِ قابل‌قبول رو بگذرونم، باید رتبه خوب بیارم تا یه رشته‌ی خوب برم و اینا. حالا نمیدونم این فکرم تا چه حد درسته، ولی خب «انگیزه»م از این میومد همیشه.
- خوب هندل نکردم در واقع. ولی خب، همین که سعی میکردم بدونِ تعارف و با قاطعیت عواملِ مزاحم رو کاملاً «حذف کنم»، تا حدودی بهم کمک میکرد.
- هر کدوم با یه روش. مثلاً گوشیم رو از دهم تا دوازدهم کلاً جمع کرده بودم. یا مثلاً برای کامپیوتر رمز گذاشته بودم و وقتی که لازم میشد میگفتم رمزو واسم میزدن. از این کارا دیگه :-"
- منظورت از حامی چیه؟ کسی که موقعِ خراب کردن بیاد بگه اشکال نداره فدای سرت و اینا؟ خب از اینا نداشتم :)) کلاً پروسه‌ی درس خوندنِ من با گیر دادن‌های خانواده و زور همراه بود متاسفانه :))
- خوشبختانه از اول ساعت خوابم اوکی بود و «مجبور» نشدم به خاطرِ کنکور عوضش کنم. شب ساعت 11-12 میخوابیدم، صبح هم ساعت 7-8 بیدار میشدم.
- از المپیاد و اینا سر در نمیارم.
- سالِ دهم، از بهمن ماه کلاً درس و کنکور رو ول کردم تا شهریورِ سال بعد. حدوداً 8 ماه یعنی. دلیلِ خاصی نداشت، فقط انگیزه و اینا نداشتم و با خودم فکر میکردم بیخیال آقا بزرگ میشم میرم کتابخونه کتابدار میشم به صورتِ بخور و نمیر زندگی میکنم :)) گیم‌نت و باشگاه زیاد میرفتم این مدت، ذهن و جسمم به شدت خسته میشد و کلاً حوصله‌ی اصلاح هم نداشتم!
- تکرار میکنم، هر سال چند تا از تک‌رقمی‌های کشور سال آخر شروع کردن. امسال هم بینِ دوستام زیاد دیدم سال آخر شروع کنن و نتیجه‌ی خوبی بگیرن. کلاً چیزِ نادری نیست اصلاً!
- تو شهرای کوچیک اینجوریه: مدرسه کشکه و هیچ فایده‌ای نداره. بود و نبودش هم تفاوتِ خاصی ایجاد نمیکنه. فقط وقتت رو میگیره! محیط بازدارنده و منفی‌ه. درس خوندن اصلاً چیزِ روتین و معمولی‌ای نیست و بیشترِ اتمسفری که بینِ بچه‌ها هست، چیزای غیردرسی‌ای مثلِ روابط عاطفی و لات‌بازی و فیلم‌های خاک‌برسری و فیلم و سریال و غیره‎‌ست :)) لغتِ خرخون هم چیزِ رایجیه برای مسخره کردن :)) والدین خدا رو شکر اهمیت میدادن. برادرِ بزرگترم کنکورش رو خوب داده بود و اینا، بعد والدین از من انتظارِ نتیجه داشتن. در نتیجه، حواسشون به درس و کنکور بود. امکانات در حدِ "هر کتاب تستی که بخوام" فراهم بود خوشبختانه. سایرِ منسوبین یعنی فامیلا؟ خب اونا هم مثلِ والدین، حواسشون به درس و کنکور بود و میفهمیدن قضیه چیه!
- با هیچ کس دوستیِ خیلی نزدیک و اینا نداشتم. البته تو مدرسه با همه صحبت میکردم و اجتماعی بودم. ولی خب، اینطوری نبود که یه شخصِ خاصی داشته باشم و پیوسته باهاش صحبت کنم. ارتباطاتِ اجتماعیم، در همین حد بود که تو مدرسه با بچه‌ها صحبت کنم و مافیا بازی کنیم و اینا.
- باشگاه و ورزش+بازی‌های کامپیوتری+کتاب و رمان+یه کارِ شخصیِ دیگه که بهتره اینجا بهش اشاره نکنم :))
- من نه کلاس آنلاین تجربه کردم نه المپیاد :)) ولی خب، سعی کن به خاطرِ دور بودن از مدرسه و جوّ درسیِ بچه‌ها، ساعت مطالعه‌ت افت نکنه.

