• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا زنده بمونیم؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
زنده بمونم بخاطر چیزایی که ندیدم
بخاطر کتابایی که نخوندم
بخاطر فیلم هایی که ندیدم
بخاطر سریال های نصفه مونده‌ م
بخاطر شیرینی های نخورده‌م
بخاطر موهام
بخاطر بافتنی بافتن
بخاطر نقطه کوبیدن
بخاطر سیب زمینی سرخ کرده با سس
بخاطر ماست
بخاطر مامانم
بخاطر اعصاب خوردی ا دست خواهرم
بخاطر انگلیسی
بخاطر فرانسوی
بخاطر زبان هایی که هنوز یادشو نگرفته ‌م
اینا رو از من بگیرن خودن داوطلبانه می میرم

Khakestary

‌‌‌‌
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ایلامـ
سال فارغ التحصیلی
1400
امیدواری برای این که روزی دلیلشو هم پیدا می‌کنم؟
تا اون موقع هم سعی می‌کنم رو به جلو برم و دوست داشتنی‌هامو راحت تر تجربه کنم.

Negaaar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1401
اگه فقط یک دلیل برای زنده موندن باشه اون اینه که ما باید زنده بمونیم فقط و فقط ب خاطر کسایی ک دوستشون داریم و دوستمون دارن
چون ب گردنشون حق داریم و بهشون مدیونیم :)

هور

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیاه و سفید
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشکده معماری و شهرسازی تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
خب چرا زنده نمونیم؟؟!
من دوس دارم به تک تک چیزایی که بهشون فکر میکنم و دوستشون دارم برسم خصوصا هدفای زندگیم....

Nek_Hanie

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نکاء
سال فارغ التحصیلی
1398
همیشه در طول زمان جوابای متفاوتی رو برای سوالامون پیدا میکنیم هممون ..
شاید حتی جوابم واسه ی سوال در طول یک روز بر اساس دانسته ها تغییر کنه
قبلا افکار دیگ ای داشتم
ولی امروز با اینک خیلی از مساعل تو ابهامن و فقط ب این نتیجه رسیدم ک حتی اگ نمیدونم بعد ها چی میشع اون دنیایی حتی هست یا ن
و خیلی از سوالای بی جواب دیگ و سوالای با جواب بی سند دیگ

پیش خودم ی ذهنیتی درست کردم مبنی بر شاد بودن و بزرگ کردن روحم
چون بعد مردنم هر اتفاقی بیوفته خوشحالم ک روحمو تا اونجا ک میشد قویش کردم و شاد نگهش داشتم ..
و این شاد بودن و قوی کردن روح فلسفه بزرگی پشتشه ..
بخاطر این ذهنیت میخوام زنده بمونم
نمیخوام دست خالی کاری رو بکنم (مردن )ک براش اماده نیستم چون نمیدونم پشتش چیه ..

* زنده بمونیم *

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
الان که فکرشو میکنم دلیل خاصی نداره
اگه خواستید برید بمیرید
مجبورتون نکردن زندگی کنید که
لذت ببرید از زندگی
چه سوالیه :/
نبود یه شخص خیلی تو زندگی نزدیکانش حس میشه. کسی که قبلا سعی به خودکشی داشته و ناموفق بوده یه نگاه به زندگیش از موقع اقدام تا الان می‌ندازه می بینه چقد زندگی کرده پشیمون میشه از این که سعی کرده اون کارو بکنه قبلا.
خودکشی نمی ارزه. اگه فکرش سرتونو پر کرده به یه نفر که می دونین می تونین این حرفا باهاش خالی کنین و همه رو بهش بگین، بگین. خیلی راحت تر میشین. اگه کمکی نیاز باشه هم، هم اون شخص سعی‌ش رو می کنه و هم شما باید سعی‌تونو بکنید.
شما می تونین. خسته این، ولی یادتون بیاد این چند سال چقدر تغییر کردین و چه تجربه هایی کسب کردین.
همیشه یا برنده میشیم یا یاد می گیریم دفعه بعدی چجوری نبازیم.

