• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بارسلونا

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90
پاسخ : بارسلونا

نتیجه گیری تیمی و فردی جوری که شما فکر میکنید نیست
شما فقط آمارارو میبینید, کی چند تا گل زده, کی چند تا جام گرفته بعد میاین با منطق خاص خودتون قضاوت میکنید که توپ طلا باید به کی برسه
اگه ریبری 5 تا جام برده دانته هم 5 تا جام برده! چرا به اون توپ طلا نمیدن؟
پس ملاک کلاً چیز دیگه اییه
در مورد عملکرد فردی هم همینطور
فقط میبینید کی چند تا گل زده
برای این که بفهمی بهترین بازیکن کیه باید بازیارو کامل ببینی
حد اقل یه کم آنالیز بازی بلد باشی و ...
این که به مسی رای دادن کاملاً ابلهانس چون حتی اگه مسی تو دورانی که بازی کرده باشه خوب بوده باشه و یه تنه! بارسا رو قهرمان لا لیگا کرده باشه (نمیدونم وقتی به تیم دوم رئال باختن و از بایرن 5 تا خوردن کجا بود!!!) که حالا اصلا! دوست ندارم در باره این بحث کنم
برای همین حتی اگه قثبول کنیم که تو دوران حضورش بهترین بوده بازم نمیتونه بهترین بازیکن سال باشه چون حدود ثلث سالو مصدوم بوده
یه سری میگن تقضیر خودش نیست که مصدوم بوده و اگه بود بهترین بود و این حرفا
دیگه حرف از این احمقانه تر نشنیدم من!
با این استدلال میتونیم توپ طلارو هر سال بدیم به زیدان چون اگه بود از همه بهتر بود!!!

در مورد ریبری هم نمیدونم چطور میگید اگه نبود بایرن چمپینز لیگو نمیگرفت
بایرن به شما 7 تا زد و بردنشون از شما دیگه واقعاً مستلزم حضور ریبری نبود
تو فینالم که دورتموند براشون یه رقیب عادیه

با این حال هنوزم میگم اگر ریبری هم این جایزرو میبرد کاملاً حقش بود همونطور که رونالدو هم حقشه!

در مورد تمدید هم اگر ریبری هم تو اون بازیا میدرخشید و رای ها به سمت اون برمیگشت بازم تصمیم درستی بود چون اون بازیا تو سال 2013 انجام شده و مرد سال 2013 قرار بود انتخاب بشه پس اون بازیا حتماً باید برای رای ها لحاظ میشدن!
اگه این بازیا تو جایزه 2013 لحاظ نمیشدن تو جایزه 2014 هم که قرار نبود لحاظ بشن پس کجا لحاظ میشدن؟!!!
حالا این که بلاتر با چه قصدی این تصمیمو گرفته رو من نمیدونم ولی اون بازیها باید لحاظ میشد!!!

در مورد مسی هم من نگفتم کل 4 سال حقش نبود!
2009 کاملاً حقش بود
2010 به هیچ وجه حقش نبود
2011 اینیستا هم به اندازه مسی مستحق این جایزه بود ولی بازم نمیشه گفت حق مسی نبود
2012 هم حقش نبود و بازم تحت تاثیر آمارها و تبلیغات بهش رای دادن!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از amir h :
نتیجه گیری تیمی و فردی جوری که شما فکر میکنید نیست
شما فقط آمارارو میبینید, کی چند تا گل زده, کی چند تا جام گرفته بعد میاین با منطق خاص خودتون قضاوت میکنید که توپ طلا باید به کی برسه
اگه ریبری 5 تا جام برده دانته هم 5 تا جام برده! چرا به اون توپ طلا نمیدن؟
پس ملاک کلاً چیز دیگه اییه
در مورد عملکرد فردی هم همینطور
فقط میبینید کی چند تا گل زده
برای این که بفهمی بهترین بازیکن کیه باید بازیارو کامل ببینی
حد اقل یه کم آنالیز بازی بلد باشی و ...
این که به مسی رای دادن کاملاً ابلهانس چون حتی اگه مسی تو دورانی که بازی کرده باشه خوب بوده باشه و یه تنه! بارسا رو قهرمان لا لیگا کرده باشه (نمیدونم وقتی به تیم دوم رئال باختن و از بایرن 5 تا خوردن کجا بود!!!) که حالا اصلا! دوست ندارم در باره این بحث کنم
برای همین حتی اگه قثبول کنیم که تو دوران حضورش بهترین بوده بازم نمیتونه بهترین بازیکن سال باشه چون حدود ثلث سالو مصدوم بوده
یه سری میگن تقضیر خودش نیست که مصدوم بوده و اگه بود بهترین بود و این حرفا
دیگه حرف از این احمقانه تر نشنیدم من!
با این استدلال میتونیم توپ طلارو هر سال بدیم به زیدان چون اگه بود از همه بهتر بود!!!

در مورد ریبری هم نمیدونم چطور میگید اگه نبود بایرن چمپینز لیگو نمیگرفت
بایرن به شما 7 تا زد و بردنشون از شما دیگه واقعاً مستلزم حضور ریبری نبود
تو فینالم که دورتموند براشون یه رقیب عادیه

با این حال هنوزم میگم اگر ریبری هم این جایزرو میبرد کاملاً حقش بود همونطور که رونالدو هم حقشه!

