• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

تيپ شخصيتي شما ؟؟

• ENTP

رای‌ها: 61 7.2%
  • ESTP

رای‌ها: 29 3.4%
  • ENFP

رای‌ها: 35 4.1%
  • ESFP

رای‌ها: 30 3.5%
  • ENTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • ESFJ

رای‌ها: 50 5.9%
  • ENFJ

رای‌ها: 27 3.2%
  • ESTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • INTP

رای‌ها: 121 14.2%
  • ISTP

رای‌ها: 41 4.8%
  • INFP

رای‌ها: 70 8.2%
  • ISFP

رای‌ها: 26 3.1%
  • INTJ

رای‌ها: 113 13.3%
  • ISFJ

رای‌ها: 32 3.8%
  • INFJ

رای‌ها: 45 5.3%
  • ISTJ

رای‌ها: 79 9.3%

• رای‌دهندگان
    851

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
بابام در اومد تا مطالب مورد نیاز این سایتو خوندم. (با انگلیسی بد من)
تایپولوژی رو در حدی که بفهمم خودم کدوم تیپ هستم یاد گرفتم و یکی از بچه‌های همین سایتم _که اسمشو نمیارم شاید الآن دوست نداشته باشه_ خیلی کمکم کرد و سوالامو جواب داد. دقت کنید نباید با یک‌ مثال و یا با یه موقعیت نتیجه‌گیری کنید. من خودم واسه انتقال حس و حال یا طبقه‌بندی فانکشنا یا توضیحشون واسه خودم از تک مثالای واقعی زندگی خودم استفاده می‌کردم ولی خب باید دقت کنید اون اتفاق بارها و بارها با قالبا و شکلای مختلف تو زندگیتون رخ داده باشه. نه که بخواید فقط با یه مثال به نتیجه برسین یا با مثال بخواین توجیه کنید که فلان تایپید.
آزمون mbti و کلا خود mbti چون کارکردهای بیرونی رو ملاک قرار می‌ده (و نه ترجیحات درونی) ممکنه در طول زمان تغییر کنه ولی تیپ شخصیتی آدم و ترجیحات روانیش تا آخر عمر ثابته. سوالات آزمون هم گنگ، نامفهوم، و بدنتیجه‌ان. مثلا آزمون میاد می‌گه شما بیشتر منطقی هستید یا احساسی. یک فرد احساسی ممکنه فورا بزنه منطقی چون برنامه‌نویسه و فکر می‌کنه منطقی محسوب می‌شه یا یه فرد منطقی ممکنه بزنه احساسی چون تازگیا تو یه رابطه عاشقانه قرار گرفته. یا مثلا یک ENTJ رو در نظر بگیرید که افسردگی گرفته و دست‌ و دلش به کار نمی‌ره و فکر می‌کنه تنبل شده‌. بعد از اون ور کمتر با رفقا و خانواده‌ش حرف می‌زنه. اون زمان آزمون بهش می‌ده INTP. درصورتی که تمام کارکردهای روانی INTP و ENTJ ها فرق می‌کنه (به همین خاطر که ما دو تیپ ممکنه از هم بدمون بیاد ولی بهترین تیپ جفت‌وجور واسه هم‌دیگه‌ایم) و همین که آزمون درست و درمون و نتیجه قطعی هم نداره از معایبشه. من خودم گاهی اوقات شبیه ENTP، گاهی اوقات شبیه ENTJ، گاهی اوقات شبیه ISTP ام به خاطر همین تو آزمون نتایج مختلفی می‌گرفتم ولی غالب شخصیتم و کارکردهای روانیم INTPعه.
Ti-Ne-Si-Fe
دقت کنید تیپ‌شناسی خیلی از جوانب شخصیتو درنظر نمی‌گیره و کامل‌ترین راه خودشناسی نیست و تازه برای خیلی از روانشناسا هم یک ابزار روانشناسی هم‌ محسوب نمی‌شه. مثلا بیشتر روانشناسا از MMPI خوششون میاد چون برای بیماران روانی خیلی کاربردیه و واقعا رو آزمونش کار شده. یا شاید اگه یه روانشناس به رفتارشناسی گرایش داشته باشه آزمون دیسک رو بیشتر قبول داشته باشه.
یه نمودار تو یه سایت الکی دیدم که می‌گفت ما INTP ها کم‌درآمد‌ترین تیپ هستیم. (کلا به تنبلی و گیمر بودن، خوره صبح‌تا شب یه جا نشستن اینا معروفیم ولی خب بیشتر خود فرد بستگی داره تا تیپ شخصیتیش) البته ۱۵امین هم INFP ها. پردرآمدترین‌ تیپ‌ها هم ENTJ و بعد ESTJ هستن‌. یا مثلا خیلیا می‌گن فلان تیپ واسه فلان شغل خوبه. ولی اینا فعلا تئوریه و هیچ همبستگی خاصی بین تایپولوژی و انتخاب شغل و موفقیت توی تحقیقات ثبت نشده.
ولی خب تایپولوژی یه خوبی داره اینه که دیدتونو نسبت به شخصیت به شدت باز می‌کنه و از صفات ساده و پیش‌پا افتاده مثل جدی یا مهربان، خودمانی یا رسمی به یه سیستم عجیب غریب پرنتیجه برای شناخت شخصیت می‌رسونه‌.
خب دیگه حوصله‌ی تایپولوژی رو ندارم و فک نکنم استفاده‌ی خیلی خیلی مفیدی هم برام داشته باشه؛ پس سراغ زمینه‌های دیگه مثل بهبود روابط از طریق تایپولوژی و سایه و ناخودآگاه و شناخت دیگران و ... نمی‌رم و می‌رم پی کار و بارم.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
جالب و تا 80درصد درست بود
INTP بودم

