المپیاد بدیم یا زندگیمونو کنیم؟

اگه المپیاد نشه..

• رای‌دهندگان
    159

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
نمی‌خوام بگم ولش کن یا نه
ولی می‌خوام بگم اصلا به اون دو سه ماهی که خوندی فکر نکن
فرض کن الان صفر صفری ، با توجه به دیدگاهی که پیدا کردی تا الان ، حاضری المپیاد بخونی یا نه؟
دوسه ماه خوندن و آماده بودن برای مرحله یک در حدی نیستن که بخوان وابستگی عمیق ایجاد کنن
یعنی می‌خوام بگم دلت نسوزه. بگی وای وقتم رفت وای سرمایه ام رفت....

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
Same
Same
Same
از یه طرف عاشق شیمی‌ام، از یه طرف هم نهایی‌ها...
ببین ، من معتقدم کسی که واقعا دانش آموز المپیادی باشه میتونه نهایی هارو جمع کنه ، خیلی خوب هم میتونه جمع کنه
درسته شاید معدلش ۲۰ نشه
ولی راحت بالای ۱۹.۷ اینا میشه
از یه ورم اگه دهم کلا ده درصد داشته باشه
شما چیز زیادی رو از دست نمی‌دی
بعد الان که مرحله دوم رو قراره اسفند برگزار کنن
شما بعد از مرحله دو قشنگ دو ماه تا دوماه و نیم کامل وقت داری

نرگسیوم

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرِ هرت
سال فارغ التحصیلی
1406
ببین ، من معتقدم کسی که واقعا دانش آموز المپیادی باشه میتونه نهایی هارو جمع کنه ، خیلی خوب هم میتونه جمع کنه
درسته شاید معدلش ۲۰ نشه
قانع شدم
امسال اگه یکو قبول شدم، و دو رو درصد نسبتاً خوبی زدم ادامه می‌دم. تصمیم همین بود راستش. ولی با وضعیت نهایی‌ها یکم ترسیدم حقیقتش.

Guymer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد 3
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1406
حالا باز شما به المپیاد هایی دل بستین که بالاخره ممکنه معافیت از کنکور داشته باشن یا حداقل تسهیلات بنیاد نخبگان شاملشون بشه
من که اکثر المپیادهایی که دوست دارم شرکت کنم هیچ کدوم از این دوتا شاملشون نمیشن، یا فوقش فقط تسهیلات بنیاد نخبگان رو دارن
ولی در کل چیزی که برای همشون هست اینه که اگه نتونی طلا بگیری فقط میتونی یکم تسهیلات و مقدار کمی سهمیه کنکور بگیری که بنظرم چندان نمیرزه... ولی بازم اگه پیشنهادی بهم داشتید بدید خوشحال میشم

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
حالا باز شما به المپیاد هایی دل بستین که بالاخره ممکنه معافیت از کنکور داشته باشن یا حداقل تسهیلات بنیاد نخبگان شاملشون بشه
من که اکثر المپیادهایی که دوست دارم شرکت کنم هیچ کدوم از این دوتا شاملشون نمیشن، یا فوقش فقط تسهیلات بنیاد نخبگان رو دارن
ولی در کل چیزی که برای همشون هست اینه که اگه نتونی طلا بگیری فقط میتونی یکم تسهیلات و مقدار کمی سهمیه کنکور بگیری که بنظرم چندان نمیرزه... ولی بازم اگه پیشنهادی بهم داشتید بدید خوشحال میشم
چیزی که من از دور دارم میبینم
این المپیادهایی که داری میگی با وجود نهایی ها خیلی شرکت کننده نداره
و خب عموما هم اونقدر منبع و... اینا ندارن که بخوای از درس و خواب و مدرسه و .. اینا بزنیی
من باشم اگه ببینم با روزی دو سه ساعت میتونم این المپیاد هارو قبول بشم احتمالا شرکت کنم
یا حداقلش فقط کلاس دهم روش وقت میزارم

نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403
جو و فضای المپیاد نه تنها زمان خودش منو کاملا افسرده کرد بلکه متاسفانه تاثیرش تا الان که بیشتر از یه سال از تموم شدنش میگذره هم مونده، هیچی ارزش تحمل همچین چیزی رو نداره اصلا ادامه نده با وجود این مشکل
و اینکه نظر بی طرفدار احتمالا ولی مدرسه بیشتر از اون چیزی که فکرشو می‌کنی تاثیر داره (قبلا هم گفتم فقط نظر خودم نیست که بخوام برای قبول نشدنم بهونه بیارم، کسی که قبول شد و رفت دوره اینو میگه) وقتی که فرزانگان1 شهرهای بزرگ نیستی به نظر من کار عاقلانه‌ای نیست که بخونی و ادامه بدی، اونم با وضعیت نهایی ها که نمیشه ریسک کرد و گفت تو یه ماه دو ماه جمع میکنم ،
و بالاخره فقط هشت نفر طلا میگیرن تو شیمی فکر کنم ... و منطقی نگاه کنی احتمال طلا نشدن خیلی بیشتر از طلا شدنه و کنکور خوندن بعد المپیاد سختی های خودشو داره ، اگه از همون دهم کنکوری بخونی و به فضای کنکور عادت کنی قطعا اونقدر اذیت نمیشی

chemistry person

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1406
اگه جو کلاس و اینها باهاتون سازگار نیست یا نمیتونید این شرایطو تغییر بدید، بنظرم المپیاد رو ول کنید، چون این چیزیه که قراره دو سال باهاش سر و کله بزنید و خب اگه قرار باشه دوسال اعصاب خوردی داشته باشه براتون، بنظرم نمیارزه، همچین کاملا هم میتونه روی سطح علمیتون هم تاثیر بذاره.
و البته امتحان نهایی ها هم هست.
البته زیاد به فکر نهایی ها نبودم ، چون موقع شروع خیلی قاطع بودم که میرم دوره تابستونی و سهمیه روی تراز نهایی ها هم تاثیر داره و مشکلی پیش نمیاد.
خیلی بلند پروازانه استارت خوندن و زدم در واقع =)

chemistry person

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1406
Same
Same
Same
از یه طرف عاشق شیمی‌ام، از یه طرف هم نهایی‌ها...
حالا علاوه بر این ها دارم به چشم میبینم که اونقدر ها هم عاشق شیمی نبودم ، مثل ی المپیاد زیستی که قبل شروع المپیاد تصورش خوندن آناتومی بدنه و میاد میبینه باید ریاضیات ۳ سال دبیرستانش فول باشه که به مسائل جواب بده..

chemistry person

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1406
درسته شاید معدلش ۲۰ نشه
از یکی از استاد ها شنیدم که کنار گذاشتن خوندن المپیاد حتی برای یک هفته اشتباه محضه ، چه برسه به اینکه یک ماه بابت نهایی ها بیخیال بشی و نخونی
شرایط ی جوری شده که انگار گذاشتنت زیر ی دستگاه پرس و باید با دستای خالی جلوش رو بگیری که له نشی👨‍🦯

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
حالا علاوه بر این ها دارم به چشم میبینم که اونقدر ها هم عاشق شیمی نبودم ، مثل ی المپیاد زیستی که قبل شروع المپیاد تصورش خوندن آناتومی بدنه و میاد میبینه باید ریاضیات ۳ سال دبیرستانش فول باشه که به مسائل جواب بده..
همین الان میخواستم اینو بگم ، اگه یه درصد فکر میکنی اونجور که باید دوسش نداری و ازش لذت نمیبری بیخیال شو
چون بعدا که مسائل سخت تر بشه ، بعدا که نیاز به بیدار خوابی کشیدن داشتی باشی ، عنصر اصلی که باعث توانا شدن و دووم اوردنت میشه عشق به کاریه که داری انجام میدی

chemistry person

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1406
جو و فضای المپیاد نه تنها زمان خودش منو کاملا افسرده کرد بلکه متاسفانه تاثیرش تا الان که بیشتر از یه سال از تموم شدنش میگذره هم مونده، هیچی ارزش تحمل همچین چیزی رو نداره اصلا ادامه نده با وجود این مشکل
و اینکه نظر بی طرفدار احتمالا ولی مدرسه بیشتر از اون چیزی که فکرشو می‌کنی تاثیر داره (قبلا هم گفتم فقط نظر خودم نیست که بخوام برای قبول نشدنم بهونه بیارم، کسی که قبول شد و رفت دوره اینو میگه) وقتی که فرزانگان1 شهرهای بزرگ نیستی به نظر من کار عاقلانه‌ای نیست که بخونی و ادامه بدی، اونم با وضعیت نهایی ها که نمیشه ریسک کرد و گفت تو یه ماه دو ماه جمع میکنم ،
و بالاخره فقط هشت نفر طلا میگیرن تو شیمی فکر کنم ... و منطقی نگاه کنی احتمال طلا نشدن خیلی بیشتر از طلا شدنه و کنکور خوندن بعد المپیاد سختی های خودشو داره ، اگه از همون دهم کنکوری بخونی و به فضای کنکور عادت کنی قطعا اونقدر اذیت نمیشی
راستش قبول ندارم بخش مدرسه رو ، با وجود این همه موسسه و کلاس هایی که مدال های سالای قبل میزارن و در دسترس همه هست

-Lili-

لی‌لی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
از یکی از استاد ها شنیدم که کنار گذاشتن خوندن المپیاد حتی برای یک هفته اشتباه محضه ، چه برسه به اینکه یک ماه بابت نهایی ها بیخیال بشی و نخونی
شرایط ی جوری شده که انگار گذاشتنت زیر ی دستگاه پرس و باید با دستای خالی جلوش رو بگیری که له نشی👨‍🦯
قشنگ میفهمم چی میگی
از امسال یه خوبی که داره اینه که قبل از امتحانای خرداد نتیجه میاد
ولی خب ، بنظرم یه دهمی میتونه نزدیکای امتحان نهایی میزان المپیاد خوندنش رو کمتر کنه ، نه که کلا سه ماه قطع کنی بعد دوباره استارت ، زمان خوندن رو کاهش بدی

نرگسیوم

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرِ هرت
سال فارغ التحصیلی
1406
واقعاً نمی‌تونم راهنماییت کنم...
من خودم دیوونهٔ شیمی‌ام، فعلاً که دارم می‌رم جلو ببینم چی می‌شه..

chemistry person

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1406
چیزی که من از دور دارم میبینم
این المپیادهایی که داری میگی با وجود نهایی ها خیلی شرکت کننده نداره
و خب عموما هم اونقدر منبع و... اینا ندارن که بخوای از درس و خواب و مدرسه و .. اینا بزنیی
من باشم اگه ببینم با روزی دو سه ساعت میتونم این المپیاد هارو قبول بشم احتمالا شرکت کنم
یا حداقلش فقط کلاس دهم روش وقت میزارم
این المپیاد های بدون سهمیه حتی اگر طرف بره جهانی مدال بیاره هم امتیازی برای ورود به دانشگاه ندارن؟ مثلا علوم زمین

نرگسیوم

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرِ هرت
سال فارغ التحصیلی
1406
این المپیاد های بدون سهمیه حتی اگر طرف بره جهانی مدال بیاره هم امتیازی برای ورود به دانشگاه ندارن؟ مثلا علوم زمین
نه. فقط تسهیلات بنیاد نخبگان دارن. اونم بعضیاشون.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
کل پیام هارو نخوندم.
ولی کلمه ی نهایی به چشمم خورد.
از نهایی غول نسازید
من با شب امتحان خوندن معدلم شد 18.
تازه همگام با نهایی المپیاد هم میخوندم.
تازه واسه شما مرحله دو کشیده شده عقب..
به جز نهایی به چیز های دیگه هم بابت رها کردن یا ادامه دادن فکر کنید. کل تصمیم رو حولش نچرخونید

نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
کل پیام هارو نخوندم.
ولی کلمه ی نهایی به چشمم خورد.
از نهایی غول نسازید
من با شب امتحان خوندن معدلم شد 18.
تازه همگام با نهایی المپیاد هم میخوندم.
تازه واسه شما مرحله دو کشیده شده عقب..
به جز نهایی به چیز های دیگه هم بابت رها کردن یا ادامه دادن فکر کنید. کل تصمیم رو حولش نچرخونید
ببینید المپیاد قبلا نخوندنش به بهانه وجود کنکور اشتباه بود چون قبلا یه کنکور بود و تمام حالا میخواستی از 12 شروع کنی به خوندن یا 10

الان 30 درصد نتیجه بچه ها قبل رسیدن به شروع 12 تموم شده

و با این وضع معدل هایی که میبینم اگر قبول نشن کنکور رو قبل شروع 12 باختن اصلا

بهتر هست یه تدبیری بشه اگرم این نهایی فاجعه بار میخواد برگزار بشه پایه توش نباشه وگرنه هیچ مدالی جز طلا برای اینده شخص مفید نیست واقعیت

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من نگفتم المپیاد خوبه
گفتم کسی که المپیادی درجه یک باشه از پس جمع کردم نهایی بر میاد.
44 نفر دوره امون+ اکیپ رفقای خودم از رشته های دیگه دیدم
کسی معدل زیر 15 نداشته تا اینجا.
با دست کم 20 درصد سهمیه نابودی چندانی نمیبینم من..

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
کنکوری 1404
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من نگفتم المپیاد خوبه
گفتم کسی که المپیادی درجه یک باشه از پس جمع کردم نهایی بر میاد.
44 نفر دوره امون+ اکیپ رفقای خودم از رشته های دیگه دیدم
کسی معدل زیر 15 نداشته تا اینجا.
با دست کم 20 درصد سهمیه نابودی چندانی نمیبینم من..
تازه دو ماه کامل واسه خوندن وقته.. درسای مدرسه مگه چین بابا.. المپیاد شیمی که نصف شیمیش جمعه اصن

ولی اگه قبول نشی باخته..
واسه کسی که تا اینجا خونده و احتمالا ی سری آزمون آزمایشی داده و مقایسه کرده میدونه اوضاعش چجوریه

جز نهایی فاکتور های خیلی زیادی هست که مورد بحثه
صرفا گفتم از روی یکی انتخاب نکنه.. چون دیدم بقیه واسه نهایی عزا گرفتن

بالا