در مورد تمدید هم اگر ریبری هم تو اون بازیا میدرخشید و رای ها به سمت اون برمیگشت بازم تصمیم درستی بود چون اون بازیا تو سال 2013 انجام شده و مرد سال 2013 قرار بود انتخاب بشه پس اون بازیا حتماً باید برای رای ها لحاظ میشدن!
اگه این بازیا تو جایزه 2013 لحاظ نمیشدن تو جایزه 2014 هم که قرار نبود لحاظ بشن پس کجا لحاظ میشدن؟!!!
حالا این که بلاتر با چه قصدی این تصمیمو گرفته رو من نمیدونم ولی اون بازیها باید لحاظ میشد!!!

در مورد مسی هم من نگفتم کل 4 سال حقش نبود!
2009 کاملاً حقش بود
2010 به هیچ وجه حقش نبود
2011 اینیستا هم به اندازه مسی مستحق این جایزه بود ولی بازم نمیشه گفت حق مسی نبود
خب منم همینو میگم. مسی نبود و واضحه که حقش نباشه توپ طلا ببره. من خودم از اول گفتم چون مسی کمتر از چیزی که باید بازی کرده شانسی واسه بردن توپ طلا نداشته ولی رای دادن بهشم اونقدر نمیتونه ابلهانه باشه چون هیچ کودوم از بازیکنای بارسا پارسال رو فرم نبودن و این فقط مسی بود که با حداکثر توانش بازی میکرد و سر بازی مهم بایرن-بارسا به خاطر قحط البازیکن و بازی کردن جلو پاریسن ژرمن(که نزدیک بود بارسا حذف بشه) نتونست بازیشو بکنه و اون گند به بار اومد(اگه مسی بقیه سال پیش هم نبود این فجایع بیشتر میشدن)
البته چون به نظر من مسی حقش نبود نمیتونم از انتخاب اونا دفاع کنم ولی نمیتونم بگم هم کاملا احمقانه بود

یه چیزی رو که تقریبا مطمئنم اینه که من بیشتر از شما بازیای بایرن رو دیدم، دانته از ستون های قهرمانی بایرن نبود. تو بایرن 3 تا بازیکن ستون بودن، ریبری لام نویر اینا نبودن بایرن 3 گانه نمیبرد. اتفاقا اوج کار ریبری تو اون دو تا بازی اتفاق میفته. نفوذ از جناحین،پرس،حتی بعضی جاها دفاع. ریبری همه کار میکرد. اگه بایرن 7 تا به بارسا زد دلیل نمیشه بازی آسونی براشون بوده باشه بدون داشتن بازیکنای کلیدیشون هم توانایی بردن بارسا رو داشته باشن. دورتموند همون تیمی بود که به رئال 4 تا زد و 27 دیقه اول فینال بایرن رو منگنه گذاشته بود،ریبری و نویر بهترین بازیکنای فینال بودن ولی روبن گل رو زد. ریبری اینور سال هم تو بازی سوپرکاپ با چلسی همه کار میکرد گلی زد که بایرن رو به بازی برگردوند. چطور میشه تاثیر گذاری ریبری تو بایرن رو اندازه دانته دونست.

من نمیگم بازیا نباید لحاظ میشد ولی اینو فیفا میدونست که فرانسه و پرتغال رفتن پلی آف.خب چرا اون موقه تمدید نکرد؟ من نمیگم با اطمینان که قصدشون بردن توپ طلا توسط رونالدو بوده ولی خب وقتی میان دقیقا همون شب این کارو میکنن شبهات زیادی به وجود میاد.(حالا شما اینو بذارین کنار اون مسخره بازی بلاتر که ویدیو ش منتشر شد، واقعا شبهه برانگیزه خب!)
البته فرانسه هم با بازی خوب ریبری رفت جام جهانی(اکثر حمله های فرانسه رو ریبری پایه ریزی کرده بود) تازه حریفشم خیلی سخت تر از اکراین بود.(البته خب بازی ریبری انگار کلا به چش نمیاد کلا)

من میگم حق رونالدو هم نبود. رونالدو تو بازیای رفت و برگشت رئال با دورتموند کجا بود؟ وقتی رئال تو فینال جام حذفی به اتلتیکو باخت کجا بود؟ وقتی رئال تو ال کلاسیکوی اول سال به بارسا باخت کجا بود؟ یا وقتی به اتلتیکو مادرید باخت کجا بود؟رونالدو کجا بود وقتی رئال امتیاز از دس میداد و الان سومه تو لیگ؟)
رونالدو پارسال برا رئال بازیای خیلی خوبی کرد ولی تاثیر گذاریش کِی به اندازه ریبری بود؟ رئال با اختلاف 15 امتیاز تو لالیگا دوم شد،رونالدو تو اون بازیایی که رئال امتیاز از دست داد کجا بود؟
عملکرد این بازیکنای کلیدی ه که قهرمانی یه تیم رو رقم میزنه. اگه رونالدو عملکردش اینقدر عالی بود چطور نتونست منجر به کسب نتایج درخشان توسط رئال بشه؟

