• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ورزش های رزمی

به نظر شما کدوم هنر رزمی زیر از بقیه قوی تره؟

• رای‌دهندگان
    184

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل
پاسخ : ورزش های رزمی

به نقل از Nadiya :
راستش من یه زمانی کاراته کار میکردم از 5 سالگی تا 12 ولی بعدش مجبور شدم،ول کنم...ولی خب تا جایی که یادمه هیچ وقت تو مسابقات(که اصولا همه سبک ها بودن)سلاحی ندیدم :-?
البته بازم باید دید ایشون چه سبکی کار میکنن؟!(من که سبکم وادوریو بود،تو کاتاهامون اصلا سلاح نداشتیم،سبک های دیگه رو نمیدونم!!!!!!!)
سبک خواهر منم شیتو ریوهایاشی ها بود..
بلی بلی شما درس میگید

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

بنظرتون عضو تیم ملی شدن رنج سنی خاصی داره؟
من قبلا کونگ فو کار میکردم، سه سال، ولی مجبور شدم بذارمش کنار. الان یه مدته شدیدا علاقه پیدا کردم برم دنبال تکواندو.
انعطاف بدنیم هم خوبه ها! :D

hanika88

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
خرم آباد
شهر
خرم آباد

سلام فک میکنم داشته باشه
رده های نونهالان بزرگسالان یا نوجوانان یا حتی امید و جوانان داره..بعد فک میکنم هرکدوم از اینا هم
توی وزنای مختلف تقصیم میشه...خودم ک کار نکردم از اون چیزایی ک توی اخبار دیدم میگم...
شاید درست نباشه

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان

اینجا کسی هست که کیک بوکس کار کنه؟ B-)

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

ووینام:

فدراسيون آسيايي ووينام در سال 1387 با حضور 11 كشور آسيايي ، نايب ريئس شوراي المپيك آسيا و دبير كل كميته ملي المپيك ايران تاسيس شد ، كه در انتخابات آقاي محمد نوحي به عنوان رئيس فدراسيون آسيايي برگزيده شد . از ابتدا تا كنون فدراسيون آسيايي ووينام توانسته است ووينام را بسط و گسترش دهد و در بازيهاي معتبري همچون ايندورگيمز ، سي گيمز و بيچگيمز حضور يابد . ووينام رشته اي بسيار جذاب و جالب ميباشد كه رشته ورزشي سنتي كشور ويتنام ميباشد . اين ورزش در بخش كميته و فرم ( انفرادي و گروهي ) و همچنين سلاح برگزار مي گردد مبارزات ووينام در تاتامي برگزار ميگردد و تكنيكهاي آن تكنيكهاي پا همانند تكواندو و تكنيكهاي دست همانند بوكس و تركيبي از ورزشهاي رزمي بخصوص كيك بوكسينگ ميباشد
هر شخصي كه بخواهد يك ورزش كامل رزمي را ادامه دهد ميبتواند با ووينام به خواسته هاي دروني رزمي خود برسد .فدراسيون آسيايي ووينام تمام تلاش خود را در جهت تقويت و توسعه اين رشته انجام مي دهد تا بتوانيم مسيرهاي ورود به بازيهاي آسيايي معتبر را طي نماييم فدراسيون آسيايي ووينام با فدراسيون جهاني و دست اندراكاران آن كاملاً هماهنگ عمل مي كنند و ارتباط خوبي با شوراي المپيك آسيا دارد
رشته رزمي ووينام، ورزش سنتي مردم ويتنام محسوب مي شود و دفتر مرکزي آن نيز در
همين کشور مستقر است. ضمن اين که اين رشته در بازي هاي آسيايي 2009 ايندورگيمز
ووینام ورزشی که اصل اساس آن هم نرم و هم سخت بوده. شامل آموزش جسمی و
همچنین ذهنی. استفاده از نیرو و عکس العمل حریف. ووینام همچنین شامل دست ، آرنج ،
ضربات ، فرار و تکنیک های حمله و دفاع می باشد و همچنین مانند مبارزه و کشتی سنتی
است. طیف وسیعی از تکنیک های این ورزش شامل مشت زدن ، لگد زدن و غیره و همچنین
انواع ، کشتی ، شمشیر ، هیات ، تبر ، فن تاشو و دیگرتکنیک هااست.
تکنیک های دفاع شخصی را پوشش دفاعی در برابر حملات سلاح مانند choking از پشت و
دفاع در برابر حملات با چاقو یا شمشیر.. می نامند . جستجوی پیشرفته یادگیری دانش آموزان
را به ترکیب فنون و آموزش دفاع در برابر مهاجمین مسلح. مدرسان آموزش سلاح های سنتی
مانند چوب بلند ، چوب کوتاه ، چاقو ، شمشیر و با شمشیر زدن. و بدین ترتیب سلاح به عنوان
دستگاه آموزشی برای رسیدن به کنترل مطلوب از جسم و ذهن می باشد.
.
و حالا از مدال آوران این رشته و کیگ ب.کس در خرم آباد:

