• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

MoC

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بوشهر
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

هر كي مي خواد بگه مثلا من متال بازم فرتي ميره lp ميگوشه،در اين كه گروه بزرگيه شكي نيس،ولي صداي چستر مفت نمي ارزه،limp bizkit هم چندتا آهنگ خووب بيشتر نداره كه ارزش گوش دادن داشته باشه و در اين مورد كه وكالش مثه رپرا مي خونه كاملا بات موافقم
بيشتر گروه ها وقتي اسم شدن پشت اسمشون دقيقا هر كاري خواستن كردن،از خودشونم بپرسي سبكشون چيه نميدونن :D

• لایک
امتیازات: AmorE

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

به نقل از HIM :
اگه از لحاظ وکال بررسی کنیم خب آره وکال Limp Bizkit کاملا با رپ اداره میشه ولی Linkin park به این شدت نیس. ولی از نظر موزیک کارای Limp Bizkit بیشتر به موسیقی متال نزدیک تره تا Linkin park! حتی سنگین ترین آهنگای Linkin park هم زیاد حس موسیقی متال رو نداره و فقط چستر سعی میکنه با جیغاش فضاهای خالی موزیک رو پر کنه و یه خشونت مصنوعی ایجاد کنه!
من وقتی Limp Bizkit گوش میدم با اینکه وکالش رپه محضه ولی کاملا حس میکنم آهنگی که دارم گوش میدم یه آهنگ متاله ولی در مورد Linkin park حتی آهنگ هایی که چستر به تنهایی میخونه هم همچین حسی در من ایجاد نمیکنه!
Linkin park خیلی سعی کرد که یه گروه متال باشه ولی نتونست به همین خاطر به مرور زمان کاراش سبکتر و سبکتر شد و رسید به جایی که امروز میبینیم!

لینکین اوایلش سعی میکرد متال کار کنه ولی به خاطر وارد کردن دستگاه الکتریک به موسیکش نتونست این حسو منتقل کنه بیشتر به سبکای ترکیبی شبیه شد.
این اواخرم که کلا آلتر راک کار کرده برای همین خیلی سبک شدن آهنگاشون.
ولی بازم یه سری از آهنگاش خاطرست
اما لیمپ یه جوری عصبیم میکنه وقتی گوش میدم! تو متال و راک فک کنم لیمپ بیشتر از همه گروهای دیگه فیت داده باشه :-?

به نقل از MoK :
هر كي مي خواد بگه مثلا من متال بازم فرتي ميره lp ميگوشه،در اين كه گروه بزرگيه شكي نيس،ولي صداي چستر مفت نمي ارزه،limp bizkit هم چندتا آهنگ خووب بيشتر نداره كه ارزش گوش دادن داشته باشه و در اين مورد كه وكالش مثه رپرا مي خونه كاملا بات موافقم
بيشتر گروه ها وقتي اسم شدن پشت اسمشون دقيقا هر كاري خواستن كردن،از خودشونم بپرسي سبكشون چيه نميدونن :D

طرفدارای سیمپل زیاد داره لینکین پارک. توی سایتای بزرگم نیگا کنی تعداد لایکای مربوط به اخبار لینکین معمولا بیشترین لایکو بازدیدو داره.
اون اوایل کاراش بیشتر شبیه راک و متال بود تا الان(با اینکه رپ هم قاطیش بیشتر بود) اما به خاطر همین طرفدارای آبکی کم کم افت کرد و اونایی که بیشتر توی این نوع سبک موسیقی دارنو از خودش روند.

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

جالب اینجاست که توی fb ، 35 میلیون صفحه که LP رو لایک کردن، ولی حدود 22 میلیون صفحه ی متالیکا رو ! این بدلیل اینه که LP عامه پسنده. من خودم اوایل خیلی LP رو دوست داشتم، بعد یواش یواش بعد از دو سه تا آلبوم همه ی کاراش شبیه هم بودن. در ضمن بعضی وقتا بعضی موج ها میاد که اکثریت قاطیش میشن، و 10 سال بعد همه یادشون میره. مثل lady gaga . الآن فکر میکنم LP هم از همون امواجه! تنها نکته ی مثبتشون صدای چستر بود که اونم داره از بین میره.

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از HIM :
ینی چی الان؟ ینی Steve vai نمیدونه سبکش چیه! :| این حرفی که زدی شاید ، شاید ، شاید در مورد آلترنتیو صدق کنه ولی در مورد پراگرسیو به هیچ وجه! [-(
بدون شک سبک مرلین همون Industrial Metalه و فک نمی کنم تا حالا سبکش تغییر زیادی کرده باشه! :-?
اسلیپ نات هم استایل های متفاوتی از 1-2تا سبک رو اجرا میکنه نه چندین سبک متفاوت رو! [-(
مریلین منسون (به انگلیسی: Marilyn Manson) نام یک گروه آلترنتیو متال آمریکایی‌ست که در لوس آنجلس کالیفرنیا مستقر است. موسیقی گروه گسترهٔ وسیعی از سبک‌ها، از گلم راک و هارد راک تا اینداستریال متال و شاک راک را شامل می‌شود. اعضای مریلین منسون عقیده‌ای به پیروی از استانداردها و قوانین جاری دنیای موسیقی ندارند که این موضوع در ترانه‌ها و طرح جلد آثار گروه مشهود است.

