• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

Neptune

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
USB
سال فارغ التحصیلی
06
بچه ها میتونم یه سری سوال از پایه هفتم بپرسم؟
باید روزی چقدر و چجوری درس بخونیم؟ سخته یا اسون
روش هاتون رو ممنون میشم بگید
و اینکه به راحتی میشه معدل ۲۰ گرفت؟
سلام سلام عزیزدلم

راجع به ساعت مطالعه باید عرض کنم که ساعت مطالعه یه چیز نسبی‌ه و نمیشه گفت مثلا تو اگه روزانه ۱۳ ساعت درس بخونی قطعا معدلت بیست میشه خب؟
ساعت مطالعه باید بازدهی داشته باشه مثلا من یادم میاد شب امتحان علوم ترم دوم هفتمم ۱۲ ساعت درس خونده بودم ولی امتحانم ۲۰ نگرفتم چون نه تست زده بودم و نه خیلی تشریحی کار کرده بودم!(البته برای شب امتحان تست زدن توصیه نمیشه سعی کن کلی نمونه سوال حل کنی)
نکته و خلاصه نویسی و جزوه نویسی:ببین جزوه و اینا که معلما هم میدن(دروس اختصاصی)خیلی میتونه کمکت کنه برای جمع بندی و اینکه یه دید کلی نسبت به درس مورد نظرت داشته باشی ولی خب اگه خودت جزوه و نکته میخوای بنویسی باید قطعا زمانی بنویسی که به اون مبحث مسلط شده باشی و کلی تست زده باشی چون یهو به خودت میای و میبینی واو جزوه من تعداد صفحاتش بیشتر از درسنامه شده!
جزوه هات هم ترجیحا توی نوت بوک های پاپکو که سایز A4ن بنویس
روش درس خوندن هم ببین متفاوته ولی یه چندتا نکته مشترک داره
علوم:بخش زمین شناسی که گمان کنم علوم هفتم درس ۴ و ۵ بود بیشتر حفظی تره و باید ریز ب ریز کتاب وزراتی و تکمیلی رو بلد باشی (برای بخش های دیگه هم همینطور ولی)بخش زیست و شیمی تحلیلی تر و مفهومی ترن (قید ها رو هایلایت کن)و فیزیک هم که با تست بیشتر میتونی بهش مسلط شی
برای علوم هفتم من کتاب مبتکران سری رشادت داشتم که واقعا فوق العاده بود ولی من زیاد سراغش نمی‌رفتم.
ریاضی:قطعا تمام نکات اون مهم‌ن و با زدن انواع تست ها به اون مسلط میشی
هفتم کتاب IQ ریاضی داشتم (کتاب خیلی سبز تیز هم عالیه)
فارسی هم مباحثی مثل قرابت معنایی و ... با تست مسلط میشی و بخش معنای واژگان هم باید خودت حفظ کنی♡
فارسی کتاب آقای حمید طالب تبار خوب بود
برای عمومی ها کتاب سه سطحی قلم چی داشتم
جامع هم ایکیوسان
ببین من خودم به لطف علوم معدل ترم دوم هفتمم ۱۹/۹۳ شد
ولی ۲۰ هم داشتیم ! (هشتم و نهم که بیشتر با فضای سمپاد و درس خوندن آشنا میشی ۲۰ شدن خیلی اسونه)
اها ام وقتی درس میخونی گوشیت از خودت خیلی دور کن تا باهاش چشم تو چشم نشی برای درس ریاضی هم بعد اینکه درسنامه خوندی تشریحی کار کن بعد تست
روش های مختلف و گوناگونی برای درس خوندن و تست زدن هست مثلا اینکه بعد از تدریس دبیر بلافاصله بدون خوندن درسنامه برید تست بزنید من خب راستش از این روش استفاده نکردم:‌|
خلاصه کنم اینکه دانش آموزی ۲۰ میگیره که در کنار درس خوندن تفریح و استراحت میکنه و اینکه با انواع و اقسام سوالات آشناست

بخوام نظرم راجب هفتم بگم ام چون یهو وارد یه مقطع جدید میشی و کلا روش درس خوندن عوض میشه یکم سخت ب نظر میاد ولی نه قطعا سخت نیست!همه چیز با تلاش و استمرار داشتن توی کارات به دست میاد:‌‌)
۲۰ گرفتن توی مقطع راهنمایی کار غیرممکنی نیست.

*وارد حواشی نشو!

سوالی بود در خدمتم🌷

sofi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام سلام عزیزدلم

راجع به ساعت مطالعه باید عرض کنم که ساعت مطالعه یه چیز نسبی‌ه و نمیشه گفت مثلا تو اگه روزانه ۱۳ ساعت درس بخونی قطعا معدلت بیست میشه خب؟
ساعت مطالعه باید بازدهی داشته باشه مثلا من یادم میاد شب امتحان علوم ترم دوم هفتمم ۱۲ ساعت درس خونده بودم ولی امتحانم ۲۰ نگرفتم چون نه تست زده بودم و نه خیلی تشریحی کار کرده بودم!(البته برای شب امتحان تست زدن توصیه نمیشه سعی کن کلی نمونه سوال حل کنی)
نکته و خلاصه نویسی و جزوه نویسی:ببین جزوه و اینا که معلما هم میدن(دروس اختصاصی)خیلی میتونه کمکت کنه برای جمع بندی و اینکه یه دید کلی نسبت به درس مورد نظرت داشته باشی ولی خب اگه خودت جزوه و نکته میخوای بنویسی باید قطعا زمانی بنویسی که به اون مبحث مسلط شده باشی و کلی تست زده باشی چون یهو به خودت میای و میبینی واو جزوه من تعداد صفحاتش بیشتر از درسنامه شده!
جزوه هات هم ترجیحا توی نوت بوک های پاپکو که سایز A4ن بنویس
روش درس خوندن هم ببین متفاوته ولی یه چندتا نکته مشترک داره
علوم:بخش زمین شناسی که گمان کنم علوم هفتم درس ۴ و ۵ بود بیشتر حفظی تره و باید ریز ب ریز کتاب وزراتی و تکمیلی رو بلد باشی (برای بخش های دیگه هم همینطور ولی)بخش زیست و شیمی تحلیلی تر و مفهومی ترن (قید ها رو هایلایت کن)و فیزیک هم که با تست بیشتر میتونی بهش مسلط شی
برای علوم هفتم من کتاب مبتکران سری رشادت داشتم که واقعا فوق العاده بود ولی من زیاد سراغش نمی‌رفتم.
ریاضی:قطعا تمام نکات اون مهم‌ن و با زدن انواع تست ها به اون مسلط میشی
هفتم کتاب IQ ریاضی داشتم (کتاب خیلی سبز تیز هم عالیه)
فارسی هم مباحثی مثل قرابت معنایی و ... با تست مسلط میشی و بخش معنای واژگان هم باید خودت حفظ کنی♡
فارسی کتاب آقای حمید طالب تبار خوب بود
برای عمومی ها کتاب سه سطحی قلم چی داشتم
جامع هم ایکیوسان
ببین من خودم به لطف علوم معدل ترم دوم هفتمم ۱۹/۹۳ شد
ولی ۲۰ هم داشتیم ! (هشتم و نهم که بیشتر با فضای سمپاد و درس خوندن آشنا میشی ۲۰ شدن خیلی اسونه)
اها ام وقتی درس میخونی گوشیت از خودت خیلی دور کن تا باهاش چشم تو چشم نشی برای درس ریاضی هم بعد اینکه درسنامه خوندی تشریحی کار کن بعد تست
روش های مختلف و گوناگونی برای درس خوندن و تست زدن هست مثلا اینکه بعد از تدریس دبیر بلافاصله بدون خوندن درسنامه برید تست بزنید من خب راستش از این روش استفاده نکردم:‌|
خلاصه کنم اینکه دانش آموزی ۲۰ میگیره که در کنار درس خوندن تفریح و استراحت میکنه و اینکه با انواع و اقسام سوالات آشناست

بخوام نظرم راجب هفتم بگم ام چون یهو وارد یه مقطع جدید میشی و کلا روش درس خوندن عوض میشه یکم سخت ب نظر میاد ولی نه قطعا سخت نیست!همه چیز با تلاش و استمرار داشتن توی کارات به دست میاد:‌‌)
۲۰ گرفتن توی مقطع راهنمایی کار غیرممکنی نیست.

*وارد حواشی نشو!

سوالی بود در خدمتم🌷
مرسیییی ممنون

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
برای کنکور ۱۴۰۴
سوابق تحصیلی شامل چه پایه‌هایی می‌شه؟
چون از ماها پارسال که دهم بودیم دو تا درس رو نهایی گرفتن و امسال که یازدهم هستیم گویا همش نهاییه...
سوابق تحصیلی مون شامل دهم و یازدهم و دوازدهمه یا فقط یازدهم و دوازدهم؟

هانی

عثّل
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
برای کنکور ۱۴۰۴
چون از ماها پارسال که دهم بودیم دو تا درس رو نهایی گرفتن و امسال که یازدهم هستیم گویا همش نهاییه...
یه جا خوندم نوشته بود برای شما دهم حساب نمیشه
چون معلمای خودتون تصحیح کردن

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
یه جا خوندم نوشته بود برای شما دهم حساب نمیشه
چون معلمای خودتون تصحیح کردن
ما یه عالمه امتحان دادیم
بعد برای هر رشته ۲ تا درس اصلی‌شو ازمون نهایی گرفتن که معلم‌هامون صحیح کردن.....
بعد گفتن نهایی گرفتن که جزو سوابق حسابش کنن
آخه مشکل اینه که امسال همش نهاییه
بعد برا المپیاد بچه‌ها از جمله خودم به مشکل می‌خورن...

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
برای کنکور ۱۴۰۴
دهم رو فک نکنم واقعا بتونن ب حساب بیارن...
چون اول ک خود دبیرامون تصحیح کردن
بعد هم چون کنار رفقای خودمون دادیم(تقلب)
تو مدرسه خودمون دادیم(تقلب)

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
همونطور که احتمالا اکثرتون میدونید ، هر کسی مدل درس خوندن خودشو داره .
یکی باید حتما با معلم پیشروی کنه ، یکی هم حتما باید جلو تر مباحث رو خونده باشه ، یکی هم اصلا نباید مدرسه بره چون کاراییش پایین میاد (که تعداد زیادی از بچه ها همین شکلی هستن)
و خوب الان من دارم همین متنو مینویسم چون واقعا به کمکتون احتیاج دارم .
من در حالت کلی وقتی مدرسه میرم معمولا سطح نمراتم نسبت به بقیه بچه ها یک مقداری از متوسط بالاتره (یعنی بهترین نمره نیست ولی نسبتا اوکیه) ولی اون یکی دو سالی که کرونا اومد و مدارس غیر حضوری شد سطح درسی ام واقعا خیلی بهتر شد (چون خودم تنهایی میخوندم و سرعت پیشروی ام خیلی بالاتر شد )
فضای رقابتی هم اونقدر برام اهمیتی نداره و خیلی اینجوری نیستم که ببینم بقیه درس میخونن پس منم باید درس بخونم چه بقیه باشن چه نباشن اونقدر برام تاثیر نداره ، فقط قلمچی میدم که مطمئن شم مسیر درسته
الان هم خیلی سعی کردم که به نحوی بتونم یه مدت مدرسه نیام ولی ظاهرا میخوان اذیت کنن (خانواده کاملا با من موافقن فقط مدرسه اذیت میکنه)
الان بین دو راهی موندم . به نظرتون از مدرسه بیام بیرون و برم مدرسه غیر حضوری (که طبیعتا کنکور نتیجه خوبی بگیرم) یا بمونم مدرسه و توی کنکور نتیجه متوسطی بگیرم؟
ممنون میشم کمکم کنید چون واقعا همین یه تصمیم کل مسیرمو ممکنه عوض کنه

ادیت: یک چیزی رو هم این وسط اضافه کنم : تقریبا ۹ ساعت از زمان روزم درگیر مدرسه هستم و وقتی میام خونه ، تقریبا هیچ توان و کشش مغزی برام نمونده چون ساعت مفید خوندنم همون صبح هست که به لطف مدرسه کاملا نابود میشه

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
وقتی اینقدر مطمئنی ک مینویسی:
به نظرتون از مدرسه بیام بیرون و برم مدرسه غیر حضوری (که طبیعتا کنکور نتیجه خوبی بگیرم) یا بمونم مدرسه و توی کنکور نتیجه متوسطی بگیرم؟
دیگه نظر پرسیدن داره..
اگه پرسیدی ک ببینی نتیجه متوسط بهتره تو کنکور یا نتیجه ی خوب باید بگم ک نتیجه خوب بهتره

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
وقتی اینقدر مطمئنی ک مینویسی:

دیگه نظر پرسیدن داره..
اگه پرسیدی ک ببینی نتیجه متوسط بهتره تو کنکور یا نتیجه ی خوب باید بگم ک نتیجه خوب بهتره
ممنون
بیشتر منظورم این بود که واقعا ارزش داره برچسب سمپاد رو بردارم برای نتیجه احتمالی بهتر؟؟
که خوب ظاهرا جوابت مثبته

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
ممنون
بیشتر منظورم این بود که واقعا ارزش داره برچسب سمپاد رو بردارم برای نتیجه احتمالی بهتر؟؟
که خوب ظاهرا جوابت مثبته
یک جوری میگی برچسب سمپاد انگار چیه!

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
ممنون
که خوب ظاهرا جوابت مثبته
من که میگم نکن
امسالو که در هیچ حالتی نمیتونی انصراف بدی
میمونه سال بعد که فک کنم اجازه میدن کنکوری ها سر کلاسایی که نمیخوان نیان
البته با مدرسه ات در این مورد حرف بزنی بهتره

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
من که میگم نکن
امسالو که در هیچ حالتی نمیتونی انصراف بدی
میمونه سال بعد که فک کنم اجازه میدن کنکوری ها سر کلاسایی که نمیخوان نیان
البته با مدرسه ات در این مورد حرف بزنی بهتره
ممنون
پرس و جو و تحقیق زیاد کردم احتمالا تا آخرای آبان فرصت دارم جا به جا شم

r a m t i n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
یکی باید حتما با معلم پیشروی کنه ، یکی هم حتما باید جلو تر مباحث رو خونده باشه ، یکی هم اصلا نباید مدرسه بره چون کاراییش پایین میاد (که تعداد زیادی از بچه ها همین شکلی هستن)
من در حالت کلی وقتی مدرسه میرم معمولا سطح نمراتم نسبت به بقیه بچه ها یک مقداری از متوسط بالاتره (یعنی بهترین نمره نیست ولی نسبتا اوکیه) ولی اون یکی دو سالی که کرونا اومد و مدارس غیر حضوری شد سطح درسی ام واقعا خیلی بهتر شد (چون خودم تنهایی میخوندم و سرعت پیشروی ام خیلی بالاتر شد )
فضای رقابتی هم اونقدر برام اهمیتی نداره و خیلی اینجوری نیستم که ببینم بقیه درس میخونن پس منم باید درس بخونم چه بقیه باشن چه نباشن اونقدر برام تاثیر نداره ، فقط قلمچی میدم که مطمئن شم مسیر درسته
الان هم خیلی سعی کردم که به نحوی بتونم یه مدت مدرسه نیام ولی ظاهرا میخوان اذیت کنن (خانواده کاملا با من موافقن فقط مدرسه اذیت میکنه)
الان بین دو راهی موندم . به نظرتون از مدرسه بیام بیرون و برم مدرسه غیر حضوری (که طبیعتا کنکور نتیجه خوبی بگیرم) یا بمونم مدرسه و توی کنکور نتیجه متوسطی بگیرم؟
من جای شما بودم ، سال کنکورم ، کارای عجیب و غریب نمیکردم .
مثلا همینکه خودم بخونم بهتره ، فلان قرص رو بخورم تا بازدهیم بره بالا ، شبا نخوابم که درس بخونم یا قهوه زیاد بخورم که هوشیاریم بره بالا ....
قطعا اگر خودآموزی بهترین روش یادگیری بود ، این همه دانشگاه و مدرسه ، سراسر دنیا تاسیس نمی‌شد .

هیولا

این اکانت خاموش شد.
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
سلام. من این کار رو امسال انجام دادم چیز‌هایی که دیدم رو میگم.
بذار سال دوازدهم این کار رو کن اگه الان یازدهمی اما بعد از امتحانات خرداد سریع این کار رو انجام بده که خیالت راحت بشه.
اگه مطمئنی که مدرسه‌ای که میخوای بری ثبت نام کنی چه دولتی چه غیرانتفاعی چه آنلاین به حضورت توی کلاس گیر نمیده برو و همینطور دبیرها، میتونی پرونده پزشکی تشکیل بدی اگر نمیذارن یا دبیرها باهات لج شدن. به احتمال زیاد مدرسه‌ای ثبت نام کنی رو باید یه روز در هفته بری(میتونی بپیچونیش ولی خب دو هفته یک روز رو) یا حداقل یه سری از امتحانات رو باید بری.
اگر روحیه حساسی داری سعی کن دوباره مدرسه‌ای ثبت نام کنی که بعد از سمپاد جزو تاپ‌ها باشه از هر لحاظی که بگی بقیه مدارس افت شدید پیدا میکنن یکهو اما مدرسه‌های متوسط هم از این لحاظ خوبن که تعداد زیادی از کادر مدرسه و دبیرها رو سریعتر میتونی قانع کنی به نوعی روت حساب زیاد باز میکنن، سعی کن دوستای قدیمیت رو یا حداقل ارتباط با همکلاسی‌های قبلیت رو نگه داری، هر چقدر هم درونگرا و از جمع گریز باشی باز هم افت پیدا میکنی بخاطرش و البته داخل مدارس دیگه سعی کن نذاری بفهمن که بخاطر درست نمیای(این بستگی به جو مدرسه داره).
هزاران نفر قبل از ما مدرسه رو نرفتن و یه سریاشون به نتیجه رسیدن یه سریاشون نه، به این کارت زیاد تکیه نکن که اره اینطوری تایم زیادی به نسبت بقیه دارم و میتونم و فلان این کار فقط کمک میکنه شرایط یکمی بهتر برات فراهم بشه.
یه پیشنهاد دیگه، ببین توی سال دوازدهم مدرسه خودتون به حضوری بودنش چقدر گیر میده مثلا تا کی میرید مدرسه و توجه کن که چیز نسبتا مهمی رو داری از دست میدی، اگر تا بهمن مثلا قراره برید مدرسه همچین کاری رو نکن میتونی با گواهی دو روز در هفته رو توی مدرسه خودتون هم نری و روزایی که میری رو جبران کنی.

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام. من این کار رو امسال انجام دادم چیز‌هایی که دیدم رو میگم.
بذار سال دوازدهم این کار رو کن اگه الان یازدهمی اما بعد از امتحانات خرداد سریع این کار رو انجام بده که خیالت راحت بشه.
اگه مطمئنی که مدرسه‌ای که میخوای بری ثبت نام کنی چه دولتی چه غیرانتفاعی چه آنلاین به حضورت توی کلاس گیر نمیده برو و همینطور دبیرها، میتونی پرونده پزشکی تشکیل بدی اگر نمیذارن یا دبیرها باهات لج شدن. به احتمال زیاد مدرسه‌ای ثبت نام کنی رو باید یه روز در هفته بری(میتونی بپیچونیش ولی خب دو هفته یک روز رو) یا حداقل یه سری از امتحانات رو باید بری.
اگر روحیه حساسی داری سعی کن دوباره مدرسه‌ای ثبت نام کنی که بعد از سمپاد جزو تاپ‌ها باشه از هر لحاظی که بگی بقیه مدارس افت شدید پیدا میکنن یکهو اما مدرسه‌های متوسط هم از این لحاظ خوبن که تعداد زیادی از کادر مدرسه و دبیرها رو سریعتر میتونی قانع کنی به نوعی روت حساب زیاد باز میکنن، سعی کن دوستای قدیمیت رو یا حداقل ارتباط با همکلاسی‌های قبلیت رو نگه داری، هر چقدر هم درونگرا و از جمع گریز باشی باز هم افت پیدا میکنی بخاطرش و البته داخل مدارس دیگه سعی کن نذاری بفهمن که بخاطر درست نمیای(این بستگی به جو مدرسه داره).
هزاران نفر قبل از ما مدرسه رو نرفتن و یه سریاشون به نتیجه رسیدن یه سریاشون نه، به این کارت زیاد تکیه نکن که اره اینطوری تایم زیادی به نسبت بقیه دارم و میتونم و فلان این کار فقط کمک میکنه شرایط یکمی بهتر برات فراهم بشه.
یه پیشنهاد دیگه، ببین توی سال دوازدهم مدرسه خودتون به حضوری بودنش چقدر گیر میده مثلا تا کی میرید مدرسه و توجه کن که چیز نسبتا مهمی رو داری از دست میدی، اگر تا بهمن مثلا قراره برید مدرسه همچین کاری رو نکن میتونی با گواهی دو روز در هفته رو توی مدرسه خودتون هم نری و روزایی که میری رو جبران کنی.
توضیحاتت مفید بود ممنون
ولی یه مشکل خیلی اساسی که دارم اینه که کنکور دیگه شرایطش مثل قبل نیست ، الان با این که دوازدهمی نیستم ولی مثل یه دوازدهمی برای تاثیر معدل توی کنکور باید بخونم ! الان تمام مشکل من همین تاثیر معدله ، اگه میگفتن تاثیر معدل فقط توی سال دوازدهمه باز اونقدرا شاید مشکلی نداشتم ولی این تاثیر معدل الان داره پیرم میکنه..

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
یازدهم‌های ما صرفاً اوقاتی که دوست دارن میان اکثراً و کادر می‌دونن و مشکلی نیست. ما سال آخری‌ها هم که کلاً آزادیم نریم. فقط یه سری امتحانات اعلام می‌شه برای اون‌ها باید بریم بعدشم می‌شه برگشت خونه. از یازدهم سمپاد استفاده کن یه سری دروس خاص رو. سال آخر هم کلاً آزادی. این همه دشواری نداره. یه سری چیزا تشریحی توی مدرسه خیلی بهتر کار می‌شه. این فاز خودم بخونم و اینا هم تا کنکور اذیتت می‌کنه و بد نیست از یازدهم مدرسه حداقل بعضی روزها استفاده کنی. فضای سمپاد رو هر جایی نداره. حرکات عجیب غریب هم نزن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
سلام
بستگی به جو مدرسه‌تون داره.
من شخصاً اگه به عقب برگردم، از همون کلاس دهم از سمپاد خارج می‌شم چون مدرسه‌ی ما بویی از سمپاد بودن نبرده بود و صرفاً یک اتیکت مضحک بود. و جز فشار روانی و این چیزها، تاثیری برای شخص من نداشت. کاری رو کن که مزایاش به معایبش بچربه درنهایت.

Emad

در جست‌وجوی نمو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام
این چیزی نیست که بشه راحت و سریع تصمیم گرفت
اگه با یه مشاور متخصص و حرفه‌ای و آکادمیک مشورت کنی شاید بهتر باشه

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
این چیزی نیست که بشه راحت و سریع تصمیم گرفت
اگه با یه مشاور متخصص و حرفه‌ای و آکادمیک مشورت کنی شاید بهتر باشه
با افراد مختلف زیاد مشورت کردم ، خیلی هاشون مخالف بودن استدلال اکثرشون هم این بود که میگن از فضای رقابت خارج بشم ، درس ام افت میکنه ، در صورتی که اصلا این فضای رقابتی نه سودی برای من داشته و نه ضرری

بالا