1-دوره ای از مسابقات که با حضور 40 فایتر از بهترین رزمیکاران ایران برگزار شد. سکان قضاوت در کنترل مرد شماره یک داوری فدراسیون ورزشهای رزمی ایران جناب استاد بهرام جویدری بود . این دوره از مسابقات بدون هیچ گونه اعتراضی از سوی ورزشکاران و مربیان به پایان رسید . لازم به ذکر است که در این دوره از مسابقات حضور اساتید و پیشکسوتان ورزشهای رزمی از جمله آقای استاد مرادی سرپرست تیم های ملی فدراسیون ورزشهای رزمی به چشم می خورد . آرش میر اسماعیلی دلاور لرستانی میهمان ویژه این دوره از مسابقات بود . در پایان تیم پنج نفره لرستان

1- شیهان علیرضا حسنوند مربی

2- آقای فریدزاده سرپرست

3- رضا پارساپور کمک مربی

4- میثم عباسی فایتر60 کیلوگرم

5- مصطفی حسنوند فایتر 70کیلوگرم

در پایان تیم لرستان با کسب دو عنوان قهرمانی فاتح مسابقات

قهرمان قهرمانان p-1 ایران شد .

میثم عباسی دلاور لرستانی در وزن 60kg کاپ قهرمان قهرمانان تای کیک بوکسینگ (p-1) ایران را از آن خود کرد.

مصطفی حسنوند پدیده ورزش رزمی لرستان در وزن 70kg در سه برد پیاپی , حریفان خود را در راند اول و دوم ناک ات کرد کاپ قهرمان قهرمانان تای کیک بوکسینگ(p-1) ایران را بار دیگر به دست آورد .
.

میثم عباسی قهرمان ووینام(آسیا ) وحید حسنوند قهرمان کیک بوکسینگ (ایران) شایان پارساپور قهرمان ووینام نونهالان (کشور) شیهان علیرضاحسنوند مربی قدرتمند (لرستانی) مصطفی حسنوند قهرمان و یکتاز کیک بوکسینگ (جهان ) امید زرینجو قهرمان کیک بوکسینگ (آسیا)
.
ل[size=18pt]ازم ب ذکره ک میثم عباسی و مصطفی حسنوند در مسابقات جهانی ووینام فرانسه مدال طلا و نقره را کسب کردن[/size]
(آقای حسنوند استادٍِ استاد منه)

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

به نقل از فهــــیم :
بنظرتون عضو تیم ملی شدن رنج سنی خاصی داره؟
من قبلا کونگ فو کار میکردم، سه سال، ولی مجبور شدم بذارمش کنار. الان یه مدته شدیدا علاقه پیدا کردم برم دنبال تکواندو.
انعطاف بدنیم هم خوبه ها! :D
سلام..بله رنج سنی داره همونطور ک hanika گفته رنج سنی نونهال نوجوان جوان و بزرگسال داره و همچنین رده وزنی در بعضی سبک ها.
البته شما میتونی بالاتر از سنت هم بازی کنی مثلا توی رنج نوجوانان بازی نکنی و توی مسابقات جوانان بازی کنی ولی خ ریسک بالایی داره چون اونا خ حرفه ای ترن و مبارزه باهاشون خ سخت (البته باید توی رنج وزنی اونا باشی مثلا منفی 48 دارن 60دارن و...)
من خودم برای اینکه توی مسابقات جوانان شرکت کنم ثبت نام کردم ولی فقط تا وزن 60کیلو داشت و دیگه نرفتم.هدفم اینه ک بدونی
باید دوتا فاکتورو داشته باشی...
و ی نکته دیگه الان تکواندو تقریبا محبوب شده و ورزشی ک شناخته بشه راهیابی توی تیم ملیش سخت تر میشه
.

