• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه‌های برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
ممنون که انقد جواباتون جامعه:)
من یه چی دیگه هم بپرسم:-"
مدرسه ی ما یه دو ماهی از قلمچی جلوتره :))ما الان تو فیزیک اولای خازنیم در حالیکه تازه 30 ابان قلمچی بهش میرسه.از این طرف مدرسه خودش تست کار میکنه و تدریس خوبه واینا یعنی نمیشه بی خیال این ورم شد.
اولویت برنامه ریزی بهتره با کدوم باشه؟عملا هم کارای الان مدرسه سنگینه (منم یه ذره حساسم که مدرسه درس میده حتما تست اینا کارکنم البته)هم رسوندن به بودجه بندی خودش یه بدبختیه:-"(شایدم من بی عرضم اینم احتمالش هست)

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
مدرسه ی ما یه دو ماهی از قلمچی جلوتره :))ما الان تو فیزیک اولای خازنیم در حالیکه تازه 30 ابان قلمچی بهش میرسه.از این طرف مدرسه خودش تست کار میکنه و تدریس خوبه واینا یعنی نمیشه بی خیال این ورم شد.
اولویت برنامه ریزی بهتره با کدوم باشه؟عملا هم کارای الان مدرسه سنگینه (منم یه ذره حساسم که مدرسه درس میده حتما تست اینا کارکنم البته)هم رسوندن به بودجه بندی خودش یه بدبختیه:-"(شایدم من بی عرضم اینم احتمالش هست)
قلمچی و مدرسه دو تا چیزِ کاملاً جدا از هم نیستن. چیزی که هر کدوم پیش میبره، نهایتاً یه چیزه! اگه مدرسه جلوتر از قلمچیه و به اندازه‌ی کافی قوی باهاتون کار میکنه، به این معناست که کارِ قلمچی همیشه واسه‌ت سبک‌تر و آسون‌تر میشه دیگه :)) انگار قبلاً همه‌ی بودجه‌بندیِ آزمون رو خوندی، و همه‌ی آزمونا حکمِ آزمون جمع‌بندی و مروری رو برات دارن. من اگه به جای تو باشم و مدرسه‌م خیلی خوب و کافی باهام کار کنه، همراه با مدرسه پیش میرم و برای آزمون فقط در حدی تست میزنم که "مرور کردن" محسوب بشه. یعنی چون قبلاً برای این مباحثِ آزمون خوندی، الان لازم نیست بشینی جداگانه یه منبعِ دیگه هم واسه‌ش تست بزنی. واسه آزمونای جامع که میخوای مرور کنی چیکار میکنی؟ همون کار رو قراره برای قلمچی بکنی، ولی سبک‌تر و آسون‌تر! (در واقع یه جوری برنامه ریزی کن که به هر دو برسی. الان برای تو "رسوندن به بودجه بندی" تعریف نمیشه اصلاً :)) چون قبلاً رسوندی و الان فقط باید مرور کنی. یعنی چون قلمچی تو برنامه‌ریزیت سبکه، احتمالاً مشکلی واسه‌ت پیش نمیاد.)

Cloudy

:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام.
- نمره‌ی مدرسه‌ت رو در حدی خراب نکن که اعتماد به نفست رو پایین بیاره! مدرسه رفتن هم فقط به خاطرِ کلاس و درس و نکته نیست. برای روحیه‌ت هم خوبه. و اینکه احتمالاً نتونی کلِ اون 4 ساعت رو درس بخونی و نهایتاً 2-3 ساعت ازش در میاد. اگه حس میکنی مدرسه نرفتن هیچ تاثیری روی روحیه و اینا نداره و کِسِل نمیشی تو خونه، و اگه با نمره‌ی خیلی کم اذیت نمیشی، میتونی نری. وگرنه برو. طمع نکن زیاد :))
- متوجه نشدم. فیزیکت ضعیفه، بعد تو آزمون خوب میزنی، بعد حس پوچی میکنی؟ اولاً چه منبع یا منابعی کار میکنی، دوماً میانگینِ درصدات تو آزمونا تقریباً چقدره؟ [تو هیچ درسی قرار نیست "حس کنی همه چیز یادته". کلاً هیچ کس نمیتونه بعد از خوندنِ درس همه چیز رو جلوی ذهنش داشته باشه و وقتی بهش فکر میکنه کامل یادش باشه! همین که وقتی تست رو میبینی میفهمی باید چیکار کنی و از فرمول و روش‌های درست استفاده میکنی، یعنی بلدی! وسواس رو بذار کنار.]

