• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

nfsi

در چشم هاى من دقيق نگاه كن هيچ چيزى نيست جز تو
نام مرکز سمپاد
farzngn 1
شهر
:/
سال فارغ التحصیلی
99
INfPبودم 8->
کسی هست ؟؟خیلی نزدیک بود
فقط اونجاش که نوشته بود موسیقیدان و پزشک کل گرا )این ینی چی(:D

maryam_pmd

puzzle
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
ISTJ-A
فرق A و B تو چیه؟

• لایک
امتیازات: Sep

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
آقا من تو هر محیطی یه جوری رفتار میکنم الان کدوم شخصیتم رو بزنم ...
رفتار های تو خونم رو زدم ولی ویژگی هاش با من یکی نیست

نسیـم

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
اینا ینی چی؟یه توضیح بدین

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
(INTP(T تشریف دارم
شاید لازم باشه قبل خانواده سمپادیای عید یه تصور کاربران دیگه هم بزنید

+درونگرا ۵۸- برونگرا ۴۲
+واقع‌بین ۳۶- رویا پرداز ۶۴
+عاطفی ۴۴- منطقی ۵۶
+محتاط ۵۴- ابراز‌گر ۴۶
درصدام به ۵۰ نزدیکن

www.typeshenasi.com/personality-type-identity
یه‌کم عجیبه. دیشب دوباره همینو شرکت کردم نتیجش intj-T شد. بعضی از ویژگی‌های intp و بعضی از ویژگی‌های intj رو مطابق تعاریف کلی این دو تایپ دارم ولی خب هیچ‌کدوم دقیقا توصیف کننده‌ی کاملی نیست. شاید آزمون کاملش بتونه با دقت بیشتری مشخص کنه یا شایدم تست غیرعلمی و فان باشه.
درصدام تقریبا اینجوری بود:
درونگرا۵۱
شهودی ۶۰
منطقی ۶۰
قضاوتی ۶۰

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
ENTJ (جالبه قبلا INTJ میشدم)
5
5
25
20
فقط اخریش فکر کنم زیاد خوب نباشه :)) بقیشو راضی ام
شخصیت هارو بچسب!
ENTJ: استیو جابز، مارگارت تاچر، فرانکلین روزولت
INTJ: ایلان ماسک، کالین پاول، ارنولد شوارتزنگر، ولادیمیر پوتین، نیچه، میشل اوباما

اقا من میخوام برگردم به همون INTJ سابق. اونجا شخصیتاش بیشتره :)) (هرچند الانم امتیاز E فقط 5 شده و میشه گفت جفتشم هستم:> ... نگاه دل ما به چی خوشه!)

آخرین ویرایش:

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی

shnava

نوا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
با وسوسه ی حمید من هم دوباره تست رو دادم و کماکان ENFP
مشاهده پیوست 855
و توضیحات بیشتر و اینا:
https://www.16personalities.com/enfp-personality
عاقا تارانتیوی باهوشمون هم که ENFP عه و بله دیگه

یه سری بخشاش که واقعا جذاب بود و درست:
You Can Change the World With Just an Idea
'Don’t Lose That 'Little Spark of Madness

zhrw.ms

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1401
tyik_ن.jpg

من تو هر سایتی که زدم تیپ شخصیتیم همین اومد، ولی توضیحات این سایت که خوندم نسبتا بهتر و دقیق تر بود .

Morty

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
نرم افزار
rub_2019-03-25_15.09.53.jpg

این مال 5 ماه پیشه حدودا

Screen_Shot_2019_03_25_at_15_08_59.png

۵ ماه خیلی پر اتفاقی بود ولی بازم انتظار این تغییر رو نداشتم نمیدونم
اولش که تا مدت ها و تا سال اول دانشگاه intjبودم بعد estjالانم esfj

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
بابام در اومد تا مطالب مورد نیاز این سایتو خوندم. (با انگلیسی بد من)
تایپولوژی رو در حدی که بفهمم خودم کدوم تیپ هستم یاد گرفتم و یکی از بچه‌های همین سایتم _که اسمشو نمیارم شاید الآن دوست نداشته باشه_ خیلی کمکم کرد و سوالامو جواب داد. دقت کنید نباید با یک‌ مثال و یا با یه موقعیت نتیجه‌گیری کنید. من خودم واسه انتقال حس و حال یا طبقه‌بندی فانکشنا یا توضیحشون واسه خودم از تک مثالای واقعی زندگی خودم استفاده می‌کردم ولی خب باید دقت کنید اون اتفاق بارها و بارها با قالبا و شکلای مختلف تو زندگیتون رخ داده باشه. نه که بخواید فقط با یه مثال به نتیجه برسین یا با مثال بخواین توجیه کنید که فلان تایپید.
آزمون mbti و کلا خود mbti چون کارکردهای بیرونی رو ملاک قرار می‌ده (و نه ترجیحات درونی) ممکنه در طول زمان تغییر کنه ولی تیپ شخصیتی آدم و ترجیحات روانیش تا آخر عمر ثابته. سوالات آزمون هم گنگ، نامفهوم، و بدنتیجه‌ان. مثلا آزمون میاد می‌گه شما بیشتر منطقی هستید یا احساسی. یک فرد احساسی ممکنه فورا بزنه منطقی چون برنامه‌نویسه و فکر می‌کنه منطقی محسوب می‌شه یا یه فرد منطقی ممکنه بزنه احساسی چون تازگیا تو یه رابطه عاشقانه قرار گرفته. یا مثلا یک ENTJ رو در نظر بگیرید که افسردگی گرفته و دست‌ و دلش به کار نمی‌ره و فکر می‌کنه تنبل شده‌. بعد از اون ور کمتر با رفقا و خانواده‌ش حرف می‌زنه. اون زمان آزمون بهش می‌ده INTP. درصورتی که تمام کارکردهای روانی INTP و ENTJ ها فرق می‌کنه (به همین خاطر که ما دو تیپ ممکنه از هم بدمون بیاد ولی بهترین تیپ جفت‌وجور واسه هم‌دیگه‌ایم) و همین که آزمون درست و درمون و نتیجه قطعی هم نداره از معایبشه. من خودم گاهی اوقات شبیه ENTP، گاهی اوقات شبیه ENTJ، گاهی اوقات شبیه ISTP ام به خاطر همین تو آزمون نتایج مختلفی می‌گرفتم ولی غالب شخصیتم و کارکردهای روانیم INTPعه.
Ti-Ne-Si-Fe
دقت کنید تیپ‌شناسی خیلی از جوانب شخصیتو درنظر نمی‌گیره و کامل‌ترین راه خودشناسی نیست و تازه برای خیلی از روانشناسا هم یک ابزار روانشناسی هم‌ محسوب نمی‌شه. مثلا بیشتر روانشناسا از MMPI خوششون میاد چون برای بیماران روانی خیلی کاربردیه و واقعا رو آزمونش کار شده. یا شاید اگه یه روانشناس به رفتارشناسی گرایش داشته باشه آزمون دیسک رو بیشتر قبول داشته باشه.
یه نمودار تو یه سایت الکی دیدم که می‌گفت ما INTP ها کم‌درآمد‌ترین تیپ هستیم. (کلا به تنبلی و گیمر بودن، خوره صبح‌تا شب یه جا نشستن اینا معروفیم ولی خب بیشتر خود فرد بستگی داره تا تیپ شخصیتیش) البته ۱۵امین هم INFP ها. پردرآمدترین‌ تیپ‌ها هم ENTJ و بعد ESTJ هستن‌. یا مثلا خیلیا می‌گن فلان تیپ واسه فلان شغل خوبه. ولی اینا فعلا تئوریه و هیچ همبستگی خاصی بین تایپولوژی و انتخاب شغل و موفقیت توی تحقیقات ثبت نشده.
ولی خب تایپولوژی یه خوبی داره اینه که دیدتونو نسبت به شخصیت به شدت باز می‌کنه و از صفات ساده و پیش‌پا افتاده مثل جدی یا مهربان، خودمانی یا رسمی به یه سیستم عجیب غریب پرنتیجه برای شناخت شخصیت می‌رسونه‌.
خب دیگه حوصله‌ی تایپولوژی رو ندارم و فک نکنم استفاده‌ی خیلی خیلی مفیدی هم برام داشته باشه؛ پس سراغ زمینه‌های دیگه مثل بهبود روابط از طریق تایپولوژی و سایه و ناخودآگاه و شناخت دیگران و ... نمی‌رم و می‌رم پی کار و بارم.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
جالب و تا 80درصد درست بود
INTP بودم

توصیه هاش خوب و کارساز به نظر میاد

پیشنهاد میکنم واسه تست از karboom.io استفاده کنید

ali_mech

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب (1)
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

AMIR8181

5=2×2
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
ENFJ
خیلی به شخصیتم نزدیک بود

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
ESFJ گمان می برم درست باشه :)
خیلی قبل تر ISFJ بودم

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
ارزش‌ها و قوانین اخلاقی یک احساسی درونریز چگونه است؟
*احساسی‌های درونریز (Fi):
ESFP ,ISFP ,ENFP ,INFP
**تیپ های NFP به خاطر کارکرد Ne و Fi به احتمال زیاد به سمت کمپین‌های اجتماعی و محافظت از حیوانات و محیط زیست و ایتام و فمینیسم و امثالهم و همچنین انتقاد علیه تابوهای اجتماعی و رفتار خلاف آن‌ها (برخلاف تیپ های SJ) کشیده می‌شوند. به خاطر همین کارکرد Fi در آنها راحت‌تر قابل مشاهده‌ است.

As an example, let’s suppose an INFP grew up in a home with an alcoholic parent. They may develop an understandable conviction against the use of alcohol. They decided early in life that they would completely abstain from any substance they have deemed dangerous. Alcohol in their mind has become public enemy number one and can never be used without causing harm. They have decided that they won’t even allow themselves to be around someone who is drinking.

Imagine this INFP, as they reach adulthood, petitioning local jurisdictions to temper the availability of alcohol. They may even extend their conviction to include other drugs like caffeine, tobacco, cannabis, etc.

The INFP in this hypothetical situation is absolutely CONVICTED (despite their very limited personal experience with substance) that alcohol is a great evil in the world.

And this INFP may be over valuing their own experience. The reality is, not everyone who uses alcohol abuses it.

.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۱۴۰۱
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
برای بار دوم دادم شدم intj

این به شخصیتم نزدیکتره