• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیردرسی کنکور 1402

متین.

کاربر غیرحرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
من یه مشکلی که دارم اینه که سر جلسه آزمون تا ده دقیقه یک ربع اول(گاهی بیشتر هم میشه!!!)، هنگ‌ام یا انگار هیچی یادم نمیاد. بعدش کم کم درست میشه و سرعتم بالا میره.
بعد خب اینطوری هم انگیزه‌م به فنا میره هم زمان.

حالا دقیقا چه باید بکنم؟ ""-:

arina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
من یه مشکلی که دارم اینه که سر جلسه آزمون تا ده دقیقه یک ربع اول، هنگ‌ام یا انگار هیچی یادم نمیاد. بعدش کم کم درست میشه و سرعتم بالا میره.

بیشتر مواقع به این خاطره که تسلط کافی رو مباحث نداری و به همین خاطره زمان میبره تا به سوالات عادت کنی
شما میتونی یه بازه ای رو برای زمان تست زدن به آزمون اختصاص بدی یعنی این طوری که مثلا از هر درست ۱۰تا سوال انتخاب کنی و عین آزمون پشت سر هم بزنی این باعث میشه که دیگه آزمون برات عادی شه و دیگه زمان نبره تا به روال بیوفتی

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
من یه مشکلی که دارم اینه که سر جلسه آزمون تا ده دقیقه یک ربع اول(گاهی بیشتر هم میشه!!!)، هنگ‌ام یا انگار هیچی یادم نمیاد. بعدش کم کم درست میشه و سرعتم بالا میره.

درسته جز این تاپیک ب حساب نمیام..
ولی این طبیعیه تا حدودی...خیلی از دوستای منم اینجورین..
میتونی با بیشتر کردن حل سوالات توی فضای امتحانی(با چمیدونم جوراب و شلوار پارچه ای و کمربند و صندلی خشک و....) برطرفش کنی..

رنگینکمان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
این چیزایی که سنجش امروز گفت یعنی چی؟ کی میتونیم ترمیم کنیم بلاخره؟

arina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
این چیزایی که سنجش امروز گفت یعنی چی؟ کی میتونیم ترمیم کنیم بلاخره؟
ترمیم معدل یکی دی یکی خرداد عین بچه های دوازدهم
ترمیم معدل شهریور اگه بخوای دیگه برای کنکور۱۴۰۲ محسوب نمیشه مال۱۴۰۳ میشه
فقط میتونی تو یکیش شرکت کنی

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
در این بازه سال حس میکنم چنتا فصل ریاضی رو نیاز ب تدریس دارم
تدریس کی رو میپسندید بجز اریان
نظرتون درباره معین کرمی چیه

+ معلم زمین خوب نیز چی
کلا ی بار هم زمین نخوندم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

arina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

+ معلم زمین خوب نیز چی
کلا ی بار هم زمین نخوندم

+ معلم زمین خوب نیز چی
کلا ی بار هم زمین نخوندم
به نظرم اگه نتونستی کلاس آریان حیدری ببینی مهدی عزیزی خوبه.بیان خوبی داره و سوالای خوبی حل میشه،ولی به نظرم آریان حیدری بهتره اگه سطح ریاضیت خوب باشه یه دوره ای تو کلاسینو برگزار میشه به اسم جاست تست آریان حیدری میتونی نمونه کلاسو ببینی و خودت تصمیم بگیری
ملاک پور تو تام لند سوالای خوبی حل میکنه سر کلاس ولی من خودم با بیانش راحت نبودم
برای زمین شناسی از الان کلاس رفتن نمیخواد میتونی جمع بندی و همایش شرکت کن

moein 313

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
3
سلام کتاب تست خوب برای ریاضی انسانی چی پیشنهاد میدید

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
سلام .با توجه به اینکه خیلیا میگن قضاتی برا همه فصلها خوب نیست .
برا فیزیک یازدهم دو فصل اول تدریس کی خوبه