Zeynab_716

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام!
همه ما یه سری روز هایی رو داشتیم که خیلی سخت بودن یا اصلن یه سری مشکلاتی که ما تو به وجود اومدنش نقشی نداشتیم اما مثه بختک افتاده رو زندگیمون. مثلا اگه یه بچه ای ناخواسته به دنیا اومده مگه دست خودش بوده که به دنیا بیاد که حالا هی پدر و مادر و اطرافیانش بش بگن اینو؟ چرا وقتی اون مشکلات سخت رو داشتیم و داریم خودکشی نمی‌کنیم؟ با اینکه خیلی ها که تقریبا شرایط مشابه داشتن این کار رو کردن. مثلا همون بچه هایی که ناخواسته به دنیا اومدن دیگه خب حمایت عاطفی پدر و مادر رو ندارن و یه سری هاشون به خاطر همین موضوع خودکشی میکنن و یه سری هاهم با اینکه همچین شرایطی دارن باهاش کنار میان و خیلی خوب به زندگیشون ادامه میدن. یا مثلا موقع اعلام نتایج کنکور یه عده ای هستند که با اینکه تلاششون رو کردن و واقعا کنکور رو یه هدف برای خودشون در نظر گرفتن نتیجه خوبی نمیگیرن یه عده هستن که به خاطر همین موضوع خودکشی میکنن از اون طرف هم هستن کسایی که با وجود رتبه بدی که گرفتن ادامه میدن و موفق میشن (حالا شاید یه جراح مغز و اعصاب تمام عیار نشن ولی کارایی انجام میدن که واقعن میشه گفت موفق) اگه بخوام واضح تر منظورم رو بگم:

1معنای زندگی برای شما چیه که با وجود شرایط سخت اون شرایط رو تحمل کنید اون هدفی که باعث میشه به خاطرش از خواب بیدار شید؟

2 اگه یکی بخواد خودکشی کنه یا اصلا زندگی براش پوچ و بی معنا شده باشه چه توصیه ای بش میکنید؟

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
راستش شايد نتونم به اين سوال جواب بدم چون سابقش رو داشتم. ولي علت اينكه الآن ديگه دست به چنين كاري نميزنم در درجه اول خانوادم، آقاي عين و ساير اطرافيانم مثل فاميلهاي درجه دوئه (كه هميشه واكنشاشون نسبت به مرگم رو تو ذهنم تصور مي كنم و واقعا برام سخته)‌
از طرفي من اهدافي دارم كه واقعا دوست ندارم با متوقف كردن زندگيم خودمو از چشيدنشون محروم كنم. دوست دارم مهاجرت كنم،‌ مي خوام براي هايده فعاليت هاي رسمي انجام بدم، دوست دارم ببينم لس آنجلس چجوريه؟ هزاران چيز هست كه هنوز ياد نگرفتم. پس انقدري ميخوام تو زندگيم دوندگي كنم كه اون لحظه كه ميميرم خوشحال باشم و دوست ندارم با ناراحتي و در حالي كه هزاران حسرت توي دلمه با دستاي خودم به زندگيم پايان بدم.
من سختياي زيادي رو تجربه كردم و همچنان دارم تجربه مي كنم. روزهايي هست كه آرزو مي كنم كاش به دنيا نميومدم (تمايلي به زدن اين حرف ها اونم اينجا ندارم ولي ميخوام اگر يه درصد قراره اين حرفا رو كسي تاثير بذارن و زندگي كسي رو نجات بدن اينكارو كنن) ولي از طرفي هميشه به آينده اي كه داره مياد اميدوارم و سختتر تلاش مي كنم تا آينده بهتري براي خودم بسازم و خودمو از اين جهنمي كه توش گير كردم نجات بدم.

اين هم خطاب به كسي كه قصد خودكشي داره: تويي كه داري اين متن رو ميخوني و چنين قصدي داري. من نميدونم چه رنجي داري ميكشي ولي مطمئنا رنج بزرگيه. من دركت ميكنم. اگر واقعا حاضري تمام اطرافيانت رو (شايد تا آخر عمر چون ممكنه احساس گناه كنن نسبت به مرگت) تحت تاثير قرار بدي و تا سالها ذهنشون رو درگير كني خوب به آينده اطرافيانت بدون وجود خودت فكر كن. شايد در اول بگي اونا بدون من خوشحال تر خواهند بود ولي داري اشتباه مي كني. تو در اين لحظه عصباني و شايد ناراحت هستي و احساساتت به احتمال خيلي قوي باعث شدن چشمت رو روي حقيقت ببندي. بس كن. اين كار رو با زندگي خودت نكن. هر آدمي كه روي اين كره خاكي زندگي مي كنه ده ها، صدها و شايد حتي هزاران نفر دوستش دارن. ازت خواهش مي كنم به خاطر اون ها هم كه شده اين كار رو نكن. من ديگه حرفي ندارم. اگر خودكشي كني سرزنشت نمي كنم چون همونطور كه گفتم من از رنج درونت آگاه نيستم ولي اين رو بدون زندگي تو فقط همين لحظه اي كه در اون زندگي مي كني نيست و سال هاي زيادي در انتظارت هستن.

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
مگه برای زندگی کردن به توجیه نیاز هست؟
زندگی نیازی به معنا نداره
قرار نیست همه چیز طبق خواسته ی ما پیش بره
خودشکی کار افراد ضعیفه
افرادی که قدرت مقابله با مشکلاتو ندارن
به شخصه دارم زندگیمو میکنم و برای زنده موندم دلیل و معنا یا توجیه نمیخوام

Zeynab_716

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
مگه برای زندگی کردن به توجیه نیاز هست؟
زندگی نیازی به معنا نداره
قرار نیست همه چیز طبق خواسته ی ما پیش بره
خودشکی کار افراد ضعیفه
افرادی که قدرت مقابله با مشکلاتو ندارن
به شخصه دارم زندگیمو میکنم و برای زنده موندم دلیل و معنا یا توجیه نمیخوام
کاملا باهات مخالفم
زنده بودن بعله نیازی به معنا نداره اب و غذا و اکسیژن کافیه اما برای زندگی کردن نیاز داریم به معنا به هدف به یه چیزی که سمت و سو بده به زندگی نیاز داریم و گرنه دچار روزمرگی و تکرار میشیم.

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
کاملا باهات مخالفم
زنده بودن بعله نیازی به معنا نداره اب و غذا و اکسیژن کافیه اما برای زندگی کردن نیاز داریم به معنا به هدف به یه چیزی که سمت و سو بده به زندگی نیاز داریم و گرنه دچار روزمرگی و تکرار میشیم.
باید بدونم منظورت از هدفو معنا چیه
اگه هدف به طور عامه که هدفهای زیادی هست برای انتخاب

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
سوال جالبیه...به ذهنی که همچین سوالی بهش خطور کرده باید آفرین گفت....
به خاطر اهداف...گاهی زندگی یه شخص میتونه دنیا رو تغییر بده و اونجا رو به جای بهتری تبدیل کنه مثل ادیسون مثل انیشتین مثل دکارت..........گاهی وجود یه آدم برای یه شخص دیگه مهمه......شما میتونید یه دلیل برای اینکه چرا پدر و مادرتون باید زنده بمونن بیارین؟اگه به جهات احساسی نگاه کنیم متوجه میشیم که با مرگ اونها بخش مورد توجهی از زندگیمون به فنا میره....ولی واقعا سوال جالبیه....باید بیشتر روش فکر کنم و دوباره جواب بدم.....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
اون "چرا" هه یه چیز کلی و عمومی نمی تونه باشه، هرکسی چرا(ها)ی خودشو داره. و فکر کنم حتی موندگار و دائمی هم نباشن و تغییر کنن؛ مثلا من این هفته به خاطر x زندگی رو ارزشمند میشمرم و هفته اینده به خاطر y.
و به شخصه دلیل خاص و بزرگی ندارم برای زنده موندن، همینکه این زندگی رو دارم تلاش میکنم به عنوان یه "فرصت" ببینم و از زمانم یه جوری استفاده کنم که از خودم راضی باشم و عمرمو با احساس عذاب نگذرونم فقط چون احساس می کنم که محکوم به زندگی ام.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
ادامه دادن فقط به قصدِ ادامه دادن.

saba.hjm

Olmazsa alışırız(:
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
هرکسی چرا های مخصوص به خودشو داره
یکی واسه ارزوهاش
یکی هدفاش
یکی خانوادش
یکی عشقش
یکی به خاطر خودش
یکی از رو ناچاری
و و و و
من زنده میمونم چون دوست دارم آینده رو هر چند اگر ممکنه تلخ ، ببینم و تجربه کنم

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
منم زنده میمونم چون هنوز خیلی چیزا مونده که دوست دارم تجربه کنم

Sety

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1405
چون میخوام اون آینده ی خوشگلی که خیال میکنم و لمس کنم

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من نمیدونم چرا میخوام زنده بمونم. اصلا نمیدونم میخوام زنده بمونم یا ن‍♀️

Alireza Watterson

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
نمیدونم تاپیک مشابه داریم یا نه، برام سوال پیش اومده که چرا زندگی کنیم و به هر دری بزنیم تا زنده بمونیم؟ هرکدوممون تاثیر بخصوصی در دنیا داریم که اگه نباشیم یه جای کار می‌لنگه؟ اگه جوابش آره‌ست چرا باید در ازای تاثیرمون توی دنیا زجر بکشیم یا سختی تحمل کنیم؟ کلا سوال اینه که چرا زنده اید و خلافشو انتخاب نمی‌کنید.
چون تنها چیزیه که میتونه بالا بلندی داشته باشه تنها چیزیه که ادم براش میجنگه اگه بخوایم بمیریم که دیگه همچین داستان هایی هر روز نداریم دنیا روز های خوب و بد داره و این روز ها تو زندگی همه هست اگه بخوایم بخاطر یه مشت روز بد روز های خوبو از دست بدیم همون بهتر که بدیم چون این شخص دیگه چیزی نداره که از دست بده و نمیتونه صبر کنه که روز های خوب هم برسه این شخص رو هیچ کاری نمیشه کرد و زندگی هر کس بستگی به نوع نگاه و نگرش اون شخص داره

asal_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
0
بخاطر آرزو هام
اهدافم
کسایی که دوسشون دارم و دوسم دارن

بالا