• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

تعهدی بزنیم و نریم محروم میشیم ؟
بین الملل چی؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ریهانولیت :
بیوتک تهران یا پزشکی شهرِ کوچیک؟ :/
راجع به کارشناسی بیوتکنولوژی از دانشجوهاش بپرسید دقیق. یعنی تصور من با چیزی که بعدا فهمیدم فرق میکرد! ولی ایشون (همونهایی که ازشون پرسیده بودم) گفتند که تا لیسانس کارِ عملی یاد نمیگیرین که بعد تموم شدن کارشناسی بگن بیا این تو این آزمایشگاه! نظری یاد میگیرین. توی ارشد میتونین کارهای عملی یاد بگیرین.
PhD بیوتکنولوژی پزشکی هم تو دانشکده مون ازشون راجع به رشته هاشون میپرسیدم (خودم علاقه ی اصلیم علوم پایه بود) راضی نبودن. باز ممکن ه تصور شما با رشته جور باشه، خودتون یه پرسشی بکنید از فارغ التحصیلاش.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من این روزا یکم شلوغه کارام. یه چیزایی خودم مینویسم لطفا هی از توش سوال طرح نکنین. :D

داروسازی یه رشته خوب هست. هنوزم هست. ولی از جهت درامد نسل جدید داروسازا که من و شمایی که امسال شروع میکنی به خوندنش باشیم، هنوز روند درستی پیش بینی نشده و 90 درصد دانشجوها بعد فارغ التحصیلی میرن داروخانه و به دلایل خیلی طولانی که به قوانین بر میگرده و هنوز هم کلاسیای منم درست نمیفهمن چرا، تقریبا هیچ وقت این نسل با قوانین فعلی نمیتونه داروخانه بزنه،لذا درامد ماهی حدود 4میلیون داره. اگر قوانین اصلاح بشن تا ماهی 10 تومن هم امید هست ولی احتمالا همین 4تومنم به دلیل اشباع بازار کاری به دلیل افزایش دانشکده های داروسازی و افزایش ظرفیت ها معلوم نیست.
الان قشنگ متوجه شدین که خود ماها هم نمیدونیم ده سال بعد دقیقا چی میشه تو این رشته.

از جهت تحقیقاتی هم ایران تولید داروی جدید نداره مگه فرمولاسیون های اندک گیاهی. همه هرچی هست کپی از نمونه های برنده.
همین کپی کردن ولی نیاز به افراد متخصص داره ولی تعداد افراد کم.

میشه هیءت علمی شد و کارای تحقیقاتی کرد ولی عمدتا کاهای تکه تکه و ناپیوسته هستن که به سرانجام خاصی نمی رسن و به درد مقاله ساختن میخورن، ضمن این که دانشگاهای خوب هم از هیءت علمی پر هستن و ..خودتون ادامه شو بخونین.

رشته داروسازی تو ایران اصلا اونی که باید باشه نشده نه از جهت اموزش نه خدمات به اجتماع نه درامد، ما امید داریم تا 10-15سال بعد تغییر کنه ولی مافیایی هستن که دلشون نمیخواد :|

از جهت درسم تقریبا هرچیزی داره، همه مدل درس میخونین. حفظی تحلیلی ریاضی طور و ..

به نظرم اگر ادمای پر انرژی هستید و از اون دسته ادمای اماده خور نیستید که اگه یه وقت چیزی نیود شروع کنید غر و ناله، ادمای مثبت اندیشی هستید رشته خوبیه براتون.
مسلما درامدش از پزشکی و دندان برای 99 درصد افراد کمتر خواهد بود.
از جهت انتخاب هم داروی تهران بین بقیه بیشتر خودشو شبیه اموزش امریکا داره میکنه و تو چند سال اخر واحدهای بالینی رو خیلی قوی کرده، از جهت امکانات اموزشی ازمایشگاه و سایت اموزشی هم از همه قوی تره.
بهشتی هم استادهای جوون تر و در عین حال ازمایشگاه های خوبی داره، بعد تهران اونم خوبه
در مورد شهرستان ها اطلاع زیادی ندارم ولی امکانات اموزشی خیلی خوبی ندارن ولی اگر قبول نمیشید بقیه رو بزنین.

alden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
T
شهر
AV
سال فارغ التحصیلی
1393

سلام همگی
اینجا کسی هست که دانشگاه علوم پزشکی تهران، پزشکی بخونه ؟ راجع به وضعیت اونجا سوال داشتم . این احتمال وجود داره که از مهندسی انصراف بدم و دوباره توی کنکور شرکت کنم ...

