• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    481
پاسخ : چگونه یک دانشجو شویم؟!

آدم باید قبل از این که دانشجو شه زبان و الگوریتمو عالی یاد بگیره
انتگرالم همین طور
واضحه که من فقط راجبه رشته های ریاضی حرف می زنم

یه مشت تجربه
بازدیدهای دانشگاه رو از دست ندید مخصوصا اگه یکی از استادای دانشکده تون توش باشه... سعی کنید سر صحبت رو با اون استاد باز کنید
اگه یه وخ جایی مشغول به کار شدین حواستون باشه ازتون بیگاری نکشن ؛ یا پول بدن، یا اسمتون بره تو مقاله ؛ یا کلن با کار علمی آشنا بشین... اگه رفتین یه جا گفتن برو اون لوله ها رو بشور یا از این کارای تکنسینری آزمایشگاه ... حاشا که زیر بار برین که جز وقت تلف کردن چیزی نیس
تا میتونین با سال بالایی ها ارتباط برقرار کنین

با ما به از آن باش که با خلق جهانی زهرا :-"

زهرا:‌) باشه :‌))

من با چگونه دانشجو شدن رابطه خوبی دارم، با فارغ التحصیل شدن ولی نه :-"

بیاید دانشجو بمانیم یه حداقل ۱۰-۲۰ سالی دیگه :-"

به نقل از JokɇR :
عاغا شرایط مرخصی گرفتن چیه؟ من میتونم همون ترم مهر رو که قبول شدم مرخصی بگیرم؟ بعد عقب میافتم از بچه های ورودیمون دیگه؟ اونوخ بحث امتحان علوم پایه چی میشه؟ با بقیه با همه یا جداس؟
اگه مرخصی بگیرین عقب میفتین یه ترم و علوم پایتون یه ترم عقب میفته دیگه
اگه ورودی مهر باشید و پزشکی؛ علوم پایتون بجای اسفند میش شهریور سال دیگه
اگه ورودی مهر باشید و دارو یا دندان؛ بجای شهریور ینی تابستون ترم 4 ،امتحان علوم پایتون میشه اسفند یجورایی 5 ترمه میشه علوم پایتون

به نقل از JokɇR :
آقا یه سوال
خوابگاه دانشگاها تعطیله عیدها و تابستون؟

نه تعطیل نیست، تو عید نوروز تعطیله فقط، تابستون هم اگه ترم تابستونی بگیری بهت خوابگاه میدن.

آیا واقعن "خونه" گرفتن رُ به "خوابگاه" ترجیح میدید؟ چرا؟ :rolleyes:

به نقل از توکلی :
هر كدوم يه سري مزايا و معايب دارن.

به نقل از ::باران:: :
هر كدوم يه سري مزايا و معايب دارن.
اخه من الان به هرکی میگم میخوام یه دانشگاه برم که حتمی خوابگاه بدن بهم، میگن یه ترم بگذره میفهمی چقدر بده و میری دنبال خونه :rolleyes:
بدیای خوابگاه چیه؟

بعد اینکه استفاده از سیگار مگه تو خوابگاه آزاده؟ مصرف میکنن؟

به نقل از JokɇR :
من صد درصد آره
یس نو نگید خب :-< دلیل.

به نقل از توکلی :
اخه من الان به هرکی میگم میخوام یه دانشگاه برم که حتمی خوابگاه بدن بهم، میگن یه ترم بگذره میفهمی چقدر بده و میری دنبال خونه :rolleyes:
بدیای خوابگاه چیه؟

بعد اینکه استفاده از سیگار مگه تو خوابگاه آزاده؟ مصرف میکنن؟
اولش عادت كردن به محيط سخته تو دور و زمونه اي كه ما خونه هامون زيادي راحت بوديم و وارد خوابگاه ميشيم با ٤ نفر ديگه كه هر كدوم از يه فرهنگ متفاوتن و اخلاق و رفتار خاص خودشونو دارن شروع به زندگي مي كني. قطعا سخته ولي بايد كنار اومد. مشكلاتي پيش مياد بالاخره. مثلا ممكنه هم اتاقيات (حتي يكيشون) بي نظم باشن، بهداشتو رعايت نكنن، بدون اجازه به وسايلت دست بزنن، شبا دير بخوابن يا دوستاشون زيادي بيان تو اتاق و بشينن بلند بلند بگن بخندن. به شخصه ترم يك همه اين موارد رو تجربه كردم و كلي اذيت شدم بابتش. ولي ترم بعد قوانيني گذاشتيم وضعيت رو بهتر كرد. مثلا راس ساعت ١٢ خاموشي نوشتيم يا روزاي هفته تعيين كرديم و نوشتيم كيا سطل آشغالو بايد خالي كنن. آوردن مهمون به اتاق هم ممنوع كرديم. مشكل ديگه برا من بهداشت تو كل خوابگاه مث سرويساي بهداشتيه (البته شايد يه عده زيادي حساس نباشن). نظافت حموما و سرويس بهداشتيا هر روز انجام ميشه اين بچه هان كه اصلا و ابدا رعايت نميكنن و برا كسي كه حساسه خيلي آزار دهندس. ولي خب ميشه باهاشون كنار اومد و زود عادت كرد ؛؛)

به نقل از ::باران:: :
اولش عادت كردن به محيط سخته تو دور و زمونه اي كه ما خونه هامون زيادي راحت بوديم و وارد خوابگاه ميشيم با ٤ نفر ديگه كه هر كدوم از يه فرهنگ متفاوتن و اخلاق و رفتار خاص خودشونو دارن شروع به زندگي مي كني. قطعا سخته ولي بايد كنار اومد. مشكلاتي پيش مياد بالاخره. مثلا ممكنه هم اتاقيات (حتي يكيشون) بي نظم باشن، بهداشتو رعايت نكنن، بدون اجازه به وسايلت دست بزنن، شبا دير بخوابن يا دوستاشون زيادي بيان تو اتاق و بشينن بلند بلند بگن بخندن. به شخصه ترم يك همه اين موارد رو تجربه كردم و كلي اذيت شدم بابتش. ولي ترم بعد قوانيني گذاشتيم وضعيت رو بهتر كرد. مثلا راس ساعت ١٢ خاموشي نوشتيم يا روزاي هفته تعيين كرديم و نوشتيم كيا سطل آشغالو بايد خالي كنن. آوردن مهمون به اتاق هم ممنوع كرديم. مشكل ديگه برا من بهداشت تو كل خوابگاه مث سرويساي بهداشتيه (البته شايد يه عده زيادي حساس نباشن). نظافت حموما و سرويس بهداشتيا هر روز انجام ميشه اين بچه هان كه اصلا و ابدا رعايت نميكنن و برا كسي كه حساسه خيلي آزار دهندس. ولي خب ميشه باهاشون كنار اومد و زود عادت كرد ؛؛)

این اخبار که تو سایت ها مینویسن که مثلن چند مین بعد ساعتی که خوابگاه گفته بیاید باید تو خیابون بخوابید و اینا درسته؟ ینی انقد حساسیت هست و اگه یه جا موندی و دیر رسیدی واقعن رات نمیدن؟

به نقل از توکلی :
این اخبار که تو سایت ها مینویسن که مثلن چند مین بعد ساعتی که خوابگاه گفته بیاید باید تو خیابون بخوابید و اینا درسته؟ ینی انقد حساسیت هست و اگه یه جا موندی و دیر رسیدی واقعن رات نمیدن؟
نه دروغه. ساعت تعيين شده برا ورود و خروج رو رعايت نكني فقط ازت تعهد مي گيرن، ديده شده به والدين اطلاع بدن.

سیگار اینا چی؟

به نقل از توکلی :
سیگار اینا چی؟
هستن كسايي كه تو خوابگاه سيگار بكشن (البته منم فقط شنيدم و نديدم). خيلي كمن ولي سيگاري هايي كه تو خوابگاه و جلو بقيه بكشن. بخاطر گزارش و اينا رعايت ميكنن كه مشكلي برا خودشون پيش نياد.

بعد برای دوست اشون رو میارن فقط راشه توافق عه؟ مثلن خوابگاه هیچ دخالتی نمیکنه که گزار بدی بهشون؟

به نقل از توکلی :
بعد برای دوست اشون رو میارن فقط راشه توافق عه؟ مثلن خوابگاه هیچ دخالتی نمیکنه که گزار بدی بهشون؟
منظورم از دوست، دوستاشون از همون خوابگاه و اتاقاي ديگه بود. دوستي كه از بيرون باشه فك كنم يك روز در ماه ميتونه مهمان بشه با تحويل كارت شناسايي مهمان و اون شخص.

به نقل از توکلی :
من خوابگاه رو دوس ندارم و میتونم بگم متنفرم حتی. ولی به خونه گرفتن ترجیحش میدم...دلیلم هم شخصیه .میترسم.
ببین کسی که میگه یه ترم بگذره پشیمون میشی چه تیپ آدمیه.و تو چه خوابگاهی بوده...

سیگار اینا چی؟
سیگار و اینا من ندیدم اصلا.

* بعد از یه مدت دور و ور شما کسانی قرار میگیرن که شبیه شما هستن. شما تعیین میکنید که دوس دارید رنگتون عوض شه بعد از جدایی از خونواده یا نه :)

15 روز دیگه تا دانشگاه مونده هنوز این تاپیک راه نیفتاده آخه چه قد ما 95یا بی بخاریم! :|

راست میگه حمیدرضا...
اقا روز اول تو یونی با بقیه بچه ها گرم بگیریم؟
با استادا چطور رفتار کنیم؟
لباس چی بپوشیم؟راست میگن هر مانتویی میخاین بپوشین برای یونی دو سه ماه قبل بپوشینش ملت فکر نکنن مانتو تازست؟
خودکار رنگی وجامداد واینا ببریم؟

Back
بالا