گفتین "سالای پیش" خب به نظر میاد "همه سالای پیش منظورتون بوده
دقیقا به نظر منم همینطوره. 2010 و 2012 مسی اولین بازیکنی نبود که این جایزه میتونست بهش برسه ولی نمیشه گفت اصلا هم حقش نبود. اگه 2012 به خاطر تبلیغات و تاثیر رسانه بود امسال هم تبلیغات(مانوری که رو 2 تا بازی پلی آف داده شد واقعا چیز عجیبی بود.پرتغال گروهش اونقدر سخت نبود که بخواد بره پلی آف) و اون مسخره بازی بلاتر خیلی رو توپ طلای رونالدو اثر گذاشت.(خیلی بیشتر از تاثیرش واسه 2012)

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

پارسال درست یا غلط سیاست رئال این بود که لیگ مهم نیست! و وقتی سیاست کلی باشگاه اینه دیگخ نمیشه گفت رونالو کجا بود!
بازی با دورتموندم که رئال با شایستگی کامل حذف شد و اگه بدشانس نبود میتونست فینالیست باشه!
بازی بد رونالدو بازی با اتلتیکو بود (که اونم اونجوری بد نبود ولی از رونالدو انتظار بیشتری میرفت!) که اونم باز باشگاه کلاً مشکل داشت
مشکل مورینیو با بازیکنا و به هم ریختن روحیه تیم و از دست دادن چمپینز لیگ و...
این فصلم که عالی بوده رونالدو
بعد یه جوری میگید رئال سومه انگار با اختلاف 20 امتیاز صدرید!
اختلاف رئال با صدر 3 امتیازو با توجه به این که بازی رفت ال کلاسیکو هم تو نیوکمپ بوده (حالا کاری ندارم به تاثیرات داوری اون بازی که کتمانش میکنید!) ولی این نتیجه بدی برای یه تیم با این همه تحول نمیتونه باشه و رئال این فصل تو لیگ که قطعاً قهرمانه (حاضرم شرط ببندم!!!)
تو اروپا هم که تا حالا بیشترین اقتدارو داشته

و اینم که به نظرتون دادن توپ طلای 2013 به رونالدو حقش نبوده! و این که این اتفاق عجیب تر از دادن توپ طلا 2012 به مسی بوده دیگه چیزی نیست که من بتونم توجیهتون کنم
شاید چند سال دیگخ نظرتون عوض بشه

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ریاضی 1391 طلا ریاضی 1392

به نقل از amir h :
2010 به هیچ وجه حقش نبود
درباره 2010 خیلی جالب بود :D مسی بیشتر رکورداشو مثل 14 گل توی championsleague رو تو همون سال زد :)) :)) و اون سال هم با اختلاف حدود 6 درصد اول شد... (53 تا گل هم زد ...)
به نظر من 2011 بهترین دوران ورزشی مسی بود گرچه خودم خیلی طرفدار اینیستا هستم ولی بازم حقه مسی بود (73 تا گل برای بارسا زد فقط که خودش رکورد بود)
2012 هم کاملا حقش بود... (این سال هم 60 گل زد و آقای گل لیگ هم شد فک کنم ...)
ولی امسال قبول دارم حقش نبود ولی به نظرم حق ریبری بود. نقشی که ریبری تو تیمش بازی می کنه به نظرم بیشتر بود و یکی از دلایل اصلی 5 جامه شدن بایرن بود در صورتی که همین وضعیت رو رونالدو و رئال هم داشت ولی هیچ جامی نگرفت...

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از ehsan-mokhtarian :
درباره 2010 خیلی جالب بود :D مسی بیشتر رکورداشو مثل 14 گل توی championsleague رو تو همون سال زد :)) :)) و اون سال هم با اختلاف حدود 6 درصد اول شد... (53 تا گل هم زد ...)
به نظر من 2011 بهترین دوران ورزشی مسی بود گرچه خودم خیلی طرفدار اینیستا هستم ولی بازم حقه مسی بود (73 تا گل برای بارسا زد فقط که خودش رکورد بود)
2012 هم کاملا حقش بود... (این سال هم 60 گل زد و آقای گل لیگ هم شد فک کنم ...)
ولی امسال قبول دارم حقش نبود ولی به نظرم حق ریبری بود. نقشی که ریبری تو تیمش بازی می کنه به نظرم بیشتر بود و یکی از دلایل اصلی 5 جامه شدن بایرن بود در صورتی که همین وضعیت رو رونالدو و رئال هم داشت ولی هیچ جامی نگرفت...

بهتون تبریک میگم
شما یه بارسایی واقعی هستی :))
بزرگترین رویداد ورزشی سال 2010 جام جهانی بود
مسی واقعاً عالی بود تو جام جهانی
تو چمپینز لیگ هم که همه گلاشو به تیمای بزرگ زد
به اینتر مخصوصاً!!!
سال 2012 هم لابد حقش بوده دیگه!