اخه کلاسا تو اسکای رومه و حضوری نیس
خودم ترجیح میدم با این اعصاب خوردیای مجازی نرم سر کلاسا فقط به خاطر نمره دودلم که نکنه رو معدلم نتیجه بد بذاره
بحث فیزیک که جداس فیزیک پایم ضعیفه برای مطالعش چه راهی پیشنهاد میدین؟ فیزیکو با خیلی سبز و الگو کار میکنم
اون یکی هم حل شد مرسی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اخه کلاسا تو اسکای رومه و حضوری نیس
خودم ترجیح میدم با این اعصاب خوردیای مجازی نرم سر کلاسا فقط به خاطر نمره دودلم که نکنه رو معدلم نتیجه بد بذاره
بحث فیزیک که جداس فیزیک پایم ضعیفه برای مطالعش چه راهی پیشنهاد میدین؟ فیزیکو با خیلی سبز و الگو کار میکنم
اون یکی هم حل شد مرسی
- ببین دو حالت داره:
الف) خودت با کم شدنِ معدل مشکل نداری و ناراحت نمیشی و کاملاً اوکی‌ای: هر کلاسی دلت خواست شرکت کن هر کلاسی هم دلت نخواست شرکت نکن.(البته با فرضِ مفید نبودنِ کلاس این رو میگم!)
ب) باید معدلت بالا باشه: با معلما صحبت کن، ببین کدومشون به خاطرِ غیبت نمره کم میکنه. کلاسِ اونا رو برو، بقیه رو میتونی غیبت کنی.
- منظورت از پایه، دهمه؟ خب خوشبختانه برای یازدهم، نیازی به دهم نداری. به نظرم الان تا آخرِ سال یازدهم رو هر چقدر میتونی محکم بخون، تابستون دهم رو مسلط شو! اول کتاب درسی رو دقیق بخون و مفاهیم رو با توضیحاتِ خوبِ کتاب یاد بگیر. مثال‌ها و فعالیت‌های کتاب رو هم خودت حل کن در همین حین. بعد درسنامه‌ی خیلی سبز یا الگو رو بخون(هر کدوم که باهاش راحت تری) و سپس تستای اون کتاب رو بزن. بعد برو درسنامه‌ی اون یکی رو بخون و تستای اونو بزن. سعی کن تستایی که حل میکنی رو "بفهمی". یعنی همینجوری رباتی همه چیزو نذاری تو فرمولا و حل کنی. در کل سعی کن "متوجهِ کاری که میکنی باشی" :)) پاسخنامه و اینا رو هم دقیق بخون.

toofanh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1396
@Leo
@LMNOP1710

سلام اولا تبریک میگم بهتون
من سوالم راجب تحلیل آزمونه چطور تحلیل آزمون میکردین؟
مثلا اگر میفهمیدین بعد تحلیل درس ۲زیست دهم رو مشکل دارید کی رفعش میکردید؟با فرض اینکه تو برنامه هفته بعد ازمون نباشه اون مبحث؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
@Leo
@LMNOP1710

مثلا اگر میفهمیدین بعد تحلیل درس ۲زیست دهم رو مشکل دارید کی رفعش میکردید؟با فرض اینکه تو برنامه هفته بعد ازمون نباشه اون مبحث؟
سلام.
ببین آزمونا رو از دو جهت باید تحلیل کرد:
- خودِ سوال‌ها و محتواشون. یعنی نکاتِ سوال رو در بیاری، روش‌های حل کردنش، ایده‌ی هر سوال، و این چیزای ساده.(من خودم تک‌تکِ سوالات رو بررسی میکردم. حتی اونایی که درست زده بودم.)
- آزمون و استراتژی‌هاش. یعنی بگی چی شد که وقت کم آوردم؟ چیکار کنم درست شه؟ فلان بی دقتی به خاطر چی بود؟ برای کم کردنش چه راه حلی هست؟ در واقع باید اولاً علت و دوماً راه حلِ هر مشکلی که سرِ آزمون داشتی و هر سوالی که غلط زدی رو فکر کنی و پیدا کنی.