اسلیپ‌نات (به انگلیسی: Slipknot) یک گروه نو متال، هوی متال و آلترنتیو متال آمریکایی است که در سال ۱۹۹۵ تشکیل شد.

منتقدان در قراردادن Slipknot در یکی از سبک‌های nu metal / metal core یا سبک‌های دیگر اختلاف نظر دارند. در واقع هنوز بر سر اینکه موسیقی این گروه در چه دسته‌ای قراردارد، اختلاف نظر وجود دارد. منتقدان بر سر موارد زیر بر سر مایه ها و آلات موسیقی که Slipknot استفاده می‌کند، بخصوص نادر بودن تک نوازی های گیتار در قطعات، در استفاده از صفحه گردونه ها و رپ ‌خوانی که نشان می‌دهد این گروه به گروه‌های nu metal شبیه است.

سومین آلبوم خود بنام Vol. 3 The Subliminal Verses را در May سال 2004 منتشرکرد. بیشتر مقالات انتقادی در مورد این آلبوم مثبت بود. New MusicalExpress نوشته بود: «دست کم دو سوم آهنگ‌های این آلبوم دارای عناصر speedmetal می‌باشد»

استخوان‌بندی آهنگ‌ها ساده هستند و اغلب محدود به دو نت در هر Riff (قطعه‌ای که همینطور در حال تکرارشدن است) می شود. اما برعکس، پشتیبانانِ Slipknot می‌گویند که اکثریت موسیقی آنها فاقد ترکیبات شعری بر پایه رپ می‌باشد گرچه تاثیرات رپ در بعضی از اولین کارهای ان‌ها مشهود است. اضافه بر این بیشتر تنظیمات آلات موسیقیه آن‌ها از نوع nu metal نیست.

• لایک
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

الان دارم آلبوم جدید machine head رو گوش میدم واسه اولین بار.عجب چیزیه /m\

به نقل از James Hetfield :
بنا به ويكي پديا و سايت هاي موزيك ، اسليپ نات ، سبكش Nu metal هست . اصلا بهش مي گن King of Nu metal . استاد مانسون (جدي توي هاروارد استاد دانشگاهه ها !) هم كه Industrial metal مي خونه . اصلا توي ويكي پديا Industrial metal رو با مرلين مانسون تعريف كرده .
ویکیپدیا جفنگ زیاد می نویسه.هیچ شباهتی بین اسلیپ و نو متال نمی بینم!اون کینگم نشنیدم تا حالا!
به نقل از dark-boy :
اگه کوری و درامرش نبودن ، اسلیپ ناتو حتی از لینکین پارک هم پایین تر حساب میکردم ! واقعا آهنگاشون از نظر فنی بسیار ضعیفه و این ضعفشون رو با ظاهرشون میخوان جبران کنن ! اگه دقت کنی بیشتر طرفدارای اسلیپ نات خیال میکنن متال یعنی فقط همین گروه :)) یعنی این گره هواداراش بیشتر عوام مردم هستن . . .
این سبکی هم که گفتی شاید برازندشون باشه ;)) ;))
در مورد مرلین هم یه سرچ بزنی بد نیست
ازون جایی که من به خودم بیش تر از سرچ حداقل در این یه زمینه اطمینان دارم میگم همون industrialه.خب بالاخره ممکنه هر گروه یا خواننده چند تا آهنگ با سبکای دیگه داشته باشه ولی سبک اصلی که بیش تر آهنگارو شامل میشه در نظر می گیرن معمولا دیگه .
در مورد اسلیپ من خودم قبول دارم که از نظر فنی ضعیفه ولی این به ظاهر مربوط نمی شه!می دونی چند تا گروه تاحالا از ماسک استفاده کردن؟!!
من خودم طرفدارای اسلیپ نات رو به دو دسته تقسیم می کنم!یه دسته همون افراد جوگیر که گفتی، یه سری دیگه افرادی مثل خودم.که البته می پذیرم هوادارای جوگیرش خیلی بیش ترن.اگه شعرای اسلیپ نات رو شنیده باشی، متوجه میشی که همش مربوط به خشم نیست.خیلی قسمتاش محتوای پوچ گرایی داره (که من خیلی این نوع اشعارو می پسندم بنا به عقاید خودم).پس یکی دیگه از قوی ترین رکنای اسلیپ نات شعراشه که خیلی قشنگ کلمات رو کنار هم می چینه.مثل آناتما.
و در آخر فکر نمی کنم قوی بودن شعر،خواننده و درامر چیز کمی باشه!خیلی گروها همونم ندارن ولی بازم معروفن.همین مارلین و ...
بعدشم در درجه دوم اشعار اسلیپ اون نوع موسیقی رو می طلبه.من قبول دارم که موسیقی خفن ساخته نشد ولی با شعر هماهنگی عالی داره!چیزی که تو آهنگ unnamed feelings متالیکا رعایت نشده! (این آهنگ رو به دلیل این که شعرش نزدیکه به شعرای اسلیپ هی مثال می زنم).
به نقل از HIM :
از Rob Zombie فقط آلبوم 20th century masters-the millennium Collection رو دارم.
گرچه خاطره ی زیاد خوبی ازش ندارم :| ولی خوبه ، راضیم! /m\
تا جایی که میدونم Rob Zombie کارگردان سینما هم هست! :-? کارگردان مجموعه فیلم های هالووین! :-?صحبت از Limp Bizkit شد خواستم بپرسم بین Limp Bizkit و Linkin park (قدیم!) کدوم گروه رو ترجیح میدید؟ :-? عناصر موسیقی متال در کار کدام یک از این 2 گروه بیشتر حس میشه؟ :-?
من لینکین رو به شدت ترجیح میدم!
به نقل از MoK :
دیگه کم لطفی نکن :D صدای چستر خدایی جز صداهای خوبه.جیغاش که عالیه :D