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Horas :
سلام همگی
اینجا کسی هست که دانشگاه علوم پزشکی تهران، پزشکی بخونه ؟ راجع به وضعیت اونجا سوال داشتم . این احتمال وجود داره که از مهندسی انصراف بدم و دوباره توی کنکور شرکت کنم ...

از روی رتبه ۱ امسال اسکـــــی نرو داداش :)) #jk

• لایک
امتیازات: alden

alden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
T
شهر
AV
سال فارغ التحصیلی
1393

به نقل از کوزت :
از روی رتبه ۱ امسال اسکـــــی نرو داداش :)) #jk
:)) :)) :))
یادم نبود ایشونو ...
وضعیت رشته های مهندسی خیلی جالب نیست...اینکه نمیشه یه برنامه ی مرتب برای آینده چید روح و روان آدم رو آزار میده .
برای شخص من که تا به اینجا جواب نداده و مجبورم که احتمال پزشکی رفتن رو بررسی کنم.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics

سلام
یکی از دوستان بنده که وضع مالیش اوکی هست امسال کنکور تجربی داده و رتبه اش شده 2000 منطقه 2.
این دوست ما میخواد پزشکی بخونه و اصرار هم داره که پردیس کیش دانشگاه تهران بخونه.
میخواستم براش پرس و جو کنم ببینم آیا مدرک پردیس کاملا مشابه مدرک دانشگاه تهران هست یا خیر و اینکه سطح علمی پردیس ها و سطح امکانات در سطح خود دانشگاه تهران هست یا نه؟