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
میشه لطفا راهنمایی کنین بگین چرا من قلمچیام هی داره بد تر میشه؟بابا تو خونه که تحلیل میکنم همه رو 70 80 میزنم بعد میرم تو ازمون منفی میزنم بعضیا رو .اصن بذارین این جوری بپرسم:چگونه ازمون قلمچی خوبی دهیم و رتبه دو رقمی در کنکور بیاوریم؟: ) البته باز با وجود این موضوع نمیدونم چرا استرس ندارم چون میدونم واقعا تو درس کم نمیذارم.پ.ن:روزی 10 11 ساعت درس خوندن کمه بگین بیشترش کنم.
ببین اگه ساعت مطالعه ات خوبه
کیفیت مطالعه ات هم خوبه
تحلیل هم می کنی ،
و قبلا خوب بودی الان داری پسرفت می کنی
می تونی اینو امتحان کنی :
مرور و تو برنامت خیلی زیاد کن
اگه جواب نگرفتی باید جوانب دیگه رو بررسی کنی
ولی اینو امتحان کن
احتمالا بهتر بشی

arina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
برای کنکور 1402 تخمینی وجود داره که بگه سطح سوالا تقریبا چجوری خواهد بود؟
مثلا نسبت به کنکور پارسال و پیارسال
رشته ریاضی مدنظرمه
نه هیچ سالی واقعا نمیشه گفت که سطح سوالا چه جوریه
ولی امسال به خاطر حذف عمومی ها،شاید سوالات حرفه ای تر طراحی بشه نه لزوما سخت ولی حرفه ای

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
یه سوال دیگه :-"
من شیمیم خیلی بده و حالم ازش درس به هم میخوره
تحلیل آزمون هم که کلا حوصله سربر و دیوانه کنندست
بعد شما فکر کنین بخوام شیمی آزمون رو تحلیل کنم
خیلی فاجعس و واقعا نمیتونم
نه میفهمم نه میتونم روش متمرکز شم که بفهمم
درصد شیمیم هم به همین دلایل بالا نمیاد
الانم یه کنکور زدم نمیتونم شیمیشو تحلیل کنم دلم میخواد بیخیال شم
چیکار کنم؟ -.-
فیلمای تحلیل آزمون ببین
تدریس و تحلیل آزمونای میلاد قادری عالیه

arina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال دیگه :-"
من شیمیم خیلی بده و حالم ازش به هم میخوره
تحلیل آزمون هم که کلا حوصله سربر و دیوانه کنندست
بعد شما فکر کنین بخوام شیمی آزمون رو تحلیل کنم
خیلی فاجعس و واقعا نمیتونم
نه میفهمم نه میتونم روش متمرکز شم که بفهمم
درصد شیمیم هم به همین دلایل بالا نمیاد
الانم یه کنکور زدم نمیتونم شیمیشو تحلیل کنم دلم میخواد بیخیال شم
چیکار کنم؟ -.-
اصولا درسایی که آدم ضعیفه و کمتر مطالعه کرده این طوری ازش بدش میاد
سعی کن روش مطالعه درستشو پیدا کنی و فاکتور های مهمو در نظر بگیری سعی کنی برای مسائل تست زیاد حل کنی و خوب تحلیل کنی
مفهومی خوندن بیشترین کمک رو به پیشرفت شیمیت میکنه.حالا کلاس میتونه خیلی کمک کنه من خودم به نظرم شیمی دکتر بابایی برای تثبیت مفاهیم خیلی خوبه.
حالا برای تحلیل برای مطالب حفظی و مفهومی شیمی که در بعضی موارد نیازه که مسائل رو خوب بفمی،وقت تحلیل سعی کن قید ها و استثنا ها رو حتما یادت نگه داری و عنوان اون درسیو که میخونی خوب بدونی
برای مسائل هم سعی کن بعد تحلیل متوجه که شدی کجا ها رو خوب بلد نیستی از اون مسائل به تعداد کم اما مداوم حل کنی مثلا برای پی اچ تو تحلیل مشکل داشتی سعی کن هر روز دو تا تست از پی اچ حل کنی
و اینکه نکته ها رو چند وقت یه بار مرور کن‌.مرورت زیاد باشه