به نقل از HIM :
ولی از نظر موزیک کارای Limp Bizkit بیشتر به موسیقی متال نزدیک تره تا Linkin park! حتی سنگین ترین آهنگای Linkin park هم زیاد حس موسیقی متال رو نداره و فقط چستر سعی میکنه با جیغاش فضاهای خالی موزیک رو پر کنه و یه خشونت مصنوعی ایجاد کنه!
موافقم چون من همه آهنگای لینکینو گوش کردم ولی موسیقیش طوریه که اصلا هد متالی نمی شه باهاش زد! :D
موسیقیشم ضعیفه
در نهایت هردو به درد لای جرز می خورن.
------
به نقل از dark-boy :
منتقدان در قراردادن Slipknot در یکی از سبک‌های nu metal / metal core یا سبک‌های دیگر اختلاف نظر دارند. در واقع هنوز بر سر اینکه موسیقی این گروه در چه دسته‌ای قراردارد، اختلاف نظر وجود دارد. منتقدان بر سر موارد زیر بر سر مایه ها و آلات موسیقی که Slipknot استفاده می‌کند، بخصوص نادر بودن تک نوازی های گیتار در قطعات، در استفاده از صفحه گردونه ها و رپ ‌خوانی که نشان می‌دهد این گروه به گروه‌های nu metal شبیه است.

سومین آلبوم خود بنام Vol. 3 The Subliminal Verses را در May سال 2004 منتشرکرد. بیشتر مقالات انتقادی در مورد این آلبوم مثبت بود. New MusicalExpress نوشته بود: «دست کم دو سوم آهنگ‌های این آلبوم دارای عناصر speedmetal می‌باشد»

استخوان‌بندی آهنگ‌ها ساده هستند و اغلب محدود به دو نت در هر Riff (قطعه‌ای که همینطور در حال تکرارشدن است) می شود. اما برعکس، پشتیبانانِ Slipknot می‌گویند که اکثریت موسیقی آنها فاقد ترکیبات شعری بر پایه رپ می‌باشد گرچه تاثیرات رپ در بعضی از اولین کارهای ان‌ها مشهود است. اضافه بر این بیشتر تنظیمات آلات موسیقیه آن‌ها از نوع nu metal نیست.
1-این منتقدانی که این میگه دقیقا کین؟!
2-صفحه گردونه چیه؟ :D یه حدس می زنم ولی نمی خوام سوتی بدم :D
3-چند تا آهنگش مگه رپ خونی داره؟!!
الان این دلایل کافیه به نظرت واسه nu metal بودن؟!اشعار خودش پارت مهمیه در تشخیص سبک.اسلیپ نات هیچ شباهتی نداره با بقیه گروهایی که مشخصه nu می خونن.اینم ویکیپدیا:
Slipknot draw influence from an array of styles and bands, most notably including hard rock and heavy metal bands such as Kiss, Black Sabbath, Slayer, Judas Priest, Korn, Metallica, White Zombie, Led Zeppelin and Beastie Boys.[8][73][74] Slipknot are seen as pioneers of the New Wave of American Heavy Metal and have been compared to groups such as Pantera, Machine Head, Biohazard, Life of Agony, and Prong.[75] They are also considered a nu metal band. However, band members prefer to distance themselves musically from bands such as Korn and Limp Bizkit. Slipknot describe their sound as simply "metal metal" and equate their link to nu metal solely as a coincidence in their time of emergence.[76] The band's sound typically features a heavily down-tuned guitar setup, a distinctly large percussive section, samples and turntables.[77] Utilizing a variety of vocal styles, their music typically features growled vocals, screaming, rapping, backing vocals and occasional melodic singin​

