کدام لیگ از همه قوی تر است؟!

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .
پاسخ : کدام لیگ از همه قوی تر است؟!

به نقل از یلدا-ق :
فصل شروع نشده 8تا تیم لاف قهرمان شدن میزنن،بعد نیم فصل بازم دوتا تیم باقی میمونه،دقیقا چیزی که تو لالیگا از اول لیگ اتفاق میفته
ببخشید چلسی مگه با چندتا گل بارسا رو برد؟چلسی مگه کلا به غیراز دقائق اضافه بازی کرد؟چلسی مگه کلا چقد بازی رو درکنترل داش؟چلسی مگه کلا چن تا موقعیت گل داش؟چلسی مگه کلا چن درصد مالکیت داش؟
آرسنال هم تا آستانه ش رف ولی "نتونس"
بله مقایسه میکنیم چون قابل قیاسه،چون اگه والنسیا با لیورپول بازی کنه لیورپول به معنای کلمه له خواهد شد.
اتلتیکو بیلبائو تو دوتا بازی رفت و برگشت کاملا مسلط بود رو بازی،اصلن من منچستر ندیدم تو اون بازی( :-<)اینکه اون بازی رو بیلبائو برد چندان مهم نی اینکه منچستر عملا تو اون دوتا بازی محو بود خیلی جای تاسف داره
ممکنه اونا همشون واسه سومی تلاش کنن ولی همون تیما هستن که سرنوشت لالیگا رو رقم میزنن،تیمایی مثه ختافه،اوساسونا و رئال بتیس
من یک متن طولانی در جواب شما نوشته بودم اما باطری تبلتم تموم شد و همش پاک شد !
الان فقط می گم چلسی بارسا رو برد ، و بارسا رو فقط همون طور می شه برد که چلسی عمل کرد ، حتی رئال هم با بازی هوایی و دفاع بسته تونست بارسا رو ببره .
امسال من یو به بدشانسی وحشتناکی خورد ، اول فصل رو با شش مهاجم آماده شروع کرد و بهترین بازی ها رو انجام داد اما با شروع لیگ قهرمانان تعداد مصدوم های منچستر در خط میانی و دفاعی خیلی زیاد شد تا حدی که اسکولز برگشت و رونی توی چند تا بازی پست هافبک دفاعی داشت !
و همین بد شانسی عامل افت تیمی مثل منچستر یونایتد بود .

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Marksman :
من یک متن طولانی در جواب شما نوشته بودم اما باطری تبلتم تموم شد و همش پاک شد !
الان فقط می گم چلسی بارسا رو برد ، و بارسا رو فقط همون طور می شه برد که چلسی عمل کرد ، حتی رئال هم با بازی هوایی و دفاع بسته تونست بارسا رو ببره .
امسال من یو به بدشانسی وحشتناکی خورد ، اول فصل رو با شش مهاجم آماده شروع کرد و بهترین بازی ها رو انجام داد اما با شروع لیگ قهرمانان تعداد مصدوم های منچستر در خط میانی و دفاعی خیلی زیاد شد تا حدی که اسکولز برگشت و رونی توی چند تا بازی پست هافبک دفاعی داشت !
و همین بد شانسی عامل افت تیمی مثل منچستر یونایتد بود .
بله،چلسی ازهمون راهی بارسا رو برد که اینتر دوسال پیش برد،ینی بارسا هنوز درمقابل این جور فوتبال بازی کردن(ضدفوتبال بازی کردن) ناتوانه
خب مصدوم که خیلی داشتن،ولی خیلی تیمای دیگه هم مصدوم زیاد داشتن،مثه میلان
بارسا هم مصدوم زیاد داشت ولی نه درحد میلان یا منچستر

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

جدا از مصدوميت،حتما يک دليلي هست تيمي مثل يونايتد يا يووه از ليگ اروپا حذف ميشه،يک مورد زمان بازيهاس،پنجشنبه روزيه که يونايتد اون روز بازي نمي کرده و همينطور يکشنبه تو ليگ،اين ميشه که يونايتد بازي رو ميبازه.
پ.ن: بحث منحرف ميشه،ولي واقعا دفاعي بازي کردن ساده س؟ بدون توپ بازي کردن آسونه؟ فوتبال دفاعي يک تاکتيکه و تيمي که اينجوري نتيجه ميگيره ضعيف نيست.

