کنکور سوالات غیردرسی کنکور۱۴۰۴

azymandias

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خداحافظ فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
آغا یه مشکل این حل شه کاملا اوکی میشم من واقعا مدرسه انرژی ازم می بره و وقتی که برمی گردم هم تقریبا مردم! یه جوریه که حتی مدرسه هم یه فرصت کوتاه پیش بیاد درجا میرم تو کما
و این خب بده حجم درسا انبوه و مجبورم تا 2 3 بشینم بخونم از اونورم مجبورم صبح 6 پاشم برم
و یه مدتیم بود بعد از ظهرم نمی خوابیدم در اون حد وحشتناکه درسا و خلاصه کلوم بگم من تموم شدم درسا تموم نشد آیا کسی تجربه ی مشابهی داشته؟آیا راه حلی باش پیدا کرده ؟

Hope07

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1404
آغا یه مشکل این حل شه کاملا اوکی میشم من واقعا مدرسه انرژی ازم می بره و وقتی که برمی گردم هم تقریبا مردم! یه جوریه که حتی مدرسه هم یه فرصت کوتاه پیش بیاد درجا میرم تو کما
و این خب بده حجم درسا انبوه و مجبورم تا 2 3 بشینم بخونم از اونورم مجبورم صبح 6 پاشم برم
و یه مدتیم بود بعد از ظهرم نمی خوابیدم در اون حد وحشتناکه درسا و خلاصه کلوم بگم من تموم شدم درسا تموم نشد آیا کسی تجربه ی مشابهی داشته؟آیا راه حلی باش پیدا کرده ؟
وقتی اومدی خونه درحد نیم ساعت تا چهل دقیقه بخواب بعد شروع کن بیشتر نخواب یا هم نخواب بعد از اومدن بخون ساعت خوابت رو زود تر کن و بیداریت رو تغییر بده مثلا صبح ها زود تر از مدرسه پاشو بخون راه حل دوم واسه من جواب بود از خوابت نزن فقط تغییرش بده نمیدونم واقعا اخرین راه اینه که تایم مطالعت رو روزهای تعطیل بیشتر کنی جبران شه

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
من یه مدت اینجوری بودم، که واقعا همه ی جوانب زندگیم تحت تاثیر خواب‌آلودگی‌م قرار گرفته بود
کافئین خوردم آزمایش خون دادم خواب های کوتاه بین روز افزایش دادم و...
ولی درست نشد، یجورایی باید این موضوع رو از بیخ و بن درست کرد، مخصوصا اینکه قضیه مال یکی دو هفته نیست و تقریبا دوسال باید اینجوری درس بخونی
.
درسته خیلی تجربه ندارم ولی نظر خودم اینه
سعی کن تایم خوابت رو ثابت کنی
یعنی مثلاً من قراره ۶ ساعت توی طول روز بخوابم، ۵ ساعت شب می‌خوابم ۱ ساعت ظهر
و بعد از یه مدت همینو حفظ کنی ممکنه به بهبود اوضاع کمک کنه، ببین تو اگه شب سه ساعت بخوابی واقعا کم و یجوریه، حتی اگه بازم ظهر بیای ۳ ساعت بخوابی تا جبران خواب شب بشه بازم یجوریه
یعنی ببین تایم خوابت توی طول روز یکیه، ولی اونجوری که تایم خواب شبت بیشتر باشه مفیدتره و بیشتر کمک می‌کنه

یکی دیگه اینکه، من قبلا ظهر نمی‌خوابیدم، و میتونم بگم از ۳ تا ۴ونیم پشت میز نمی‌دونم چکار میکردم!چون فقط یک ساعت و نیم می‌گذشت میگفتم وا ! من فقط دوتا سوال حل کردم که

یعنی ببین بعضی وقتا تو توی خستگی یه مبحث رو دوساعت میخونی ولی اگه سرحال باشی شاید نیم ساعته جمع بشه
.
یعنی بنظر من در مرحله اول سعی کن تایم خوابت رو ثابت کنی
شاید توی هفته اول و دوم یکم اذیت بشی و به بعضی از کارات نرسی
ولی شاید بعدش اوضاع درست بشه
در هر صورت تو نمیتونی به مدت دوسال شبا ۳ ساعت بخوابی
.
و یکی دیگه اینکه سعی کن آروم باشی(البته این برای من شاید فقط صدق میکرد...در هر صورت)
یعنی ببین من وقتی استرس کارام و برنامه هام رو داشته باشم کم کم از لحاظ روحی خسته میشم و به مرور مغزم هم دیگه نمیکشه
همش میخوای بخوابی استراحت کنی....(یجورایی از بس توی بیداری همه چی استرس زا و ترسناک بود و که ترجیح میدادم خواب باشم)
یعنی وقتی سعی کردم یکم مهربون تر با خودم رفتار کنم و انتظار ربات بودن از خودم نداشته باشم، یکم وضعیت بهتر شد

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
دانشگاه ها باشگاه دارن؟ استخر چی؟
اگه آره رایگانه؟

azymandias

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خداحافظ فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
دانشگاه ها باشگاه دارن؟ استخر چی؟
اگه آره رایگانه؟

آره از باشگاه فوتسال بگیر تا بدنسازی و استخر باشگاه تا جایی که اطلاع دارم رایگان بود چند سال پیش اگرم بود مبلغ قابل توجهی نبودولی مثلا استخر برای دانشجویان قیمتش کمتره یعنی خیلی کمتر از بیرون!

*100RA*

لنگر انداخته
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
آره از باشگاه فوتسال بگیر تا بدنسازی و استخر باشگاه تا جایی که اطلاع دارم رایگان بود چند سال پیش اگرم بود مبلغ قابل توجهی نبودولی مثلا استخر برای دانشجویان قیمتش کمتره یعنی خیلی کمتر از بیرون!
دانشگاه تبریز داره دیدم
بحث اینه که همه دانشگاها دارن؟ حداقل سراسری ها دارن همشون ؟

azymandias

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خداحافظ فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1405
دانشگاه تبریز داره دیدم
بحث اینه که همه دانشگاها دارن؟ حداقل سراسری ها دارن همشون ؟
تیپ1 ها قاعدتا همشون دارن تیپ2 هم احتمالا باشه ولی 3 رو نمی دونم

بالا