کلاً یه سری افراد مبتلا به آمار زدگی هستند!
یادمه وقتی مسی رکورد گل زنی پله رو در یک سال شکوند (همون سال 2012!) از رونالدینیو پرسیدن که به نظر شما مسی از پله بهتره؟
رونالدینیو در جواب گفت اگر میخوای با پله مقایسه بشی نباید به ختافه و مالاگا گل بزنی باید سه تا جام جهانی بگیری!!!
این اسمش آمار زدگیه
این جواب جواب خوبی برای شخصیه که این نظرو داره چون با منطق آماری خودش بهش جواب میده
ولی حتی سه تا جام حهانی هم ملاک خوبی برای این قیاس نیست
اکثر کسایی که نظرای آماری میدن بازیارو نمیبینن اصلاً!
برای نظر درست دادن باید بازیارو ببینی و فوتبالو بفهمی!

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از amir h :
بهتون تبریک میگم
شما یه بارسایی واقعی هستی :))
بزرگترین رویداد ورزشی سال 2010 جام جهانی بود
مسی واقعاً عالی بود تو جام جهانی
تو چمپینز لیگ هم که همه گلاشو به تیمای بزرگ زد
به اینتر مخصوصاً!!!
سال 2012 هم لابد حقش بوده دیگه!

کلاً یه سری افراد مبتلا به آمار زدگی هستند!
یادمه وقتی مسی رکورد گل زنی پله رو در یک سال شکوند (همون سال 2012!) از رونالدینیو پرسیدن که به نظر شما مسی از پله بهتره؟
رونالدینیو در جواب گفت اگر میخوای با پله مقایسه بشی نباید به ختافه و مالاگا گل بزنی باید سه تا جام جهانی بگیری!!!
این اسمش آمار زدگیه
این جواب جواب خوبی برای شخصیه که این نظرو داره چون با منطق آماری خودش بهش جواب میده
ولی حتی سه تا جام حهانی هم ملاک خوبی برای این قیاس نیست
اکثر کسایی که نظرای آماری میدن بازیارو نمیبینن اصلاً!
برای نظر درست دادن باید بازیارو ببینی و فوتبالو بفهمی!
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
اولا مثلا رونالدو جام جهانی خیلی درخشید!!! الآن اگه مسی 2010 بهترین بازیکن نمی شد مثلا رونالو باید می شد!!
همین پله زمانی که بازی می کرد دربرابر تیما و بازیکنایی می درخشید که کاملا کیلویی بازی می کردن و اون موقع اصلا مثل الآن تاکتیکو اینو نبود... همین ختافه و مالاگایی هم که می گید الآن خیلی قوی تر از حریفایی هستن که پله اون موقع باهاشون بازی می کرد...
بعدش مطمئن باش من از تو فوتبال بیشتر می بینم :)) بعد حالا خارج از اینا مگه من اونو با پله مقایسه کردم یا مثلا گفتم بهترین بازیکن تاریخه!! الآن تو این زمان که کسی نیست که 0 تا جام جهانی برده باشه... افتخاراتی که مسی کسب کرده در این زمان تقریبا هیچ کی کسب نکرده... الآن واقعا درک نمی کنم چه ربطی به پله داشت بحث!! الآن همین رونالدو هم تو همون لیگی بازی می کنه که مسی بازی می کنه!! کلا استدلال جالبی کردین :)) :)) :))
بعد مسی کم به تیمای بزرگ گل زده؟! گلاشو به همین رئال یادتون رفته. مثلا همون گلی که نصف رئالو توش دیریبل کرد =))
نگران منم نباش فوتبالو خوب می فهمم...

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

از شیوه صحبتتون کاملاً مشخصه که از من بیشتر فوتبال میبینید و میفهمید
در مورد 2010 من حرفی از رونالدو نزدم و به غیر از مسی و رونالدو خیلیای دیگه هیتن که فوتبال بازی میکنن اکر بشناسیدشون
تو سال 2010 اشنایدر, فورلان, ویا, اینیستا, کاسیاس و روبن از مسی بهتر بودن
در مورد پله هم بحث "آمار زدگی" بود و مثالی که زدم مصداقی از اون بود
در مورد این که رونالدو هم به همون تیمای گل زده که مسی گل زده بحثی نیست اصلاً
بحث اینه که با گل زدن نمیشه بهترین بازیکن جهان شد!
شاید بهترین بازیکن جهان بیشترین گل زده رو هم داشته باشه ولی بهترین بازیکن جهان الزاماً کسی نیست که بیشتر از همه گل زده یا بیشترین جامو گرفته!

در نهایت من ترجیح میدم با کسی که فکر میکنه توپ طلا 2010 و 2012 حق مسی بوده بحث نکنم
فهم فوتبالیتون خیلی از من بالاتره نابرابره این بحث
خوش باشید

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از amir h :
از شیوه صحبتتون کاملاً مشخصه که از من بیشتر فوتبال میبینید و میفهمید
در مورد 2010 من حرفی از رونالدو نزدم و به غیر از مسی و رونالدو خیلیای دیگه هیتن که فوتبال بازی میکنن اکر بشناسیدشون
تو سال 2010 اشنایدر, فورلان, ویا, اینیستا, کاسیاس و روبن از مسی بهتر بودن
در مورد پله هم بحث "آمار زدگی" بود و مثالی که زدم مصداقی از اون بود
در مورد این که رونالدو هم به همون تیمای گل زده که مسی گل زده بحثی نیست اصلاً
بحث اینه که با گل زدن نمیشه بهترین بازیکن جهان شد!
شاید بهترین بازیکن جهان بیشترین گل زده رو هم داشته باشه ولی بهترین بازیکن جهان الزاماً کسی نیست که بیشتر از همه گل زده یا بیشترین جامو گرفته!