به نقل از نجم الدین :
اینجا کسی هست که کیک بوکس کار کنه؟ B-)
من قبل از ووشو کیگ بوکس کار میکردم...
استادم چون خودش هم دفاع شخصی،کیگ بوکس و ووشو رو کار کرده برای اینکه پایه
ما قوی بشه باما پایه همشونو کار میکرد ولی توی مسابقات ووشو شرکت میکنم
شما هم کار میکنی؟؟؟

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج

هر چی گفتمو پس میگیرم :D

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج

سلام خدمت همه ی رزمی کارای گل

من دوباره اومدم. :D

astronomer_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

میشه یه باشگاه خوب واسه کلاس تکواندو تو تهران بهم معرفی کنین؟

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج
نینجوتسو

خیلی خوب میشه که نظرتون رو در مورد این هنر رزمی ژاپنی بگید و اینکه در موردش چه فکری میکنید

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج
نینجوتسو

من خودم گزینه ی 5 رو قبول دارم.

hanika88

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
خرم آباد
شهر
خرم آباد
پاسخ : نینجوتسو

خب شما بهتره ی توضیح دربارش بدید
بطور کلی از این رشته :لایک

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج

خوب این رشته یه هنر رزمی ژاپنی هست و در گذشته از اون نه به عنوان یه هنر رزمی برای مبارزه بلکه برای جنگ های نظامی استفاده میکردن.
منظورم اینه که این در اصل یه هنر نظامیه تا یه هنر مبارزه.
مهمترین چیز تو این رشته سرعت و پنهان بودنه. این رشته تو ژاپن چندین مدرسه ی مختلف داره که هر کدوم سبک خودشو داره. ولی تو ایران ما سبک بوجینکان رو تمرین میکنیم. این رشته تو قسمت دفاع شخصی جزو قویترین رشته هاست و از تکنیک هاش در آموزش پلیس های ویژه ی کشورای مختلف از جمله آمریکا و ایران استفاده میشه. سلاح اونقدر داره که نگو.
تو قسمت آکروبات جزو قویترین و حتی قویترین ورزشه. ولی خیلی ها میگن پارکور قویتره. این واسه کسی درسته که تازه شروع به یادگیری نینجوتسو کرده. اگه تو نینجوتسو حرفه ای بشید حتی قویترین مربی های پارکور هم نمیتونن ازتون جلو بزنن.
مبارزه ی این ورزش جزو قویترین مبارزه هاست چون هم از پا و هم از دست همزمان و به طور یکسان استفاده میشه و ضرباتش خیلی زیاده.
و این در حالیه که تو خیلی ورش ها استفاده از دست معنی نداره.
با همه ی این حرف ها یه مشکل وجود داره و اونم این که چون دامنه ی این رشته خیلی گستردست سخت تر از ورزش های دیگست.
چون شما باید هم آکروبات هم مبارزه هم دفاع شخصی هم کار با سلاح و کلی برنامه های دیگه رو با هم به طور یکسان قوی کنید.
ولی اگه بتونید این کارو کنید مطمئن باشید تو این رشته ضرر نمیکنید.

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

خب من هم مثل شما گزینه 5رو انتخاب میکنم
چون تجربیات شخصی ای ک توی مسابقات دارم سریع و پنهانی بودن ضربات خخ مهمه
...

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

باسلام
خب من تابحال با این رشته ها از رزمی آشنا شدم و کم وبیش با روش کار کردنشون اشنایی دارم و خودم ب شخصه کار کردم:ووشو،موی تای،کیک بوکس،بوکس،ووینام،تکواندو،کاراته
ولی نینجوتسو رو توی شهرما ک فکر نمیکنم داشته باشن..ولی وقتی توضیحات شما رو خوندم و سرچ کردم فهمیدم
واقعا میشه گفت ی چندتا سرو گردن از بقیه رشته ها سرتره..
البته بقیه رشته انقد مثل نینجوتسو ازاد عمل نمیکنن..قوانین خ محدودشون کرده
مخصوصا وقتی میری توی مسابقات و میگن 30%قدرت دیگه خ مسخرس
اینکه خودش ب چندتا بخش تقسیم شده خ عالیه..و بدنو خ اماده میکنه
البته دیگه همه دیگه توذهنشون میاد وقتی میگن نینجا ،ی ادم سرتا پا مشکی پوشو قوی و سریع هستش
منم تو ذهنم همینه

