• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات تصادفی

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
چطور میشه طی الارض کرد؟!:-"میدونم که سوال خیلیییی مفصلیه ولی واقعا دوس دارم درباره ش اطلاعات موثق گیر بیارم:-?

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
چرا قسمت سر کبریت های قدیمی بنفش بوده ولی الان قرمزه؟
مواد و ترکیبات متفاوتی استفاده میکنن یا صرفا بحث سلیقه بوده؟ :-"
برای اولین بار همین چن روز پیش از این سر بنفش ها دیدم هنوزم تولید میشن

چیشد که چایی وارد ایران شد و جای قهوه رو گرفت ؟
شاید این ذهنیت منه کسی اطلاعات بیشتری داره؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
کتاب هایی هستند که پولین کتاب صوتیشون پادکست رایگان منتشر شده خب چطوریه؟
یا یه مجموعه ای پولش رو داده به هزینه خودش صوتی ش کنن یا غیر قانونیه مثلاً اپلیکیشن هایی مثل نوار و اینا که قانونی ان خودشون یه تعداد کتاب رو رایگان میذارن بیشتر کار تبلیغ رو براشون میکنه طبیعتاً پول اون کتاب برمیگرده بهشون و بیشتر ولی کانالای تلگرام خیلیا غیر قانونی میذارن

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
برای اولین بار همین چن روز پیش از این سر بنفش ها دیدم هنوزم تولید میشن

چیشد که چایی وارد ایران شد و جای قهوه رو گرفت ؟
شاید این ذهنیت منه کسی اطلاعات بیشتری داره؟
من این مطلب رو چند وقت پیش خوندم احتمالا تا حدی جواب سوالت رو بده نویسنده ش هم نویسنده ی کتاب " چای در ایران به روایت عکس های تاریخی " هست که اگه دوست داشتی بیشتر بدونی میتونی اون کتابو بخونی .

• دابل‌لایک
امتیازات: amir_

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
چطور میشه طی الارض کرد؟!:-"میدونم که سوال خیلیییی مفصلیه ولی واقعا دوس دارم درباره ش اطلاعات موثق گیر بیارم:-?
سلام
تو کتاب سه دقیقه در قیامت خونده بودم که اگر یک انسان به مدت چهل روز هیچ گناهی نکنه، یکم ابه اون قابلیت های ماورایی(مثل چشم برزخی یا همین طی الارض و...) دست پیدا میکنه، شاید این شکلی بشه :)

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
تو اخبار مسابقات جهانی کشتی‌فرنگی می‌خوندم که کشتی‌گیر بلغارستان موفق شد کشتی‌گیر اسرائیل رو حذف کنه و حریف کشتی‌گیر ایران بشه و نفس راحتی کشیدن از این که کشتی‌گیر کشورمون الکی حذف نمیشه.

سوالم درباره‌ی علت این سیاست عدم بازی با نماینده‌های اسرائیله و نمی‌دونم تاپیک مخصوصی براش هست یا نه اما اومدم این‌جا بپرسم:

مگه هدف این‌ها از به اصطلاح «تحریم» نماینده‌های اسرائیل و بازی نکردن با اونا، اعلام این باور نیست که ما کشورتون رو به رسمیت نمی‌شناسیم و شما بدید و اَخید و ... ؟ خب عملاً با بازی نکردن با اسرائیلی‌ها دارن مسیر رو براشون هموارتر می‌کنن که ساده‌تر به مدال برسن که.
بهتر نبود اگر باهاشون بازی میشد و اونا رو با قاطعیت شکست می‌دادن تا بهشون نشون بدن که برتر هستن؟ این موضع «من باهات بازی نمی‌کنم/قهرم» خیلی عجیب و بی‌معنیه چون دقیقاً داری به کسی که قبولش نداری امتیاز راحت و رایگان میدی.

amir_

پوچه
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
(: 0
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1403
تو اخبار مسابقات جهانی کشتی‌فرنگی می‌خوندم که کشتی‌گیر بلغارستان موفق شد کشتی‌گیر اسرائیل رو حذف کنه و حریف کشتی‌گیر ایران بشه و نفس راحتی کشیدن از این که کشتی‌گیر کشورمون الکی حذف نمیشه.

سوالم درباره‌ی علت این سیاست عدم بازی با نماینده‌های اسرائیله و نمی‌دونم تاپیک مخصوصی براش هست یا نه اما اومدم این‌جا بپرسم:

مگه هدف این‌ها از به اصطلاح «تحریم» نماینده‌های اسرائیل و بازی نکردن با اونا، اعلام این باور نیست که ما کشورتون رو به رسمیت نمی‌شناسیم و شما بدید و اَخید و ... ؟ خب عملاً با بازی نکردن با اسرائیلی‌ها دارن مسیر رو براشون هموارتر می‌کنن که ساده‌تر به مدال برسن که.
بهتر نبود اگر باهاشون بازی میشد و اونا رو با قاطعیت شکست می‌دادن تا بهشون نشون بدن که برتر هستن؟ این موضع «من باهات بازی نمی‌کنم/قهرم» خیلی عجیب و بی‌معنیه چون دقیقاً داری به کسی که قبولش نداری امتیاز راحت و رایگان میدی.
اره ولی اگه ببازیم خیلی خیطه=))