در نهایت من ترجیح میدم با کسی که فکر میکنه توپ طلا 2010 و 2012 حق مسی بوده بحث نکنم
فهم فوتبالیتون خیلی از من بالاتره نابرابره این بحث
خوش باشید
اشنایدر جام جهانی رو خیلی خوب بازی کرد (انصافا هم اون گلش که همون اولا زد از فاصله ی دور جناح چپ زد خیلی قشنگ بود ) ولی در حد بهترین نبود و فک کنم چهارم شد ولی بازم می گم به نظرم مسی باید می شد. بعدشم افرادی بهترین بازیکن رو معلوم می کنن که یه چیزی ار فوتبال بلدن و بهتر از من و شما می تونن نظر بدن پس فک کنم صرفا ما اینجا بتونیم نظرمون رو بگیم و نه این که زیر سوال ببریم اونا رو ...
این آمارزدگی هم هی دارین بهانه می کنین ها... واقعا از همه بهتر بازی می کنه آمارش هم بهتره . آمار بالاخره تاثیر گذار هست تا حدودی. این طور نیست که فقط بر اساس اون قضاوت کرد ولی این طور هم نیست که گذاشتش کنار کلا. و حتی همون پله هم که می گید خیلی حوب بود و آمارش هم خیلی خوب بود ...
منم ترجیح می دم با آدمی که فک می کنه نظر خودش فقط مهمه و کل fifa و اینا الکی به نفرو بهترین بازیکن انتخاب می کنه بحث نکنم!!

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

من گفته بودم بحث نمیکنم ولی وظیفه خودم میدونم که روشنتون کنم این اشخاص آگاهی که میگید رای میدن کیا هستن (با توجه به این که اطلاعات بالا در شما موج میزنه! توپ طلا چیزی به عنوان نفر چهارم نداره!)
برای مثال سرمربی پاکستان سه سال پشت سر هم به علی دایی رای داد
من دیگه حرفی ندارم!

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از amir h :
من گفته بودم بحث نمیکنم ولی وظیفه خودم میدونم که روشنتون کنم این اشخاص آگاهی که میگید رای میدن کیا هستن
برای مثال سرمربی پاکستان سه سال پشت سر هم به علی دایی رای داد
من دیگه حرفی ندارم!
حتی همون سرمربی پاکستان هم از من و شما بیشتر با فوتبال آشنا هست... بعدشم فقط سرمربی پاکستان که رای نمی ده کلی آدم فوتبالی درست و حسابی هم هستن... الآن می شه یه راه حل واسه انتخاب بهترین بازیکن بگید؟ می خواین شب قبلش فیفا زنگ بزنه از شما بپرسه کیو انتخاب کنه ؟ :))

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

شما منطقتون خیلی قویه
من حرفی ندارم واقعاً
همه از من و شما بیشتر میفهمن
توپ طلارو بدید به علی دایی

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از amir h :
شما منطقتون خیلی قویه
من حرفی ندارم واقعاً
همه از من و شما بیشتر میفهمن
توپ طلارو بدید به علی دایی
خواهشن یکم در مورد بکار بردن اسم اشخاص دقت کنید....این کمترین توقعی هست که میتوان در قبال آقای گل جهان و افتخار سرزمین آبا و پدریتون داشت

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از vahead649 :
خواهشن یکم در مورد بکار بردن اسم اشخاص دقت کنید....این کمترین توقعی هست که میتوان در قبال آقای گل جهان و افتخار سرزمین آبا و پدریتون داشت

اتفاقاً علی دایی از شخصیت های محبوب زندگی منه ولی مستحق دریافت توپ طلا نبوده

*چرا من اینجا دارم بحث فوبتالی میکنم؟؟؟

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

بحث پله بود یه چیزی دیدم گفتم شما هم ببینید شاید براتون جالب باشه :D:
((پله، اسطوره فوتبال برزيل که در امارات به سر مي‌برد به ستايش از ليونل مسي پرداخت و او را بهترين بازيکن حال حاضر فوتبال جهان دانست.

به گزارش ايسنا، مرواريد سياه فوتبال برزيل درباره اين سوال که بهترين بازيکن يک دهه اخير چه کسي بوده است گفت: زيدان 5 سال متوالي بهترين بازيکن فوتبال جهان بود. او عملکرد خيره کننده‌اي داشت اما پس از زيدان مسي ظهور کرد و الان او چند سالي است که بر فوتبال جهان سلطه دارد و بهترين بازيکن جهان است. مسي در چند سال اخير نوسان نداشته و همواره در يک سطح بوده است. بر اين باورم که او الان بهترين بازيکن جهان است.))