-Pegah-

"استثنایی از قلب یک خاندان "
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام. من یه مدت کوتاهیه شروع کردم درس خوندن ولی همون اوایل تمرکزم پایین بود و به سختی میخوندم. یه مدت اومدم با آهنگ بی کلام درس خوندم دیدم تمرکزم بهتر شده همینو ادامه دادم ولی بعد از چندوقت آهنگ ها تکراری شدن و بعد هم این روش رو اعصاب و ناجالب شد و دیگه جواب نداد. از اون موقع به بعد تمامِ ساعات درس خوندنم همراه با آهنگِ با کلامه و وسطاش هم گاها فضای مجازیو چک میکنم البته طولانی نمیشه، یعنی هر چک کردنم بیشتر از دو دیقه نمیشه. ترکیبِ درس خوندن با آهنگ باکلام و فضای مجازی باعث میشه وسط درس حوصلم سر نره و بتونم کامل پای درسم بمونم. ولی خب قطعا بازدهی رو میاره پایین و ممکنه برام عادت بشه و سر آزمونا یا کنکور نتونم بدون آهنگ یا کار متفرقه کردن به سوالا جواب بدم. (به علاوه اینکه مطمئنم همین روش هم تا چند روز دیگه تکراری میشه و دیگه جواب نمیده.) برای همین نمیدونم چیکار کنم. اگه فضای مجازی و آهنگ رو حذف کنم و فقط کتاب و دفتر جلوم بذارم نمیتونم برناممو کامل اجرا کنم چون حوصلم سر میره و برام خسته کننده میشه. و به دنبالش ساعت مطالعم افت میکنه. از طرفی هم اگه حذف نکنم کیفیتم بالاتر نمیاد و ممکنه باعث عادت های بد هم بشه.
شما راه حل سالمی برای اینکه سر درس حوصلمون سر نره و بتونیم تا تهش جذابیتشو حفظ کنیم دارین؟ دلم نمیخواد این مدلی درس بخونم خیلی خوب به نظر نمیاد
راستش به نظرم اصلا درست نیست وسطش از مجازی استفاده کنی چون بازدهیت پایین میاد . و اینکه به نظرم باید فعال مطالعه کنی یعنی اینطور نباشه که صرفا یک کتاب بذاری جلوت و از روش بخونی .شاید هم کم تست میزنی چون صرفا خوندن درسنامه و متن کتاب خیلی کسل کننده ست . و هر چقدر میزان استفاده کردنت از مجازی کمتر باشه به طبع جذابیت درس ها برات بیشتر میشه .

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام. من یه مدت کوتاهیه شروع کردم درس خوندن ولی همون اوایل تمرکزم پایین بود و به سختی میخوندم. یه مدت اومدم با آهنگ بی کلام درس خوندم دیدم تمرکزم بهتر شده همینو ادامه دادم ولی بعد از چندوقت آهنگ ها تکراری شدن و بعد هم این روش رو اعصاب و ناجالب شد و دیگه جواب نداد. از اون موقع به بعد تمامِ ساعات درس خوندنم همراه با آهنگِ با کلامه و وسطاش هم گاها فضای مجازیو چک میکنم البته طولانی نمیشه، یعنی هر چک کردنم بیشتر از دو دیقه نمیشه. ترکیبِ درس خوندن با آهنگ باکلام و فضای مجازی باعث میشه وسط درس حوصلم سر نره و بتونم کامل پای درسم بمونم. ولی خب قطعا بازدهی رو میاره پایین و ممکنه برام عادت بشه و سر آزمونا یا کنکور نتونم بدون آهنگ یا کار متفرقه کردن به سوالا جواب بدم. (به علاوه اینکه مطمئنم همین روش هم تا چند روز دیگه تکراری میشه و دیگه جواب نمیده.) برای همین نمیدونم چیکار کنم. اگه فضای مجازی و آهنگ رو حذف کنم و فقط کتاب و دفتر جلوم بذارم نمیتونم برناممو کامل اجرا کنم چون حوصلم سر میره و برام خسته کننده میشه. و به دنبالش ساعت مطالعم افت میکنه. از طرفی هم اگه حذف نکنم کیفیتم بالاتر نمیاد و ممکنه باعث عادت های بد هم بشه.
شما راه حل سالمی برای اینکه سر درس حوصلمون سر نره و بتونیم تا تهش جذابیتشو حفظ کنیم دارین؟ دلم نمیخواد این مدلی درس بخونم خیلی خوب به نظر نمیاد
مهم ترین راهکار با علاقه درس خوندنه.اینکه به هدفت فک کنی
وقتی وسط درس فضای مجازی چک میکنی قطعا تمرکزتان از بین میره
برای تمرکزتون سعی کنین پیوسته درس بخونین هر روز بخونین.سرعت مطالعتونو افزایش بدین چون اونطوری مغزتون وقت نمیکنه به چیز دیگه ای فک کنه.
یه راهکار خوبم اینه چیزایی که تمرکزتان به هم میزنن بنویسین و قبل خواب راجبش فک کنین
بیشتر تست بزنین چون بعد یادگیری اولیه کتاب درسی این تسته که ذهنو با چالش رو به رو میکنه
برای گوشی زمان خاصی رو در نظر بگیرید بعد پایان مطالعه روزانه
هر چی سال کنکور ورودی ذهنتون کمتر باشه مثل اخبار و اینستا و...ذهنتون درگیری کمتره
اون موقع وقتی به درس خوندن عادت کردین دیگه نه حوصله سر بر هست نه تمرکزتان پایین میاد

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
من تقریبا اصلا نمیخونم یا خیلی کم میخونم و فقط تست میزنم معمولا :)) چون خوندن دیگه از تست زدن هم خسته کننده تره و رشتم هم خدا رو شکر کلا زیاد خوندنی نیست

این تمرکز نداشتنم هم خیلی به علاقه مربوط نمیشه دلایل دیگه داره
بازم ممنون 3>
خب همین نخوندن یا کم خوندنه که ذهنت به عنوان کار اصلیت قبول ندارتش پش اهمیت نمیده و تمرکزت پایین میاد
تمرکز نداشتن دلایل دیگه هم داره که خود آدم بهتر میتونه حلش کنه.
تست هم باید به تعداد زیاد باشه که تمرکزت بالا باشه

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
من هر چی میخونم ترازم قفل کرده و خیلیی پایینه و اصلا بالا نمیره
پایین میادو بدتر میشه ولی بهتر نمیشه
ساعت مطالعه و تعداد تستم به حدی که باید نرسیده هنوز
اما مشکل اینه به همون میزانی که میخونم و میزنم هم نتیجه نمیگیرم
یعنی دیدم افرادی که با همین ساعت مطالعه و تست و کمتر از این نتیجه خیلی بهتری میگیرن.

نمیدونم چیکار باید بکنم و نمیدونم کجای روش مطالعم ایراد داره که نتیجه نمیگیرم
سر جلسه سوالا رو حل میکنم اما اشتباه حل میکنم و منفی میشه و درصدم میاد پایین
یا مثلا از مطالب بودجه بندی همین آزمون ۷ تا آزمون از نشرالگو به طور زماندار تو خونه زدم و پایین ترین درصدم ۴۵ بود و ۳،۴ تاش هم ۶۰ ،۷۰ شد
اما تو آزمون ۳۰ و ۱۰ درصد زدم 😐
تحلیل اکثر تست ها هم از رو پاسخنامه انجام میدم اما نمیدونم مشکلم کجاست
البته کتاب درسی رو خیلی کم میخونم و بعد بار اول که خوندم و بعدش فیلم دیدم یا درسنامه خوندم و بعد تست زدن نکات رو واردش کردم دیگه مرور چندانی روش ندارم و بیشتر با تست و آزمون مرور میکنم . (مشکل همینه؟:")

برای بقیه دروس هم اکثر تست ها رو تک به تک صحیح میکنم و برای ریاضی و فیزیک خیلی وابسته به پاسخنامه ام و درواقع انگار همه تست هام آموزشیه
چون خودم که میرم حل کنم همش وسط راه حل گیر میکنم و نیاز دارم برا ادامش پاسخنامه رو چک کنم تا ببینم چیکار کنم و نمیتونم بدون اینکه پاسخنامه جلوم باز باشه تست بزنم
و نهایتا بعد اینکه کل تستاش رو تک به تک صحیح کردم ازموناشو زماندار از فصل ازمون و اینا میزنم .
اینکه نمیتونم تست هارو تا تهش حل کنم یعنی آموزشم ناقصه ؟
چون من برا ریاضی و فیزیک درسنامه نمیخونم و مستقیم بعد دیدن فیلم یا کلاس میشینم سر تست تا با حل سوال یادش بگیرم .
تیپ بندی هم انجام نمیدم و نمیدونم اصلا از کجا باید شروع کنم تیپ بندی کردن چون وقت زیادی رو میگیره و تا به حال هم نکردم. ):

بالا