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از تـــــــــــــــارا :
الان دارم آلبوم جدید machine head رو گوش میدم واسه اولین بار.عجب چیزیه /m\
ویکیپدیا جفنگ زیاد می نویسه.هیچ شباهتی بین اسلیپ و نو متال نمی بینم!اون کینگم نشنیدم تا حالا!ازون جایی که من به خودم بیش تر از سرچ حداقل در این یه زمینه اطمینان دارم میگم همون industrialه.خب بالاخره ممکنه هر گروه یا خواننده چند تا آهنگ با سبکای دیگه داشته باشه ولی سبک اصلی که بیش تر آهنگارو شامل میشه در نظر می گیرن معمولا دیگه .
در مورد اسلیپ من خودم قبول دارم که از نظر فنی ضعیفه ولی این به ظاهر مربوط نمی شه!می دونی چند تا گروه تاحالا از ماسک استفاده کردن؟!!
من خودم طرفدارای اسلیپ نات رو به دو دسته تقسیم می کنم!یه دسته همون افراد جوگیر که گفتی، یه سری دیگه افرادی مثل خودم.که البته می پذیرم هوادارای جوگیرش خیلی بیش ترن.اگه شعرای اسلیپ نات رو شنیده باشی، متوجه میشی که همش مربوط به خشم نیست.خیلی قسمتاش محتوای پوچ گرایی داره (که من خیلی این نوع اشعارو می پسندم بنا به عقاید خودم).پس یکی دیگه از قوی ترین رکنای اسلیپ نات شعراشه که خیلی قشنگ کلمات رو کنار هم می چینه.مثل آناتما.
و در آخر فکر نمی کنم قوی بودن شعر،خواننده و درامر چیز کمی باشه!خیلی گروها همونم ندارن ولی بازم معروفن.همین مارلین و ...
بعدشم در درجه دوم اشعار اسلیپ اون نوع موسیقی رو می طلبه.من قبول دارم که موسیقی خفن ساخته نشد ولی با شعر هماهنگی عالی داره!چیزی که تو آهنگ unnamed feelings متالیکا رعایت نشده! (این آهنگ رو به دلیل این که شعرش نزدیکه به شعرای اسلیپ هی مثال می زنم).من لینکین رو به شدت ترجیح میدم!دیگه کم لطفی نکن :D صدای چستر خدایی جز صداهای خوبه.جیغاش که عالیه :D
موافقم چون من همه آهنگای لینکینو گوش کردم ولی موسیقیش طوریه که اصلا هد متالی نمی شه باهاش زد! :D
موسیقیشم ضعیفه
در نهایت هردو به درد لای جرز می خورن.
------1-این منتقدانی که این میگه دقیقا کین؟!
2-صفحه گردونه چیه؟ :D یه حدس می زنم ولی نمی خوام سوتی بدم :D
3-چند تا آهنگش مگه رپ خونی داره؟!!
الان این دلایل کافیه به نظرت واسه nu metal بودن؟!اشعار خودش پارت مهمیه در تشخیص سبک.اسلیپ نات هیچ شباهتی نداره با بقیه گروهایی که مشخصه nu می خونن.اینم ویکیپدیا:
من فقط خواستم بگم که یه سری گروه ها استاندارد موسیقی براشون مهم نیست !
فکر میکنم تا حدودی هم ثابت کردم !
من شخصا مخالف هیچ گروهی نیستم
مثلا از آهنگای Psychosocial و snuffاسلیپ خیلی خوشم میاد ! منتها فراموش نکنیم که بند به این گندگی با این همه ادعا ، اگه اینا رو هم نمیخوند واقعا دیگه میخواست چیکار کنه ؟!!!

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
مریلین منسون (به انگلیسی: Marilyn Manson) نام یک گروه آلترنتیو متال آمریکایی‌ست که در لوس آنجلس کالیفرنیا مستقر است. موسیقی گروه گسترهٔ وسیعی از سبک‌ها، از گلم راک و هارد راک تا اینداستریال متال و شاک راک را شامل می‌شود. اعضای مریلین منسون عقیده‌ای به پیروی از استانداردها و قوانین جاری دنیای موسیقی ندارند که این موضوع در ترانه‌ها و طرح جلد آثار گروه مشهود است.

اسلیپ‌نات (به انگلیسی: Slipknot) یک گروه نو متال، هوی متال و آلترنتیو متال آمریکایی است که در سال ۱۹۹۵ تشکیل شد.

به نقل از dark-boy :
من فقط خواستم بگم که یه سری گروه ها استاندارد موسیقی براشون مهم نیست !
فکر میکنم تا حدودی هم ثابت کردم !
خب منبعش که ویکیپدیا فارسیه و ویکیپدیا فارسی حداقل تو این زمینه سندیت چندانی نداره و نمیشه بهش اعتماد کرد. اگه به ویکیپدیا انگلیسی مراجعه کنی میبینی سبک مرلین رو rock و Industrial Metal معرفی کرده و البته در مورد اسلیپنات همون 3تا سبکی که اینجا هم بهش اشاره شده بود ینی نو متال، هوی متال و آلترنتیو متال عنوان شده ولی من فک نمی کنم 3تا سبک برای یه گروه زیاد باشه خیلی از گروه ها همچین وضعیتی دارن! مثلا متالیکا هم با اون سابقه ی درخشانش تو سبکای مختلفی مثه Heavy metal, thrash metal, hard rock, speed metal فعالیت میکنه! پس ینی متالیکا و خیلی از گروه های دیگه هم که همچین کاری میکنن استاندارد های موسیقی براشون مهم نیس؟ [-( دیگه فک نمی کنم از این نظر ایرادی به اسلیپنات وارد باشه! [-(
آخه مسئله اینجاست که بقیه اعضای گروه انقد کارشون داغونه که کار کل گروه رو زیر سوال میبرن. اگه بقیه اعضای گروه حالا نمیگیم نوازنده های درجه یک ولی حداقل یه سری نوازنده متوسط هم میبودن وضع اسلیپنات خیلی بهتر از این حرفا می بود! 8->
اعضای گروه مرلین شاید از کوری تیلر و جویی جوردیسون بهتر نباشن ولی مطمئن باش از سایر نوازنده های نخاله ی اسلیپنات خیلی بهترن! :D و این باعث شده کار گروهی مرلین بهتر از اسلیپنات باشه. همین Twiggy Ramirez شاعر ، بیسیست و گیتاریست مرلین کم نوازنده ای نیس و فک نمی کنم از لحاظ سطح نوازندگی اونقدرا هم با جویی جوردیسون فاصله داشته باشه! [-(
یک دلیل مشترکی که باعث شده تو بیشتر جذب اسلیپنات بشی و من بیشتر جذب مرلین عقاید و محتوای اشعار این دو گروهه که تو به دلیل علاقت به نهیلیسم به سمت اسلیپنات کشیده شدی و من به دلیل علاقم به متریالیسم و تفکرات خود خداییه مرلین به سمت مرلین! درحالی که واقعا هیچکدومشون از لحاظ موسیقی در مقابل خیلی از بزرگان حرفی برای گفتن ندارن! [-(

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

آخه مشکل اینجاست که هم slipknot و هم marilyn manson ، خیلی وقتا برای دل خودشون آهنگ میخونن و اصلا معلوم نیست هدفشون از آهنگی که خوندن چی بوده ! مثلا آهنگ vermilion تا نیمه ی اولش اصلا شبیه آهنگ نیست، انگار فقط یه سری آدم سر و صدا ایجاد کردن ! (همچنین آهنگ this is holloween یا beautiful people از مرلین). ولی شما توی لیست سیاه آهنگای متالیکا هم نمیتونین یه همچین آهنگایی پیدا کنین. متالیکا هم مردمی تره ، هم با عقاید من بیشتر جور در میاد، هم توی آهنگاش انصافا یه چیزی واسه ی گفتن داره. مورد دیگه که خیلی مهمه ، اجرای زنده ست. شما اگه اجراهای زنده ی اسلیپ نات رو تو سالهای 2001 اینا ببینین، واقعا خنده داره. مرلین هم که دستگاه به جاش میخونه ! ولی جیمز حتی سالهای اخیر که پیر شده، صداش رساست.

• لایک

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

آقا در ضمن تا یادم نرفته بگم امروز ساعت 5 بعد از ظهر ویدئوگرافیه evanescence از شبکه ی 4

• لایک

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

آخه مشکل اینجاست که هم slipknot و هم marilyn manson ، خیلی وقتا برای دل خودشون آهنگ میخونن و اصلا معلوم نیست هدفشون از آهنگی که خوندن چی بوده ! مثلا آهنگ vermilion تا نیمه ی اولش اصلا شبیه آهنگ نیست، انگار فقط یه سری آدم سر و صدا ایجاد کردن ! (همچنین آهنگ this is holloween یا beautiful people از مرلین). ولی شما توی لیست سیاه آهنگای متالیکا هم نمیتونین یه همچین آهنگایی پیدا کنین. متالیکا هم مردمی تره ، هم با عقاید من بیشتر جور در میاد، هم توی آهنگاش انصافا یه چیزی واسه ی گفتن داره. مورد دیگه که خیلی مهمه ، اجرای زنده ست. شما اگه اجراهای زنده ی اسلیپ نات رو تو سالهای 2001 اینا ببینین، واقعا خنده داره. مرلین هم که دستگاه به جاش میخونه ! ولی جیمز حتی سالهای اخیر که پیر شده، صداش رساست.