راستی دیشب هم با 2 گل مسی بارسا برد :)

کوروش ا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی ۳
شهر
تهران

امسال فقط به خاطر مصدومیت مسی کریس توپ طلا رو برد و گرنه نمیتونست.
درسته مستحقش بود ولی فقط به خاطر این که مسی نبود موفق شد...
الان دوباره مسی از بند مصدومیت رها شده.
حالا ببینیم کی قوی تره :D

آقا احسان پرچم بالاس /m\
(;

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

پارسال درست یا غلط سیاست رئال این بود که لیگ مهم نیست! و وقتی سیاست کلی باشگاه اینه دیگخ نمیشه گفت رونالو کجا بود!
بازی با دورتموندم که رئال با شایستگی کامل حذف شد و اگه بدشانس نبود میتونست فینالیست باشه!
بازی بد رونالدو بازی با اتلتیکو بود (که اونم اونجوری بد نبود ولی از رونالدو انتظار بیشتری میرفت!) که اونم باز باشگاه کلاً مشکل داشت
مشکل مورینیو با بازیکنا و به هم ریختن روحیه تیم و از دست دادن چمپینز لیگ و...
این فصلم که عالی بوده رونالدو
بعد یه جوری میگید رئال سومه انگار با اختلاف 20 امتیاز صدرید!
اختلاف رئال با صدر 3 امتیازو با توجه به این که بازی رفت ال کلاسیکو هم تو نیوکمپ بوده (حالا کاری ندارم به تاثیرات داوری اون بازی که کتمانش میکنید!) ولی این نتیجه بدی برای یه تیم با این همه تحول نمیتونه باشه و رئال این فصل تو لیگ که قطعاً قهرمانه (حاضرم شرط ببندم!!!)
تو اروپا هم که تا حالا بیشترین اقتدارو داشته

و اینم که به نظرتون دادن توپ طلای 2013 به رونالدو حقش نبوده! و این که این اتفاق عجیب تر از دادن توپ طلا 2012 به مسی بوده دیگه چیزی نیست که من بتونم توجیهتون کنم
شاید چند سال دیگخ نظرتون عوض بشه

بحثی ندارم باشه سیاست کلی رئال رو گرفتن لیگ نبود(مطمئنن هیچ باشگاهی از بردن لیگ بدش نمیاد) تو بازیایی که رئال با دورتموند کرد رونالدو کجا بود خدایی؟
خب حالا بیایم به دیده انصاف بنگریم، مورینیو مشکل داشت با بازیکنا، این صد در صد از مشکلی که تیتو داشت بدتر نبود! اگه بازیای بارسا رو پارسال دنبال میکردید به وضوح میدیدید که این فقط مسی ه که داره بیشتر از چیزی که بار کل تیم رو به دوش میکشه.(حتی وقتی هم که بود و همه چی خوب بود بازم بار تیم تیتو رو دوش مسی بود که همین مسی رو از پا در آورد) اینکه بارسا پارسال تو چمپیونز نتیجه نگرفت به مسی ربط داره یا به مشکلات عدیده ی تیم پارسال(مشکلات دفاعی و ....) با این استدلال جلو بریم خب هیچ کودوم از اینا به بازیکنا مربوط نمیشه و اصلا جام بردن یا نبردن چیز مهمی نیست.

قرار بود 20 امتیاز اختلاف باشه؟( البته ته فصل ممکنه به 15 تا هم برسه) ال کلاسیکو تو نیوکمپ بوده(در مورد اون خیلی بحث کردم واقعا دیگه جاش نیست، ولی فک نکنم اتفاقات بازی با الچه قابل کتمان باشه. بازیای این فصل رئال تو لیگ خیلی مشکل داوری داشته بهتره واردش نشم)
بازی با اتلتیکو رو هم باخته.(ینی به هر دو تا رقیب اصلی ش تو لیگ)
البته بحث من اصلا اینا نبود، کاری به عملکرد بارسا و رئال تا اینجای فصل ندارم(اگه به نظر شما نتایج رئال این فصل خوبه خب حتما خوبه دیگه! بعد اونوقت بارسا با این همه تغییر و مشکلات فصل پیشش عملکردش چطور بوده؟!) رونالدو حتی این ور سال هم خارق العاده نبوده. ینی به نظر من خیلی با اوایل دو فصل پیش فرقی نداشته، در همون سطح خوب بوده.

نه حقش نبود. عجیب تر بود به خاطر اتفاقاتی که همینجوری پشت سر هم افتادن و حتی اگه واقعا هم باعث توپ طلا گرفتن رونالدو نشده باشن چنین حسی رو در آدم ایجاد میکنن. خودتون اینا رو بذارین کنار هم:
مسخره بازی بلاتر، تمدید شدن مهلت رای گیری توپ طلا در شب درخشش رونالدو، در پی ش موج تبلیغات بی سابقه در مورد اون دو تا بازی پلی آف، اختلاف کم آرا و حالا هم این اظهارات سرمربی تیم ملی قطر.(که فدراسیون ازش خواسته به رونالدو رای بده تا چهره ی بلاتر خراب نشه چون بلاتر جام جهانی رو به قطر آورده و حق به گردنشون داره) خب اینا شک بر انگیز نیستن؟ اگه این اتفاقات نمی افتاد و رونالدو توپ طلا میبرد هیچ مشکلی وجود نداشت.یه سری آدم به اصطلاح فوتبال فهم(که مثلا میان به مارادونا رای میدن) انتخاب کردن که این جایزه به رونالدو برسه همونطور که سالای 2010 و 2012 هم که از نظر من مسی محق ترین بازیکن ممکن نبود انتخاب کردن به اون برسه. من با اون سلسله اتفاقات مشکل دارم.