LMNOP1710

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
دوباره تبریک میگم. ممنونم
امیدوارم موفقیتای بیشتری کسب کنین همچنین شما
توصیه ای واسه کسی که سال پایس دارین؟ سال یازدهمو خیلی جدی بگیر چون اکثر کسایی که من دیدم سال کنکورشون شبیه سال یازدهمشون بودن
مثلا چقد درس بخونه ؟ بستگی به خود فرد داره ولی من می‌گم بیس کارش ۲۰ ساعت باشه بعد برای نتیجه هرچقدر لازم دونست زیادش کنه
چجوری درس بخونه؟ سعی کنه هرچی کتاب تست میاد جلو دستش با ولع بزنه
کار خاصی واسه کنکور انجام بده یانه؟ کلاس و اینا اگر تو درس خاصی ضعف داره می‌تونه بره. ولی سعی کنه یاد بگیره تو آزمونا نتیجه بیاره.
در کل اگه تجربه ای از دهم یازدهمتون فارغ از رشته(من ریاضیم چون:)):-")
بگید. اگه ساعت مطالعه‌تون پایینه سعی نکنید یکهویی و به صورت هیجانی زیادش کنید. به آمار و اطلاعات بقیه هم اهمیت ندین. ساعت خوابتون تنظیم باشه

سلام. سلام
روز ۱ و ۲: اصطکاک اولیه رو با مباحث جدید برقرار می‌کردم و به خوندن درسنامه و تعدادی تست می‌پرداختم.
روز ۳تا ۱۱: اکثرش تست بود و یه تعداد منظمی تست رو هر روز تکرار می‌کردم. مثلا زیست رو اگه دوشنبه ۵۰ تا می‌زدم دیگه تا آخرش ۵۰تا ۵۰تا اون مبحثو می‌رفتم تا تموم بشه.
روز ۱۲ و ۱۳: پیش نمی‌اومد که درسا بمونه ولی عموما لغت ادبیات و دینی رو که نخونده بودم می‌خوندم و آزمون زیست مازم می‌زدم. گاهی آزمون گاج و قلم‌چی پارسالم می‌زدم. ولی خب به خاطر خستگی این آخرای هفته خوب کار نمی‌کردم.

