• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
دوستان اگه کسی لینک دانلود گیاهشناسی ریون یا pdf اش رو داره بی زحمت بفرست ممنون
زبان اصلیش به کارت نمیاد ولی توی زیستی ها هست میتونی از اونجا برداری.

AZlN

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1405
هفتم که خیلی زوده هیچی نمیفهمی
از اول تابستون سالی که میخوای بری نهم شروع کنی کفایت میکنه به طور کامل.
فعلا سعی کن ریاضی و شیمی تو در حد کلاس دهم اینا قوی کنی.
خیلی ممنونم ♡
ولی ریاضی و شیمی برا چی؟
تا دهم وقتمو نگیره ؟!

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
خیلی ممنونم ♡
ولی ریاضی و شیمی برا چی؟
تا دهم وقتمو نگیره ؟!
نه برای المپیاد زیست ترکیبیات سهمی تابع معادله ها مثلثات و کل شیمی دهم رو به ویژه غلظت و موازنه نیاز داری

plotter

توطئه گر مخفی
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1402
خب ببین خیلی مهم نیست که کلاس زبان رفتی چون اصطلاح های زیست شناسی رو یاد نگرفتی اما در کل میتونه توی درک کلی مفاهیم کمکت کنه که از این لحاظ خوبه.توی پست های قبلیت گفته بودید کمپبل 2 هستید؟فعلا نیازی نیست که کلا سراغ رفرنس های زبان اصلی بری هرچی نیاز هست فعلا بخونی ترجمه اش هست که خب فعلا بی نیازی فقط سعی کن از همین الان تمام اصطلاحات رو انگلیسی یاد بگیری و حتی اگه فارسی هم گفته بود بازم از تو پا ورقی انگلیسی شو یاد بگیر به دو دلیل؛
1-تو تخصصی ها کلا معادل های انگلیسی بیان شده که کمکت میکنه تا قاطی نکنی.
2-بعد از خوندن اینا باید یه دوتا کتاب فیزیولوژی و امار زیستی با حدود 15 تا مقاله بخونی که وقتی انگلیسی هارو بلد باشی چشمت بهشون بخوره خیلی بهتر میتونی متوجه بشی و توی درک اون مبحث انگلیسی کمکت میکنه(سوال های مرحله یک و دو رو نگا کنی با معادل سازی خیلی راحت حل میشن).رفرنس های اصلی کلا یاد گیری خط خطی نیاز نیست یه مفهوم از هر مبحث حدودا 70 درصد به بالا بلد باشی کفایت میکنه.
ممنون

javadn9135

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1404

MPHARSNA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ۲
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام مجدد
دوستان اگه کسی یه راه ارتباطی با یه المپیاد زیستی که مدال آورده داره لطفا به من بفرسته
ممنون

MPHARSNA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ۲
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام؛ خیلی کلنجار رفتم با خودم که اینا رو بنویسم یا نه، ولی در هر حال می نویسم امیدوارم که بتونم تصمیم درستی بگیرم.
من ده تجربی هستم و مایلم که واسه المپیاد سال یازده بخونم؛ از پیشرفت هایی که داشتم می تونم به تموم کردن زیست 1 اشاره کنم =| به جز این کار خاصی انجام ندادم واقعا.
و هنوز زیست 2 رو شروع نکردم به خوندن، چون مطمئن نیستم از بابت شرکت کردن، یا نکردنم.
و خب، مهم ترین سوالم اینه که بشینم به خوندن واسه المپیاد و امیدوار باشم بهش؟ چون الان داشتم نگاه می کردم طرف هزار جلد کتاب تخصصی و عمومی خریده، نشسته خونده، ولی حتی مرحله یک هم قبول نشده. خب، خیلی ناامیدکننده ست؛ حالا سوای هزینه و وقتش که هیچ جوره جبران نمیشه.
دومین سوالم اینه که اصلا الآن زمان مناسبی واسه شروع هست؟ یا دیره و بی خیالش شم؟ :-?
بله این دقیقا سوال منم هست ( البته من فقط تا فصل ۷ گایتون خوندم )
اگه میشه لطفا جواب بدید

MPHARSNA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ۲
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام مجدد
دوستان درباره سطح المپیاد سوال داشتم:
اگه سطح سوالات کنکور نسبت به کتابای کمک درسی مثلا ۲ باشه ، در این صورت سطح سوالات مرحله اول و دوم المپیاد زیست نسبت به منابعش چنده ؟

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام مجدد
دوستان اگه کسی یه راه ارتباطی با یه المپیاد زیستی که مدال آورده داره لطفا به من بفرسته
ممنون
فقط سوال های چیز یکم نپرس،ممنون.

@Adibvafa فلاح پور

@it_would_mean فلاح زاده

@HR_Nabavi نبوی

@Arm_master بحری

@Reza_Kianipour کیانی پور

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام شما خوندن برای کنکور را از کی استارت زدید؟

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
این تاپیک مربوط به رفوزه های المپیاد نیست ؟ :-"

من و دوستم کیانا ، هر دو از راه نیافتگان به مرحله دو المپیاد شیمی بودیم:D دو تامون بیشترین درصد کنکورمون شیمی بود (۸۸٪) ، اون ۱۹۶ منطقه دو و دندون بهشتی؛من ۵۳۸ منطقه دو و پزشکی همدان :D :-" هدف جفتمونم همین دوتا رشته و دانشگاه بود :-"
من اگه یه بار دیگه هم برگردم بازم همین کارو میکنم و از اول دبیرستان(سال دهم) خودمو درگیر فضای متشنح کنکور نمیکنم :-"
شما قبل از سال کنکور، برای کنکور درس نمی‌خوندید؟ فقط المپیاد؟

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام شما خوندن برای کنکور را از کی استارت زدید؟
شما قبل از سال کنکور، برای کنکور درس نمی‌خوندید؟ فقط المپیاد؟
سال اول و دوم دبیرستان(نه و ده) اصلا کنکور نمیخوندم
حتی سر کلاسای معلمای مدرسه هم نمیرفتم. فقط و فقط شیمی عمومی و شیمی اختصاصی خوندم
سال سوم دبیرستان (یازدهم) نه کنکوری بودم نه المپیادی :/ ولی مثلا یادمه کتاب تست شیمی بهمن بازرگانی و یه کتاب برا زیست کنکور میخوندم که با یه تیر دو نشون بزنم :-‌" ،آخرشم مرحله یک شیمی و زیست! قبول شدم :‌-"
از تابستون سال آخر جدی کنکوری خوندنو شروع کردم و به گمونم همونم بس بود.

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
میانگین مطالعتون و منابعتون چقدر بود؟

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
میانگین مطالعتون و منابعتون چقدر بود؟
روزایی که مدرسه میرفتم سه چهار ساعت ، تعطیلی و نزدیک قلمچی ۷-۸ ساعت
منابعم هر کتاب تستی که اون موقع برای اون درس خیلی مطرح بود ، مثلا همین شیمی بهمن بازرگانی فوق العاده بود ! من حتی معتقدم اگه به جای شیمی اختصاصی همین کتابو خوب میخوندم مرحله ۲ هم قبول میشدم :'(

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظرتون فایده داره علاوه بر روزی 6 7 ساعت المپیاد 2 ساعت هم روزانه کنکور خوند و قلم چی داد؟

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
بنظرتون فایده داره علاوه بر روزی 6 7 ساعت المپیاد 2 ساعت هم روزانه کنکور خوند و قلم چی داد؟
خیلی ایده آل‌گرایانه نگاه میکنی ؛ یه آدم نرمال نمیتونه روزی هشت/نه ساعت درس بخونه و دو تا هدفو که هر کدوم به تنهایی بزرگن دنبال کنه
از المپیادی های مدال‌دار هم بپرسی اکثرشون تا کلاس یازدهم سر کلاسای دبیرستان نمیرفتن. واسه کنکور سال آخر خوب خوندن

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
خیلی ایده آل‌گرایانه نگاه میکنی ؛ یه آدم نرمال نمیتونه روزی هشت/نه ساعت درس بخونه و دو تا هدفو که هر کدوم به تنهایی بزرگن دنبال کنه
از المپیادی های مدال‌دار هم بپرسی اکثرشون تا کلاس یازدهم سر کلاسای دبیرستان نمیرفتن. واسه کنکور سال آخر خوب خوندن
8 9 ساعت درس که میشه ولی خب 2 هدف نه مدال دارها که به واسطه مدالشون نگران نیستند ولی من میشناسم کسی را که روزی 3.5 ساعت المپ میخوند 3.5 ساعت هم کنکور هم نقره گرفت هم بدون سهمیه136 کشوری شد

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
راستی چرا تاپیکا منتقل کردن اینجا مگه ما در رابطه با المپیاد زیست بحث میکنیم؟!از مدیران خواهشمندیم رسیدگی کنید

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
راستی چرا تاپیکا منتقل کردن اینجا مگه ما در رابطه با المپیاد زیست بحث میکنیم؟!از مدیران خواهشمندیم رسیدگی کنید
تاپیک منتقل نشد،چند پست مربوط به مشاوره بود منتقل شد اینجا؛چرا؟
۱_ربطی به اون تاپیک نداشت
۲_اغلب افرادی که در بحث شرکت کرده بودن(من جمله خود شما؟) المپیاد زیستی بودید.
____
محتوا چون مشاوره ای هست و زیستی ها شرکت کرده بودن با این مضمون و تاپیک مطابقت داره،اگه تاپیک بهتری میشناسید بهم بگید اگه هم نه یه تاپیک با مضمون مشاوره کلی توی مباحث عمومی المپیاد ها میزنم...

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
بله بنده هم المپیاد زیستی هستم ولی خب از بقیه المپیاد ها (فیزیک و شیمی) هم تو بحث شرکت کردند در کل یه موضوع عمومی تو المپیاداست بنظرم پیشنهاد خوبیه قبل این ماجرا هم تاپیک تو مباحث عمومی المپیاد ها بود

بالا