• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محل بحث دانشجویان پزشکی

Eli.

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
یه فکتی رو هم بگم:
ترجمه‌های کتاب‌های تخصصی پزشکی خیلی داغون ه! بهتره انگلیسی بخونین، ماه اول خیلی بده و نمی‌فهمین! ولی از ماه دوم کلاً روان می‌شین!

.sanay.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
پزشکی
من اسنل نخوندم ولی با اون نیمچه گری که برا توراکس و ابدومن و لگن خوندم یه توضیح میدم تصمیم بگیرید
کلا یه قانون نانوشته هست که میگه رفرنس هایی که ترم اول همه میخرن به عنوان زیر لپتاپی کاربرد داره.
فعلا برای آناتومی رفرنس نگیرید ، برای درسای علوم پایه رفرنس هایی که بدردتون واقعا میخوره بافت جان کوییرا و فیزیولوژی گایتونه . تازه همین 2 تا کتاب هم توسط کسایی خونده میشه که کلشون داغه وگر نه با جزوه و اینا حل میشه همه چی
اجازه بدید استاد 2 3 جلسه بیاد سرکلاستون ، ببینید کیفیت درس دادنش چجوریه . اگر دیدید مبحثی رو که داره میگه متوجه نمیشید و براتون هنوز نامفهومه بعد از خوندن جزوتون یه نگاه به رفرنس بندازید.
اگر هم خواستید بگیرید ، جزوه هایی که مینوسید رو اول بخونید بعد برید رفرنس( حالا هر چی اسنل یا گری) چون این طور کتابا لحنشون خشک و آکادمیکه ، ترجمه هم میشن دیگه خراب تر هم میشه.
به هر حال شاید هم من اشتباه میکنم : )
پ.ن= و اینکه حتما از اطلس استفاده کنید ، هم نتر هم زوبوتا ولی نخریدشون :)
از داخل سایت ها دانلود کنید روی لپ تاپ استفاده کنید هم میتونید اون چیزی رو میخواید سرچ کنید داخلش ، هم هزینه زیادی رو نمیدید ، تازه کابردی تر هم هست
معمولاً جزوه‌ها غیرمفهوم می‌شن، یا شکل کافی ندارن و برای درک مطلب لازمه بخونیشون. (کنار اطلس آناتومی) حالا جزئیات هم لازم نیست حتماً یادت بمونه، برای امتحان ه فقط!
فیزیولوژی هم مثلاً اساتید ما از رفرنس سوال داده بودن در کنار جزوه. بیس ه پزشکی فیزیولوژی ه. همیشه هم باید مرور کنی. حالا از کتاب نه، از سایت و ...، ولی این دو تا لازم ه همیشه.
به نظرم رفرنس فعلا تهیه نکن
از کتابخونه دانشگاه امانت بگیر یه مدت ببین اصلا متدت جوری هست که رفرنس بخونی یا مثل اغلب دانشجو ها با جزوه و نمونه سوال کارت رو راه میندازی (پیشنهاد من اینه که رفرنس بخونی بشخصه)
در حالت کلی ولی برای آناتومی و فیزیولوژِی رفرنس بخونی بهتره(خودم بشخصه برای بافت و جنین و ترمینولوژی هم میخونم)
در ضمن
به جای اسنل ، گری آناتومی رو بگیری بهتره به نظرم متنش روانتره
خیلی ممنون بابت راهنمایی هاتون:).

omid.hpour

omid
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
سلام.
دوستان سیب سبز بهتره یا پروگنوز؟میشه کسایی که علوم پایه دادن این دو تا کتابو یه بررسی کنن برامون؟
بعد اینکه من یه سری عقب افتادگی ترم ۲مخصوصا دارم چیکارش کنم؟
کلا چیکار کنیم با یه نمره ی خوب پاس کنیم ؟
پروگنوز بهتره !
سیب سبز دیگه بیش از حد هیچی نداره و خلاصست

یه فکتی رو هم بگم:
ترجمه‌های کتاب‌های تخصصی پزشکی خیلی داغون ه! بهتره انگلیسی بخونین، ماه اول خیلی بده و نمی‌فهمین! ولی از ماه دوم کلاً روان می‌شین!
من خودم ترجمه فارسی میخونم چون در دسترس تر بود برام ولی این حرفتون رو واقعا قبول دارم ! ترجمه ها خیلی فاجعه تر از چیزی هستن که آدم میتونه تصور کنه :|

Beyond the Sky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
سعی کنین تبلت چشاتونو اذیت نکنه : )) یه تبلت بخرین، کل رفرنسای تکست و جزوه و سوال و همه چیو با اون بخونید. توی درازمدت پولش درمیاد. همچنین مشکل جابجایی نخواهید داشت. قلمم داشته باشید چه بهتر.

Eli.

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
سعی کنین تبلت چشاتونو اذیت نکنه : )) یه تبلت بخرین، کل رفرنسای تکست و جزوه و سوال و همه چیو با اون بخونید. توی درازمدت پولش درمیاد. همچنین مشکل جابجایی نخواهید داشت. قلمم داشته باشید چه بهتر.
بعد دو سال دیگه چشم و مغزم نمی‌کشه!

ولی قبول دارم که کاملاً لازم ه!

omid.hpour

omid
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
به چشمان خود رحم کنید :/

Giso0

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
بچه ها برای مهاجرت و مشاوره برا مهاجرت برا ما دانشجوهای پزشکی موسسه خاصی سراغ ندارین ک معتبر باشه ؟ دنبال ی نقطه استارتم برا شروع ولی ی مشاور کاربلد لازم دارم ک راهنماییم کنه از نقطه صفرش برا تصمیم گیری .

BJ.Alex

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
فیزیولوژی گایتون رو انگلیسی ش رو بخریم یا ترجمه؟اگه ترجمه ،ترجمه کی بهتره؟

omid.hpour

omid
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
علوم پزشکی کردستان
رشته دانشگاه
پزشکی عمومی
تلگرام
اینستاگرام
فیزیولوژی گایتون رو انگلیسی ش رو بخریم یا ترجمه؟اگه ترجمه ،ترجمه کی بهتره؟
من بشخصه ترجمه میخونم (ولی از نسخه انگلیسی pdf کتاب منتخب مباحث رو میخونم)
گایتون 2021 من خودم انتشارات ارجمند و آرتین طب رو بررسی کردم هر دو خوب بودن ولی خب اندیشه رفیع هم خیلی انتشارات قوی ای هستش و مترجم های خوبی استفاده میکنه

بالا