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج

به نقل از حــانــیــه :
خب من هم مثل شما گزینه 5رو انتخاب میکنم
چون تجربیات شخصی ای ک توی مسابقات دارم سریع و پنهانی بودن ضربات خخ مهمه
...
بلی بلی درست است
نظر شما کاملا محترم و درسته :)

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج

به نقل از حــانــیــه :
باسلام
خب من تابحال با این رشته ها از رزمی آشنا شدم و کم وبیش با روش کار کردنشون اشنایی دارم و خودم ب شخصه کار کردم:ووشو،موی تای،کیک بوکس،بوکس،ووینام،تکواندو،کاراته
ولی نینجوتسو رو توی شهرما ک فکر نمیکنم داشته باشن..ولی وقتی توضیحات شما رو خوندم و سرچ کردم فهمیدم
واقعا میشه گفت ی چندتا سرو گردن از بقیه رشته ها سرتره..
البته بقیه رشته انقد مثل نینجوتسو ازاد عمل نمیکنن..قوانین خ محدودشون کرده
مخصوصا وقتی میری توی مسابقات و میگن 30%قدرت دیگه خ مسخرس
اینکه خودش ب چندتا بخش تقسیم شده خ عالیه..و بدنو خ اماده میکنه
البته دیگه همه دیگه توذهنشون میاد وقتی میگن نینجا ،ی ادم سرتا پا مشکی پوشو قوی و سریع هستش
منم تو ذهنم همینه
کاملا درسته ولی یه مشکلی هست و اونم اینه که چون تمریناتش سخته خیلی از هنرجوهای این رشته خوب تمرین نمیکنن و همین باعث شده وقتی به کسی میگی نینجوتسو کاری یا بهت بخندن یا بگن پس مبارزه بلد نیستیی.

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

خب میشه بگی منظورتون از خوب تمرین نکردن چیه؟؟
خب بستگی ب شخص داره..اگه کسی واقعا ب رشته ای علاقه داشته باشه و البته استعداد داشته باشه فکر نمیکنم
از رشته ای دلزده بشه..
خب ی سوال:
مسابقه داره این رشته؟؟
اگه داره همه جور ضربه ای میشه زد؟؟منظورم اینه ک ازاده؟؟اینطور ک من خوندم هیچ محدودیتی نداره..
با سلاح ها چطور میشه مبارزه داد؟؟حریف ک نابود میشه با سلاح... (;

parham-ninja

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدسلطانی1
شهر
کرج

به نقل از حــانــیــه :
خب میشه بگی منظورتون از خوب تمرین نکردن چیه؟؟
خب بستگی ب شخص داره..اگه کسی واقعا ب رشته ای علاقه داشته باشه و البته استعداد داشته باشه فکر نمیکنم
از رشته ای دلزده بشه..
خب ی سوال:
مسابقه داره این رشته؟؟
اگه داره همه جور ضربه ای میشه زد؟؟منظورم اینه ک ازاده؟؟اینطور ک من خوندم هیچ محدودیتی نداره..
با سلاح ها چطور میشه مبارزه داد؟؟حریف ک نابود میشه با سلاح... (;
خوب گفتم که این رشته خیلی دامنه ی گسترده ای داره و اگه کسی بخواد حرفه ای و موفق بشه روزانه حداقل باید 3 تا 4 ساعت تمرین مداوم داشته باشه.معمولا کسی با این وضع زندگی این همه وقتو نداره!!! اگه شما داری بگو.
بله مسابقه هم داره. منتهی یه مسابقه آزاد و یکی هم غیر آزاد که اصطلاحشو یادم رفته.
تو آزاد هر ضربه ای با هر قدرتی آزاده. ولی تو غیرآزاد یه سری ضربات خطا هستن ولی به ضربات قدرتی اخطار نمیدن.
سلاح تو ایران جزو هنرهای فردی حساب میشه و باهاش مسابقه ی ملی نمیدن مگه اینکه سمینار نینجوتسو باشه.
تو سمینار های اصلی نینجوتسو انواع ضربات و حرکات رو به نمایش میذارن.

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

هیچی به اندازه تکواندو بهم آرامش نمیده ولی مامانم نمیزاره برمممممممممم :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( میگه زیادی شیطونی میکنی بابا یکی بهش بگه نمیشد از اول نزاری بابا من دو سال دیگه مربی میشم :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( دلم میخواد زارررررررررررررررررررر بزنمممممممممممممممممم

بالا