موضوعی خوندن ادبیات رو چجوری پیش بردین؟(همزمان همه رو کار میکردین یا یه بخش که تموم میشد بعد میرفتین سراغ بعدی؟) همزمان ولی تمرکزم بیشتر رو آرایه و تا حدودی قرابت بود چون دستور قوی بودم
برای زیست پایه نظری دارید که پینوکیو خیلی سبز بهتره یا میکرو؟ میکرو. پینوکیو کتاب خوبی نیست
راجع به سبک سوالات فیزیک امسال هم یه توضیح بدین لطفا،
منظورتون تیپ سواله؟ والا سوالا خیلی راحت نبودن و زیاد شبیه قلم‌چی و کنکورای سابق نبودن.
مفهومی بودن یعنی؟ مفهومی خوندن یعنی اون چیزی رو که می‌خونی یه درکی ازش داشته باشی. مثلا یه فرمول فیزیک بهت می‌دن سعی نکنی عامدانه حفظش کنی. بلکه فکر کنی این رابطه از کجا اومده‌. مثلا چرا طول بیشتر باعث مقاومت بیشتر می‌شه و مساحت بیشتر بالعکس. چرا برای جریان‌های متناوب شار با کسینوسه ولی جریان و ولتاژ با سینوس. ( اینجا لزومی نداره حتما درحد اینشتین نظر بدین و حتی شاید علت‌هایی که خودتون می‌آرید غلط باشه. ولی خب مهمه بهشون فکر کنید و علت بیارید. البته اینم در نظر بگیرید این تیلی چیز خاصی نیست و نوع خاصی از حفظ کردنه (شبیه رمز گذاری)
بعد الان چجوری کار کنیم فیزیک رو؟ سعی کنید یک درسنامه رو مفهومی بخونید و از چندین کتاب تست بزنید
ممنون و تبریک بهتون! خواهش
برای عربی چه کنیم؟؟ برای عربی اول ترجمه‌تو قوی کن بعد قواعد. مایند مپ برای عربی مهمه که جلوتر بهت می‌گم
ینی یه عدد فراری از عربی هستم خداوکیلی تنها درسی تو عمومیاست که هرچقدرم کم بخونیش ضعیف نمی‌شی
چه جوری شروع کنم با نام و یاد خدا:D
می‌خوام مایندمپ عربی رو بگم که چطوریه. خلاصه‌ش می‌شه این‌که جوری بخونی که قبل از دیدن گزینه‌ها ذهنت بدونه دنبال چی بگرده و به جای خوندن اسکن کنه. (این اسکن برای دینی هم خوبه ولی دینی مایندمپ لازم نداره بلکه مرور لازم داره) مثلا برای اسلوب حصر مراحل خاصی رو دنبال کنی. یعنی اول چهارتا گزینه رو ببینی که جمله اولشون منفی باشه. بعد سریع می‌ری گزینه‌های باقی‌مونده چک می‌کنی که مستثنی‌منه حذفه یا نه. تموم. خیلی مایندمپت باید ساده و سرعتی باشه مثل همین چیزی که اینجا گفتم. یه سری نکات هم هست که اونا رو درکنار مایندمپ استفاده می‌کنی. مثلا اگه مستثنی مرفوع باشه قطعا نقشی مثل فاعل یا نائب‌الفاعل از جمله پایه حذف شده که این اعرابشو گرفته (ولی نصب و جر رو نمی‌شه قطعی گفت چون بعضی کلمات این دوتا رو با قواعد متفاوتی می‌گیرن. مثلا جمع سالم مونث)

با چه منبعی خیلی‌سبز جامع
قواعد چه جوری بخونم گفتم
ترجمه همینطور
خب حالا مایند‌مپ ترجمه:
شما اولا باید یه دور صفر تا صد ترجمه رو کار کنید. بعضی کتابا فصل صفر واسه ترجمه دارن و دبیرا هم عموما اول ترجمه درس می‌دن (می‌تونی ناصح‌زاده آلا هم ببینی برای ترجمه) بعد از اون هماهنگ با هر آزمون قلم‌چی اون مبحثی که تو آزمون میاد رو آماده می‌کنه که اولویتت اونا باشه برای حل تست‌های ترجمه. مثلا اگه آزمونی اسم تفضیل و مکان و مبالغه است +حال باید برای آزمونت در نظر بگیری که توی حل ترجمه اولویتت اینا باشه.

درک مطلب جدا تست میزدین آره برای حل سوالات درک مطلب باید این مراحلو طی کنید: ۱-خوندن صورت سوالا و فهم کلیت متن ۲- خوندن کل متن و به یادسپاری بخش‌های مختلف اون. مثلا یادتون باشه اولای متن درباره وحشی بودن گرگا تو زمستونه بعد میاد سراغ غذا و شکار گروهی حرف می‌زنه آخراشم درمورد مراقبت از فرزند توسط گرگ ماده. اینطور تو سوالا خیلی راحتید ۳-حل سوالات. کتاب نص خیلی‌سبز بدک نیست و البته آخر کتاب خیلی سبز جامع هم ۴۰-۵۰ تا نص داره
ممنون...
من بیسیک بلد نیستم پایتون بلدم :D
اگه حوصله داری نظام قدیم بخون وگرنه مطالب کتابای ما به صورت chunk هست
با سلام خدمت شما
راز موفقیت ما توی کنکور چی می تونه باشه؟:)):))
ایمان تقوا عمل صالح:D
۱-خرخونی کنید ۲-آزمون زیاد بزنید ۳-تست زیاد بزنید

سلام سلام
تبریک میگم ممنونم
سوالم این پشیمونیتون توی این دوران چیه ؟ گفتم ولی اینم اضافه کنم که سعی می‌کردم برم تو یه محیط آروم‌تر درس بخونم. خونمون خیلی راحت نبود ولی خب اهمیتی نداره
گفتم. یه کار خوبی هم که کردم این بود صندلی دسته‌دار اوردم روش تمرین کردم.

