• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یادگیری زبان آلمانی

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
شاید این چیزی ک میگم انگیزتون رو برای المانی خوندن کم کنه ولی حقیقته
تو المان ب ایرانیا و کلا اسیایی ها ب چشم حقارت نگا میکنن و یکی از نژاد پرست ترین ملل اروپا هستن و اگ ویزای سیاسی نداشته باشید المان جای خوبی برای زندگی نیست و اون منزلت و احترام اجتماعی برای ایرانیا وجود نداره
ولی با اینحال خودمم دارم المانی یاد میگیرم :D

asemaneh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bor
اپ یا کتاب یا سایتی میشناسید بتونیم partizipهای افعال رو پیدا کنیم؟

Sara kazemi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Frz4
شهر
Teh- Bnd
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
بهشتی
پاسخ : یادگیری زبان آلمانی

گوته یک موسسه زبان آلمانی ـــِ که مورد قبول سفارته و در واقع سال ها پیش توسط سفارت آلمان در تهران تاسیس شده و خب چون سفارت تهران ــــِ گوته هم فقط تهرانه و تو شهر دیگه ای موسسه گوته نداریم و بقیه باید موسسه های توی شهر خودشون رو برن ولی قبلش من بهتون پیشنهاد میکنم که حتما مطمئن بشین اون موسسه مورد قبول گوته باشه اگرم تهران میرین میتونین از خود سفارت راهنمایی بخواین البته از کسایی که بیرون سفارتن چون سفارت بدون وقت کسی رو راه نمیده و اصلا این سوال ها رو داخل سفارت جواب نمیدن :D
خب اگر دوست داشته باشین میتونین به سایت سفارت سر بزنین شاید اصلاعاتی درباره ی گوته نوش باشه www.teheran.diplo.de
برای گوته که باید حداقل یه سال تو نوبت بود کلاسا رو میشه جای دیگه رفت بعدا برای آزمونش فقط بری گوته

azr@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Ard
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
SBMU
برای گوته که باید حداقل یه سال تو نوبت بود کلاسا رو میشه جای دیگه رفت بعدا برای آزمونش فقط بری گوته
سلام.اینکه گفتید کلاسا رو جای دیگه میشه رفت رو توضیح میدید؟ گوته هم شهریه اش خیلی دانشجویی نیس هم صف انتظارش طولانیه.

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
موسسه خوب طرفای تجریش یا ونک میشناسین؟

azr@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Ard
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
SBMU

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

رحمتی!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
باشه
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
یه خورده شیمی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
پلیمر
کسی هست این دور و اطراف که المانی یاد داشته باشه
چند تا سوال داشتم :D

mrezaas

رویش
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
شاید این چیزی ک میگم انگیزتون رو برای المانی خوندن کم کنه ولی حقیقته
تو المان ب ایرانیا و کلا اسیایی ها ب چشم حقارت نگا میکنن و یکی از نژاد پرست ترین ملل اروپا هستن و اگ ویزای سیاسی نداشته باشید المان جای خوبی برای زندگی نیست و اون منزلت و احترام اجتماعی برای ایرانیا وجود نداره
ولی با اینحال خودمم دارم المانی یاد میگیرم :D
دکتر خودما نژاد پرست نیستیم؟! رفتار ملت رو نگا با افغان ها
+ من چند تا از اقوامم اونجا زندگی میکنن بستگی داره کجا باشی و نمیشه به همه جا نسبت داد و اینکه اینطور که میگی اصلا نیست

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
بچه ها نمیدونم این سوال به این تاپیک مرتبطه یا نه،ولی میپرسم دیگه!
آلمانی سخت تره یا فرانسوی؟

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
بچه ها نمیدونم این سوال به این تاپیک مرتبطه یا نه،ولی میپرسم دیگه!
آلمانی سخت تره یا فرانسوی؟
اگه اشتباه نکنم مارک تواین بود که می‌گفت اگه یادگیری انگلیسی به روز زمان ببره، فرانسوی یک هفته و آلمانی یک عمر زمان می‌بره
ولی تجربه شخصی خودم: تلفظ های فرانسوی خیلی برام سخت بود و گلودرد میگرفتم. یه چیزاییش قشنگ بود و گرامرش هم ساده تر بود ولی میزان اشتباه کردنش با انگلیسی هم برام بیشتر بود.
آلمانی ولی تلفظ هاش خیلی روون تره، قاعده و استثنا خیلی خیلی زیاد داره ولی بیشتر به دلم میشینه. بعد تازه لهجه های مختلف هم هست ولی واسه خود آلمانی ها هم سخته. واسه مکالمه روزمره اصلا از گرامر درست استفاده نمیکنن. بعد کلمات ترکیبی دقیقا از ترکیباتش ساخته شده و هر کلمه ای ریشه داره. به نظرم اینا واسه یکی می‌تونه چالش برانگیز باشه، واسه یکی کمک کننده.

بعدم ببین تو کلاس بری و کار کنی هر زبونی باشه انرژی میگیره ازت ولی تهش بعد دو سال روون میشی و یاد میگیری. به نظرم سختی و آسونیش خیلی مطرح نیست بیشتر هدف پشتش هست که مطرحه.
من فرانسوی رو واسه دل خودم شروع کردم و کلاس رفتم و وقتی برام سخت شد ولش کردم. آلمانی رو اومدم آلمان دیدم زندگی بدون زبان سخته، نتونستم ولش کنم.

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
اگه اشتباه نکنم مارک تواین بود که می‌گفت اگه یادگیری انگلیسی به روز زمان ببره، فرانسوی یک هفته و آلمانی یک عمر زمان می‌بره
ولی تجربه شخصی خودم: تلفظ های فرانسوی خیلی برام سخت بود و گلودرد میگرفتم. یه چیزاییش قشنگ بود و گرامرش هم ساده تر بود ولی میزان اشتباه کردنش با انگلیسی هم برام بیشتر بود.
آلمانی ولی تلفظ هاش خیلی روون تره، قاعده و استثنا خیلی خیلی زیاد داره ولی بیشتر به دلم میشینه. بعد تازه لهجه های مختلف هم هست ولی واسه خود آلمانی ها هم سخته. واسه مکالمه روزمره اصلا از گرامر درست استفاده نمیکنن. بعد کلمات ترکیبی دقیقا از ترکیباتش ساخته شده و هر کلمه ای ریشه داره. به نظرم اینا واسه یکی می‌تونه چالش برانگیز باشه، واسه یکی کمک کننده.

بعدم ببین تو کلاس بری و کار کنی هر زبونی باشه انرژی میگیره ازت ولی تهش بعد دو سال روون میشی و یاد میگیری. به نظرم سختی و آسونیش خیلی مطرح نیست بیشتر هدف پشتش هست که مطرحه.
من فرانسوی رو واسه دل خودم شروع کردم و کلاس رفتم و وقتی برام سخت شد ولش کردم. آلمانی رو اومدم آلمان دیدم زندگی بدون زبان سخته، نتونستم ولش کنم.
این مشکل اشتباه کردن با انگلیسی تو آلمانی کمتره؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
من دو ترم آلمانی خوندم و از شدت اینکه تفاوت فاحشی بین املای آلمانی و انگلیسی بود کتابارو بوسیدم گذاشتم کنار:/

اما چون خیلی از دوستام از آلمان رفتنشون راضی اند و بازار کار خیلی خوبی برای رشته من داره دوست دارم ادامه بدم
فقط چون میترسم نتونم آلمان اپلای کنم؛گ.ادیم میشه بخونم:/
یک جور نقص هراسی یا همون کمال گرایی:/

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
من دو ترم آلمانی خوندم و از شدت اینکه تفاوت فاحشی بین املای آلمانی و انگلیسی بود کتابارو بوسیدم گذاشتم کنار:/

اما چون خیلی از دوستام از آلمان رفتنشون راضی اند و بازار کار خیلی خوبی برای رشته من داره دوست دارم ادامه بدم
فقط چون میترسم نتونم آلمان اپلای کنم؛گ.ادیم میشه بخونم:/
یک جور نقص هراسی یا همون کمال گرایی:/
منظورت از تفاوت فاحش بین املای آلمانی و انگلیسی چیه؟ آلمانی که دقیقا همونطوری که خونده میشه نوشته میشه و نوشتنش خیلی خیلی خیلی راحته. دیکته فرانسوی هست که وحشتناکه و یه چیز یه جور خونده میشه و یه جور دیگه نوشته میشه. به نظر من تنها چیز راحتی که تو آلمانی وجود داره دیکته کلمات هست.

این مشکل اشتباه کردن با انگلیسی تو آلمانی کمتره؟؟
ببین واسه من اون اوایل کمتر بود ولی نمیتونم بسطش بدم چون واسه خیلی افراد دیگه فرق داشته. بعدم کلا قاطی کردن زبان به نظرم میتونه عادی باشه بعد یه مدت درست میشه. و زبان کلا مقوله فراری هست هرچی کمتر استفاده بشه زودتر از یاد میره. نامه نگاری آلمانی یه سری قواعد داره که من حس میکنم الان دارم این قواعد رو وارد نامه نگاری های انگلیسیم هم میکنم.

بعدم توصیه من اینه که آلمانی رو خودخوان شروع نکنین. خودخوان خوندن که من خودم امتحان کردم اشتباه محض بود و حداقل یکسال منو عقب انداخت و هی باعث اشتباهات بیشتر و بیشتر شد. الانم همش فکر میکنم پایه م به اندازه کافی قوی نیست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
منظورت از تفاوت فاحش بین املای آلمانی و انگلیسی چیه؟ آلمانی که دقیقا همونطوری که خونده میشه نوشته میشه و نوشتنش خیلی خیلی خیلی راحته. دیکته فرانسوی هست که وحشتناکه و یه چیز یه جور خونده میشه و یه جور دیگه نوشته میشه. به نظر من تنها چیز راحتی که تو آلمانی وجود داره دیکته کلمات هست.
آره!دقیقا خوبی آلمانی این هست که نوشتار با گفتار خیلی نزدیک هستند
منظورم از تفاوت فاحش تقریبا همین بود یعنی اینکه ما در زبان انگلیسی به مجموعه ای از حروف یک صدا میدادیم اما در آلمانی همچین چیزی نبود و برای من نوعی کمی گیج کننده بود
از طرفی اصلا نمیتونستم با متن های جدید آلمانی هرچند سطح پایین ارتباط برقرار کنم...مثلا یک واژه با شکل نوشتاریXمعنی متفاوتی با واژه با شکل نوشتاریY داشت(XوYحروف تشکیل دهنده شان یکی بود)

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی
من میخوام خودآموز آلمانی یاد بگیرم چیزی معرفی نمیکنید؟!

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
کسی کلاس آنلاین خوب زبان آلمانی سراغ داره؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من میخوام خودآموز آلمانی یاد بگیرم چیزی معرفی نمیکنید؟!
اگه تفننیه دولینگو خوبه، و یکم جدی تر هم اگه میخوای میتونی سی دی های اموزشی روزتااستون رو بخری... من فرانسویش رو داشتم و تا جایی که که کار کردم خوب بود

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet