• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

تازه داری میری دهم، و اگه کل سالو فقط خرج عادت کردن به وضعیت درس خونی کنی خیلیم عالیه.
حتی اگه آخر سال تازه درس خون خوبی بشی.
و این که زمانی که واسه عادت کردن لازمه شاید حال گیر به نظر برسه یا آدم حس عقب افتادن کنه در حالی که پایدار ترین و بهترین تغییر ایجاد شده.

پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

[size=18pt][size=12pt][size=10pt]سلام ! از نظر علمی تو برق علم و صنعت قویتره یا صنعتی اصفهان ؟ علم و صنعت ارزشش رو داره پاشم برم تهرون ؟[/size][/size][/size]
رتبه بندی دانشگاه های ایران در رشته های فنی مهندسی (برق)
1.دانشگاه صنعتی شریف
2.دانشگاه تهران 3.دانشگاه صنعتی امیرکبیر 4.دانشگاه علم و صنعت
5.دانشگاه تربیت مدرس
6.دانشگاه صنعتی اصفهان
7.دانشگاه شیراز
8.دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
9.دانشگاه تبریز
10.دانشگاه شهید بهشتی

لینک:http://telecomp.blog.ir/1394/03/08/رتبه-بندی-دانشگاه-های-ایران-در-رشته-های-فنی-مهندسی-برق

رتبه بندی دانشگاه های ایران در حوزه فنی مهندسی طبق سازمان رده بندی لایدن:

1- دانشگاه تهران
2- دانشگاه صنعتی امیرکبیر
3- دانشگاه صنعتی شریف
4- دانشگاه صنعتی اصفهان
5- دانشگاه علم و صنعت
6- دانشگاه تربیت مدرس
7- دانشگاه شیراز
8- دانشگاه فردوسی مشهد
9- دانشگاه تبریز
10- دانشگاه شهید بهشتی تهران
11- دانشگاه خواجه نصیر طوسی
12- دانشگاه اصفهان
لینک:http://telecomp.blog.ir/post/رده-بندی-دانشگاه-های-جهان-امیرکبیر-برتر-از-شریف

سلام میخواستم بپرسم تو پایه دهم از الان واسه کنکور قوی کار کنم و کلا در سای مدرسه رو پیگیر باشم یا اگه بخوام المپیاد برم بیشتر وقت رو رو المپیاد بزارم؟
لطفا راهنمایی کنید افرادی که دهم به بالان لطفا تحربشون رو در این باره بگن
ب نظر من کنکور مهمتره و اینکه باید هر درس رو داخل همون سال ببندی و تابستونو برای تست زدن و مطالعه ی خلاصه نویسی ها و مرور فیش هات بزاری چون ک سال یازدهم ب بعد رو باید تست ترکیبی بزنی و وقتی برای برگشت ب دهم رو نداری اگر از همون دهم شروع کنی و خلاصه نویسی و فیش نویسی رو انجام بدی تابستون میتونی راحت تست بزنی(:

همه میدونیم دفاعی یه درس خشک و به درد نخوره ولی چاره ای نیست به نظرم بهترین روش واسه دفاعی خوندن نت برداریه ، نکات مهمشو بنویس و روزی سه چهار دقیقه تو زمان مشخصی مثلا ساعت ۷ یه نگاه بهشون بنداز + میتونی صدا خودتم ضبط کنی و دو سه دقیقه گوشش بدی هر روز ، اینجوری یادت نمیرن
ولی اینم بدون معدل واقعا در حد ناراحتی و فشار آوردن به خودت مهم نیست و هیچ تاثیری رو آیندت نداره مگه امتحان نهاییا

سلام دوسان سمپادی....
داستان اینه که من میخوام دیپلم تجربی رو که گرفتم برای رشته هایی مثل حقوق و فلسفه و روابط بین الملل و ... برای کانادا اقدام کنم و برم دنبال علایقم چون هیچ علاقه ای به پزشکی و...ندارم...
من نظام جدیدی هستم(دوازدهم)و دوازدهم ما نهایی هست..دانشگاه ها هم ریز نمرات دیپلم رو میخوان..
سوال اینه که ریزنمره دیپلم برای ما کدومه؟
1-کتبی نهایی؟
2-کل نهایی(کتبی و کلاسی)
3-کل سه سال(10م 11م 12م)
4-هیچکدام

چون الان خیلی ظلمه که من با مثلا نمره13ریاضی تیزهوشان از کسی که از یک مدرسه ضعیف 20گرفته عقبتر باشم...

فکر کنم گزینه 3

اول اينكه براي هر سوال مهيج و غيرمهيجي نيازي نيست تاپيك بزنيم
دوم اينكه بله گزينه سه درسته،تمام ريزنمرات دبيرستان لازمه پذيرش گرفتن(براي ليسانس)هست
چون الان خیلی ظلمه که من با مثلا نمره13ریاضی تیزهوشان از کسی که از یک مدرسه ضعیف 20گرفته عقبتر باشم...
ولي در رابطه با اين دو خط(كه البته توجيه خوبي براي نمره ١٣ نيست!)بايد بگم كه سمپاد برند شناخته شده اي تو دنياست و بسيار تاثير داره براي پذيرش

نمرات کلاسی رو حتی توی کنکور هم دخالت نمیدن چه برسه به پذیرش
تاثیر مثبت یا مستقیم کنکور هم از نمرات نهایی هست... کلا ملاک برای سازمانس سنجش نمره ای هست که با امتحان استاندارد سراسری و مشترک برای همه، اخذ شده... این نظر من بود ولی باز دوستانی که میدونن بگند چون برای من هم مهمه(مخصوصا با این نمرات کلاسی افتضاحی که اخیرا میگیرم)

نمره آخر ترم رو چطور می‌ذن؟/ یعنی برگه بشی ۱۹.۷5 مستمر ۲۰ ، می‌شه ۱۹.۸۳ همونو می‌‌نویسن تو نمره نهایی درس یا چی؟/
گرد نمره اصن نداره ینی؟/ :‌)))
مدرسه به مدرسه متفاوته!
حتی تو یه مدرسه هم ممکنه متفاوت باشه.
ما اول راهنمایی بودیم گرد میکردن، تو دبیرستادن با ریز اعشارش میذاشتن

چرا جواب دادم اینو الان واقن؟ :|

یه سوال کسی تجربه پانسیون داره؟!

سلام میخاستم بدونم چطور میشه از یه مدرسه تیزهوشان به مدرسه تیزهوشان دیگه در شرایطی که پایه نهم هستم انتقالی بگیرم؟؟؟
(ناحیه 2 به ناحیه 3)

کتابای نقره ای گاج چطور؟/
فیزیکش که عالیه ریاضیش اگه تو ریاضی متوسط رو به پایین هستین کتاب خیلی خوبیه مثل فیزیکش شما رو خیلی خوشگل هول می ده به جلو ولی اگه تو ریاضی قوی هستین و فقط نیاز به تست زنی دارین نشر الگو

بچه ها
من دوره دو ، مدرسه می فرسته مستقیم فرز ۳
اونجا خوب المپیاد کار می کنن؟؟
خیلی هم از خونمون دوره
ولی یک خیلی نزدیکه
درمورد انتقالی گرفتن کسی چیزی داره بگه؟؟

سمپاد مهارتی (رشته کامپیوتر ) چطوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بچه ها
من دوره دو ، مدرسه می فرسته مستقیم فرز ۳
اونجا خوب المپیاد کار می کنن؟؟
خیلی هم از خونمون دوره
ولی یک خیلی نزدیکه
درمورد انتقالی گرفتن کسی چیزی داره بگه؟؟
نه فرز ۳ فقط المپیاد زیست داره، و کلا بیشتر به پژوهش بها میده
من از فرز۳ ب ۱ انتقالی گرفتم، نشدنی نیست فقط خیلی رفت و آمد داره از این اموزش پرورش به اون اموزش پرورش و از این مدرسه به اون مدرسه

نه فرز ۳ فقط المپیاد زیست داره، و کلا بیشتر به پژوهش بها میده
من از فرز۳ ب ۱ انتقالی گرفتم، نشدنی نیست فقط خیلی رفت و آمد داره از این اموزش پرورش به اون اموزش پرورش و از این مدرسه به اون مدرسه
فرزانگان ۳ همون المپیاد زیستش خوبه؟؟
خیلی ممنون ک گفتی

جو پانسیون خیلی مهمه اینکه چه کسایی اونجا هستن
پانسیون به خصوص تو ایام عید برای یه کنکوری عالیهاگر واقعا دانش اموزی های قوی تو پانسیون باشه از تجربیاتشون استفاده کنین

Back
بالا