اینکه متالیکا برتره که شکی نیست، هر توی رده بندی داورا و هم آهنگی خیلی بهتر از بقیه گروهائه. کرک و جیمز هر دوتاشون جزو 10 تا گیتاریست برتر تاریخن(معمولا هم کرک توی لیستای برترین ها اوله) توی ده تا آهنگ برتر متالم مستر آف پاپتز، فید تو بلک با دوتا دیگه از آهنگاشون هست(الان دارم مینویسم یادم نیس کدوما بودن :-?)
ولی مریلین هم توی جایگاه یه گروه متال خوب کار کرده، یعنی ایراد بیخودی نمیشه بهشون گرفت، با اینکه محبوبیتشون کمتر از خیلی از گروههای دیگه هست، اما بازم کارشون قویه و خراب کننده ی متال نمیشه اسمشو گذاشت. حتی اگه واسه دل خودشونم خونده باشن بازم یه متال خوبو کار کردن. (ترکای بدشون به اندازه ترکای خوبشون نیست)
منتهی درک اسلیپ واقعا سخته! بعد اینهمه سالی که متال گوش کردم هنوزه که هنوزه نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
مسئله اینجاست که بقیه اعضای گروه انقد کارشون داغونه که کار کل گروه رو زیر سوال میبرن. اگه بقیه اعضای گروه حالا نمیگیم نوازنده های درجه یک ولی حداقل یه سری نوازنده متوسط هم میبودن وضع اسلیپنات خیلی بهتر از این حرفا می بود! 8->
اعضای گروه مرلین شاید از کوری تیلر و جویی جوردیسون بهتر نباشن ولی مطمئن باش از سایر نوازنده های نخاله ی اسلیپنات خیلی بهترن! :D و این باعث شده کار گروهی مرلین بهتر از اسلیپنات باشه. همین Twiggy Ramirez شاعر ، بیسیست و گیتاریست مرلین کم نوازنده ای نیس و فک نمی کنم از لحاظ سطح نوازندگی اونقدرا هم با جویی جوردیسون فاصله داشته باشه! [-(
یک دلیل مشترکی که باعث شده تو بیشتر جذب اسلیپنات بشی و من بیشتر جذب مرلین عقاید و محتوای اشعار این دو گروهه که تو به دلیل علاقت به نهیلیسم به سمت اسلیپنات کشیده شدی و من به دلیل علاقم به متریالیسم و تفکرات خود خداییه مرلین به سمت مرلین! درحالی که واقعا هیچکدومشون از لحاظ موسیقی در مقابل خیلی از بزرگان حرفی برای گفتن ندارن! [-(
اون آهنگایی که من از ماریلین گوش دادم بیش تر محتواش س..ی بود تا ماده گرایی.به شخصه به این مکتب هم خیلی احترام می ذارم.ممنون میشم آهنگایش که محتوای ماتریالیسم داره بهم معرفی کنی
بقیه کجا داغونن؟همون ریف زنشون میک تامسون یه کل سرعتی با اسلش داشته که روی اسلشو کم می کنه.ضمن این که جیم روت (اون یکی گیتاریست) تو این آلبوم آخر بد کار نکرد.به نظرم آلبوم آخرشون از نظر آهنگسازی خوب بود واقعا.ریتمیک ترم بود به نسبت کارای آلبومای دیگه.
درامر مارلین خییییلی شوته.خیلی!اصلا در حد متال نیست کارش.من پارتای درامز مارلین رو می تونم بزنم با این که خیلی کم کار کردم با این ساز.کلا خیلی سادس.شاید خودشون می خوان انقد پارت درامز ضعیف باشه :-?? ولی جویی ...!
در مورد گیتارشم چون تباشو بررسی نکردم نظر کارشناسی (! :D) نمی دم ولی کلا راضی نیستم
متالیکام آهنگ جفنگ کم نداره (منظورم از جفنگ این جا توهین نبود.)
در مورد اجرای زنده بگم که اتفاقا اسلیپ نات به خاطر اجراهاش معروفه :D حالا به نظرت چیش خنده داره؟ که سر اون مورد بحث کنیم.البته پیشنهاد می دم کنسرت rock &riny رو ببینی

MoC

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بوشهر

Grammy nominees

Best Hard Rock/Metal Performance

On The Backs Of Angels
Dream Theater

White Limo
Foo Fighters

Curl Of The Burl
Mastodon

Public Enemy No. 1
Megadeth

Blood In My Eyes
Sum 41

من اصن تا حالا اسمه sum 41 رو نشنيدم :D بخاطر همين دي ال كردم ببينم چيست،خووب بود ارزش داشت

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

اون آهنگایی که من از ماریلین گوش دادم بیش تر محتواش س..ی بود تا ماده گرایی.به شخصه به این مکتب هم خیلی احترام می ذارم.ممنون میشم آهنگایش که محتوای ماتریالیسم داره بهم معرفی کنی
بقیه کجا داغونن؟همون ریف زنشون میک تامسون یه کل سرعتی با اسلش داشته که روی اسلشو کم می کنه.ضمن این که جیم روت (اون یکی گیتاریست) تو این آلبوم آخر بد کار نکرد.به نظرم آلبوم آخرشون از نظر آهنگسازی خوب بود واقعا.ریتمیک ترم بود به نسبت کارای آلبومای دیگه.
درامر مارلین خییییلی شوته.خیلی!اصلا در حد متال نیست کارش.من پارتای درامز مارلین رو می تونم بزنم با این که خیلی کم کار کردم با این ساز.کلا خیلی سادس.شاید خودشون می خوان انقد پارت درامز ضعیف باشه :-?? ولی جویی ...!
در مورد گیتارشم چون تباشو بررسی نکردم نظر کارشناسی (! :D) نمی دم ولی کلا راضی نیستم
متالیکام آهنگ جفنگ کم نداره (منظورم از جفنگ این جا توهین نبود.)
در مورد اجرای زنده بگم که اتفاقا اسلیپ نات به خاطر اجراهاش معروفه :D حالا به نظرت چیش خنده داره؟ که سر اون مورد بحث کنیم.البته پیشنهاد می دم کنسرت rock &riny رو ببینی
ببین کلا محتوایه اشعار مرلین بر پایه ی س.ک.س و الکل و مواد مخدره! دیگه ماده گرایی از این واضح تر! مثلا آهنگ های Mobscene و This Is The New Shit نمونه ای از این طرز تفکر مرلینه!

ببین من با خودم فک کردم و به این نتیجه رسیدم که چرا من باید بیام تو رو قانع کنم که اسلیپنات اون چیزی که تو فکر میکنی نیست! :| من خودم نه اسلیپنات رو درک میکنم نه از گوش دادن به آهنگاش لذت میبرم! ولی حالا که تو اسلیپنات رو هم درکش میکنی هم از گوش دادن به آهنگاش لذت میبری دیگه دلیلی نداره من با حرفام این درک و لذت رو ازت بگیرم.
تو انقد عاشق اسلیپناتی که هیچ دلیل و برهانی تو رو قانع نمیکنه که کارای اسلیپنات ضعیفه! #S-:
چی بگم من آخه؟ :-??

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
ببین کلا محتوایه اشعار مرلین بر پایه ی س.ک.س و الکل و مواد مخدره! دیگه ماده گرایی از این واضح تر! مثلا آهنگ های Mobscene و This Is The New Shit نمونه ای از این طرز تفکر مرلینه!

ببین من با خودم فک کردم و به این نتیجه رسیدم که چرا من باید بیام تو رو قانع کنم که اسلیپنات اون چیزی که تو فکر میکنی نیست! :| من خودم نه اسلیپنات رو درک میکنم نه از گوش دادن به آهنگاش لذت میبرم! ولی حالا که تو اسلیپنات رو هم درکش میکنی هم از گوش دادن به آهنگاش لذت میبری دیگه دلیلی نداره من با حرفام این درک و لذت رو ازت بگیرم.
تو انقد عاشق اسلیپناتی که هیچ دلیل و برهانی تو رو قانع نمیکنه که کارای اسلیپنات ضعیفه! #S-:
چی بگم من آخه؟ :-??
-اصلا نمی خواد من رو قانع کنی :D چون من از اول زندگیم گفتم اسلیپ ضعیفه!اگه پ.خ هارو داشته باشی، قبل ازین که این تاپیکم باز شه گفتم!پارت پائول گری که افتضاحه.ولی بحث من اینه هیچ کدوم از این پارتا انقد ضعیف نیست که وقتی آهنگشون رو گوش میدی، اذیت کنه!این خودش نکته ی مثبتیه.این نظر منه.نظر تو هم هرچی هست محترم!
بالاخره تاپیک واسه بحث کردنه.من خودم با ادمین فن پیج اسلیپ نات دعوا کردم سر پائول گری که الکی بزرگش می کرد ولی چیزی که ضعیف نیست واسه چی باید بگم ضعیفه؟! ^-^
در ضمن من عاشق اسلیپ نات نیستم :D آدم بی منطق و احساساتی هم تشریف ندارم که یه حرفو بی خود بزنم.نسبت به هیچ گروهی هم تعصب ندارم.حتما یک فکری هست پشت حرفام :)

-شعراش ضعیفه به نظرم!بیش تر جنبه ی پارتی داره.البته استاد فلسفه حتما بیش تر از من حالیشه :-??

• لایک

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

-اصلا نمی خواد من رو قانع کنی :D چون من از اول زندگیم گفتم اسلیپ ضعیفه!اگه پ.خ هارو داشته باشی، قبل ازین که این تاپیکم باز شه گفتم!پارت پائول گری که افتضاحه.
:|
والا تا جایی که من یادم میاد تاحالا تو یه بار هم نگفتی اسلیپنات ضعیفه! پ.خ ها رو هم داشتم. چک کردم اصن همچین حرفی نزده بودی! اگه خودت هم هنوز پ.خ ها رو داشته باشی میتونی چک کنی! :D
من خودم با ادمین فن پیج اسلیپ نات دعوا کردم سر پائول گری که الکی بزرگش می کرد ولی چیزی که ضعیف نیست واسه چی باید بگم ضعیفه؟! ^-^
8->
چی شد بالاخره؟ :-\ اسلیپنات ضعیفه؟ ، نیست؟ :-/

• لایک
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

بیخود به اسلیپه من توهین نکنین :D ولی خدایی بیسیست خدا بیامرزش داغون بود.تبلچر چند تا آهنگو که گرفتم همه نتاش یه خطی بود و خیلی کلا جلب توجه نمی کرد پارت بیسش
ولی جناب میکائیل خان برو آهنگ sulfurشو گوش کن.اون سولو داره توش (همین یه آهنگ فقط :)) ).خب به سبک گروه نمی خوره گیتار سولو بذاره چرا گیر میدی آخه؟ :D از سیستم بهتره که همون پارت خواننده رو با گیتار اجرا می کنن :-"
اون دو تایی که طبل می زنن فقط تو کنسرت به درد می خورن.هیجان میدن
اسلیپ نات بهترین متال بازان؟؟! با تشکر واقعا :D
من منظورم این بود اسلیپ نات گروه خفنی نیست.جا به جا برداشت کردی گویا

این دوتای آخر پستام تو تاپیک "سبک موسیقی مورد علاقتون؟" بود.دیگه حوصله ندارم بیش تر بگردم.در مورد پ.خ هم یادمه بهت گفتم درامر و خوانندش عالین.باس رو چون وارد نیستم نظر نمی دم و گیتارم زیاد جالب نیست.ولی چون تو نقل قول نکردی و همرو پاسخ دادی،نمی تونم حرفمو ثابت کنم!در هر صورت اسلیپ نات گروه ضعیفی نیست.اگه به نظرت آناتما ضعیف باشه، این که بگی اسلیپ ضعیفه بعید نیست!
ولی گروه خفنی هم نیست!من بهش 60 میدم از 100 :D
خب دیگه بحث داره به دعوا می کشه.دعوام که چیزی جز اعصاب خوردی نداره!

من یک سوال دارم از توی وارد در این زمینه :D.چرا کارای بلک متال سمت نروژ با کیفیت پایین ضبط می شه؟ :-/

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

توی استودیو ضبط نمیشن معمولا. بیشتر تو زندانا ضبط میشن، اونجام که امکانات استودیو شخصی یه گروه نیست. فک کنم به این دلیل باشه

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

این دوتای آخر پستام تو تاپیک "سبک موسیقی مورد علاقتون؟" بود.دیگه حوصله ندارم بیش تر بگردم.در مورد پ.خ هم یادمه بهت گفتم درامر و خوانندش عالین.باس رو چون وارد نیستم نظر نمی دم و گیتارم زیاد جالب نیست.ولی چون تو نقل قول نکردی و همرو پاسخ دادی،نمی تونم حرفمو ثابت کنم!در هر صورت اسلیپ نات گروه ضعیفی نیست.اگه به نظرت آناتما ضعیف باشه، این که بگی اسلیپ ضعیفه بعید نیست!
ولی گروه خفنی هم نیست!من بهش 60 میدم از 100 :D
خب دیگه بحث داره به دعوا می کشه.دعوام که چیزی جز اعصاب خوردی نداره!
منم فک میکنم اگه بحث رو ادامه بدیم دعوایه ناجوری میشه! :-" احساس میکنم این بحثه ما واسه بقیه بچه ها هم اعصاب نذاشته! :D
در ضمن من هیچ وقت نگفتم آناتما ضعیفه! بحثم رو اسلیپنات بود که حالا ... بیخیال! #S-:
من یک سوال دارم از توی وارد در این زمینه :D.چرا کارای بلک متال سمت نروژ با کیفیت پایین ضبط می شه؟ :-/
به نقل از M'eYo :
توی استودیو ضبط نمیشن معمولا. بیشتر تو زندانا ضبط میشن، اونجام که امکانات استودیو شخصی یه گروه نیست. فک کنم به این دلیل باشه
حالا زندان هم میتونه یه عامل باشه ولی خب همه ی آهنگای بلک متال نروژ که تو زندان ضبط نمیشه! ^-^
به نظر من مهمترین عامل صدای خشکِ دیستروشن الکتریک گیتاره که هر کسی نمیتونه یه همچین صدایی رو اونم تو این سبک با این نوع نوازندگی تحمل کنه! تشخیص و تفکیک صدا ها تو این جور سبکا برایه شنونده سخته و این باعث میشه شنونده فک کنه آهنگ با کیفیت پایین ضبط شده!

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

السلام علیک ایهاالمتال
میدونم دل همتون واسم تنگ شده بود:d
دیدم1کسی اون بالاهابه سیستم من1چیزایی گفته بود.نبینم پشت سرش بدحرف بزنین ها.حالاچه خبرازشون؟آلبوم جدیدشروع نکردن؟

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از HIM :
خب منبعش که ویکیپدیا فارسیه و ویکیپدیا فارسی حداقل تو این زمینه سندیت چندانی نداره و نمیشه بهش اعتماد کرد. اگه به ویکیپدیا انگلیسی مراجعه کنی میبینی سبک مرلین رو rock و Industrial Metal معرفی کرده و البته در مورد اسلیپنات همون 3تا سبکی که اینجا هم بهش اشاره شده بود ینی نو متال، هوی متال و آلترنتیو متال عنوان شده ولی من فک نمی کنم 3تا سبک برای یه گروه زیاد باشه خیلی از گروه ها همچین وضعیتی دارن! مثلا متالیکا هم با اون سابقه ی درخشانش تو سبکای مختلفی مثه Heavy metal, thrash metal, hard rock, speed metal فعالیت میکنه! پس ینی متالیکا و خیلی از گروه های دیگه هم که همچین کاری میکنن استاندارد های موسیقی براشون مهم نیس؟ [-( دیگه فک نمی کنم از این نظر ایرادی به اسلیپنات وارد باشه! [-(آخه مسئله اینجاست که بقیه اعضای گروه انقد کارشون داغونه که کار کل گروه رو زیر سوال میبرن. اگه بقیه اعضای گروه حالا نمیگیم نوازنده های درجه یک ولی حداقل یه سری نوازنده متوسط هم میبودن وضع اسلیپنات خیلی بهتر از این حرفا می بود! 8->
متالیکا سبکش ترش متال هست و بیش از 90 درصد آهنگاش رو تو همین سبک اجرا کرده . . .
من فکر میکنم دیگه بحث با تو بی فایده باشه ! (; ویکیپدیا و کلا بقیه مردم چرت و پرت میگن ، فقط تو میدونی ! ^-^

• لایک
بالا