• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شنبلیله

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : شنبلیله

به نقل از stewie_griffin :
من خودم رپ زیاد خوشم نمیاد ولی این عالیه.
دوستان فرزانگانی هم که خیلی به محتوا علاقه دارن میتونن اون شعر حبیبو که میگه : همسایه رو دیدی بهش سلام کن" رو بخونن کلی پیام اخلاقی داره. :)) :)) :)) :))
جدی این گامبا گومباتون خیلی ضایعست. وقتی به کیفیت فکر نمی کنید و کمیت فقط براتون مهمه و ماهی یه شعر میدید بیرون همین میشه دیگه. (:| (:| (:| (:|
شما کل شعرای ما رُ شنیدی که اینجوری میبریش زیر سوال ؟
ما در کل شاید 2 - 3 تا اینجوری داشته باشیم .
و اینکه کی گفته هر ماه یه شعر جدید میدیم بیرون ؟!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

بعله. اینجا رو دیدم.
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,15087.0.html

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

خیلی جالب بود
من که خوشم اومد x:

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه
اقتصاد صنعتی، عکاسی، مدیریت کیفیت

ممرضا خوندیم کامل هم خوندیم وسط حیاط هم خوندیم!

من کلن توی دبیرستان 3بار این شعرو دیدم که خوندیم!

اول این سومامون خیلی خفن بودن یه بار ترکوندن بوفه رو که اگه یادتون باشه 2سال پیش چقد باحال بود بوفه : دی

پارسال هم که توی دانشگاه شریف خوندن پروژه های برتر برده بودن!

توی هر سه سال هم دوشنبستون خونده شد!

توی ایران اپن هم مثکه نصفه نیمه خونده شد!

درکل ریتمش تاثیرگذاره اما تکستش احتیاج به اصلاح داره : دی

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از aRThaS_08 :
ممرضا خوندیم کامل هم خوندیم وسط حیاط هم خوندیم!

من کلن توی دبیرستان 3بار این شعرو دیدم که خوندیم!

اول این سومامون خیلی خفن بودن یه بار ترکوندن بوفه رو که اگه یادتون باشه 2سال پیش چقد باحال بود بوفه : دی

پارسال هم که توی دانشگاه شریف خوندن پروژه های برتر برده بودن!

توی هر سه سال هم دوشنبستون خونده شد!

توی ایران اپن هم مثکه نصفه نیمه خونده شد!

درکل ریتمش تاثیرگذاره اما تکستش احتیاج به اصلاح داره : دی

اون که خوندن فک کنم 1 سال پیش بود (اگه منظورت KC ه) عالی بود فک کنم تهش هم آقای م جمعشون کرد.

aRThaS_08

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
شهید بهشتی، تهران، ماهان
رشته دانشگاه
اقتصاد صنعتی، عکاسی، مدیریت کیفیت

نه نه kc رو الان یادم اومد!

اونموقع که بوفه اونجا بود که الان انباری شده! اتا و سهند و اینا بودن : دی

راستی تو کیی؟!؟؟ که تجربیی و سوم هم هستی! من مبین ام!

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

دوستان فرزانگانی هم که خیلی به محتوا علاقه دارن میتونن اون شعر حبیبو که میگه : همسایه رو دیدی بهش سلام کن" رو بخونن کلی پیام اخلاقی داره. :)) :)) :)) :))
جدی این گامبا گومباتون خیلی ضایعست. وقتی به کیفیت فکر نمی کنید و کمیت فقط براتون مهمه و ماهی یه شعر میدید بیرون همین میشه دیگه. (:| (:| (:| (:|
وقتی یه چیزی رو نشنیدی حرف نزن ما کلا سالی اگه خدا با ما یار باشه یه شعر می دیم بیرون محتوای شعر به نظر من حداقل باید درست حسابی باشه ولی ما هم
مسخره بازیای خودمونو داریم کارایی که به نظر شما مسخره می آد اگه می خوای ت این مورد چیزی بگی بیا توقسمت خودش تا توجیهت کنم

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از مهسا.ق :
وقتی یه چیزی رو نشنیدی حرف نزن ما کلا سالی اگه خدا با ما یار باشه یه شعر می دیم بیرون محتوای شعر به نظر من حداقل باید درست حسابی باشه ولی ما هم
مسخره بازیای خودمونو داریم کارایی که به نظر شما مسخره می آد اگه می خوای ت این مورد چیزی بگی بیا توقسمت خودش تا توجیهت کنم

یه page درست کردم تو موسیقی بیا اونجا.

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,82038.0.html

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از محمّد :
من فکر می کنم دبیرستان علامه حلی نیاز به یک چیزی بیشتر از شنبلیله داره. یک چیزی تو مایه های Win The Race - Modern Talking

اگه دنبال معنی هستی We Are The Champions بهترینه
ولی اصل این شنبلیله به همین بی معنی و مفهوم بودنه (که البته در نظر بقیه بی معنی و مفهومه)
از نظر سرود ملی بودن و آبروریزی هم مناسب ترین پیزه چون قشنگ تمایز رو نشون میده.
فرض کن اومدی یه مسابقه ای میبینی یه عده دیونه شدن دارن چرت و پرت می خونن بعدش هم اول میشن اصلاَ یه حس دیگس واسه هر دو طرف.

do0riis

کاربر فوق‌فعال

به نقل از محمّد :
بچه های ما استعداد فوق العاده ای تو هجو نویسی دارند. سال های قبل چند نفر اخراج شدند سر برخی هجو نویسی.

متاسفانه توی مدرسه طبل نداشتیم.

من پیشنهاد دادم این سرود توی یک استودیو اجرا بشه. خیلی ها موافق هستند. حالا کی عملی بشه نمی دونم.

ویدئویی از این سرود آپلود کردم : http://www.facebook.com/video/video.php?v=92796897864
اما کیفیت چندانی نداره. کاملا آماتور برداشته شده. دوربین ضعیف بود و مکانش خیلی بد. خیلی ها هم حفظ نبودند.

یعنی فقط هجو؟!!!!
مفهوم دیگه ای نداره؟ :-?

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

مدرسه ی ما سرود داره در حد تیم ملی مسابقات سرود خوانی سمپاد ( کاش وجود داشت ! 8->)
البته خیلی باحاله !

yasaman###

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان يك
شهر
تهران

شعر های فرزانگان خیلیم خوبه از این شنبلیله شما که بهتره L-:
بعدشم ما کی ماهی یه شعر میدیم بیرون ؟ :-/

Amin-ak

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي ١
شهر
طِهْران
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ديگه حماقت نمي كنم!
دانشگاه
امیرکبیر (لیسانس) اکول پلی تکنیک پاریس(فوق لیسانس)
رشته دانشگاه
صنایع- MBA

شنبليله اتحاد بچه هاي حليو نشون ميده!گرنه ما هم ميتونيم هرسال يه شعر خيلي شاخ بديم بيرون!كه بعد از هر مراسمي مثلا دوشنبسون يا پايان مسابقات مثلا ايران اپن بخونيم

جینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
زوده
رشته دانشگاه
اینم زوده

خدایی شعراتون مسخرس !من نمیگم رپ بده....ولی نه هر رپی..اینکه بیای یه شعر چرت و پرت بخونی با ریتم رپ(مث بعضی خواننده های الان...نیازی ب اسم بردن نیست!) نمیشه رپ

ali_de457

KilaaliK
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

به نقل از جینی :
خدایی شعراتون مسخرس !من نمیگم رپ بده....ولی نه هر رپی..اینکه بیای یه شعر چرت و پرت بخونی با ریتم رپ(مث بعضی خواننده های الان...نیازی ب اسم بردن نیست!) نمیشه رپ

شعرامون؟!؟!؟ مگه جز شنبلیله شعر دیگه هم از ما شنیدید؟؟
البته از مفهوم و شعرش نمی تونم دفاعی کنم ولی شنبلیله یه جور نمادیه که اتحاد بچه هامون رو می رسونه دیگه اون شعرش واسمون مهم نیست
شما هر سال یه سرود درست می کنید و به فراموشی سپرده می شه
ولی شنبلیله خیلی سادست همه جا هم می شه خوندش از حدود 10 دوره پیش هم نسل به نسل منتقل شده بین بچه ها

جینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
زوده
رشته دانشگاه
اینم زوده

شعرامون؟!؟!؟ مگه جز شنبلیله شعر دیگه هم از ما شنیدید؟؟
البته از مفهوم و شعرش نمی تونم دفاعی کنم ولی شنبلیله یه جور نمادیه که اتحاد بچه هامون رو می رسونه دیگه اون شعرش واسمون مهم نیست
شما هر سال یه سرود درست می کنید و به فراموشی سپرده می شه
ولی شنبلیله خیلی سادست همه جا هم می شه خوندش از حدود 10 دوره پیش هم نسل به نسل منتقل شده بین بچه ها
منظورم شعرتون بود!یه الف اضافه گذاشتم :D :D
منم همینو میگم!وختی قراره یه شعر نماد یه مدرسه سمپاد باشه،باید یه مفهومی داشته باشه...نه اینکه پاشیم بریم بقالی بعد شعرش کنیم ک! :|
ما هر سال شعر میدیم بیرون...ولی شعرامون مفهومی دارم و منظور خاصیو میرسونن...نه اینکه صرفن مراحل رفتن ب بقالی و چایی خوردن باشن!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من فكر مي كنم يه جورايي ما نمي تونيم از بيرون نگاه كنيم و واسه حلي ها نسخه بپيچيم كه آقا اين محتوا نداره ، چون توي جو مدرسه‌شونم نيستيم . بعد هم من فكر نكنم شنبليله يا حتي سرود ملي هاي ما نماد سمپاد باشه ، شايد نماد مدرسه خودمون باشه . :-??

اصولا سخت ميشه كسي رو كه از بيرون داره به قضيه نگاه مي كنه توجيه كنيم . مثل خودمون كه بار ها ازمون پرسيده شده حلقه زدن چه فايده اي داره !

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از جینی :
منظورم شعرتون بود!یه الف اضافه گذاشتم :D :D
منم همینو میگم!وختی قراره یه شعر نماد یه مدرسه سمپاد باشه،باید یه مفهومی داشته باشه...نه اینکه پاشیم بریم بقالی بعد شعرش کنیم ک! :|
ما هر سال شعر میدیم بیرون...ولی شعرامون مفهومی دارم و منظور خاصیو میرسونن...نه اینکه صرفن مراحل رفتن ب بقالی و چایی خوردن باشن!
ببین...نظر ساینا کاملا درسته...
من اومدم تو تاپیک حلقه ی فرزانگان گفتم"حلقه ی شما رسما چرته"...و حال از گفته ام پشیمانم...نه وا3 اینکه نظرم عوض شده...وا3 اینکه من و دیگر کسانی که در حلقه نبودند صلاحیت حرف زدن درباره ی آن را ندارند...
ببین...این که دارم میگم برخلاف بقیه ی حرفا نیازی به درون فرز بودن نداره...
فرزانگان در حال حاضر دنبال مفهوم زندگی میگرده(در قالب اجتماع)و حلی داره خودشو آماده برای"جامعه ی موعود"میکنه(در قالب انزوا)...
و اتفاقا من مطمئنم مایی که در قالب انزوا هستیم خیلی بهتر جامعه میسازیم تا شما که در اجتماع غرق شده اید...
این که از بقالی و چایی خوردن ایراد میگیری...
ببین من با مهارت فلسفیم میتونم همین الان تا صبح باهات بحث کنم و تهش هم متقاعدت کنم که کارمون درسته...پس حلی در چایی خلا3 نمیشه همون جور که فرز در مدل لباس مد بیان نمیشه...این که از چنین مفهومی استفاده شده 3رفا برای انتقاد از فلسفه ی روزمرگی و فایده گرایی است...

جینی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
زوده
رشته دانشگاه
اینم زوده

ببین...نظر ساینا کاملا درسته...
من اومدم تو تاپیک حلقه ی فرزانگان گفتم"حلقه ی شما رسما چرته"...و حال از گفته ام پشیمانم...نه وا3 اینکه نظرم عوض شده...وا3 اینکه من و دیگر کسانی که در حلقه نبودند صلاحیت حرف زدن درباره ی آن را ندارند...
ببین...این که دارم میگم برخلاف بقیه ی حرفا نیازی به درون فرز بودن نداره...
فرزانگان در حال حاضر دنبال مفهوم زندگی میگرده(در قالب اجتماع)و حلی داره خودشو آماده برای"جامعه ی موعود"میکنه(در قالب انزوا)...
و اتفاقا من مطمئنم مایی که در قالب انزوا هستیم خیلی بهتر جامعه میسازیم تا شما که در اجتماع غرق شده اید...
این که از بقالی و چایی خوردن ایراد میگیری...
ببین من با مهارت فلسفیم میتونم همین الان تا صبح باهات بحث کنم و تهش هم متقاعدت کنم که کارمون درسته...پس حلی در چایی خلا3 نمیشه همون جور که فرز در مدل لباس مد بیان نمیشه...این که از چنین مفهومی استفاده شده 3رفا برای انتقاد از فلسفه ی روزمرگی و فایده گرایی است...
کم کم دارم متقاعد میشم! ^-^
فقط منظوری ک این شعر میخاد برسونه رو نمیفهمم...یکی واسم تفسیرش کنه
+ولی با ساینا کاملن موافقم!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

در درجه ی اول یه چیزی رو روشن کنم...نه من و نه هیچ کس دیگه ای نمیتونه واقعا منظور سراینده شعر رو بفهمه(تاکیدم بر اینکه حلی مرد بار میاورد و فرزانگان جامعه ی زن بر همین بود)...من شاید حلی باشم و او نیز...اما شاید ما در حلی بیش از تمام مدارس دنیا با هم متفاوت باشیم...
اما من میتونم برداشت خودم رو ازش بگم...
الان تک تک تیکه هاش رو میبرسیم...
-----------
من و کی و بیژن و پسر عموشون علی رفتیم سر کوچه واسه یللی تللی
سر کوچه مغازه علی آقا سه فازه در مغازه بازه
(مقصود از کی چیست؟...آیا نام فردیست که مثلا اول نامش با کی شروع میشود؟...آیا نامیست مستعار؟(هرمونتیک را حس کنید در شعر)...فرض را بر آن گیرم که"کی"سوالی باشد مبنی بر چه کس و نه چه زمانی...حال با این مضمون چرا در ناخودآگاه شاعر"من و چه کسی و بیژن"آمده؟...من معتقدم ما در تمام شعر میتوانیم ردپای"انتقاد از شباهت جمعی"را حس کنیم...گمانم بر این است که مردی که استعدادهای فردیش به واسطه ی هدف مشترک جمعی سرکوب شده به خشم آمده و میگوید چه فرقی میکند"کی"باشد؟!...شما 3رفا دنبال یک گوسفند هستی...یک دوست همراه...تا با او به مغازه روی(مقصود از مغازه رفتن احتمالا زندگی کردن برای هدف است(چایی هدفمان است به طور استعاری...)برات مهم نیست کی باشه...فقط او را برای همراهی میخواهی...و مرگ بر این دید)...سپس گفته میشود برای یللی تللی...آیا مقصود آنارشیسم است...به احتمال زیاد آری...اما آیا آنارشیسم انفعالی(که میگوید هیچ ارزشی وجود ندارد)یا آنارشیسم فعال(که میگوید ارزش های موجود چرت است و خودم ارزش گذاری میکنم)؟...من به نظرم تمایل شاعر بیشتر به نهیلیسم فعال است تا انفعالی...)گفته شده سر کوچه...به راستی آیا مقصود شاعر نالیدن از در قید و بند مکان بودن ماست؟...آیا میهراسد از اینکه ما انسان ها هیچگاه"بی مکانی"را تجربه نمیکنیم؟...چرا میگوید در مغازه بازست؟...شاید واقعا در باز است...اما بیاید ایده آلیستی بررسی کنیم...شاید از بی ارزشی هدف ساده میگه)
-----------------
مقصود چنین تحلیل هایی است؟

• لایک
امتیازات: MTHR
بالا