آدم بعد از تحلیل قرار نیست بره واسه اون مبحثی که مشکل داره کلی تست بزنه! چون اصلاً وقتِ این کار رو نداری در واقع. فقط سعی کن خودِ همون سوال رو یاد بگیری. یعنی یه سوال از درس 2 زیست دهم غلط زدی، فقط همون نکته رو یاد بگیر و لازم نیست کلِ درس 2 رو بخونی. مثلاً میتونی یه برگه داشته باشی و توش بنویسی کدوم مباحث مشکل داری، بعد تو دورانِ جمع بندی اونا رو بیشتر بخونی. من دورانِ جمع بندیِ کنکور اینجوری درس میخوندم بیشتر!

Ghazaleh.A

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
نوروزی
شهر
بابلسر
سال فارغ التحصیلی
1395
در مورد مطالعه‌ی دینی هم می‌گین؟
من از معدود کنکوری‌هایی هستم که دینی هیچ‌جوره تو مغزم نمی‌ره و حفظ نمی‌شم! :/

LMNOP1710

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام بهتون تبریک میگم سلام ممنون
به نظرتون مستمر خیلی پایین ارزش اینو داره که ۴ ساعت تایم مطالعه خوب صبح با کلاسای چرت مدرسه هدر نره؟

کلاسای بهتر رو برو بقیه رو نه. کلا به خاطر مدرسه رودنش نرو بلکه به خاطر اون آورده‌ای که کلاس برات داره شرکت کن.

با فیزیک ضعیف چیکار کنم
خب تست زیاد و با برنامه و کلاس رفتن و اینا راهکارهاییه که کلا جواب می‌دن و همه می‌تونن باهاش به درصد موردنظر برسن. ولی می‌تونی یه سری راهکار دیگه هم به کار ببری. مثلا یکی اینه که برای یک فصل ۱۰۰-۲۰۰ تست از کتابی که قبلا زدی رو یه جا بزنی. اگه کتاب جدیدو اینجوری بزنی تستاش می‌سوزه پس کتاب کارکرده بزن. یا مثلا دوران جمع‌‌بندی نیمسال اول و دوم و دوران طلایی و سه روز یک بار روزی دوتا بسته ۲۰-۳۰ تایی آزمون بزن. یا مثلا از چندتا فصل مختلف تست بیار در کنار هم بزن. اینا رو من خودم کم به کار می‌بردم اما خب روشاییه که خیلی شناخته‌شده نیستن و شاید کمکت کنه.

من هر چی میخونم حس میکنم چیزی یادم نمیمونه و حس پوچی بهم دست میده حتی بعد اینکه از اون مبحث ازمون میدمو نتیجه خوب میشه و این باعث میشه انگیزمو از دست بدم، چیکار کنم؟
وقتی یه مبحث رو می‌خونی تو حافظه کوتاه مدتت یه ساختمان و ساختار برای مطالبی که توی حافظه بلند مدت ذخیره کردی ساخته می‌شه. یعنی یه مسیر ارتباطی بین اطلاعات که به خاطرش راحت اون اطلاعات رو به یاد می‌آری. تو آزمونای مبحثی حجم مطالب خیلی کم‌تره و تو همون زمانی که خوندی و مسلطی ازت سوال می‌شه و درصدت خوبه.
بعضی افراد وقتی یه مدت می‌گذره اون اسکلت و ساختار ذهنیشون به هم می‌پاشه؛ درصورتی که حداقل ۷۰ درصد مطالب هنوز تو ذهنشونه فکر می‌کنن یادشون رفته و ناامید می‌شن. فقط به خاطر این‌که همه چیز به نظرشون مبهم و شلخته شده و مثل اون بار اولی که خیلی تسلط داشتن نیستن درصورتی که توی تست خودبه‌خود آدم محدود می‌شه به همون اطلاعاتش و خیلی مشکلی پیش نمیاد و می‌شه تستا رو زد.
ولی خب به هر حال اگر چنین ادمی هستی یا باید مرور‌های درونیتو زیاد کنی (البته اینو نمی‌دونم فقط برای فیزیک پرسیدی یا بقیه درسا هم هست ولی فیزیکو باید با تست مرور کنی) یعنی برنامه‌تو فشرده نکنی و به جاش مرور زیاد داشته باشی یا حالت دوم اینه باید برنامه‌تو تا اسفند تموم کنی و قبل از جمع‌بندی فلوت: چندتایی آزمون جامع تک‌درس بزنی و بعد یه دور فصل به فصل با یه کتاب جمع‌ و جور (مثلا برای فیزیک خط ویژه یا جزوه معلمت.اگر تستای تیپ‌بندی شده یا تستای نشان‌داری چیزی داری اونا رو هم می‌زنی) یا آزمونی (پیشنهاد خودم برای فیزیک موج هست) اون درس خاص رو تموم کنی.