میگن نیمار 3 هفته مصدوم خواهد بود(این ینی ممکنه بازی با سیتی نباشه).
ولی گل دوم مسی واقعا عالی بود. کلا ختافه همیشه از مسی گلای قشنگ میخوره. :D

amir h

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلطانی
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از آیدا-ق :
بحثی ندارم باشه سیاست کلی رئال رو گرفتن لیگ نبود(مطمئنن هیچ باشگاهی از بردن لیگ بدش نمیاد) تو بازیایی که رئال با دورتموند کرد رونالدو کجا بود خدایی؟
خب حالا بیایم به دیده انصاف بنگریم، مورینیو مشکل داشت با بازیکنا، این صد در صد از مشکلی که تیتو داشت بدتر نبود! اگه بازیای بارسا رو پارسال دنبال میکردید به وضوح میدیدید که این فقط مسی ه که داره بیشتر از چیزی که بار کل تیم رو به دوش میکشه.(حتی وقتی هم که بود و همه چی خوب بود بازم بار تیم تیتو رو دوش مسی بود که همین مسی رو از پا در آورد) اینکه بارسا پارسال تو چمپیونز نتیجه نگرفت به مسی ربط داره یا به مشکلات عدیده ی تیم پارسال(مشکلات دفاعی و ....) با این استدلال جلو بریم خب هیچ کودوم از اینا به بازیکنا مربوط نمیشه و اصلا جام بردن یا نبردن چیز مهمی نیست.

قرار بود 20 امتیاز اختلاف باشه؟( البته ته فصل ممکنه به 15 تا هم برسه) ال کلاسیکو تو نیوکمپ بوده(در مورد اون خیلی بحث کردم واقعا دیگه جاش نیست، ولی فک نکنم اتفاقات بازی با الچه قابل کتمان باشه. بازیای این فصل رئال تو لیگ خیلی مشکل داوری داشته بهتره واردش نشم)
بازی با اتلتیکو رو هم باخته.(ینی به هر دو تا رقیب اصلی ش تو لیگ)
البته بحث من اصلا اینا نبود، کاری به عملکرد بارسا و رئال تا اینجای فصل ندارم(اگه به نظر شما نتایج رئال این فصل خوبه خب حتما خوبه دیگه! بعد اونوقت بارسا با این همه تغییر و مشکلات فصل پیشش عملکردش چطور بوده؟!) رونالدو حتی این ور سال هم خارق العاده نبوده. ینی به نظر من خیلی با اوایل دو فصل پیش فرقی نداشته، در همون سطح خوب بوده.

نه حقش نبود. عجیب تر بود به خاطر اتفاقاتی که همینجوری پشت سر هم افتادن و حتی اگه واقعا هم باعث توپ طلا گرفتن رونالدو نشده باشن چنین حسی رو در آدم ایجاد میکنن. خودتون اینا رو بذارین کنار هم:
مسخره بازی بلاتر، تمدید شدن مهلت رای گیری توپ طلا در شب درخشش رونالدو، در پی ش موج تبلیغات بی سابقه در مورد اون دو تا بازی پلی آف، اختلاف کم آرا و حالا هم این اظهارات سرمربی تیم ملی قطر.(که فدراسیون ازش خواسته به رونالدو رای بده تا چهره ی بلاتر خراب نشه چون بلاتر جام جهانی رو به قطر آورده و حق به گردنشون داره) خب اینا شک بر انگیز نیستن؟ اگه این اتفاقات نمی افتاد و رونالدو توپ طلا میبرد هیچ مشکلی وجود نداشت.یه سری آدم به اصطلاح فوتبال فهم(که مثلا میان به مارادونا رای میدن) انتخاب کردن که این جایزه به رونالدو برسه همونطور که سالای 2010 و 2012 هم که از نظر من مسی محق ترین بازیکن ممکن نبود انتخاب کردن به اون برسه. من با اون سلسله اتفاقات مشکل دارم.

میگن نیمار 3 هفته مصدوم خواهد بود(این ینی ممکنه بازی با سیتی نباشه).
ولی گل دوم مسی واقعا عالی بود. کلا ختافه همیشه از مسی گلای قشنگ میخوره. :D

رونالدو تو سال 2013 نمایش بی نقصی نداشته اینو تو پستای قبلی هم گفتم و دیگه تکرار مکررات نمیکنم
ولی ریبری و رونالدو بهترین گزینه ها بودن
مسی هم اگر همه سال رو با این میانگینی که داشت بازی میکرد بین گزینه ها میبود ولی مصدوم شد!
ریبری هم خیلی خوب بود ولی از نظر فردی طوری نبود که بگیم بازیای خوب بایرن وابسته به ریبریه!
برای همین رونالدو و ریبری رو تو سال 2013 در یه سطح میبینم

در مورد رفتارهای فیفا هم دیگه رونالدو نباید زیر سوال بره چیزی که به نظر من میرسه اینه که بلاتر میخواست حماقت خودشو جبران کنه
و تبلیغات پلی آف هم بعد درخشش رونالدو نبود, فبل از این که بازی ها انجام بشه کلی رو اون دو تا بازی به دلیل حضور رونالدو و ریبری مانور داده شده بود

بارسای امسالم طبق گفته شما تغییر زیادی توش نمیبینم
تغییرای رئال خیلی محسوستر بوده به نظرم
همه چی تو تیم عوض شده با این حال عملکردش (حداقل از نظر امتیازی) از فصل قبل بهتر بوده و با بازیای رو در ر به راحتی میتونه به صدر برسه

در مورد داوری بازی بارسا هم نگفتم عمدی بود که مصداقای اشتباهات برای رئال رو میارید
بازی با الچه رو قبول دارم اشتباهات داوری داشت, همونطور که بازی اوساسونا هم داشت!
بازی با بارسا رو برای این گفتم که رئال در اون بازی مستحق باخت نبود و اگر نمیباخت الان شرایط جدولم تغییر میکرد

و جدای بحثم با شما یه سری از دوستان عقیده دارن که چون مسی تو بازی با ختافه سال 2014 درخشیده و پله ازش تعریف کرده توپ طلا 2010 و 2012 حقش بوده
اینم در نوع خودش منطق جالبیه

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

من مشکلم اینه که وقتی میگین مشکلات رئال به رونالدو ربطی نداشت با این استدلال اصلا جام گرفتن مهم نیس! ریبری یه فرق خیلی مهم با رونالدو داشت اونم اینکه تیمش 5 جام برده بود و پارسال بهترین تیم فوتبال اروپا بود و به نظر من اگه ریبری در اون سطح نبود بایرن به همه اون موفقیت ها نمیتونس برسه و این تاثیر تو موفقیت هاس که به نظر من مهم تر از عملکرد فردی صرف ه.
این موج "توپ طلا باید به رونالدو برسد" بعد پلی آف خیلی همه گیر شد. من رونالدو رو زیر سوال بردم آیا؟! به رونالدو ربطی نداره اون تلاش زیادی کرد و بازیای خیلی خوبی انجام داد. من مشکلم با بلاتره که اومد اون مسخره بازی رو کرد بعد برای جبران حماقتش اومد مهلت رای گیری رو تمدید کرد(و خدا میدونه هزار و یک کار دیگه) حتی اگه اینا تاثیرشون اونقدر هم زیاد نبوده باشه وقتی این اتفاقات رو کنار هم میذاریم ما رو به این سمت میبره که بلاتر میخواست این جایزه امسال به رونالدو برسه که وجهه ی از دست رفته ش به دست بیاره(نه که از رونالدو خوشش بیاد)و من معتقدم عملکرد رونالدو این ور سال بهتر از 2 سال پیشش نبود و بیش از حد بودن اون مانور ها.
تغییرات بارسا هم کم نبوده. مارتینو تفکراتش با پپ و تیتو تفاوت های زیادی داره(در جزئیات) ولی چون مارتینو خودش خرید نکرده و تیم تیتو +نیمار رو تحویل گرفته کارای زیادی نمیتونه بکنه. بارسا تو پستایی که نیاز داشت تقویت نشده و مارتینو با حداقل امکانات کار کرده. تو رئال خیلی چیزا عوض شده ولی با این همه خرید و اومدن مربی که قهرمانی اروپا داره انتظارات خیلی زیاده و آنچلوتی هم تو لیگ و جام حذفی نتایج "درخشان"ی نگرفته. البته تو اروپا رئال واقعا خوب بوده.
رئال شانس زیادی برای قهرمانی داره، همچنین اتلتیکو، امسال رقابت واقعا بین 3 تا تیمه و خیلی سخت میشه گفت کی قهرمان میشه
بارسا اون بازی به نظر من واقعا بهتر بود حتی میتونست گلای بیشتری هم بزنه(رئال هم میتونست گلای بیشتری بزنه ولی بازم بارسا خیلی منسجم تر و با برنامه تر بازی میکرد. در ضمن تو اون بازی خریدای جدید رئال هنوز درست تو ترکیب جا نیفتاده بودن و هماهنگی لازم رو نداشتن)

ولی من فک نمیکنم منظور اونا این بوده باشه.برداشتی که من از حرفاشون کردم این بود که مسی با وجود اینکه امسال توپ طلا نبرده ولی هنوزم بهترین بازیکن دنیاست(البته این برداشت من بود شایدم منظورشون همونی بوده که شما میگین نمیدونم.)

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

خط دفاعی داغون بود امروز ! والدز دو بار خفن اشتباه کرد که یبارش گل خوردیم یه بار شانس اوردیم!
میترسم بازی با من سیتی فاجعه رخ بده ! :| خدایا به خیر بگذرون ...
تیکه آخر بازی یه حرکت زدن مسی و اینیستا یاد بارسای گواردیولا افتادم اشک تو چشام جمع شد اصن ... :-<
گل سانچز هم خیلی شاخ بود !

kiarash kasaian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
طلای کشوری، نقره جهانی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه