• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هری پاتر

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : هری پاتر

به نقل از بهراد :
کتاب ششم رو من فکر کنم مال نورالهی رو خوندم، یه آقایی بود به هر حال...!
از ویدا اسلامیه دو سه تاش رو خونده بودم، اون اولا که حتی طلسم ها رو ترجمه می کرد خیلی مسخره بود...! ولی به نظرم بعدا یه خورده پیشرفت کرد.
اسلامیه خدایی ترجمه هاش خیلی بهتر از امثال سعید کبریایی و بقیه ی مترجم هاست...
اونم که میگی طلسم ها رو ترجمه میکرد تو جام اتش بود که بعد به اصرار خواننده ها دوباره به همون روند سابق بازگشت...

Sheyda76

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اسلامشهر
شهر
تهران

به نقل از بهراد :
کتاب ششم رو من فکر کنم مال نورالهی رو خوندم، یه آقایی بود به هر حال...!
از ویدا اسلامیه دو سه تاش رو خونده بودم، اون اولا که حتی طلسم ها رو ترجمه می کرد خیلی مسخره بود...! ولی به نظرم بعدا یه خورده پیشرفت کرد.
ﺍﻭﻫﻮﻡولي خوب .ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺍﺳﻤﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﻧﻈﺮﻡ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﻲ ﺧﻮﺩ ﻭ ﻣﺴﺨﺮﺳﺖ!ﭼﻮﻥ ﺍﺻﻮﻻ ﻧﻮﻳﺴﻨﺪﻩ ﺍﻱ ﻣﺜﻞ ﺭﻭﻟﻴﻨﮓ ﺍﺳﻤﺎ ﺭﻭ ﺑﺎ ﻓﻜﺮ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻴﻜﻨﻪ ﻭ ﺍﺳﻤﺎﻱ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﻳﻪ ﺟﻮﺭ ﺑﺎﺯﻱ ﻛﻼﻣﻲ ﺩﺍﺭﻩ

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

ترجمه ی ویدا اسلامیه واقعاً بهترین ترجمه س ، مترجمِ اصلی رولینگم هست توی ایران . توی ترجمه شم از رولینگ به خاطر همین کمک میگیره ؛ مثلاً توی ترجمه ی اسمِ کتاب 7 که هرکی یه چیزی میگفت !

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

بعده ویدا اسلامیه ئم سعید کبریایی خوبه !
واقعا ترجمه ی ویدا اسلامیه باهیچ کس قابل مقایسه نیست !
در این حد که من 6ـُ با یه ترجمه ی دیگه گرفته بودم وسطش ولش کردم رفتم سراغ ویدا اسلامیه !

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از ریــحــانــه :
بعده ویدا اسلامیه ئم سعید کبریایی خوبه !
واقعا ترجمه ی ویدا اسلامیه باهیچ کس قابل مقایسه نیست !
در این حد که من 6ـُ با یه ترجمه ی دیگه گرفته بودم وسطش ولش کردم رفتم سراغ ویدا اسلامیه !
سعيد كبريايي رو هم موافقم...من سنگ جادو ترجمه ي اونو خوندم خيلي خوب بود...ولي بقيه ديگه... [-(...اخه متنش خدايي خيلي سخته :O

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

آقا یه سوالی. جدیدا در اینترنت داخل یه سری از فروما بحث راه افتاده بود که ولدمورت از بلاتریکس بچه داشته! :D می گن داخل کتابش نوشته. من کتاب‌های هری پاتر فقط ۲ شو خوندم ولی فیلماشو کامل دیدم ولی خبری از این نبود! راسته؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از پویا م :
آقا یه سوالی. جدیدا در اینترنت داخل یه سری از فروما بحث راه افتاده بود که ولدمورت از بلاتریکس بچه داشته! :D می گن داخل کتابش نوشته. من کتاب‌های هری پاتر فقط ۲ شو خوندم ولی فیلماشو کامل دیدم ولی خبری از این نبود! راسته؟
کی گفته ؟!! آدرس یکیشُ بدین ببینیم چی میگن ! ??? :D
توی کتاباش که هیچی درباره ی رابطه ی این مدلی بلاتریکس و ولدمورت نبود :-"
دو دقه حواسمون پرت شد بلا رف بچه زایید اومدا : - "

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از نرگس² :
کی گفته ؟!! آدرس یکیشُ بدین ببینیم چی میگن ! ??? :D
توی کتاباش که هیچی درباره ی رابطه ی این مدلی بلاتریکس و ولدمورت نبود :-"
دو دقه حواسمون پرت شد بلا رف بچه زایید اومدا : - "
یادمه یکیشون داخل ماگل نت بود که یارو گفته بود اینکه بلاتریکس با ولدمورت رابطه داشته و بچه هم داشتن. اگه اشتباه نکنم <a href="http://www.mugglenet.com/editorials/bellatrixsecret.shtml"> این </a> لینک بود.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

فک کنم منظورت این بود . رفتم خوندم ، دلیلاش خیلی مسخره بود ! :-?
مثلاً طرز صحبت کردنِ بلاتریکس و ولدمورت با هم عاشقانه بود و بهشون میومد خوششون بیاد از هم و اینا ... در همین حد !!
:-?

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از نرگس² :
مثلاً طرز صحبت کردنِ بلاتریکس و ولدمورت با هم عاشقانه بود و بهشون میومد خوششون بیاد از هم و اینا ... در همین حد !!
همون لینک هم یه چیزایی نوشته بود
My theory is that Bellatrix had a child with Voldemort. I beleive that she was pregnant at the beginning of HBP and had him before DH. Notice how Voldemort warns Bellatrix that she must cut off the diseased branches of their family (DH 10). It seems very important to Voldemort that Tonks no longer exist. It would explain why Jo was hinting that Bellatrix was treating Voldemort as a lover, why Bellatrix wasn't at the first Battle of Hogwarts and where Rodolphus went (raising a baby that wasn't his, poor shlub). And if there is any way to continue the story of Harry Potter (which Jo has said is a possibility) it would be interesting to see if someone with soul-less parents or as close to soul-less as you can get is automatically evil.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

به نقل از پویا م :
همون لینک هم یه چیزایی نوشته بود
س ا نس ورا زیادن تو فارسیش!
کلا یه چیز گندرو نمی گفت!بعد خیلیم ضایه!
بعید نی اینم نگفته باشه!

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

به نقل از نرگس² :

موافقم که کاملا مسخره بوده

من کلا موقع خوندن درک نکردم که آیا واقن بلاتریکس قلبا از ارباب سیاه خوشش میومده یا نه .. صرفا داشته چاپلوسی میکرده , آخه یکی به نعل میزد یکی به میخ .. کسی نظری داره ؟

ولی در کل به نظر من حالا هرچقدرم بلاتریکس ولدی رو دوست داشته باشه .. اینا واسه ولدمورت صرفا زیردست بودن .. فک نکنم رولینگ وقتی میگه این روحشو ۷ تیکه کرده و هی هم دامبلدور به هری میگه تو قدرت عشق ورزیدن داری و این برتریته نسبت به ولدمورت از اون طرف بیاد یه همچین طرحیو بریزه

کلا ایده ی چرتیه :D مثه اینه که بگی دامبلدور یه دورانی با مک گوناگال میرفتن بیرون :)) سر راهم از زونگو ای جایی بمب کود حیوانی میخریدن بعد میزدن تو دفتر فینچ ای کسی حال میکردن :))

jungle

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
پاسخ : کتاب های هری پاتر

منم واقعا موافقم که از پر طرفدار ترین کتاباست و خودم طرفدار پر و پا قرصشم چون به نرم خیلیی کتابایه جالبین و شاید واسه این طرفدار دارن که دارن 1 تناقضی در دنیای واقعیت و منطق به وجود میاره و سحر و جادو رو وارد ان میکنه واسه همین خیلی خوبه چون ادم 1 موقع هایی باید به چیزای دیگه هم نگای بکنه. :)

golnaz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

شاید بگین این دختره دیوونست ولی من کل تابستون سالی رو که می خواستم برم اول راهنمایی منتظر یک نامه از هاگوارتز بودم 8->

sahel.skualer

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
R@!-!N@MaY! f@rzan3gan
شهر
t3!-!r@N
رشته دانشگاه
اگه خدا بخواد تبهکار!

بالایی عزیز یا شما دیوونه نیستی یا ما با هم دیوونه ایم :-"
جدی میگم :D منم تا مدت زیادی منتظر یه نامه از هاگوارتز بودم_تقریبا از کلاس پنجم هی به خودم می گفتم دیگه وقتش شده پس دامبلدور کجاست؟:D
رولینگ واقعا به طرز زیبا یی هممونو سرکار گذاشته بود :D
خوب م خودم از طرفدارای واقعا دیوونه ی هری پاترم و همیشه بین هری پاترو دارن شان گیر بودم...اینکه نتونی انتخاب کنی خیلی بد دردیه نه؟!
ولی با یه چیزی خیلی مخالفم...رولینگ نه نو آور بود نه خلاقیت داشت!فقط نویسنده ی خوبی بود!میدونید چرا؟
چون ایده ی اصلی کاملا کپی از گروشام گرینچ بود و به صورت کاملا ضایع:-" البته من خودم تا گروشام گرینچو نخوندم به هیچ وجه متوجه بسیار زیاد این دو به هم نشدم(البته از نظر داستانی مگه نه از نظر نثر که آنتونی شوته:D)
ولی در کل قلم رولینگو بسی میدوستیم:)
با تشکر
ساحل

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

چون پشت كتاب گروشام گرينج ناشر احمقش نوشته رولينگ از اون الهام گرفته دليل نميشه ما هم قبول كنيمو بگم آره آره !

تنها چيزي كه شايد بشه گفت "كپي" ش بوده نحوه قرار گرفتن تختا تو خوابگاهاشونه :)) همين !

نثر اون كتابم اتفاقا گيراست خيلي ، با اينكه ترجمشو خوندم .. ولي در كل يه اثري با عظمت هري پاتر رو نباس رxد بش با مقايسش با كتاباي ١ جلديه عادي !

با تشكر :دى

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

اون چه که موجب شهرت هفت گانه ی هری پاتر شد؛جادویی بودنش نبود؛چون قبل از اون درخیلی کتاب های دیگر حرفی از جادو زده شده بود.
عامل شهرت اون دنیایی بود که رولینگ با زیبایی و ظرافت هرچه تمام تر به تصویر کشیده و ب هما معرفی کرده بود.
بطوریکه وقتی این کتاب رو میخوندیم فکر میکردیم که داریم زندگی نامه ی یه آدم واقعی رو میخونیم ..
به سختی میشد باور کرد جامعه ی ب این زیبایی ساخته ی رولینگ پوچ و مجازی باشد..
حداقل من که این جور فکرمیکردم!

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ
ﭘﺎﺳﺦ : هری پاتر

من پستارو نخوندم
واقعا زیباس چون تخیلتو به بازی میگیره و تورو به دنیایی میبره که زندگیرو فراموش میکنی
بقدری زیبا تصویر شده و داستان سازی قویه که داخل داستان گم بشی و حس نکنی داستانه و درش زندگی کنی
طوری که من موقع ی خوندش شبا خواب هاگوارتز میدیدم
شدیدا تحت تاثیر قرار میده و فضای باز داستان اجازه هرگونه مانور در دنیای ناشناخته هارو به رولینگ داده
زندگیم وقتی میخوندمش جو متفاوتی داشت

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

چون پشت كتاب گروشام گرينج ناشر احمقش نوشته رولينگ از اون الهام گرفته دليل نميشه ما هم قبول كنيمو بگم آره آره !

تنها چيزي كه شايد بشه گفت "كپي" ش بوده نحوه قرار گرفتن تختا تو خوابگاهاشونه :)) همين !

نثر اون كتابم اتفاقا گيراست خيلي ، با اينكه ترجمشو خوندم .. ولي در كل يه اثري با عظمت هري پاتر رو نباس رxد بش با مقايسش با كتاباي ١ جلديه عادي !

با تشكر :دى
واقعن ناشر احمقش.... :-&
خدایی هری پاتر کپیِِِ گروشام گرینج نیس...
من ازون خوشم نیومد راستش...ولی هری پاتر خیلی قشنگه....دنیای خیلی قشنگی داره x: x: x:

nazaninpary

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
به اندازه موهای سرم......
دانشگاه
علوم پیرا پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از White Lord August :
من پستارو نخوندم
واقعا زیباس چون تخیلتو به بازی میگیره و تورو به دنیایی میبره که زندگیرو فراموش میکنی
بقدری زیبا تصویر شده و داستان سازی قویه که داخل داستان گم بشی و حس نکنی داستانه و درش زندگی کنی
طوری که من موقع ی خوندش شبا خواب هاگوارتز میدیدم
شدیدا تحت تاثیر قرار میده و فضای باز داستان اجازه هرگونه مانور در دنیای ناشناخته هارو به رولینگ داده
زندگیم وقتی میخوندمش جو متفاوتی داشت
من چند وقتی از قافیه عقب مونده بودم و همین صفحه رو فقط خوندم....
ببخشید.
شما واقعا باور میکنید چنین شاهکاری کار یک زن 25 ساله باشه؟؟؟؟
چرا چشاتونو به روی واقعیت ها میبندید چون فقط نمیخواید تصویر زهنیتون رو عوض کنید؟؟؟
صفحات اول رو بخونید ....
من سر ان تاپیک یه عالمه منفی گرفتم ...ولی بازم نتونستم قانع بشم...
شاید شما قانعم کنید که تمام اتفاقاتی که تو داستان میفته اتفاقیه و اصلا منظور نداره و از یک زن 25ساله یک چنین محشری بر میاددد...

بالا