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

[nb][/nb]
به نقل از نورا. :
سیاه نمایی بکنم که چی بشه ؟! :) :) :)
کسی که این متن رو میخونه، خب عقل و شعورش میرسه که بفهمه مشکلی داره با اینکه با اخلاقهای جدید و فرهنگهای متفاوت کنار بیاد یا نه! پس مطمئنا هیچگاه اینها رو حکم کلی نمیدونه. :)
منظورم بیشتر این بود که لزومن حالا چون طرف از تبریز اومده یا زاهدان دلیل نمیشه فرهنگش اونقد متفاوت باشه باهات و حتا ممکنه از خانوادت باهات مچ تر بشه. من خودم به شخصه ارامش روانیم بیشتره تو خوابگا. و اینکه حالا یه ترم ممکنه مجبور شه با ی سری ادم نچسب باشه منتهی از ترم بعد ک اخلاقا دسش میاد میتونه با ی سری ک شبیه خودشن باشه. ضمن اینکه شما تا ابد نمیتونی تو اغوش خانواده پنهان بشی. بهرحال باس وارد جامعه بشی و ادمهایی ک خوشت نمیاد ازشون هم تو جامعه هستند.
من خودم مشکلی با هم اتاقیهام با شخصِ هم اتاقیهام نداشتم. از نظر فرهنگی هم مشکلی نداشتم باهاشون. ولی چند مورد دعوای شدید بین بچه ها رو دیدم! که حتی کارشون به حراست کشیده بود!!! (البته بچگی یکیشون باعث شده بود!) یا دوستانی که با هم اتاقیهاشون جور نبودن! اتاقشون دو گروه شده بودن کلا، دائما در حال بحث با هم! :) اینها رو هم باید در نظر بگیره، قرار نیست همیشه گل و بلبل باشه! :) چون اتاقها هم پر بودن، و چون بچه های دیگه تمایلی با افتادن با آدمهای جدید رو نداشتند، نمیتونستن اتاقهاشون رو هم عوض کنند! :) از دوستان گله میکردن از هم اتاقیشون که سنتور میزد! (چطوریش رو نمیدونم!) و به خواست بقیه برای سکوت هم توجه نمیکرد! یا با دو تا دوست دیگه ش شروع میکردن به داد زدن و جیغ کشیدن به خاطرِ تخلیه ی انرژی! (همشون دانشجوی پزشکی بودن!)
خب. الان همه خانواده ها اوکین ینی؟ چون از هزار تا واحد خوابگا چار نفر دعوا کردن ینی خوابگاه بد؟ یه نگاهی به امار طلاق بندازین میبینید خانواده ها هم همه دریاچه ارامش نیستن..
غذا در خونه هم آماده ست! نهایتا اون روزهایی که درسش سبکتره میتونه تو چیدن سفره کمک کنه! ولی خب، ما که تو خوابگاهمون باید میرفتیم غذامون رو بگیریم! دو سه بار هم این اواخر غذا به بچه ها نرسید (!) و حتی وقتی دیرتر (حتی یک ربع!) میرفتند، میگفتن غذاها رو جمع کردیم! #واقعی خودِ من هم که دیر میرسیدم از دانشکده، از اواسط اردیبهشت دیگه کلا غذا نمیتونستم بگیرم!
نمیدونم. علیرغم اینکه دانشگاه "زاهدان" هستم تا حالا همچین مشکلی پیش نیومده واسم.
من اولِ حرفم هم از ایشون پرسیدم براتون استقلال مهم ه یا علم! کسی که بخواد بیشتر و بهتر درس بخونه، باید فکرش رو از حاشیه ها در امان نگه داره خب! کلا خوابگاه بخشی از انرژی آدم رو میگیره! با این حال:
اینکه ظرف بشوری چه ربطی به مسئولیت داره ؟! لابد این هم که همه ی وسایلهات رو تو یک کمد کوچیک جا بدی و وسایلهای مورد نیازت رو به خاطر شرایط خوابگاه نتونی با خودت بیاری و وسایلهات امنیت نداشتن باشن تو خوابگاهت و همه ش فکرت پیش وسایلت باشه که ای بابا قفلش نکردم هم به مسئولیت ربط داره؟! من خودم و کلا از واحدمون، مانتو و پتوی چندتا از بچه ها مون رفت! هیشکی هم مسئولیتش رو عهده نگرفت! گفتند کار خودتون ه! منظم بودن اتاق هم، یعنی تو یه وسیله ت رو زمین بمونه حتی له میشه زیر پا! ولی لااقل تو اتاق خودت میدونی تا وقت کنی وسایلت رو سرِ جاش بذاری، له نمیشن!
من باب اینکه "باید" منظم باشید من با لپتاپ اومدم یه عکسی از خوابگامون پیوست میکنم(;
و اینکه دزدی خب قاعدتن شما خونتون هم کسی نباشه و در باز بمونه دزد میزنه! خوابگاه هم همینه. اتاق شما خونتونه. پس وقتی کسی نیست باید قفل باشه..

تو واحد ما هم ساعات خواب یکی نبود! یعنی هرکی هرتایمی میخواست میخوابید و هر تایمی میخواست بیدار میموند و هیچ کس هم نمیتونست بگه تو باید الان بخوابی!! خیلی از شبها هم اتاقیهای من بیدار میموندن! ولی من توانایی شب بیداری رو نداشتم!
گفتم که. یه پرده بکشید دور تختتون مساله نور حله. من خودم هم اتاقیام عصرا میخوابیدن و شبا دیر میخوابیدن. من اینجوری نبودم. ولی خب خوابم میبرد و مشکلی نبود واسم.
و در نهایت، من از اولِ راهنمایی زندگی خوابگاهی رو تجربه کردم، به خاطر مسابقاتم، اما نهایتا یک هفته طول میکشید و این هم، چون همه مشغول مسابقه بودند اذیت کننده نبود، همه سرگرم یک کار بودند، اما خوابگاه و افرادش یعنی افرادی که باید حداقل یک ترم یا یک سال باهاشون "زندگی" کنی! یعنی وقتی تو درس میخونی، هم اتاقیت دلش میخواد کارِ دیگه بکنه! اونم توی یک فضای کوچکِ محدود! مطمئنا زندگی کردن با اقامت کوتاه مدت کنار هم فرق میکنه و یه اصول دیگه داره! من ترجیح میدم همچنان وقتی نیاز بود مجبور باشم در کوتاه مدت، همه ی کارهام رو خودم انجام بدم، در حالات عادی کسل کننده ست!
اینکه تا ابد کسی نیست که کاراتون رو انجام بده و دیگه بالغین و این قضایا هم در نظر داشته باشین..
درس خوندن رو دوباره مطرح کردین. "سالن مطالعه" داره خوابگاه...

و وقتی میگن "عوضش خوابگاهیا کار یاد میگیرن" یعنی انداختن چندتا لباس به ماشین لباسشویی و چندتا ظرف به ماشین ظرف شویی نیاز به یاد گرفتن خواهد داشت؟!

+ اینم اضافه کنم، من خودم از اینکه دور و برم شلوغ باشه، یا افراد به روشهای مختلف تمرکزم رو بهم بزنن خوشم نمیاد، در حقیقت اذیت میشم! خوابگاه همچین پتانسیلی داره.

:)

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه _شهر خودم يا شهر ديگه

راجع به اين كه شهر خودتون يا شهر ديگه
ببينيد كاملا قابل دركه كه شما الان به استقلال و آزادي دوري از خانواده فكر مي كنيد.ولي توجه داشته باشيد كه اگر شما با رفتن از خونه،فكر مي كنيد پرايوسي به دست مياريد كاملا در اشتباهيد!تو خوابگاه "چند روز تجربش كردم" خيلي از بچه هابه كار هم كار دارن.همديگر رو چك مي كنن!!پشتتون هم حتي ممكنه حرف بزنن!خصوصا تو خوابگاه هاي خودگردان كوچك كه اكثرا هم كلاس و هم دانشكده اي هستن!!اصلااا هم از اين تصورات نداشته باشيد كه دانشجوي پزشكي هستن و شعور و فلان!!تو هر قشري همه جور آدمي هست!
مورد دوم اين كه اگه خوابگاه دولتي بريد به مراتب از خونه سخت گير ترن!!ورود و خروج شديدا كنترل ميشه!حتي خوابگاه دولتي ما بچه ها بايد با مقنعه وارد و خارج بشن!!
مورد سوم اينه كه اوكي،با زندگي تو تهران استقلال ممكنه به دست بياد!بالاخره ميريد جايي كه خيلي بزرگتره!حتي بالاخره ياد گرفتن آدرس ها هم ممكنه بهتون حس خفن بودن بده!آدم هاي خيلي متنوع تَر و با انگيزه تري ببينيد!ولي رفتن از يه شهرستان به شهرستان ديگه اونم از نوع كوچك اصلا توصيه نميشه!كاش اينجا هم مدرسه تابستاني چيزي بود تا اين احساس نياز ما به استقلال برطرف مي شد!ولي باور كنيد براي اعلام استقلال لازم نيست هفت سال زجر بكشيد.من تو خوابگاه اين استقلال و انجام دادن كار ها رو زياد نديدم!يعني شما مستقل نميشي به اين صورت كه بلند بشي و آشپزي كني بلكه ياد مي گيري در يك حركت دسته جمعي با بقيه گشنگي بكشي!!چون اصلا وقت نداري چيزي درست كني.اتاق ها هم اكثرا به هم ريخته و كثيف بودن!چون جايي ندارن كه وسايل رو بذارن.
در مجموع توجه كن كه برات درس مهم تره يا استقلال اين مدلي؟شايد رشته ي سبك بخوني تو خوابگاه خيلي هم خوش بگذره چون شرايط وقت كشي و گفت و گو هاي طولاني شديدا فراهمه،اما رشته هايي مثل دارو و پزشكي خيلي سخته.بچه هاي ما اغلب در حال ناله بودن.فكر مي كنم چند تا بحث و حتي دعواي درست حسابي با پدر و مادر سر مشخص كردن مرز ها و حريم شخصيتون خيلي راحت تَر از دعوا با مسئول خوابگاه باشه.با وجود همه ي اين ها،بعضي دانشجو ها آنقدر تو خونه اذيت ميشن و آنقدر با خانواده مچ نيستن كه رفتن به شهر ديگه و تحمل سختي هاش،واقعا براشون خوبه و كمك مي كنه رشد كنن و خود واقعيشون باشن.
راجع به آزادي هم فكر كنيد.ما جايي زندگي مي كنيم كه تغيير شهر برامون آزادي بيان،پوشش،عقيده و ...نمياره.آزادي شهر ديگه نهايت محدود ميشه به رابطه ي عاشقانه و ... . و بله واقعا تو شهر ديگه راحت "تر" محقق ميشه.اما ببينيد آيا واقعا اين اولويت اصليتونه؟و به خاطرش چه چيز هايي رو فدا مي كنيد؟به بيست سال بعد فكر كنيد و ببينيد مي خوايد فرضا يك پزشك باشيد كه تو شهر كوچك تحصيل كرده و يه دوره اي سختي هاش رو كشيده يا كسي كه رشته پايين تَر خونده و چند سال حين تحصيل خوش گذرونده و پشيمونه كه چرا اولويت هاش رو درست مشخص نكرده.
در كل اگر درگيري و اختلاف خاصي"خصوصا اعتقادي" با خانواده نداريد،براي رشته هاي سنگين قطعا شهر خودتون بهتره

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از glad :
دوستان لطفا اگر کسی اطلاعی داره راجب سطح علمی دانشگاه زنجان تو رشته پزشکی،راهنمایی کنه.
تو تاپیک اعلام نتایج هم مطرح کردم ولی بی پاسخ موند!!
خیلی ممنون میشم.

[\quote]
از اونجايي كه من هنوز دانشجوي علوم پايه هستم فقط راجع به اين بخش نظر ميدم.پزشكي زنجان از پزشكي شهر هاي بزرگ مثل تهران ،شيراز،مشهد،تبريز و اصفهان قطعا پايين تره!اما بين شهرستان ها شرايط خوبي داره تا جايي كه من از بقيه "از اردبيل و سنندج و گيلان" شنيدم .طبق مشاهده ي خودم هم اين جور رنكينگ و رتبه بندي ها ارزشي نداره و دست آخر خودتون هستيد كه بايد بشينيد و رفرنس بخونيد و ويديوي آموزشي پيدا كنيد ببينيد و ... .هست كسي كه چون زنجان قبول شده و تهران نياورده،همش افسردست و نمي خونه و تو دو ترم ده واحد ميفته
و در مقابلش كسي كه پرديس زنجان مي خونه و با اين كه از بهترين نقطه ي تهران هم مياد و تو خونه خيلي خوش مي گذشته بهش،با يه اشتياق و اصرار وصف نشدني درس رو مي بلعه :D :)) و دائم در حال خوندنه و سر كلاس ها هم عين عقاب حواسش جمعه :-"

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از CPHM :
سلام
یکی از دوستان بنده که وضع مالیش اوکی هست امسال کنکور تجربی داده و رتبه اش شده 2000 منطقه 2.
این دوست ما میخواد پزشکی بخونه و اصرار هم داره که پردیس کیش دانشگاه تهران بخونه.
میخواستم براش پرس و جو کنم ببینم آیا مدرک پردیس کاملا مشابه مدرک دانشگاه تهران هست یا خیر و اینکه سطح علمی پردیس ها و سطح امکانات در سطح خود دانشگاه تهران هست یا نه؟
اره بابا مدرکش فرقی نداره.... اساتید هم فرق خاصی ندارن :-?
یه چیز کلی بگم :هیچ تفاوتی از لحاظ اعتبار بین مدرک پردیس ها و سایر دانشگاه ها نیست.کلا ربطی به دانشگاه خاصی ندارع، مدارک یکیه از نظر اعتبار :-"

Parniyan_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - دندان يا پزشكي

به نقل از NiXiE :
دندان یا پزشکی؟؟؟ساری یا بابل؟؟مسئله این است :( :( :(
راهنمایی پلیز

اين سواليه كه براي خود من به شخصه هنوز حل نشده.در قدم اول كه قضيه درونيه دو حالت داره.شما يا يك دختر خوب مورد پسند جامعه اي كه مهموني ميري با مادر"داوطلبانه" و كلا دنبال كار هاي كژوال دختر ها هستي.در آينده هم قراره يك مادر كدبانو و همه چي تمام باشي كه روزي هم دو سه ساعت كار كني.اين أبدا بد نيست و يك سبك زندگيه و اتفاقا خيلي هم لذت بخشه منتها با روح پزشكي و كشيك و ساير بيگاري هاش نمي خونه.در حالت دوم شما يك جنگده ي به تمام معناييد كه دنبال احقاق حقوق خود و ديگرانيد!اونقدر هدف والايي داريد از پزشكي كه شب بيداري ها رو به جون مي خريد.آماده ي سر و كله زدن با هر قشري تو بيمارستان هستيد،علاقه اي به چرخيدن تو خيابون و مركز خريد نداريد.عاشق علم و رقابتيد.خب در اين صورت پزشكي مناسبه براتون.معنيش اين نيست كه دانشجو هاي پزشكي خيابون نمي روند!منظور اينه كه خيلي كمتر ميروند! :D

مورد بعدي شرايط بيرونيه.شما الان بري با دانشجو هاي پزشكي صحبت كني اغلب ناراضي هستن در حالي كه دانشجو هاي دندون راضي اند!آماااا،در مقايسه ي يك پزشك متخصص و دندانپزشك،اغلب پزشكا راضي ترند و دندانپزشك ها از انواع مشكلات و درد ها و ناهنجاري هاي استخواني و نيز تكراري بودن مطب كه دائم در يك اتاق در بسته اند شكايت مي كنند :-/

و اين رو هم اضافه مي كنم بخش اول صحبت راجع به دختر تايپيك و اين حرفا مربوط به اون دستست كه علاقه اي به دندانپزشكي ندارن و صرفا بر اساس همين مشخصات انتخابش مي كنن ،وگرنه قطعا ميشه تو دندون هم شبانه روزي درس خوند و بهترين تخصص قبول شد

راجع به ساري و بابل هم تفاوت علمي فاحش نيست و حتي شنيدم كه بابل بهتره و چون به خونه نزديك تره به نظر من مياد منطقي تَر باشه چون مي توني هر روز بري و بياي.

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

هم‌چنان پذیرای اطلاعاتتون درمورد بیوتک ناپیوسته میباشیم :)
دانشجو های دارو سازی میتونن بیان یکم درمورد این شیمی دارو سازی و درسای خیلی خیلی سختش بگن ؟ ممکنه من الان خنثی بیام بعدا علاقه مند شم ؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از CPHM :
سلام

سلام . اول ک مدرک پردیس با دولتی الان هیچ فرقی نداره . حتی کارت دانشجوییشون هم مشابه عه . در مورد سطح علمی بستگی ب دانشگاه داره اگه ظرفیت مازاد باشه خب سر یه کلاسن ! و سطح علمیشون یکبه ! اگه دو تا کلاس جدا باشه بستگی داره باز ک اساتیدی ک میان براشون تبعیص قایل نشن . مثلن دکتر حسن زاده استاد اناتومی تهران ب بچه های پردیس قشم درس میدادن بعد بچه ها میگن همیشه میگفتن ک چون شماها ضعیفین نمیتونم در حد تهران باهاتون کار کنم . این موارد هست قطعن . بهتره ک از یه نفر از همون دانشگاه بپرسین . یعنی بهترین منبع همونه وقتی تاکیدتون روی سطح علمیه چون دانشگاه تا دانشگاه استاد با استاد فرق میکنع !

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از تـامیــلـا :
دانشجو های دارو سازی میتونن بیان یکم درمورد این شیمی دارو سازی و درسای خیلی خیلی سختش بگن ؟ ممکنه من الان خنثی بیام بعدا علاقه مند شم ؟
من یک مورد رو بگم به نظر من که این رشته رو خوندم از جهت قشنگیه درسا هیچ شکی ندارم که عاشق درسهامون هستم.
خود علم از همه ی جهات.
همه جور پایانی هم میتونه داشته باشه از داروخانه تا بیمارستان تا کارخانه تا ازمایشگاه تا شرکت بازرگانی تا ..

اگر درامد رشته ما هم طراز دندانپزشکی بود مطمءنن همه اونایی که میگن درساش سخته این سختی براشون نوش بود. به نظرم تنها مشکل رشته ما اینه اندازه اطلاعات و زحمت فرد، درامد نداره و عمده مشکل ما عدم اینده روشن و امیدبخشه. (افرادی که از بیرون نگاه می کنن کل داروسازها رو یکی میبینن و پولدار و حاجی بازاری طور، ولی اگر داخل باشین می بینین نسل جدید یعنی اونایی که 10سال از من بزرگترن به بعد رو شامل میشه من رو شامل میشه و ایندگان رو شامل میشه، از جهت درامد با قبلتری ها تفاوت فاحشی دارن.نسل جدید صرفا کارگر نسل قبل هستندو به دلیل قوانین نمیتونن به این راحتیا کارفرما بشن.)

من یادم رفت خودمو معرفی کنم، سال شش داروسازی رو آغاز می کنم، دانشگاه علوم پزشکی تهران.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از تـامیــلـا :

بیوتک ناپیوسته منطورتون همون زیست فناوری عه ؟ :/

ریهانولیت

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
RUDN university
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :
بیوتک ناپیوسته منطورتون همون زیست فناوری عه ؟ :/
آره
به نقل از Fireball.II :
بیوتک (ناپیوسته، که شاخه ای از زیست ه) و کلن رشته های علوم پایه به اون صورت اینده ای تو ایران ندارن.
عوضش پزشکی یه رشته مطمئنه.
مثلن شما همون طرح پزشکی تو خود شهر زاهدان 20 میلیون اینا میدن "-: مگه اینکه پسر باشی و نامعاف که کل پولتو بکشن بالا ^^
به قول دوستان؛به نظرت حتّی ده بیس سال دیگه بیوتک آینده نداره؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ریهانولیت :
آره به قول دوستان؛به نظرت حتّی ده بیس سال دیگه بیوتک آینده نداره؟

مطمئنا" 10 سال دیگه با الان خیلی متفاوته شرایط .
من خودم تخصصمو میخوام بیوتک بخونم . پیشنهاد مشاورم این بود ک بخاطر اینکه اینده تضمین شده ای الان نداره برم دامپزشکی یا پزشکی تا بشه تخصص رفت بیوتک و همون موقع تصمیم گرفت .
زهرا:) رشتت همینه.. میتونی پ.خ بدی ازش بپرسی جزییاتو بت میگع . رشته شیرینیه (:
اگه سرمایه داشته باشی بتونی ازمایشگاه بزنی خوبه . تو شیراز مثلن یه ازمایشگاه بیوتک بیشتر نیست . مرکزش هم ک یزده الان..

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از .شبنم. :
تعهدی بزنیم و نریم محروم میشیم ؟
بین الملل چی؟
تعهدي چون به عبارتي روزانه هست قبول بشيد بعدش نريد محروم ميشيد.
پرديس رُ نمي دونم.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
بازم هیچی :'(
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز_پردیس
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام
اینستاگرام

دندون با تخصصاش و اینا امکان تحقیق و اینطور چیزا نداره؟!من خیلی علاقه به تحقیقات و پیش بردن علم دارم ولی این حرفایی که در مورد دارو زده شد منو کلا مایوس کرد! :-"

بالا