وقتی از درس خسته میشدید چیکار میکردید؟(تفریح و فعالیت متفرقه) نت، بیرون، خواب، خوراک
معدلتون از کلاس هفتم تا دوازدهم چند بود ؟ ۹ سال اول ۲۰. دهم ۱۹.۷۶---- یازدهم ۱۹.۵۳---- معدل نهایی ۱۹.۰۹. کلا برای تشریحیا نمی‌خوندم و با هرچی بلد بودم می‌رفتم سر جلسه
راه مقابله با استرستون چی بود ؟ می‌نشستم سر یه صندلی و منتظر می‌نشستم تا اروم شم. حمومم خوب بود. پیانو هم گاهی گوش می‌کردم
روش مطالعه درس ادبیات ؟ موضوعی
اغلب درس نمی‌خوندم. گاهی ممکن بود قرابت یا مثلا مامانم ازم لغت بپرسه
در دبیرستان دوره اول و دهم چقدر در زمینه درس جدی بودید؟ از ۰ تا صد ۱۵. کلا خیلی جدی نمی‌گرفتم. هدفم زیر ۱۰۰ کشور بود ولی فکر می‌کردم وقت زیاده. یعنی کار خاصی بود که علاوه بر درس هم انجام بدید به طور جدی؟ کار خاصی نبود. همون سریال دیدن و کارهای اینجوری که وقتو تلف می‌کنن
انتخاب رشتتون رو چی زدید ؟ پزشکی
والا به‌شخصه (خودمو می‌گم) به من نمی‌شه گفت رتبه برتر. من اولین آزمون قلم‌چی سال دوازدهم خودمو دلداری می‌دادم که اگه ترازم یه ۷هزارِ بد شد (مثلا ۷۱۰۰) ناراحت نشم و بیارمش بالای ۷۵۰۰. ولی وقتی به عدد ۶ با سه تا صفر مواجه شدم چهارگوشه میدون برترشدنو بوسیدم و کلا قیدشو زدم
چی بهتون خیلی انگیزه می‌داد؟ تراز آزمون
بی‌ارادگی، عوامل وقت گیر، اتلاف انرژی و زمان... (کلا مسائل اینچنینی) رو چطوری هندل کردین؟ خب ببینید یه راهکار سخت وجود داره که شما بخواید اراده‌تونو زیاد کنید. یکی اینه که راهکارایی به کار ببرید که کار واستون راحت شه. مثلا من گوشیمو دادم بابام برد گذاشتش تو کمد دفترش و نیاوردش برام. دیگه لازم نبود با خودم کلنجار برم.
عوامل مزاحم رو چطوری حذف کردین؟ گفتم. یه مثال دیگه هم این‌که شبکه‌های تلویزیونی که خوشم می‌اومد پاک کردم.
بزرگترین حامی‌تون کی بود؟ کسی نبود
ساعت خوابتون به چه صورت بود!؟ ۷-۹ ساعت. حدود ۱۲-۱ نیمه‌شب تا ۸-۹ صبح.
به یک المپیادی توصیه‌ای دارید آیا؟!! نه ندارم
طولانی ترین تایمی که درس نخوندین در طی این پروسه کی بود؟ چرا؟ همون دوماه آخرو خیلی خراب کردم. خستگی عمیقی پیداکردم
تو یه سال می‌شه کنکور رو جمع کرد و اتفاقای خوبی تهش بیفته؟ یس یس
مدرسه ،محیط، والدین، امکانات و سایر منسوبین چه تأثیری داشتن؟ مدرسه تاثیر منفی. بقیه صفر
گستره‌ی ارتباطاتتون چگانه (:))) بود؟ در این حد بود که بعداز آزمونای قلم‌چی می‌رفتیم بیرون
تفریح و استراحتِ ثابتتون چی بود؟ تفریح مشخصی نداشتم که همیشگی باشه
توصیه‌ای در باب این‌روزها و کلاس‌های آنلاین به یک دانش آموز (ترجیحا المپيادی :)) )؟! اگه دبیری مضخرفه شرکت نکن

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
رتبه خوب اوردن ارزش یه سال پشت کنکور موندن رو داره؟اگه همون سال اول بشه که به رشته مورد علاقه رفت چطور ؟
اگه سالِ اول میتونی به رشته‌ی مورد علاقه‌ت برسی، خیلی عجیبه که بشینی یه سالِ دیگه هم درس بخونی که فقط «رتبه»ت بهتر شه! رتبه کلاً چیزِ ماندگاری نیست و حتی خودت هم نهایتاً دو-سه سال بعد قراره فراموش کنی که چه رتبه‌ای داشتی. 1 سال واقعاً مدتِ کمی نیست که صرفاً به خاطرِ یه رتبه‌ی قشنگ(که یکی-دو سال بیشتر یادت نخواهد بود) بخوای پشتِ کنکور بمونی. کنکور کلاً برای رشته‌ست دیگه. رتبه جدی ارزشی نداره به نظرم!

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام و عرض تبریک=)
چرا هردوتون زمین رو صفر زدین؟
یعنی از پایه تصمیم داشتید پزشکی بزنید؟
وقت گذاشتن برای زمین اگه هدفمون داروسازی باشه اشتباهه؟

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
@Leo یه سوال فنی،چجوری با کرونومتر کار کنم؟ یعنی درواقع چجوری تنظیمش کنم؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام و عرض تبریک=)
چرا هردوتون زمین رو صفر زدین؟
یعنی از پایه تصمیم داشتید پزشکی بزنید؟
وقت گذاشتن برای زمین اگه هدفمون داروسازی باشه اشتباهه؟
- من کلاً زمین‌شناسی از اول به دلم نمی نِشَست :)) بعد از عید که دیدم شرایطم در حدِ رتبه‌های خیلی خفن نیست و فقط باید برای رشته تلاش کنم، دیدم بهتره ریسک نکنم و تا جایی که میشه زمانم رو به درسای مهم بدم. یعنی دقیقاً چون باید سرِ جلسه برای زمین وقت میذاشتم، تصمیم گرفتم کلاً بیخیال بشم. دفترچه‌ش رو هم اصلاً باز نکردم و مستقیم رفتم سرِ ریاضی. از تصمیمم خیلی هم راضی هستم! رتبه در زیر گروه 1م شده 80 و این یعنی زمین‌شناسی فقط 2 تا رتبه‌م رو عوض کرده.
- من از وقتی که یادم میاد تا همین هفته‌ی قبل، خیلی قاطع تصمیم داشتم دندون‌پزشکی بزنم. ولی با چند نفر صحبت کردم و یه مقدار دقیق‌تر تحقیق کردم درباره‌ی شرایط تحصیلی و شغلی و اینا، دیدم بهتره پزشکی بزنم نهایتاً.
- اینطور که من شنیدم، حتی تو داروسازی هم زمین خیلی تاثیرِ کمی داره. چون ضریبش تو زیرگروه 2(داروسازی و اینا) هم 1ه باز :)) یه نگاهی به این ضرایب بنداز. برای داروسازی، فقط زمین رو باید 40-50 بزنی که "عقب نیفتی". یعنی خیلی وقتِ کمی واسه‌ش بذار باز :-"
@Leo یه سوال فنی،چجوری با کرونومتر کار کنم؟ یعنی درواقع چجوری تنظیمش کنم؟
تنظیم نمیخواد بکنی. همینجوری بزن شروع شه، بعد تلاشت این باشه که متن رو هر چقدر که میتونی سریع بخونی و سوالاشو جواب بدی! آخرش هم تایمی که گذشته رو یادداشت کن. همین که "سعی کنی" هر بار سریع تر بزنی، به مرور سرعتت رو میبره بالا. انگار داری تمرین میکنی دیگه!
سلام تبریک
به امید موفیقت‌های روز افزون
من لاان یازدهمم و پایه‌ی ریاضیم ضعیفه. چه روش مطالعاتی رو بهم پیشتهاد می‌کنید؟
آیا تابستون دوازدهم پیش‌خوانی کردید؟