توصیه هاش خوب و کارساز به نظر میاد

پیشنهاد میکنم واسه تست از karboom.io استفاده کنید

ali_mech

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب (1)
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

AMIR8181

کنگر خورده ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
ENFJ
خیلی به شخصیتم نزدیک بود

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
ESFJ گمان می برم درست باشه :)
خیلی قبل تر ISFJ بودم

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
ارزش‌ها و قوانین اخلاقی یک احساسی درونریز چگونه است؟
*احساسی‌های درونریز (Fi):
ESFP ,ISFP ,ENFP ,INFP
**تیپ های NFP به خاطر کارکرد Ne و Fi به احتمال زیاد به سمت کمپین‌های اجتماعی و محافظت از حیوانات و محیط زیست و ایتام و فمینیسم و امثالهم و همچنین انتقاد علیه تابوهای اجتماعی و رفتار خلاف آن‌ها (برخلاف تیپ های SJ) کشیده می‌شوند. به خاطر همین کارکرد Fi در آنها راحت‌تر قابل مشاهده‌ است.

As an example, let’s suppose an INFP grew up in a home with an alcoholic parent. They may develop an understandable conviction against the use of alcohol. They decided early in life that they would completely abstain from any substance they have deemed dangerous. Alcohol in their mind has become public enemy number one and can never be used without causing harm. They have decided that they won’t even allow themselves to be around someone who is drinking.

Imagine this INFP, as they reach adulthood, petitioning local jurisdictions to temper the availability of alcohol. They may even extend their conviction to include other drugs like caffeine, tobacco, cannabis, etc.

The INFP in this hypothetical situation is absolutely CONVICTED (despite their very limited personal experience with substance) that alcohol is a great evil in the world.

And this INFP may be over valuing their own experience. The reality is, not everyone who uses alcohol abuses it.

.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
برای بار دوم دادم شدم intj

این به شخصیتم نزدیکتره

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
من ISTJ

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
ESTJ تا حدی درست بود

Dorsa.y

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
INFP
خیلی با شخصیتم تطابق داشت

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
entp

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
هزار بار تست دادم و intp شده، طبیعتا نباید تغییر هم بکنه البته. ویژگی هاش منطبقه، ولی شباهت خیلی زیادی هم به intj ها دارم. بین p و j هم همیشه درصد هام به پنجاه نزدیک میشه اما خودم میدونم همون intp ام و درسته، چون ویژگی اصلی j ها ساختارگرایی و برنامه ریزیه که من از اون دسته آدمای «حالا دقیقه نود یه فکری براش میکنیم» هستم. دلیل شباهتا اینه که به هرحال این تیپ های شخصیتی مطلق نیستن و یه طیفن که طبیعیه این حالت ها. خب مایرزبریگز خیلی کاربرد گسترده ای الان نداره و ایراد هم ازش زیاد میگیرن ولی خب تا حدی خوبه دیگه. [ قبلنا i ام صد میشد ((: ]
نظرت درمورد infp چیه؟ به نظرم جزو ۳ فانکشن اولت Fi داری و IP هستی.
خودت اینا رو بخون و ببین کدومش بیشتر بهت می‌خوره.
لینک ۱
لینک ۲
تو یکسال اینهمه تغییر
شخصیت معمار:
معماران به‌تنهایی در نوک قله قرار گرفته‌اند و یکی از کمیاب‌ترین و توانمندترین گونه‌های شخصیتی از حیث توانایی‌های استراتژیک هستند و به‌خوبی از این امر آگاهند. معماران تنها دو درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند و زنان این گونه شخصیتی بسیار نادر هستند و فقط 0.8% جمعیت را تشکیل می‌دهند - به همین دلیل اغلب اوقات پیدا کردن افراد همفکر که قادر باشند با روشن‌اندیشی بی حد و حصر و مانورهای شطرنج‌وار آنها برابری کنند کار دشواری است. افراد دارای گونه شخصیتی معمار اهل تخیل و در عین حال قاطع، بلندپرواز و در عین حال گوشه‌گیر و به شکلی شگفت‌آور کنجکاو هستند، اما انرژی خود را بیهوده هدر نمی‌دهند
توضیحات infj رو هم یه نگاه بنداز. Niت قویه.

DeadEnd

کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
:>
Estj شدم و تا حد زیادی درست بود
جالبیش اینه که درصد منطق به احساسم 100به0 بود.

نام مرکز سمپاد
خوارزمی
شهر
دورود
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
INFP-T
INTROVERTED : 60%
INTUITIVE : 53%
FEELING : 55%
PROSPECTING : 52%
TURBULENT : 67%

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
لینک ها رو خوندم، ممنون، چند جای دیگه هم سر زدم فانکشن fi نزدیک تره به شخصیتم نسبت به fe ( شاید برای همین شبیه intj هام بعضی جا ها ) البته اما نه به عنوان سه فانکشن اول، معمولا دو تا فانکشن آخر خیلی تاثیری ندارن روی عملکرد تیپ ها، صفات intp توی شرایط واقعی برام کاملا منطبقه با وجود اینکه فانکشن آخرشون fe دارن. ( حتی اگه خوشم بیاد بیشتر شبیه infp ها به نظر برسم ) اما نمیتونم بگم شبیه infp هام. یه دلیلم هم ti هست. من صد درصد ti ام و فکر نمیکنم جز تیپ هایی محسوب بشم که te دارن. هیچ تیپ شخصیتی هم وجود نداره که همزمان ti و fi داشته باشه. ( چرا؟ چه تناقضی دارن با هم؟ ) شاید اینجا به نظرم اشکالات خیلی ریز مایرز بریگز یه ذره نمود پیدا میکنه. خلاصه چندان هم مهم نیست.
Fe و Te اینجا با چیزی که یه ESFJ یا ENTJ هستن فرق داره. الآن نمی‌دونم چرا تحلیلم کار نمی‌کنه وگرنه برات ۵۰_۶۰ خط توضیح می‌نوشتم.
اوغات فراغت دوران کودکیت (۱۰ به پایین) چجوری بوده؟

بالا