• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌ شخصیت شناسی میرز - بریگز (MBTI)

تيپ شخصيتي شما ؟؟

• ENTP

رای‌ها: 61 7.2%
  • ESTP

رای‌ها: 29 3.4%
  • ENFP

رای‌ها: 35 4.1%
  • ESFP

رای‌ها: 30 3.5%
  • ENTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • ESFJ

رای‌ها: 50 5.9%
  • ENFJ

رای‌ها: 27 3.2%
  • ESTJ

رای‌ها: 46 5.4%
  • INTP

رای‌ها: 121 14.2%
  • ISTP

رای‌ها: 41 4.8%
  • INFP

رای‌ها: 70 8.2%
  • ISFP

رای‌ها: 26 3.1%
  • INTJ

رای‌ها: 113 13.3%
  • ISFJ

رای‌ها: 32 3.8%
  • INFJ

رای‌ها: 45 5.3%
  • ISTJ

رای‌ها: 79 9.3%

• رای‌دهندگان
    851

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
آقا ممکنه یه ENTJ بشه ENFJ?????
الان که میخونم خیلی F توم زیاد شده
الان 56% احساسیم 44%منطقی:|
ESTJ هم داشتم تاحالا

میگم استاد روانشناسیمون این تستو قبول نداشتا~X(

آخرین ویرایش:

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
INTP
نسبتا دقیق

washmahsaw

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
یه بار تست دادم ENTP دراومد

minaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
FASA
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد نانو دوره ششم و هفتم. برنز المپیاد دانشجویی پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
کسی میدونه چطور میشه یکم j شد؟
این p بودن زندگیمو داره تباه میکنه
entp

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
کسی میدونه چطور میشه یکم j شد؟
این p بودن زندگیمو داره تباه میکنه
entp
خب تا جایی که میدونم J/P ترجیح در سازماندهی و اجرا رو تعیین میکنه.
کلیت میگه که jها ترجیح در اجرا به صورت از پیش تعیین شده،مرتب و منظم، زمان بندی شده و تا حدودی سختگیرانه دارن.
در حالی که pها ترجیح در سازماندهی و اجرای کاملا پذیرا،گاهی ناگهانی و برنامه ریزی و زمان بندی نشده دارن و کلا منعطف ترن.
خب این ویژگی منعطف بودنشون واقعا عالی و کاربردیه و تو جایگاه خودش خیلی میتونه خاص باشه اما فکر میکنم p ها بیشتر دغدغشون برنامه ریزی کردن و اجرا طبق اون برنامه ریزیه به علاوه ی اینکه با توجه به تیپ شخصیتیشون تو تصمیم گیری ضعیف عمل میکنن و وقتی میخوان تصمیمی بگیرن احتمال اینکه هزار بار عقیدشون عوض شه هست...ینی کافیه یکی بهشون بگه "فکر نمیکنی اینطوری بهتره نه اونطوری؟!" ((: اینا فوری همه چیزو تغییر میدن با یه حرف ساده...
راجع به مورد اول پیشنهاد میکنم با برنامه ریزی های کوتاه مدت تر شروع کنن و خودشون رو به یه سری نظام مندی کوچیک وفق بدن تا کم کم عادت کنن.
اگه مشکل برنامه ریزی داری از چیزایی که تو این تاپیک نوشتم میتونی استفاده کنی.
راجع به مورد دومم پیشنهادم اینه که یا کلا تصمیم گیری ها رو به شخص دیگه ای محول کنین (تو خانواده اگه مسئله پیش میاد یا تو کارای گروهی یه شخص j واسه تصمیم نهایی گرفتن گزینه ی بهتریه) اگر هم تصمیم شخصیه و حتما خودتون باید بگیرید پیشنهاد اینه که با آدمای زیادی راجع بهش حرف نزنین [که البته اینم برخلاف تیپتونه...شماها حتما باید راجع به تصمیماتتون با بقیه مشورت کنید اما به خودت گوشزد کن که یکی دو نفر کافیه...عالم و آدم رو خبر نکن((: ]

نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
به طور جالبی intp بیشتر از همه تیپ ها عضو داره!
آره خیلی عجیبه. خودم intp هستم و خیلی کم کسی رو با این تیپ شخصیتی توی اجتماعات معمولی یا مهمونی میبینم. ولی فکر کنم چون سمپاد توی آزموناش روی هوش انتزاعی و درس خوندن و اینا تاکید داره، همین دسته بیشتر توش پیدا میشن.

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
بنظرم خانواده سمپادیای بعدی یکی از ملاک ها ، تیپ شخصیتی باشه :-"
چون اسپم نشه قبلا انجام دادم INTJ_A

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
INTP

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
اینجا میتونیم راجع به "درستی" MBTI هم صحبت کنیم؟ به نظرم موضوع خوبیه :-"

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
هیچ تیپی بر دیگری برتری ای نداره...هر کدوم در جایگاه خودشون ارزشمندن. هیچ تیپ شخصیتی ای نشان از باهوش بودن و نبودن یا خلاق بودن و نبودن نیست...آدمیزاد باید خودشو بشناسه که فقط تو جای درستش قرار بگیره و از توانایی هاش تو مسیر درست استفاده کنه...این حروف فقط ترجیحات و امیال درونی انسان رو نشون میدن (اون هم نه به طور کامل) نهایتا اونی ضعیفه که بخواد خیلی روی تیپ شخصیتی خودش تأکید کنه و سعی نکنه به تعادل برسوندش... مثلا منه معلم باید بدونم که به خاطر SJ بودنم ممکنه ناخواسته خیلی سختگیر و مقرراتی بشم و فشار زیادی روی روان بچه ی مردم وارد کنم ولی خودمو که اینجوری بشناسم و تیپ شخصیتی دانش آموزم رو هم که بشناسم کمک میکنه که بدونم چطوری باهاش راه بیام...
توی اجتماع اگه میخوای خوب عمل کنی باید این کلیشه که میگن با هر کسی همونطوری رفتار کن که دوست داری با خودت رفتار بشه رو تا حدی کنار بذاری.
با هر کسی باید اونطوری رفتار کنی که توی ترجیحشه و تیپای شخصیتی اینو به آدم نشون میده که آقا/خانم شما اگه با هر کسی اونطوری که ترجیح شخصیتیش هست رفتار کنی طرف هم ازت خوشنودتره هم وقتی باهاته خوشحال تر و راحت تره.

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
اینجا میتونیم راجع به "درستی" MBTI هم صحبت کنیم؟ به نظرم موضوع خوبیه :-"
من INTJ ام و تقریبا توضیحاتی که درباره این تیپ شخصیتی مینوسن رو قبول دارم و به نظرم درسته
حتی تو موسیقی هایی که دوست دارم هم این موضوع صادقه

Take it EZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
2022
intp
دقیق بود

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
ESFJ
حامی

درسته
ولی سر ی سری سوالاتش واقعاً شک میکردم
بعضیاشو بنظرم هردو گزینه‌ای ک داشت رو باید میزدم(ک نمیشه مسلماً) و بعضیاشو هیچ‌کدوم:|
ولی خب ۹۸ درصد درسته...

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
آره خیلی عجیبه. خودم intp هستم و خیلی کم کسی رو با این تیپ شخصیتی توی اجتماعات معمولی یا مهمونی میبینم. ولی فکر کنم چون سمپاد توی آزموناش روی هوش انتزاعی و درس خوندن و اینا تاکید داره، همین دسته بیشتر توش پیدا میشن.

من خیلی ها رو با این تیپ میشناسم. مثلا دوتا دوستای صمیمیم تو مدرسه intp هستن.

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
من INTJ ام و تقریبا توضیحاتی که درباره این تیپ شخصیتی مینوسن رو قبول دارم و به نظرم درسته
حتی تو موسیقی هایی که دوست دارم هم این موضوع صادقه
آدمیزاد باید خودشو بشناسه که فقط تو جای درستش قرار بگیره و از توانایی هاش تو مسیر درست استفاده کنه...این حروف فقط ترجیحات و امیال درونی انسان رو نشون میدن (اون هم نه به طور کامل) نهایتا اونی ضعیفه که بخواد خیلی روی تیپ شخصیتی خودش تأکید کنه و سعی نکنه به تعادل برسوندش... مثلا منه معلم باید بدونم که به خاطر SJ بودنم ممکنه ناخواسته خیلی سختگیر و مقرراتی بشم و فشار زیادی روی روان بچه ی مردم وارد کنم ولی خودمو که اینجوری بشناسم و تیپ شخصیتی دانش آموزم رو هم که بشناسم کمک میکنه که بدونم چطوری باهاش راه بیام...

قبول دارم که Myers Briggs رو معمولا افراد با این دید نگاه نمیکنن که حقیقت محضه
موضوع اینجاست که هیچ تستی "درست" یا "غلط" نیست چون فقط یه سری سواله. چیزی که میتونه مهم باشه اینه که تست به شما چه نتیجه ای میده. این نتیجه رو میتونیم امتحان کنیم
مثلا
http://www.indiana.edu/~jobtalk/Articles/develop/mbti.pdf
202 تا citation (ارجاع؟)
یا این:
https://www.academia.edu/989454/Cautionary_comments_regarding_the_Myers-Briggs_Type_Indicator
43 citation

چند تا چیز هست که به نظرم مهمه:
1:اینکه یه سری تحقیقا میگن که با گذشت حتی 5 هفته, 50 درصد افراد نتیجه متفاوتی میگیرن
2: از نتیجه های این تست ممکنه بد استفاده شه و مثلا شرکت های مالی و مدیریتی افرادی که I دارن رو (introvert) استخدام نکنن در حالی که این تست موفقیت توی این زمینه ها رو نشون نمیده (از این تست توی استخدام یه سری شرکتا استفاده میشه)
3: کسایی که این تستو درست کردن زمینه ی خاصی تو روانشناسی نداشتن
4: آدم ها معمولا ویژگی های شخصیتی که بهشون نسبت داده میشه رو قبول میکنن, مخصوصا وقتی تا حدی کلی باشه (نمونه بسیار رایجش فالگیری و horoscope)

به نظرم مهمه اینو در نظر بگیریم که شاید این تست چیز خاصی بهمون یاد نمیده نه راجع به خودمون و نه دیگران

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
قبول دارم که Myers Briggs رو معمولا افراد با این دید نگاه نمیکنن که حقیقت محضه
موضوع اینجاست که هیچ تستی "درست" یا "غلط" نیست چون فقط یه سری سواله. چیزی که میتونه مهم باشه اینه که تست به شما چه نتیجه ای میده. این نتیجه رو میتونیم امتحان کنیم
مثلا
http://www.indiana.edu/~jobtalk/Articles/develop/mbti.pdf
202 تا citation (ارجاع؟)
یا این:
https://www.academia.edu/989454/Cautionary_comments_regarding_the_Myers-Briggs_Type_Indicator
43 citation

چند تا چیز هست که به نظرم مهمه:
1:اینکه یه سری تحقیقا میگن که با گذشت حتی 5 هفته, 50 درصد افراد نتیجه متفاوتی میگیرن
2: از نتیجه های این تست ممکنه بد استفاده شه و مثلا شرکت های مالی و مدیریتی افرادی که I دارن رو (introvert) استخدام نکنن در حالی که این تست موفقیت توی این زمینه ها رو نشون نمیده (از این تست توی استخدام یه سری شرکتا استفاده میشه)
3: کسایی که این تستو درست کردن زمینه ی خاصی تو روانشناسی نداشتن
4: آدم ها معمولا ویژگی های شخصیتی که بهشون نسبت داده میشه رو قبول میکنن, مخصوصا وقتی تا حدی کلی باشه (نمونه بسیار رایجش فالگیری و horoscope)

به نظرم مهمه اینو در نظر بگیریم که شاید این تست چیز خاصی بهمون یاد نمیده نه راجع به خودمون و نه دیگران
من هم به شخصه با تستش خیلی موافق نیستم اما باید در نظر گرفت که این ابعادی که مشخص میشه هم دو سر یه طیفن و اکثریت افراد هر دو تمایل رو دارن در حالی که درصد یکیش بیشتره درواقع ترجیح درونیشون به یک سمت و سو بیشتره.

درسته که کسایی که تستو ساختن مدرک روانشناسی نداشتن اما به هر حال سالها مطالعه پشتشه... خودشون که مدعی هستن از تئوری یونگ (روانشناس سوئیسی) برداشت کردند.

+من فکر میکنم اگه تیپ شناسی شخصیت هر فرد رو کسی از نزدیکانش با توجه به رفتارهاش انجام بده خیلی دقیق تر از جواب تست خودسنجی درمیاد چون اکثر اوقات آدما با خودشون روراست نیستن و زمانی که تست رو میدن بیشتر آمال و علایقشون رو توی جواب ها دخیل میکنن نسبت به چیزی که در واقعیت هست.

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
من هم به شخصه با تستش خیلی موافق نیستم اما باید در نظر گرفت که این ابعادی که مشخص میشه هم دو سر یه طیفن و اکثریت افراد هر دو تمایل رو دارن در حالی که درصد یکیش بیشتره درواقع ترجیح درونیشون به یک سمت و سو بیشتره.

درسته که کسایی که تستو ساختن مدرک روانشناسی نداشتن اما به هر حال سالها مطالعه پشتشه... خودشون که مدعی هستن از تئوری یونگ (روانشناس سوئیسی) برداشت کردند.

+من فکر میکنم اگه تیپ شناسی شخصیت هر فرد رو کسی از نزدیکانش با توجه به رفتارهاش انجام بده خیلی دقیق تر از جواب تست خودسنجی درمیاد چون اکثر اوقات آدما با خودشون روراست نیستن و زمانی که تست رو میدن بیشتر آمال و علایقشون رو توی جواب ها دخیل میکنن نسبت به چیزی که در واقعیت هست.
چیزی که به نظرم مهمه اینه که این تست من رو توی یه سبد میزاره و بر اساس اون سبد میگه که من چجور آدمیم اونم بر اساس فقط 50 تا سوال(ورژن انگلیسی که من دیدم 50 سوالی بود). اون 50 تا سوال کارایی هستن که من در یه سری شرایط که خیلی هاشون رو هم تجربه نکردم احتمالا انجام میدم و حتما دلیل این نمیشه که من تو شرابط دیگه هم همون طور رفتار کنم و حرف من هم همینه که ذهن و شخصیت انسان ها پیچیده تر از اینه که با یه تست چند دقیقه ای راحت معلوم شه من چه شغلایی برام مناسبه و از چه چیزایی لذت میبرم و از چه افرادی خوشم میاد و اینا. و به نظرم اگر هم بشه از این تست چیزی فهمید احتمالا چیزای خیلی معمولی مثل اینه که اگه کسی خواست تنها باشه بهش احترام بزاریم هستن.
یه سری تستای دیگه هستن که حداقل از نظر اینکه نتایجشون تغییر کمتری میکنه بهتر عمل کردن که میشه تو اینترنت پیدا کرد اگه علاقه داری.

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
شخصیت انسان ها پیچیده تر از اینه که با یه تست چند دقیقه ای راحت معلوم شه من چه شغلایی برام مناسبه و از چه چیزایی لذت میبرم و از چه افرادی خوشم میاد و اینا.
حرفت کاملا درسته که شخصیت انسان خیلی پیچیده است و هیچ چیز راحت و با جزئیات ویژگی هاش رو تعیین نمیکنه اما همه ی اینا از علمی بودن مطالب چیزی کم نمیکنه.
علم روانشناسی برای مطالعه ی راحت تر یک همچین سیستم پیچیده ای نیاز داره به چنین دسته بندی هایی یه نمونش هم نظریه ی صفته که اصل بنیادیش اینه که "شخصیت معادل یک رشته ویژگی های پایداره" این اصل خیلی تعریف قشنگ و واضحی از شخصیته به نظرم.
اما همین نظریه ی صفت هم یه مدل پنج عاملیه که صفات شخصیت رو توی پنج عامل روان رنجورخویی، برون گرایی، تجربه پذیری، خوشایندی و وظیفه شناسی خلاصه میکنه...
کلیت حرفم اینه که شما هر نظریه ی روانشناسی ای رو که بخونی بالاجبار بالاخره یه سری چارچوب و محدودیت ایجاد میکنه طی روند مطالعه و کاوش.

آخرین ویرایش:
بالا