من وقتی کرنومتر میزارم هول میشم و همش به زمانه فکر میکنم و نمیتونم درست فکر کنم :|
من کرنومترمو می‌داشتم تو کشو یا می‌ذاشتم طبقه پایین که جلو دستم نباشه
مثلا سوالای فیزیک رو حل کردم دبیر 2 دقیقه وقت داد یه سوال حل کنیم ، با اینکه من مثل اون زیاد حل کرده بودم
انقدر هول کردم یادم رفت چجوری حل میشه و تا الانم یادم نمیاد:|
من اتفاقا عشق این سوالای سرعتی بودم
احتمالا به خاطر این نبوده تسلط نداشتی و شاید یه کمی داری خودتو گول می‌زنی و دلیل الکی می‌تراشی؟
اما خب تو که راحت نیستی نباید زیاد به زمان فکر کنی بلکه باید سیستمت اینطوری باشه که سرعتتو بدون ساعت زیاد کنی. من خودم یه تمرینی داشتم این بود تعداد ۲۰-۳۰ تا تست متوسطو می‌زدم و کرنومترم برعکس می‌کردم و شبیه دوی سرعت تایم می‌گرفتم و سعی می‌کردم سریع‌ترین حالت خودم باشم. تو اولین ازمون اینطوری ۳۰ دقیقه تو عمومیا و ۴۵ دقیقه اختصاصی وقت اضافه اوردم درصورتی که خودم فکرشم نمی‌کردم چنین اتفاقی بیفته (ولی بدون این تست‌سوزیه و با تستای معمولیت این کارو نکن)

با این هوله چیکار کنم؟ خیلی بهش اهمیت نده

با حواس پرتی هنگام مطالعه چه کنیم؟
چند راهکار
-زیرلبی درس بخون.
-ماشین‌بازا رو دیدی که ماشینشون چقدر مقدسه؟ تو هم یک تایم ۶۰-۹۰ دقیقه‌ای با همین حس مقدس و فوق حرفه‌ای بشین پشت میز مطالعه‌ت بعد اواخرش می‌فهمی باید چطوری تمرکز کنی
-رو تنفست کار کن. ریلکسیشن حین استراحت و تنفس عمیق حین خوندن
-اگر دیدی حین استراحت ذهنت شلوغه بیخیال زمان شو و یک کمی به خودت مهلت بده آروم بشی
-آخر شب یک صفحه درمورد افکارت حین خوندن بنویس. فقط کافیه بنویسی داشتی به چی فکر می‌کردی
-یا کم بیخیال باش و به مشکلات یا اتفاقات اطرافت اهمیت نده و واکنش‌های منفعلانه‌تری داشته باش

و این‌که چطوری می‌تونم از کند خوانی جلوگیری کنم [مخصوصا اینکه وسط خوندن متن برگردم عقب…]؟!
ببین برای برگشتن به عقب بیا یه بار یه مقدار از باکس‌های معمول خوندنت طولانی‌تر بخون و بیخیال باش ببین چطور ذهنت با متن اخت می‌گیره اصن خودت اون لحظه عشق می‌کنی از خوندن
برای کندخوانی هم یه متن ساده رو بلند بلند بخون و سعی کن اون چیزی رو که روخوانی می‌کنی متوجه بشی

