• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روش های مطالعه عربی

پری پریا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 کرمان(ناحیه2)
شهر
کرمان زمین
پاسخ : چگونه سر كردن با عربي!

مشاور من همیشه میگه عربی تایم خوندنش صبح زوده که البته فقط سه چهار بار در هفته کافیه من که به شدت نتیجه گرفتم اخیرا نمره های عربیم همش کامله

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

سر زنگ های عربی هزار بار خدا رو شکر می کنم که پیامبر اهل چین نبود. :D

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

جدا عربی درس شیرینیه ! :> :D (منفی بارونم نکنینا :-" )
به نظر من عربی ظاهرش کامل و جامع است اما واسش نکته هایی می ذارن که سختش می کنه ! اون نکته ها هم سخت نیست چون همش به درس های قبلی و چیز هایی که یاد گرفتیم مربوط میشه !
همون طور که اقا کیوان گفتن اگه مشکلی از سال های پیش دارین باید حتما رفع بشه ! این قدم اوله !

سر کلاس عربی باید همیشه با ذهنیت باز و امادگی کامل از درسای پیشن حاضر بشی تا کلاس بازده خوبی داشته باشه !

عربی با تمرین و تکرار خیلی ساده میشه !!!!!

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

من که تو آزمونا نمیدنم چرا خیلی بی رغبتم نسبت به تست هایه عربی
تو خوندن عربیم همینجوریم
کمترین زمان مطالعه ام تو درسا مال عربیه
نمیدونم چمه
سال پیش همش جامع کنکور حل میکردم ولی امسال نه
اصن حوصلشو ندارم
از خوندن عربی فرار میکنم
نمیدونم چرا... #-o

f66

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
چن روز دیگ معلوم می ش!
رشته دانشگاه
اینم چن روز دیگ معلوم می ش!

بچه ها این روشی که میگم نمرتونو از نصف میاره بالا تر ( منو به 14 از 20 رسوند ??? :D) اگه یکم بیشتر از من کار کنین فکر کنم بیشتر هم بشید
نیم ساعت قبل از امتحان تمام صرف کردن ها و ... رو حفظ کنید اصلن هم فکر نکنید اینا چیه بعد که برگرو دادن ( این برای این بود که بگم روشم تقلب نیست :D) همرو رو کاغذ بنویسید و اون موقه تمام قواعدو جلوتون دارید که فکر کنم مشکل بیشتریا این باشه :-?
اگه کمی سریع عمل کنید از منم بیشتر میگیرید باور کنید ( بد ترین حالتی که ممکنه به وجود بیاد اینه که اینارو رو یه صفحه بنویسید و مجبور شید هی ورق بزنید :Dکه وقتتونو میگیره)

• لایک
امتیازات: tezar

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

بابا! عربی که درس باقاعده ایه، من اصن با عربی مشکل ندارم ! دو تا قاعده یاد میگیری و سوال حل میکنی دیگه! بازی با حروفه فقط (; /m\
موندم امتحان تاریخم رو چکار کنممممممممم {-8 {-8 :-??

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دست به دعا بشید. جواب می‌ده. تضمین می ‌کنم

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

عربی خیلی درس جالبیه. قابل توجه اونایی که میگن عربی به چه درد میخوره : باید بگم که هر چند تا زبون بلد باشین انگار همون قدر شخصیت دارین . یعنی در آینده کار هاتون دچار مشکل نمیشه. تازه ما بدبختانه بین چندین کشور عربی قرار گرفتین، پس باید عربی بلد باشیم تا سر عربها رو بهتر شیره بمالیم ! درس خیلی راحتیه، چون قواعدش مثل ریاضین، یعنی عوض نمیشن، البته به جز 2،3 مورد استثنا.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

تمرین حل کردن خیلی موثره ! خیلیا !

بعدم خودتون کارای اضافه بکنید مثلا اگر تمرین کتاب صحیح غلطه ، تو ترجمه کـن ، تجزیه و ترکـیب کـن ..

کلا عربی زبون پیچیده ایـه امـا اگر قوانینش رو رعایت کنی از نظمی کـه داره شگفت زده میشـی ..

بعدم حتما ببینید ریشه مشکلتون از کجاست ..

مثلا فلان درس رو چرا نفهمیدید ؟ از کجا به بعدش رو نفهمیدید ؟ بعد برید از اونجا بخونید :د

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نظر من مهم ترین دلیلی که یک نفر عربی رو یاد نمیگیره معلمشه. (خب آخه کی میره عربی بخونه؟!) مثلا معلم امسال ما (اجلالی) که نمیدونیم آموزش از کجا آوردنشون ولی با این که ما به رسم هر سال چهارشنبه زنگ آخر عربی داریم اصلا خوابمون نمیگیره سر کلاس بهمون خیلی هم خوش میگذره. اصلا تصمیم قوی گرفتیم بریم بگیم سال دیگه بیارنشون دبیرستان. >:D<
خب به هر حال مسئله مهم اینه که کنکور عربی داره و عربی درسیه که با تلاش و کوشش میشه توش نمره های خوب به دست آورد.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

معلم عربی ما اصلا خوب نیست واسه هر درس 10 صفحه جزوه میگه که هیکدومشون به درد کنکور وامتحان نهایی ما نمی خوره
مارو با بچه های انسانی اشتباه گرفته لابد
ما کل مدرسه بیرون پیش یه معلمی کلاس میریم بعد عربی بالاترین نمره تو کلاس 17 است
سوالات امتحان رو معلممون بسار مذخرف میده متن کتاب رو می نویسه یه کلمه رو بر می داره میگه چی بوده این کلمه؟(بدون ترجمه ها)

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

منم خیلی مشکل دارم
واسه امتحان بهترین منبع همون کتابه
جمله های کتابو معنی کنید تحلیل صرفی کنید اعراب گذاری کنید و ...
قواعدشو حفظ نکنید
با مثال با صرف کردن بفهمید (تو اعلال جواب میده واقعن)

واسه تست زدن
مامانم گف کتابه تستمو ور دارم (گاج طبقه بندی شده سفیده )
مثلأ اعلال ها که ۵ صفحه هستو بیارم صفحه یک و دوشو باز کنم
جزوه یا هر کوفتی که توش قواعدمه رو بذارم جلوم
تست بزنم بدون زمان گیری
از رو جزوه تقلبم بکنم
دو صفحه که تموم شد
دو روز بعد با زمان گیری و بدون تقلب سه صفحه ای که موند رو بزنم
و این چرخه رو ادامه بدم

توقع نداشته باشید زود راه بیوفتین ،اما به مرور عربی درصد بالا میزنید

دیدم که میگم... :D

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

اگه ترجمه نبود ، عربی خیلی راحت تر میشد. این رو هم بگم که عربی بیشتر از سخت بودن ، زمانبره. مثلا اون دفعه توی گزینه ی 2، عربی رو 95% زدم (یادم میوفته میخوام سرم رو بکوبم به دیوار) ولی 27 دقیقه واسه ی 20 تا سوال وقت گذاشتم. بهترین راه یادگیری نکات تستیه.

مهدی فسنقری

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
نچ باش حال نمیکنم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از !SaDeGh! :
جدا عربی درس شیرینیه ! :> :D (منفی بارونم نکنینا :-" )
به نظر من عربی ظاهرش کامل و جامع است اما واسش نکته هایی می ذارن که سختش می کنه ! اون نکته ها هم سخت نیست چون همش به درس های قبلی و چیز هایی که یاد گرفتیم مربوط میشه !
همون طور که اقا کیوان گفتن اگه مشکلی از سال های پیش دارین باید حتما رفع بشه ! این قدم اوله !

سر کلاس عربی باید همیشه با ذهنیت باز و امادگی کامل از درسای پیشن حاضر بشی تا کلاس بازده خوبی داشته باشه !

عربی با تمرین و تکرار خیلی ساده میشه !!!!!
آره خدایی خیلی جامعه
دوس داری 1صفحه جزومو واست بفرستم ببینی چند هزار تا استثنا داره :-w :-w :-w
به نقل از James Hetfield :
اگه ترجمه نبود ، عربی خیلی راحت تر میشد. این رو هم بگم که عربی بیشتر از سخت بودن ، زمانبره. مثلا اون دفعه توی گزینه ی 2، عربی رو 95% زدم (یادم میوفته میخوام سرم رو بکوبم به دیوار) ولی 27 دقیقه واسه ی 20 تا سوال وقت گذاشتم. بهترین راه یادگیری نکات تستیه.
اتفاقا اکثرا فقط از ترجمس که درصد عربیشون بالا میره (مثه خودم )
اما تست از چ کتابی میزنی که واست آسونه قواعد؟من یه جزوه کامل دارم (واقعا کامله ) اما واسه حفظ اونا باید واستم N سال دیگه کنکور بدم ~X(
خلاصه یه کتاب تست عربی معرفی کنید

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

من اصلا تست نمیزنم، در کل هر چیزی که قاعده ی خاصی داشته باشه، راحت تر روی ذهن آدم میشینه، ولی لغت صرفا حفظه. (ولی معلم ما گفته برای تست و بقیه ی مسایل گاج سبز بهتره)

M@ry

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تـهران
رشته دانشگاه
سکرته فعلا!

تست عربی من شنیدم که بانک تست عربی خیلی سبز بهتر از گاجه
منم تست نمیزنم فعلا ... یعنی کتاب خاصی ندارم .
فعلا با همین کتاب ایاد فیلی سر میکنم !
ولی خدائی عربی با ایاد فیلی شیرینه ! یعنی به من که انگیزه میده حالا صرف نظر از حجمش!
من تو دبیرستانم عربی رو دوست داشتم موقع که همه سرکلاس چرت میزدن من مشغول تجزیه تحلیل بودم :D
ولی کلا باید قواعدو بلد باشی کامل و تمام !
یعنی با همون قواعد میتونی هم ترجمه ش رو حل کنی یا تست بزنی هم تستای مربوط به علامت گذاری و ... همه چی خلاصه!

ستایش

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Q

من عااااااشقه عربیم x: میمیرم براش >:D< اما متاسفانه کسی واسش ارزش قایل نیست.(فارسی را پاس بداریم)
بیا تا بگم چیکار کنی تا بشی مثل من اینطوری x:
راستش از همون اول که سر و کله عربی توی درسام پیدا شد حس خاصی نسبت بهش نداشتم اما از زمانی که رفتم تو خط قرآن و لحن عربی یاد گرفتم و یکمی ازش دونستم واقعا دوسش دارم ،عامل اصلی دوست داشتنمو قرآن میدونم واقعا کمک میکنه (جنبه معنویش بماند ،دارم تقویت عربی رو میگم) خوندن عربی انگیزه میخواد انگیزشم اینه که تو داری یه زبان جامع و کاملی که از طرف خداست و زبان دینمونه و از 1400 سال پیش هیچکی نتونسته درش تغییری درش ایجاد کنه رو یاد میگری.
از کتابا بگم کتاب ایاد فیلی،انتشارات مبتکران واقعا عالیه به من که خیلی کمک کرده. ظاهرش وحشتناکه اما باطنش خیییلی خوبه.همون طور که بقیه دوستامون گفتن اگه توی عربی مشکل داری باید بشینی از اولش بخونی (البته با عشق و علاقه) حل تمرین هم حیاتیه، واسه درک مطلب و ترجمه کتابای زیادی وجود داره مثل ایاد فیلی(با اون بالاییه فرق میکنه،یه کتاب کوچولو که ار آسون تا سخت دسته بندی شده ). قرآن واسه من همه این کارا رو انجام داده.از من میشنوید زود تر دست به کار شید،دیر میشه ها :-s :-s سعی کنیدعربی رو دوس داشته باشید چون درصدش در کنکور خیلی تاثیر گذاره حتی از زبان انگلیسی بیشتر . امیدوارم یه روزی عربی بشه واستون مثل آب خوردن [-o< :-"

lithum

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
kosar
شهر
tehran

[size=8pt]من پایین ترین نمره ام عربیه :-& از شنیدن اسم درسش و معلمش حالم بهم میخوره :-& :-& :-& :-&
یه پیشنهادی چیزی بدین که من با عربی بتونم راه بیام...]

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

در کنار همه ی راهکار ها، مشکلایی که تو عربی هست خیلیش تو تست زدن رفع میشه یعنی تست عربی زدن میتونه یه کار فوق راحت باشه با ترس باهاش روبه رو نشین :D

عربی درسیه که تو تستاش خیلی راحت میشه حذف گزینه کرد، همون ترجمه که دوستان گفته بودن سخته، ترجمه 90% حذف گزینه اس ( من شخصا 100% حذف گزینه ای میرم :D ) اصلا لازم نیست ترجمه کنین به فعل جمله نگاه کنین که درست ترجمه شده باشه و یه سری نکته هایی مثل اعراب اینا یا چیزایی مثل مضاف ال نمیگیره، صفت از نظر جنس و تعداد مطابقت داره این نکته های تابلویی که اینقدر تابلون ان که آدم یادش میره

تست زدن عربی چیزی که میخواد اینه که قواعد رو بلد باشین و بتونین همه رو تو ذهنتون بیارین اینم تکرار میخواد فقط و اینکه از نکته های ریز نگذرین همونا بعضی وقتا سرعت آدمو خیلی بالا میبره

دیگه اینکه واسه تست زدن باید یه سری اصطلاح ها و مفهوم های جمله های کتابو بلد باشین لازم نیست همه ترجمه ها رو حفظ کنین ولی بتونین یه جمله رو که میبینین بگین چی میخواد بگه یه چیز دیگه هم معنی فعل ها از تو واژه نامه یه جاهایی خیلی نیازه بدونین فعلش لازمه یا متعدی واسه مفعول پیدا کردن و مجهول کردن مثلا

یعنی از کتاب درسی ، جمله های کتاب و مفهومشون و واژه نامه رو خوب بلد باشین + کارگاه ترجمه ها و نکته هایی که داره مثل اینکه کدوم فعل های ماضی رو کی میشه مضارغ ترجمه معنی کرد و ...

در کل عربی قلق داره و خیلی راحت میاد دستتون که چجوری باید تست زد و تستاش هم از تشریحی جواب دادن خیلی خیلی راحت تره اگه الان توی امتحان تشریحی های مدرسه مشکل دارین فکر نکنین عربیتون خیلی داغونه و خودتونو توش ضعیف بدونین
من خودم عربی همیشه جزو پائین ترین نمره هام بود ولی الان تو عمومی ها درسیه که بیشتر از بقیه میتونم روش حساب کنم و نتیجه بگیرم

• لایک
امتیازات: ail73

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از پگاه :
عربی درسیه که تو تستاش خیلی راحت میشه حذف گزینه کرد، همون ترجمه که دوستان گفته بودن سخته، ترجمه 90% حذف گزینه اس ( من شخصا 100% حذف گزینه ای میرم :D ) اصلا لازم نیست ترجمه کنین به فعل جمله نگاه کنین که درست ترجمه شده باشه و یه سری نکته هایی مثل اعراب اینا یا چیزایی مثل مضاف ال نمیگیره، صفت از نظر جنس و تعداد مطابقت داره این نکته های تابلویی که اینقدر تابلون ان که آدم یادش میره
کاملاً موافقم . اصن اگه کسی بگه من تو ترجمه های عربی مشکل دارم دیه خیلی خنده داره چون تو تستا به جز گزینه ی درست بقیه گزینه ها حداقل 2 تا اشتباه داره وحتی 3 شایدم 4 تا ینی اگه یکی رو نتونی پیدا کنی یکی دیگه هست خلاصه خیلی راحته . همیشه نکره ، معرفه و جمع و مفرد و فعل و نیگا کنین سریع حله . اصن نیازی نیست ترجمه کلمات رو بلد باشی حتی .

بالا