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله ی دوم هر دو المپیاد شیمی و زیست قبول شدم اما به خاطر بیماریم نتونستم ادامه بدم .

به نقل از یلدا-ق :
بله،چلسی ازهمون راهی بارسا رو برد که اینتر دوسال پیش برد،ینی بارسا هنوز درمقابل این جور فوتبال بازی کردن(ضدفوتبال بازی کردن) ناتوانه
خب مصدوم که خیلی داشتن،ولی خیلی تیمای دیگه هم مصدوم زیاد داشتن،مثه میلان
بارسا هم مصدوم زیاد داشت ولی نه درحد میلان یا منچستر
بارساوبازیکن های اصلیش رو داشت در ضمن به نظرم حرف اشتباهی هست که بگیم ضد فوتبال چون این خود یک تاکتیک هست و تیم های برای برد تلاش می کنند ، وقتی نمی شه برد باید از تاکتیک دفاعی استفاده کنند .
اشتباه من یو این بود که به جای برد به فکر فوتبال زیبا توی دو فینال لیگ قهرمانان بود .

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Marksman :
بارساوبازیکن های اصلیش رو داشت در ضمن به نظرم حرف اشتباهی هست که بگیم ضد فوتبال چون این خود یک تاکتیک هست و تیم های برای برد تلاش می کنند ، وقتی نمی شه برد باید از تاکتیک دفاعی استفاده کنند .
اشتباه من یو این بود که به جای برد به فکر فوتبال زیبا توی دو فینال لیگ قهرمانان بود .
چون تیم ها دنبال برد هستن تمام چیزای دیگه رو میتونن زیر پا بذارن...این همون اصل ضدفوتبال
اتفاقا منچستر کار کاملا درستی کرد،درنهایت تیمایی که با ضد فوتبال بازی کردن تو هیچ جای تاریخ فوتبال جایی نخواهند داشت،درعوض منچستر همیشه به عنوان تیمی که بهترین سطح فوتبال دنیا رو بازی کرد و بازی زیبا رو قربانی نتیجه مطلوب نکرد باقی میمونه

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از یلدا-ق :
چون تیم ها دنبال برد هستن تمام چیزای دیگه رو میتونن زیر پا بذارن...این همون اصل ضدفوتبال
اتفاقا منچستر کار کاملا درستی کرد،درنهایت تیمایی که با ضد فوتبال بازی کردن تو هیچ جای تاریخ فوتبال جایی نخواهند داشت،درعوض منچستر همیشه به عنوان تیمی که بهترین سطح فوتبال دنیا رو بازی کرد و بازی زیبا رو قربانی نتیجه مطلوب نکرد باقی میمونه
تا قبل از ظهور بارسلونای گواردیولا منچستر با حدود 600 پاس در هر بازی بیشترین تعداد پاس رو در هر بازی داشت اما بارسلونا این مقدار رو تا حدود 750 بالا برد ، به خاطر این که تاکتیک منچستر رسوندن توپ به سریع ترین شکل ممکن و کمترین پاس به دروازه هست و همین پاس های هوایی رو به وجود می یاره اما تاکتیک بارسا به دلیل میانگین پایین قدی رسوندن توپ به دروازه با کمترین پاس هوایی و در کوتاه ترین زمان ممکن هست ، این باعث می شه بازی خیلی روان بشه اما یک خط دفاع مستحکم با دو تا مدافع بلند قامت به راحتی جلوی بارسا رو می گیره ، بنابراین جلوی بارسا باید بازی رو بست و در عوض با پاس های هوایی و ضد حملات (خط دفاع و دروازه ی بارسا خیلی آسیب پذیر هست ) این تیم رو شکست داد .

m.kamali

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران

برد چلسی شانسی بود.اگه مسی توپ رو گل میکرد چلسی نفله میشد و فقط گل می خورد.
بعدشم هم بارسا وهم رئال خسته بودن چون 3 روز قبلش با هم بازی داشتن.
وگرنه ضد فوتبال هم جواب نمیداد.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

دوسته عزیزمون تا حدودی راست میگه اون بازی شانسم دخیل بود!

راستی یادتون نره این نکته کل بحث رو جمع میکنه! از بین 8 تا تیم توی نیمه نهایی های 2 تا از معتبر ترین جام های جهان 5 تا اسپانیایی بودن! حالا اون کسی که میگه فقط اسپانیا 2 تا تیم داره! نه خیر! درسته که این 2 تا خیلی سطحشون بالاتره ولی میبینیم که بقیهتیم ها هم در لیگ های دیگه مث انگلیس هم میتونند خیلی بهتر نتیجه بگیرند! مث بیلبائو در برابر منچستر!

پس الکی جانب داری نکنید! چند سالی هست که تیم های اسپانیایی یه جورایی اروپا رو در دست گرفتن! و انصافا کاملا دارن سرمایه گذاری میکنند و فوتبال زیبا رو هم به نمایش میزارن! با تمام این توصیفات فک نکنم کسی که منطقی باشه بگه لیگ اسپانیا قوی ترین لیگ نیست!

Marksman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد

حداکثر تا دو سال دیگه لیگ انگلیس قدرت سابق رو پیدا می کنه و باید اتظار افت شدید بارسا رو هم داشته باشید .
به این هم دقت کنید که بوندس لیگا هم سریع در حال پیشرفت است .
نیمه ی اول بدون گل مساوی .

S...4Rmahtab

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

من با اینکه خودم طرفدار رئالم اما به نظرم توی لیگ های دنیا لیگ جزیره از همه جذاب تره
برای مثال وقتی توی لالیگا تیم اول یعنی همون رئال با تیم سوم یعنی همون والنسیا بازی میکنه اینکه رئال نتونه والنسیا رو ببره احتمالش 5درصده اما توی لیگ برتر حتی وقتی تیم اول با تیم ششم هم بازی داره هر احتمالی وجود داره و درسته که منچستر چند ساله داره قهرمان میشه اما شانس قهرمانی حداقل برای 6 تیم بالای جدول وجود داره و اینجوری نیست که تیم اول و چهارم مثلا 30 امتیاز اختلاف داشته باشن.
اما از نظر قوی بودن اگه بخوایم بحث کنیم لالیگا قوی ترین لیگه چون بهترین ستاره ها در اون بازی میکنن و کم کم تیمهای دیگه هم مثل مالاگا و بیلبائو دارن خودشونو میکشن بالا هرچند که هنوز خیلی فاصلشون با رئال و بارسا زیاده.
در کل من بعد این همه سخنان نفهمیدم خودم دقیقا چی گفتم و موضع خودم مشخص نیست :D :D :D هر چند که بازی های لیگ جزیره رو بیشتر میپسندم اما لالیگا هم جذابیت خاص خودشو داره مثل الکلاسیکو که تههههههههه هیجانه!!!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از mДhtДb :
من با اینکه خودم طرفدار رئالم اما به نظرم توی لیگ های دنیا لیگ جزیره از همه جذاب تره
برای مثال وقتی توی لالیگا تیم اول یعنی همون رئال با تیم سوم یعنی همون والنسیا بازی میکنه اینکه رئال نتونه والنسیا رو ببره احتمالش 5درصده اما توی لیگ برتر حتی وقتی تیم اول با تیم ششم هم بازی داره هر احتمالی وجود داره و درسته که منچستر چند ساله داره قهرمان میشه اما شانس قهرمانی حداقل برای 6 تیم بالای جدول وجود داره و اینجوری نیست که تیم اول و چهارم مثلا 30 امتیاز اختلاف داشته باشن.
اما از نظر قوی بودن اگه بخوایم بحث کنیم لالیگا قوی ترین لیگه چون بهترین ستاره ها در اون بازی میکنن و کم کم تیمهای دیگه هم مثل مالاگا و بیلبائو دارن خودشونو میکشن بالا هرچند که هنوز خیلی فاصلشون با رئال و بارسا زیاده.
در کل من بعد این همه سخنان نفهمیدم خودم دقیقا چی گفتم :D :D :D
هیجان جزیره بیشتره...ولی قضیه اینه که اون 6تا اول فصل و نهایتا تا نیم فصل اول شانس قهرمانی دارن نیم فصل دوم میشن 2تا تیم دقیقا اتفاقی که تو لالیگا ازهمون اول فصل میفته! ولی مثلا اینکه همون 2تا تیم تا آخر لیگ رقابتشون نفس گیره،هیجان جزیره رو میبره بالا

Amin-ak

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي ١
شهر
طِهْران
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ديگه حماقت نمي كنم!
دانشگاه
امیرکبیر (لیسانس) اکول پلی تکنیک پاریس(فوق لیسانس)
رشته دانشگاه
صنایع- MBA

من که میگم لیگ انگلیس!چون دو قطبی نیستش!هر تیمی هم به نوبه خودش قویه!ینی منچستر به اون ابهت حتی از ویگان هم می ترسه!
بعدش مقدار پولی که تو لیگ انگلیس جابجا میشه خیلی زیاده!ورزشگاه ها و آکادمی های فوتبال تیم های لیگ یکشون هم که اصلن قابل مقایسه با لیگای دیگه نیست

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Immortal :
من که میگم لیگ انگلیس!چون دو قطبی نیستش!هر تیمی هم به نوبه خودش قویه!ینی منچستر به اون ابهت حتی از ویگان هم می ترسه!
بعدش مقدار پولی که تو لیگ انگلیس جابجا میشه خیلی زیاده!ورزشگاه ها و آکادمی های فوتبال تیم های لیگ یکشون هم که اصلن قابل مقایسه با لیگای دیگه نیست
خب بارسا هم همیشه از رئال بتیس و هرکولس میترسه

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

معلومه فقط لیگ جزیره!چون رقابتُ حساسیت بازیا بیشتره درست برعکس لالیگا.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از یه کاسه شیر :
معلومه فقط لیگ جزیره!چون رقابتُ حساسیت بازیا بیشتره درست برعکس لالیگا.
تنها مزیت لیگ جزیره به لالیگا همینه،هیجان و حساسیتش بیشتره،همین.ولی مگه بهتر بودن یه لیگ فقط با توجه به حساسیتش تعیین میشه؟
ینی تنها معیار حساسیت و هیجانه؟

• لایک
امتیازات: reza7

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نقل از یلدا-ق :
تنها مزیت لیگ جزیره به لالیگا همینه،هیجان و حساسیتش بیشتره،همین.ولی مگه بهتر بودن یه لیگ فقط با توجه به حساسیتش تعیین میشه؟
ینی تنها معیار حساسیت و هیجانه؟
نه من منظورم اینه که تو لیگ جزیره تو نمیتونی پیش بینی کنی که کدوم تیم قهرمان میشه 6-7 تا تیم کاملا مدعی قهرمانین اما تو لالیگا از اول فصل معلومه که یا رئال یا بارسا مدعین وکلا دوتا بازی حساس (ال کلاسیکوها) داره ولی تو لیگ انگلیس تو هر هفته یه بازی مهم هست (حداقل)

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

فعلا ک لالیگا فک کنم قوی ترین لیگ باشه
چون تیم فیفا ک کلا از لالیگاس و بهترین تیم نلی هم از لالیگاس
کلا سطح بازیشونم شاخه
همین مالاگا ک خودم فک میکردم شیش هف تا از دورتموند بخوره دیشب خیلی خوب تونست تحمل کنه

• لایک
امتیازات: 3p d

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Cristiano Ronaldo :
فعلا ک لالیگا فک کنم قوی ترین لیگ باشه
چون تیم فیفا ک کلا از لالیگاس و بهترین تیم نلی هم از لالیگاس
کلا سطح بازیشونم شاخه
همین مالاگا ک خودم فک میکردم شیش هف تا از دورتموند بخوره دیشب خیلی خوب تونست تحمل کنه
چرا مالاگا باید 6-7 تا از دورتموند میخورد آخه؟ مالاگا رئال رو برده و با بارسا مساوی کرده بود تیم قوی ه واقعا
لالیگا سطحش بالاست و اصلا هم دو قطبی نیس،تیمای ته جدولی هم نهایت تلاششون رو میکنن جلو بارسا و رئال.مشکل از سطح بازی بقیه تیما نیس،بارسا و رئال سطحشون خیلی بالاست که اینو تو اروپا هم نشون دادن
قهرمان لالیگا رو هم اصلا ال کلاسیکو تعیین نمیکنه،ال کلاسیکو ها سر جمع 6 امتیاز دارن حتی ممکنه یکی از این دو تیم هر 6 امتیاز رو هم بگیره ولی در نهایت قهرمان نشه چون قبلا لغزیده و امتیاز از دس داده
در ضمن الان مثلا تو لیگ جزیزه اختلاف منچستر و سیتی 15 امتیازه ولی اختلاف بارسا و رئال 13 تا س. همیشه این اختلاف امتیاز رو ضعف لالیگا میدونستن ولی الان میبینیم اختلاف امتیازا تو بوندس لیگا و جزیره بیشتر از لالیگاست
توی لالیگا یه مدت خیلی زیادی رئال سوم بود و فاصله ش با تیم چهارم کمتر از تیم دوم بود و این ینی لالیگا دو قطبی نیست،الانم دومه ولی فاصله ش با اتلتیکو 1 امتیازه فقط،بقیه تیمای لالیگا جز بارسا و رئال تیمای سطح پایینی نیستن و هیچ وقت هم از پیش بازنده نیستن
توی جزیره اول فصل 6-7 تا مدعی مطرح میشه ولی از اون 6-7 تا در نهایت 2تا تیم تا آخر نیم فصل تو کورس قهرمانی هستن و بقیه بهتره بگم فقط اسمای بزرگی دارن.مثلا آرسنال هر سال مدعی ه ولی عملا واقعا مدعی نیس فقط مدعی رفتن به چمپیونزه همین یا تاتنهام مثلا...سیتی و منچستر مدعی واقعی هستن هر سال تا حدی چلسی،لالیگا هم همینه رئال و بارسا مدعین تا حدی اتلتیکو و والنسیا

• لایک
امتیازات: reza7

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من بوندسلیگا...
شاید خیلی ها مخالف باشن ولی به نظر من یه لیگ نباید فقط بخاطر کیفیت بالاش بهترین باشه...
میگم بوندسلیگا چون هم رقابت هست(البته قبول دارم الان فقط شانسای قهرمانی بایرن و دورتموندن ولی همیشه اینطوری نبوده), همه ورزشگاه های تیما پرمیشن و دلیل نمیشه چون یه تیم پرافتخاره,طرفداراش بیشتر باشن.
نژادپرستی؛تبانی و... تو بوندسلیگا نیست
و بازیکنای بومی تو این لیگ خیلی زیادن در حالیکه لیگ برتر جزیره اکثر ستاره هاش خارجیه و مالکانشون هم بریتانیایی نیستن(مثلا چلسی و منچسترسیتی)
امیدوارم نظراتم منطقی بوده باشه :)

• لایک
امتیازات: Frost
بالا