فکر کردن بیش از حد چی؟
یه راهکار طوفانی هم که واقعا واسه خودم جواب می‌داد اینه که هروقت حس کردی بسه بلند شو و برو. اینطور باکس‌های مطالعاتیت کوچیک‌تر می‌شه ولی خیلی جواب می‌ده
منم بپرسم:
ما مدرسه مون از سال دهم، کلا خیلی کند پیش میره.به نظرتون بهتره 12 ام رو با مدرسه پیش برم، یا با درسنامه خودمو به آزمون برسونم؟؟؟کلا آزمون مهم تره یا مدرسه واسه 12(از نظر سرعت پیشروی)
پ.ن:دبیرامون خیلی خوبن اگه مهمه.

یه سوال:
الان که مجبوریم(خداییش مجبوریم)با تدریس آنلاین حاضر باشیم،چجوری حذف کنیم این چیزا رو؟؟؟
اگر کنکور رو بگیریم نیمه‌ تیر آزمونا اواخر اردیبهشت دیگه کم‌کم تموم می‌کنن. یعنی از اینم دیرتر می‌خوای جمع‌بندی رو شروع کنی؟
سلام. خیلی تبریک می‌گم :)
دو تا سوال دارم:
اول اینکه من می‌خوام در کنار آزمون‌های قلمچی، سوالات آزمون دیگه‌ای رو هم کار کنم؛ به نظر شما کدوم آزمون بهتره؟ گاج، گزینه دو، سنجش ...؟
گاج
دوم اینکه وقتی یه مبحثی رو می‌خونیم، به همه‌ی تست‌های کنکورهای گذشته که مربوط به اون مبحثه چجوری دسترسی داشته باشیم؟!
همه نمی‌شه چون خیلیاشون به نظام جدید ربطی ندارن. ولی توی نت هست که یه دبیر نظام‌جدید میاد مثلا مجموعه سوال تابع کل سوالات کنکورهای دهه ۹۰ یا مثلا ۵سال اخیر قلمچی رو جمع می‌کنه و دراختیارت قرار می‌ده. کتاب مشخصی رو نمی‌شناسم که مخصوص این مبحثی‌ زدن تستای کنکور باشه
کتابی چیزی هست که همه‌ی تست‌های کنکور مثلاً ۹۰ به بعد رو آورده باشه؟ این داستان "تست کنکور" یکم گنگه برام :/
مثلا بهمن‌بازرگان آورده
سلام:) اول تبریک میگم سلام ممنون
خواستم بپرسم شما مدرسه تیزهوشان رفتن رو ترجیح میدید یا رفتن به مدرسه نمونه دولتی و استفاده از سهمیه منطقه سه برای کنکور؟در چند حالت زیر لطفا بگید.
1-نمونه دولتی سطحش بهتر باشه. نمونه
2-تیزهوشان سطحش بهتر باشه. تیزهوشان
3-سطح برابر داشته باشند. نمونه
به یک کلاس دهمی چه توصیه ای دارید؟چه کتب کمک درسی رو پیشنهاد می کنید(دهم تجربی)
گفتم قبلا
مرسی که اینقدر باحوصله جواب می‌دین :)
بین کتاب‌های آزمونی برای هر درس چی خوبه؟ (فصل آزمون، موج آزمون، فار آزمون ...؟) زیست هیچ کدوم. ۳درس دیگه موج
و اینکه برای آزمون‌های دوران جمع‌بندی چه کتابی بهتره؟ (چندکنکور خیلی‌سبز که گفتین، زرد کانون، مهر و ماه ...؟) چندکنکور قطعا
بیان شیواتون باعث می‌شه فرصت رو غنیمت بشمرم و هِی بپرسم! بپرس بپرس :D
با درود و عرض تبریک خدمت هر دو بزرگوار، و البته سپاس از حوصله و پاسخگویی‌تون :-"
درود و تشکر
۱- من الان یک ساله وابستگیم به فضای مجازی رو تا حد لازم کم کردم و گوشی خودم که تلگرام و اینستاگرام و...‌ام اونجاست، الان خاموشه ولی چون می‌ترسم یهویی جبران افراطی کنم، می‌خوام یه بازه در نظر بگیرم براش (مثلا هر یک یا دو هفته، یک روزش گوشیم روشن باشه)
تو که یک ساله این کارو کردی سال کنکورت دقیقا قراره چه اتفاقی بیفته که نخوای ادامه‌ش بدی؟
ولی خب هر دوهفته بعد آزمون بهترین موقع‌ست که شل کنی:-" و لذتشو ببری

چه فاصله‌ای بهتره که نه سیخ بسوزه نه کباب؟

۲- از اختصاصیا برای من ریاضی و فیزیک مهم‌تره ولی پایه‌م تو جفتشون ضعیفه؛ اینا رو یه ساله در حد متوسط رو به بالا بخوام جمع کنم، چطوری باید تو برنامه پخششون کنم؟
خب مشاورای سنتی می‌گن یه روز درمیون ولی من دوتاشو هرروز داشتم
پیشنهادم اینه که تو هم هرروز تست بزنی و گاهی حتی چون می‌خوای دهم رو هم بخونی مثلا ریاضی ۱۰ و ۱۱ رو باهم تو برنامه‌ت داشته باش

پاییز و زمستون همزمان این دو تا رو بخونم و تست بزنم و عید جمع‌بندی کنم؟
برنامه خوبیه به نظرم. کتابای سه سطحی رو هم واسه جمع‌بندیت پیشنهاد می‌کنم تا هر سطحیش که تونستی. اگر منظورت این پاییز و زمستون تموم کنی یعنی از آزموناتم جلوتری. اینو ببین. چنین چیزی باشه فقط جای فصل ۱ دهم فصل ۵شو ادامه بده. می‌تونی از سوالات خود این آزمونم استفاده کنی
صددرصد مدرسه. برای آزمون فقط ۲-۳ روز مونده به آزمون به حالت مرور برای آزمون تست بزن
مرسی که اینقدر باحوصله جواب می‌دین :)
بین کتاب‌های آزمونی برای هر درس چی خوبه؟ (فصل آزمون، موج آزمون، فار آزمون ...؟) زیست هیچ‌کدوم بقیه موج
و اینکه برای آزمون‌های دوران جمع‌بندی چه کتابی بهتره؟ (چندکنکور خیلی‌سبز که گفتین، زرد کانون، مهر و ماه ...؟) چندکنکور
بیان شیواتون باعث می‌شه فرصت رو غنیمت بشمرم و هِی بپرسم! راحت باش
با درود و عرض تبریک خدمت هر دو بزرگوار، و البته سپاس از حوصله و پاسخگویی‌تون :-"
درود و تشکر
۱- من الان یک ساله وابستگیم به فضای مجازی رو تا حد لازم کم کردم و گوشی خودم که تلگرام و اینستاگرام و...‌ام اونجاست، الان خاموشه ولی چون می‌ترسم یهویی جبران افراطی کنم، می‌خوام یه بازه در نظر بگیرم براش (مثلا هر یک یا دو هفته، یک روزش گوشیم روشن باشه)
خب تو که تا الان این کارو کردی بازم ادامه بده. مگه قراره سال کنکور اتفاقی بیفته
چه فاصله‌ای بهتره که نه سیخ بسوزه نه کباب؟
ولی خب به هرحال هر دوهفته بعد از آزمون بهترین فرصت برای شل کردنه :-" اگر آزمونم نمی‌دی آخر هفته نیم‌روزو خالی بذار
۲- از اختصاصیا برای من ریاضی و فیزیک مهم‌تره ولی پایه‌م تو جفتشون ضعیفه؛ اینا رو یه ساله در حد متوسط رو به بالا بخوام جمع کنم، چطوری باید تو برنامه پخششون کنم؟
مشاورای سنتی می‌گن یه روز درمیان. ولی من خودم هرروز داشتمشون
پاییز و زمستون همزمان این دو تا رو بخونم و تست بزنم و عید جمع‌بندی کنم؟
اگر منظورت اینه که کلشو تو پاییز و زمستون بخونه خوبه نظرم. چنین چیزی به نظرم خوبه ولی مثلا به جای فصل ۱ ده فصل ۵شو ادامه بده
@Leo
@LMNOP1710

سلام ممنون
تو بهترین تحلیلام همه سوالا رو از اول حل می‌کردم و بعد سوالایی که فکرم غلط بوده (نه لزوما جوابم) و یا نتونسته بودم جواب بدم با صورتو و گزینه و همه چی می‌نوشتم و سعی می‌کردم در حد شاهنامه فردوسی توضیح بدم دقیقا چه افکاری بوده که باعث شده فلان گزینه رو بزنم یا رد کنم. و درآخر فراتحلیل می‌کردم و این دفعه به جای تحلیل علمی تحلیل تاکتیکی می‌کروم که چه روشی رو به کار بردم تو این دوهفته چه جواب گرفتم چه پیشرفتی کردم چه مشکلی دارم و چه برنامه‌ای برای حل مشکلاتم دارم
ولی خب تحلیل عادیم این بود که سوالات غلط و نزده رو می‌زدم و بی‌دقتیامو می‌نوشتم

ایستگاه‌های جمع‌بندی
والا خودمم نقطه ضعفم دینی بود :))
ولی دلیلش نخوندنه
اول فقط آیاتو با ترجمه حفظ کن. بعد متنو چندبار بخون بعد تست بزن و حاشیه‌نویسی کن
شرمنده اگه ایراد تایپی چیزی هست
بعدا ویرایش می‌کنم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
منم حفظیاتم خیلی خیلی ضعیف بود متاسفانه :)) ولی خب، بر خلافِ چیزی که درباره‌ی دینی میگن، نیازی به حفظ کردن نیست واقعاً!
کتاب درسی رو دقیق بخون و سعی کن هر چقدر میتونی کلیدواژه‌ها رو علامت بزنی. بعد درسنامه‌ی منبعت رو دقیق بخون و نکاتِ آیات و اینا رو در بیار. بعد تست بزن. و نکته‌ی مهم: حداقل یکی-دو بار مرور کن! نیازی نیست همه چیز رو حفظ باشی و تو ذهنت بتونی همیشه مرور کنی. فقط کافی‌ه که وقتی سرِ جلسه سوال و آیه رو دیدی، کلیتِ نکات یادت بیاد! وسواسِ الکی هم نداشته باش. اگه به اندازه‌ی کافی دقیق درس رو خونده باشی و مرور کنی، مطالب تو ذهنت ذخیره میشه(حتی شده ناخودآگاه) و زمانی که سوال رو دیدی، میتونی جواب بدی. میدونی، انگار ذهنت کلمات و آیات و اینا رو خودش یه پیوندی میده که در مواقعِ لازم با همون پیوند یادآوری میشه مطالب!

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اولا تبریک میکم

بعد یه سؤال ویژه از @Leo داشتم :
مگر شما نبودی تا چن وقت پیش میگفتی کنکور نزدیکه ولی من به چیزم نیست و اینا، چی شد پس؟؟:)):-?
ممنون!
به چیزم بودا، ولی اُفت کرده بودم و زیاد درس نمیخوندم و در نتیجه به اندازه‌ی قبل تو آزمونا نتیجه نمیگرفتم :)) تا اردیبهشت رتبه‌ در منطقه‌م معمولاً زیر 20 بود، ولی تو آزمونای جامع بین 100 و 300 نوسان داشتم :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بالای ابرها
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام. وقتی اتفاقی پیش میومد و هجوم فکرها مانع تمرکزت میشد چکار میکردی؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام. وقتی اتفاقی پیش میومد و هجوم فکرها مانع تمرکزت میشد چکار میکردی؟
سلام.
ببین در مرحله‌ی اول باید سعی کن اون افکار رو کاملاً حذف کنی! مثلاً چه میدونم عاملِ سازنده‌ش رو حذف کنی، تلاش کنی همینجوری بهش فکر نکنی، به چیزای دیگه‌ای که مانعِ تمرکز نیستن فکر کنی، یا کلی کارِ دیگه که بسته به شرایط میتونی انجام بدی.
ولی خب اومدیم و نتونستی فکرها رو حذف کنی! یه اشتباهی که من تو این موقعیت میکردم، این بود که با خودم فکر میکردم خب الان تمرکزم کامل نیست، پس بذار استراحت کنم بعداً که تمرکز داشتم درس میخونم. یعنی خیلی کمال‌طلبانه دنبالِ تمرکز حداکثری و اینا بودم. و این باعث میشد ساعت مطالعه‌م رو نتونم بالا ببرم. راه ِدرست چیه؟ اینکه حتی با وجودِ فکرهای مزاحم و تمرکزِ کم، بشینی به زور هم که شده درس بخونی. درسته که راندمانِ کامل نخواهی داشت، ولی مهم اینه که هیچ تایمی رو هدر نمیدی و بیشترین استفاده رو از زمان میبری! یعنی چی؟ یعنی اگه دیدی فکرِ مزاحم داری، و نمیتونی از دستش خلاص شی، به زور و با همون شرایط سعی کن درس بخونی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
درباره دوران جمع بندی و عید میشه بیشتر صحبت کنید؟؟؟
مثلا توی بازه آذر دی چی کارا کردین و منابعتون چی بوده و همینطور برای عید و بعد از عید؟
از چه روش(های) جمع بندی استفاده کردین و اگه برگردین چه کارایی رو دوباره انجام میدین و چه کارایی رو دورشون خط میکشین؟؟؟
واسه امتحان نهاییا جدا وقت گذاشتین یا نه؟

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
درباره دوران جمع بندی و عید میشه بیشتر صحبت کنید؟؟؟
مثلا توی بازه آذر دی چی کارا کردین و منابعتون چی بوده و همینطور برای عید و بعد از عید؟
از چه روش(های) جمع بندی استفاده کردین و اگه برگردین چه کارایی رو دوباره انجام میدین و چه کارایی رو دورشون خط میکشین؟؟؟
واسه امتحان نهاییا جدا وقت گذاشتین یا نه؟
- تو سالِ کنکور مگه عید دوران جمع بندی محسوب میشه؟ من تا اردیبهشت که برنامه‌ی قلمچی درسا رو تموم کرد، دقیقاً مثلِ قبل درس میخوندم! یعنی منابعِ جمع‌بندیم رو تا اردیبهشت شروع نکردم اصلاً و همون طور که برای آزمونای دیگه میخوندم، تا این موقع هم از منابعِ پایه به پایه و معمولیم استفاده کردم. برای جمع‌بندی، کتابِ درسی و نکاتی که توش نوشته بودم رو برای هر درس مرور کردم. منبعِ جدید هم فقط برای شیمی یه فصل آزمون خیلی سبز کار کردم تو این مدت. برای شبیه‌سازیِ کنکور هم یه دور دنیا در 4 ساعت عمومی+چندکنکور داشتم!
- همون روشِ قلمچی. یعنی جمع‌بندی به روشِ سه روز یک بار. البته چون میخواستم بیشتر تست بزنم، دو روز یک بار از خودم کنکور میگرفتم. اگه برگردم، حتماً سعی میکنم تعدادِ کنکورها و آزمون‌هایی که از خودم میگرفتم رو زیاد نگه دارم. چون خیلی بهم کمک کرد! دورِ ناامیدی و "دیگه وقت نیست، دیر شده،..." رو هم خط میکشیدم چون حتی تا روزِ قبل از کنکور هم واقعاً میشه همه چیز رو عوض کرد و اومد بالا :))
- کلاً کاری با امتحانات نهایی نداشتم. معدلم 17 شد :)) تو دو تا از درس‌ها هم نمره‌م 10 شده بود. و از این تصمیمم راضیم جدی!

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
تاپیک بسته میشه...سوالی داشتید میتونید تو پ.خ‌ یا تاپیکایی مثل مشکلات درسی/غیر درسی بپرسید

(دوباره کلی مرسی از @Leo و @LMNOP1710)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا