• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

آ.ا

Punchable Personality
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
مسلما ادم ها انصراف نمیدن چون تا جایی که رسیدن زحمت کشیدن و خب حق هم دارن.
ولی می میرن.
چه روحی چه جسمی‌.
بحثم اینه شایعات پشت سر پزشکی مثه حرف هاییه که راجع به سمپاد میزدن؟یا سیاه نمایی نیست و واقعیه.

و یه سوال دیگه:
پزشکی شهر کوچیک یا پیراپزشکی تهران و اینا؟
در رابطه با قسمت اول که فعلا نمیتونم نظری بدم
اما در مورد انتخاب بین پزشکی و پیراپزشکی اول درباره همه این رشته ها تحقیق کن و ببین اصلا با شرایط کاری و درسی که دارن میتونی کنار بیای یا نه. اگر که اپلای برات خیلی مهم نیست و بعد از بالا و پایین کردن دیدی دلت میخواد پزشکی رو بزنی ولی شهر کوچیک میاری به نظرم به خاطر شهر بیخیال رشته نشو.
خب من خودم پزشکی یه شهر کوچیک میخونم و اگر انقدر راهم دور نبود و دلم نمیخواست از ایران برم واقعا از شرایطم راضی بودم :)
از نظر سطح سوادی که به دست میاری فرقی با دانشجوی شهر بزرگ نداری چون رفرنس ها یکی هستن و استاد خوب و بد هم همه جا هستن و در نهایت بیشتر زحمت و تلاش روی دوش خودت هست که چقدر وقت بذاری.
برای دوران کارآموزی هم مزیتی که دانشگاه های کوچیک تر دارن اینه که پزشک متخصص بخش وقت بیشتری برای شما میتونه بذاره نسبت به حالتی که رزیدنت و رده بندی های بالاتری و جمعیت زیادتر در مقابلتون وجود داره ولی به هرحال ممکنه تنوع بیماری ها و روش های درمانی که می بینید به خاطر کمبود نسبی امکانات کمتر باشه.
در مورد اپلای کلا رشته پزشکی چه تهران و چه دورقوزآباد پذیرش سخت و محدودی داره و معمولا رزومه خیلی قوی و البته تمکن مالی مشخصی میخواد. در رابطه با رزومه سازی هم مشکلی که وجود داره بیشتر از رنک دانشگاه مربوط میشه به محدود بودن مراکز تحقیقاتی و بودجه ای که بهشون اختصاص میدن و شاید خیلی اهمیت ندن به وارد کردن دانشجوها به بحث پژوهش ولی باز هم حتی دانشگاه بزرگ هم کسی دنبالتون راه نمیفته دستتون رو بگیره و باید خودتون پیگیر باشین. از طرفی هم بعد از کرونا و مجازی شدن شکل ارتباط دانشگاه ها و دانشجوها تغییر کرده و خیلی راحت تر میتونید لینک بشید با اساتید مطرح و باتجربه.
این چیزایی بود که من میدونستم امیدوارم به دردی خورده باشه.

Americium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همته
سال فارغ التحصیلی
1357
سلام
کسی میتونه در مورد این نمودار برام یکم توضیح بده؟

بالا