تراز قلم‌چیتون در یازدهم حدودا چقدر بود؟
- منظورت از پایه چیه؟ اگه متوسطه‌ی اول و اینا رو میگی، خب اونا چیزی نیست که حتماً لازم باشه خیلی خوب خونده باشی‌شون و کلاً بیخیال :)) اگه همین دهم و یازدهم و دوازدهم رو خوب بخونی، کاملاً همه چیز رو پوشش میده. ولی اگه منظورت اینه دهم رو خوب نخوندی، به نظرم الان نیاز داری یه مقدار به خودت فشار بیاری و دهم رو هم در کنارِ یازدهم بخونی! چون ریاضیِ دهم به جز فصلِ اول و آخر، بقیه‌ی مباحثش واقعاً مهمه و تو همه جا استفاده میشه. من اگه به جای تو باشم، سعی میکنم یه کتاب تست مثل میکرو یا خیلی سبز رو برای دهم بزنم الان.(اگه میخوای یازدهم رو خوب یاد بگیری.) البته به جز فصلِ اول و آخر که بعداً هم میشه خوندشون.
- نه متاسفانه. ولی بهتره بکنی.
- میانگینم 7400 بود اگه اشتباه نکنم.
@Leo برا کنکور زبان چه کنم
خیلی عمومی بخون! من فکر میکردم زبان تخصصی خیلی سرنوشت‌سازه و اینا. ولی خب، اشتباه میکردم و ظاهراً عمومی تعیین‌کننده‌ست اینجا :)) زبان تخصصی رو اگه در حد 60-65 بزنی هم کفایت میکنه. کلاً عمومی زیاد بخون :)) من رو تو کنکورِ تجربی فقط عمومیا کشید بالا. کنکور زبان هم فقط چون عمومیا رو خوب نزدم اومدم پایین و اختصاصیم هدر رفت :))

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
همینجوری یعنی دقیقا چجوری؟
پ.ن کار باهاش رو بلد نیستم :/
پ.ن۲ استفاده از دکمه هاش منظورمه
لزومی نداره کرنومترِ دستی استفاده کنی! من از کرنومترِ گوشی استفاده میکردم مثلاً. توی clock، بخشِ stopwatch همون کارکردِ کرنومتر رو داره دیگه :-" در کل آسون‌تر هم هست به نظرم.
+تو کرنومترهای دستی، یا یه دکمه بالاش هست که شروع و توقف رو با اون انجام میدی، یا چند تا دکمه داره، که دکمه‌ی بالا-راست برای این کاره فکر کنم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
رشته دانشگاه
علو‌م‌ تغذیه
سلام :)
-برای کسی که تازه شروع به خوندن ادبیات موضوعی کرده چه روشی پیشنهاد میدین؟یعنی هم ارایه و هم دستور و قرابت رو هر شب بخونیم؟
-در آزمون ها چه کار کنیم تا بی دقتی و خطا هامون کم بشه؟
-و اینکه چجوری بین سرعت و دقت تعادل برقرار کنیم؟ یعنی نه اونقدر سریع جواب بدیم که قید و... رو نبینیم و جواب اشتباه بشه و نه اونقدر آروم که وقت کم بیاریم؟
پیشاپیش ممنون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بالای ابرها
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام . پست هاتونو میخونم کیف میکنم . مث پزشک ها با نهایت علم به هرکسی نسخه متناسب میدیدن❤
من ریاضی داغونم نمیتونم تست کنکور حل کنمتازگیا یه راه کشف کردم که میتونم یادش بگیرم . متن کتاب درسی میخونم همه فعالیت ها و تمرین هارو حل میکنم . بعد از نت یه تدریس معلم میبینم . بعد شروع میکنم تست زدن که بازم خیلیاش نمیتونم حل کنم ولی باز بهتر از قبله بعضیااااشو میشه. ولی همون بعضیا که حل میکنم اینقد ذوق میکنم این راه که دارم میرم خوبه؟ راه بهتری هست؟

++Tahmineh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام خیلی بهتون تبریک میگم
دوستان شما سال کنکور در کلاس های مدرسه شرکت میکردید؟
بنظرم شما امسال چون کلاسها غیرحضوری برگزار میشه چیکار کنیم که بازدهی بیشتری داشته باشیم و آیا شرکت در تمامی دروس الزامیه؟
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا