• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خرید خودرو

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : خرید خودرو

زانتیا 87 تمیز دیدم 26 تومن
خوب بود :D

• شروع کننده موضوع

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

http://www.saipa271.com/zantiaQate.html
http://www.incars.ir/Parts_Price.aspx?id=03706R20
زانتیا ماشین پر خرجیه
موتور فن محصولات ایران خودرو در حد 36 تومنه ولی زانتیا 130 تومنه
589 هزار تومن صفحه کیلومتر شمارشه
اینه بغل سمند با گرم کن و تغییر جهت برقی اینه 75 تومنه اما این 139 هزار تومنه
درضمن اینا قیمت قطعات جزئی ماشینه به دلیل اینکه سیستم تعلیق زانتیا هیدرولیکیه اگر مشکلی برای این سیستم پیش بیاد یه خرج تُپُل میذاره رو دستت روغن هیدرولیکشم خیلی گرونه اما قیمتشو نمیدونم دقیقا

• شروع کننده موضوع

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

اینو توی سایت طرف دارای ام وی ام گذاشتم گفتم به شمام بگم :D

بعد از این که ماشین رو اوردیم خونه کامل زیر و روش رو نگاه کردیم و متوجه شدیم که فاصله ی لاستیک عقب سمت راننده با درب عقب کمتر از فاصله ی چرخ مجاور با درب عقب هستش

همین طورکه در دو تصویر پایین میبینید ، من با یه پیچ این فاصله رونشون دادم در چرخ سمت راست نه تنها پیچ بین بدنه و لاستیک قرار میگیره حتی فاصله هم داره اما در سمت چپ (طرف راننده) پیچ اون بین جا نمیشه و اگرم دقت کنید اون قسمت سیاه رنگ که مربوط به تعلیق ماشینه در سمت راننده بسیار جوشکاری شده انگار که این قطعه شکسته و جوش دادن و جوش کاری باعث کوتاه شدنش شده

Bshtar.jpg

kamtar.jpg

+ این تفاوت در طولانی مدت باعث لاستیک سایی میشه

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

دوستان نظرتون درباره پژو پارس دوگانه سوز چیه ؟
ایا بهتر از توندر 90 هستش ؟
و این که اگه بخایم یه پارس دوگانه بخریم کهتحویل ابانه و الان تو بازار دوروبر 37 میلیونه ولی کارخونه میده دروبر 27 و گفته با قیمت تحویل حساب می کنیم برام صرف می کنه که همین الان از بازار بخرم یا از کارخونه پیش خرید کنم؟
اگه خودتون تجربه شخصی دارین خواهشا بگین >:D< >:D<

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

در رنج قیمتی بین 35 تا 45 میلیون چی چی خوبه ؟
حتی المقدور سدان باشه + زیاد تعمیرگاه لازم نباشه و خرج نداشته باشه و عمر کنه + زشت نباشه (به عبارت بهتر ال نود نباشه)
گزینه های روی میز ایناس :
پرشیا ، دنا ، ساندرو ، SD
از چینی هام : برلیانس H330 ، اچ 30 کراس ، ام وی ام 315.
خودم قفل پرشیام ، چون با اینکه تقریبا همه میگن از نظر فنی ال نود یه سر و گردن از بقیه بالاتره ولی به خاطر زشت بودن ال نود حاضر نیستم بگیرم + داخل ال نود خیلی خشکه. از دنا هم اطلاعات زیادی ندارم ، فقط شنیدم بعد یه مدت موتورش خیلی صدا میده. در مورد پرشیا هم با مصرف بالاش مشکلی ندارم. اما این مدت که راجع بش تحقیق کردم اکثرا دو تا مشکل از آخرین پرشیاهای اخیر ایران فرقون میگفتن :
1. بعد از مدت خیلی کوتاهی ماشین به اصطلاح لش میکنه و خودش رو میندازه .
2.مهمتر اینکه این اواخر مشکل گیربکس خیلی داشته ( یکی از دوستان تو دو ماه اول بعد از خرید مجبور شد 3 تا گیربکس عوض کنه) .
هست همچین چیزی همچنان؟
در مورد این سه ماشین چینی :
کلا در مورد ماشین های چینی بیشتر دوتا مشکل مطرحه :
1. میگن مشکل قطعه و لوازم یدکی زیاد داره ؟ واقعا اینجوریه ؟ به طور مثال برای H330 این همه نمایندگی پارس خودرو هست ، باز هم همچین مشکلی وجود داره؟
2. عدم فروش با قیمت مناسب. درسته ؟
همچنین در مورد اکثر ماشین های چینی گفته میشه که برخلاف ظاهر زیبا و جذابشون ، داخل ماشین خیلی خشکه . آره ؟

در مورد هرکدوم از این ماشینا اگه اطلاعی دارین بگین انصافا . یه هفته س مغزم سرویس شده .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ببین تو ماشینا تو رنج قیمتی ک گفتی یعنی فراوانی ماشین ساخت ایران...ال نود زو کلن بذار کنار ...موتوریش خیلی خوبه اما اتاقش افتضاح....بعدش sd خیلی خوبه هم اتاقش خوبه(یکم تنگه)هم موتوریش از پارس بهتره....حالا پارس میاد موتور 206 میذاره رو پارس 7 تومن میذاره رو قیمتش تازه با بدنه سنگین تر و لاشه دار تر....
پارس همه چیز ب نوع ماشین داریت برمیگرده که لش بشه یا نه....الان پارس 84 سراغ دارم ک رخ در حد 92ه...ازون ور 92 سراغ دارم رخ در حد پیکان 79...
ولی اینکه اتاقش ب صدا بیفته مطمئن باش دیر یا زود میفته....

گیربکس هم والا من اولین نفری هسی ک میگی شاید من خبر ندارم...
دنا راستش کسایی ک دارن ناراضی نیستن ولی ی موضوعی ک هست دنا ی افت قیمت بالایی توسط خود کارخونه بش داده شد ک باعث شد من یکم دل سرد باشم ازش...ولی در کل اتاقو ک نگاه میکنی بجز دنده ک دستیه بقیش خیلی شیک مدرن طراحی شده...موتوزشم که EF7ه و خب عگه سوار شده باشین میدونید برعکس ذهنیت عوام یکی از بهترین موتور های موجوده واقعن..

پاشین های چینی هم توصیم به همه اینا که آقا نخرید....شاید یه مرد 50 ساله میپرسید میگفتم حاجی نو بخر...ولی شما ک میخای پس فردا ماشینو بفروشی تبدیل به احسن کنی انشاالله... اصلن با بازار خوبی مواجه نیسی چون یه افت قیمت خیلی زیادی رو باید متحمل شی که واقعن حیف پولته....

ولی خب اگه فکرت برای ی ماشین چینی ضرر دادس اونو بیشتر میشه بش فک کرد ولی ماشین نو خیلی بهتره ک نخای داعم تو تعمییر گاه باشی و...

در عاخر هم ی یدونه زانتیا 89 زیتونی هست رخ عالی خاسی پیام بده معاملش کنیم :D..

• لایک
امتیازات: MePeR

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

حالا پارس میاد موتور 206 میذاره رو پارس 7 تومن میذاره رو قیمتش تازه با بدنه سنگین تر و لاشه دار تر....
یه نکته ای که برام جالب بود تو این مدت که دارم تحقیق میکنم ، از پرشیا ال ایکس ملت راضی تر بودن تا مدل سالش ، ولی خیلی واضح به نظر میاد که TU5 رو بدنه ی پرشیا نباید جواب بده مخصوصا تو سربالاییا.همون موتور پژو خیلی بهتر باید باشه :-?
پرشیا موتور زانتیا کلا نمیزنن دیگه نه ؟

پارس همه چیز ب نوع ماشین داریت برمیگرده که لش بشه یا نه....الان پارس 84 سراغ دارم ک رخ در حد 92ه...ازون ور 92 سراغ دارم رخ در حد پیکان 79...
ولی اینکه اتاقش ب صدا بیفته مطمئن باش دیر یا زود میفته....
نه این بحثش با ماشین داری فرق میکنه ، میگن این مدلهای آخری رو اینقدر آشغال در اوردن که نهایت تا دو سال سرپاست و بعد خودشو میندازه. دیگه گذشت پژو 82-84 .

دنا راستش کسایی ک دارن ناراضی نیستن ولی ی موضوعی ک هست دنا ی افت قیمت بالایی توسط خود کارخونه بش داده شد ک باعث شد من یکم دل سرد باشم ازش...ولی در کل اتاقو ک نگاه میکنی بجز دنده ک دستیه بقیش خیلی شیک مدرن طراحی شده...موتوزشم که EF7ه و خب عگه سوار شده باشین میدونید برعکس ذهنیت عوام یکی از بهترین موتور های موجوده واقعن..
خودم بعد پرشیا ، دنا مدنظرمه. فقط یکی اینکه میگن بعد 10000 تا که باش کار میکنی صدای موتور خیلی رو اعصابته. یکی دیگه اینکه خیلی از EF7 بد میگن. داخل کابین هم بعد یه مدت سر و صدای اضافی خیلی داره.

پاشین های چینی هم توصیم به همه اینا که آقا نخرید....شاید یه مرد 50 ساله میپرسید میگفتم حاجی نو بخر...ولی شما ک میخای پس فردا ماشینو بفروشی تبدیل به احسن کنی انشاالله... اصلن با بازار خوبی مواجه نیسی چون یه افت قیمت خیلی زیادی رو باید متحمل شی که واقعن حیف پولته...
اینو بات موافقم . ولی با توجه به اینکه ملت الان دارن زارت زارت چینی میخرن خودم این احتمال رو میدم که یکی دو سال دیگه بازار فروشش هم خوب شه.
آخه لامصب H330 خیلی خوشگله ، فنی ش هم به نسبت قیمتش بد نیس. پارس خودرو هم هیچ وقت ماشین درپیتی نمیزنه اعتبارش رو خراب کنه . اگه مشکل لوازم یدکی و قطعات نداشت بهترین گزینه بود.

در عاخر هم ی یدونه زانتیا 89 زیتونی هست رخ عالی خاسی پیام بده معاملش کنیم
عمرش رو کزده ، خرجشم بالاس. ندارم بدم :))

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

موتور 206 خیلی جوابه :D....موتور خیلی خوبیه واقن.....موتور زانتیا هم من دیگه ندیدم والا فک کنم نمیزنه...همون قدیمیا هس...

ن والا من پارس هر مدلی معامله کردم سر پا دیدم بوده....این حرفا ک ماشینا دیگه مث قدیم نیس و فلانو بریز دور:D...اگه ایراد اساسی مث 405 ها ک اتیش میگرف نباشه تو ماشین...هر مدل از قبلیش بهتره...

صدای موتور دنا رو نمیدونم والا ....ولی خب موتور EF7 خیلییی خوبه....فقط سال 88ک سمند رو باش زد اولین مدلا خوب نشد...ملت دیدشون بد شد...ولی الان ب جرعت یکی از بهترین موتور هاست...

چینی هم ک خب پیشبینیت ممکنه ایشالا بشه ولی اگه نشه روی ماشین نو بعد یه سال 5-6 ت ضرر میکنی :D....
حداقل یه 94 کم کارکرد ادم بگیره ک ضرر داده باشه بهتره...

:)).ولی ماشین حرف نداره:))..

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

پشت پرشیا TU5 نشستی که مقایسه کنی با XU7 ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

عاره....پشت هر 3 نوع موتور پارس نشستم....ببین الان tu5 خیلی بهتره..موتور زانتیا البته قدیمی بود ولی خب معمولی بود :D...

ولی تو مدلای بالا 92 چیزی ک دیدیم tu5 خیلی بهتر معمولیاس...

ولی اینکه 7 میلیون بیشتره نمیدونم والا...

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

2 تومن از پارس سال گرون تره. 7 تومن قضیه ش چیه؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از مَـهـدی :
2 تومن از پارس سال گرون تره. 7 تومن قضیه ش چیه؟

پارس tu5 الان تو بازار 40 میلیون و 600 معامله میشه
پارس سال 36 میلیون...

اشتباه گفتم 4 میلیون و خورده ایه فرقشون...

قیمت کارخونه رو نگو کمتره چون کارخونه الان نمیده :D...

• لایک
امتیازات: MePeR
بالا