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000

یک اصل در باب رژیم:در هر مسئله ای بدترین تاکتیک رو پیش میگیره.
اصلا با اینکار داری میگی من نمیتونم با اسرائیلیه مسابقه بدم،خب اگر ما نیرومندیم خب شکستشون میدیم.
بعد یکی نیست بگه اخه احمقا،نمایش تا کجا؟همش اقدامات نمایشی،همش بچه بازی.نتیجش شده اینکه مدال به اسرائیل میرسه و ورزشکار ما که میتونست مدالو بگیره نگرفت.
بعد حالا بازی کنی و ببازی چی میشه "ارکان نظام"(ای تف تو اون ارکانتون)به خطر میافته؟یا ((ارزش))هاتون؟
همه کارشون حماقت،همه کارشون خریت.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
اره ولی اگه ببازیم خیلی خیطه=))
خب اصلاً ببازن مگه اهمیتی داره؟ بازیه دیگه.
تازه ما فکر کنم تقریباً تو تموم رشته‌ها از اسرائیل بهتریم‌. تیم فوتبالمون بهتره، کشتیمون بهتره، شطرنج‌بازامون هم بوریس گلفاند رو فاکتور بگیری بقیه شطرنج‌بازای اسرائیلو راحت می‌برن.

یک اصل در باب رژیم:در هر مسئله ای بدترین تاکتیک رو پیش میگیره.
اصلا با اینکار داری میگی من نمیتونم با اسرائیلیه مسابقه بدم،خب اگر ما نیرومندیم خب شکستشون میدیم.
بعد یکی نیست بگه اخه احمقا،نمایش تا کجا؟همش اقدامات نمایشی،همش بچه بازی.نتیجش شده اینکه مدال به اسرائیل میرسه و ورزشکار ما که میتونست مدالو بگیره نگرفت.
بعد حالا بازی کنی و ببازی چی میشه "ارکان نظام"(ای تف تو اون ارکانتون)به خطر میافته؟یا ((ارزش))هاتون؟
همه کارشون حماقت،همه کارشون خریت.
متأسفانه با این کار قشنگ دارن به «دشمن»شون سرویس میدن :‌)))

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
اقا یک سوالی چرا بعضیا اینقدر اصرار دارن بعضی کلمات رو اشتباه بنویسن؟ احساس شاخ بودن میکنن؟ مد شده؟ باکلاسه؟ کدومش واقعا؟؟

مثلا میگن: صلام - خبی؟ - عارع - عانلاین - حتا

حالا مثلا بعضی کلمات رو کامل نمی نویسن مثلا:شرو=شروع/هنوز=هنو که خودم بعضی اوقات اینکارو میکنم:D:D

نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
FFI
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
مهندسی برق
نمیدونم جداً سوالی بود یا نه:D

مثلا میگن: صلام - خبی؟ - عارع - عانلاین - حتا
از نظر من اینا ناشی از فازِ بیش از حدن؛ اینجور افراد تلاش میکنن که خودشونو شاخ و خفن نشون بدن:-"(فارغ از عادت و...)
اینو توی بعضی از نوجوونای ۱۳_۱۷ ساله میشه پیدا کرد
یه فرد مثلا ۳۰ ساله نمیاد اینجوری تایپ کنه.(حداقلش من ندیدم)
و اینکه خودمم بدم میاد از اینجور تایپ کردنا
حالا مثلا بعضی کلمات رو کامل نمی نویسن مثلا:شرو=شروع/هنوز=هنو که خودم بعضی اوقات اینکارو میکنم:D:D
اینا با اونا فرق دارن
مثل (اومدین) و (آمده‌اید) یا (یک روز) و (یه روز)

این فقط نظر شخصی منه. شاید اشتباه باشه

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
چرا اسم سمپاد های دخترانه همه فرزانگان هست اما برای پسرا فرق داره اسم مدارسشون؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404

Behrad-J

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1404
یه سوال
چند سال پیش یه سر دوش خریدیم که با آب سرد نور آبی میداد، ولرم رنگ سبز و آب گرم رنگ قرمز. بعد چند وقت هم خراب شد دیگه نور نداد :/
کسی طرز کارش رو میدونه؟ لطفا توضیح بدید.

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
یه سوال
چند سال پیش یه سر دوش خریدیم که با آب سرد نور آبی میداد، ولرم رنگ سبز و آب گرم رنگ قرمز. بعد چند وقت هم خراب شد دیگه نور نداد :/
کسی طرز کارش رو میدونه؟ لطفا توضیح بدید.
ممنون:Rose:
سنسور حرارتی دارن و طبق دمای اب رنگ نور عوض میشه
عملکردشم مثل بقیه سنسور هاست دیگه یه محرک براش تعیین میشه و یه پاسخ ولی اگه نحوه کار سنسور حرارتی رو به طور دقیق میخوای یاد ندارم:‌-"

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
پاسخ : سوالات تصادفی

مگه پول چاپ نمیشه پس چرا بعضی کشورها به کشورهای دیگه بدهکار میشن خوب پول چاپ کنن واسه خودشون!!!!
واقعا ذهنمو سه ساله درگیر کرده ولی هیچ وقت نپرسیدمش :Dدی
کسی میدونه چطوریاست؟؟؟
من شنیدم چاپ پول برگه و رنگ و ... خاصی میخواد. نمیدونم والا

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
خب اون برگ و رنگ و ... بخرن زیاد بخرن چی میشه مگه : ( واقعا کسی بتونه توضیح بده ممنون میشم منم خیلی وقته ذهنم شدیدا درگیره
بابا باید پشتوانه داشته باشه. و اونم طلاست. وقتی که همین جوری الکی پول چاپ کنن تورم میره بالا و از این طور چیزا

بالا