• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیردرسی کنکور 1402

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
من هر چی میخونم ترازم قفل کرده و خیلیی پایینه و اصلا بالا نمیره
پایین میادو بدتر میشه ولی بهتر نمیشه
ساعت مطالعه و تعداد تستم به حدی که باید نرسیده هنوز
اما مشکل اینه به همون میزانی که میخونم و میزنم هم نتیجه نمیگیرم
یعنی دیدم افرادی که با همین ساعت مطالعه و تست و کمتر از این نتیجه خیلی بهتری میگیرن.

نمیدونم چیکار باید بکنم و نمیدونم کجای روش مطالعم ایراد داره که نتیجه نمیگیرم
سر جلسه سوالا رو حل میکنم اما اشتباه حل میکنم و منفی میشه و درصدم میاد پایین
یا مثلا از مطالب بودجه بندی همین آزمون ۷ تا آزمون از نشرالگو به طور زماندار تو خونه زدم و پایین ترین درصدم ۴۵ بود و ۳،۴ تاش هم ۶۰ ،۷۰ شد
اما تو آزمون ۳۰ و ۱۰ درصد زدم 😐
تحلیل اکثر تست ها هم از رو پاسخنامه انجام میدم اما نمیدونم مشکلم کجاست
البته کتاب درسی رو خیلی کم میخونم و بعد بار اول که خوندم و بعدش فیلم دیدم یا درسنامه خوندم و بعد تست زدن نکات رو واردش کردم دیگه مرور چندانی روش ندارم و بیشتر با تست و آزمون مرور میکنم . (مشکل همینه؟:")

برای بقیه دروس هم اکثر تست ها رو تک به تک صحیح میکنم و برای ریاضی و فیزیک خیلی وابسته به پاسخنامه ام و درواقع انگار همه تست هام آموزشیه
چون خودم که میرم حل کنم همش وسط راه حل گیر میکنم و نیاز دارم برا ادامش پاسخنامه رو چک کنم تا ببینم چیکار کنم و نمیتونم بدون اینکه پاسخنامه جلوم باز باشه تست بزنم
و نهایتا بعد اینکه کل تستاش رو تک به تک صحیح کردم ازموناشو زماندار از فصل ازمون و اینا میزنم .
اینکه نمیتونم تست هارو تا تهش حل کنم یعنی آموزشم ناقصه ؟
چون من برا ریاضی و فیزیک درسنامه نمیخونم و مستقیم بعد دیدن فیلم یا کلاس میشینم سر تست تا با حل سوال یادش بگیرم .
تیپ بندی هم انجام نمیدم و نمیدونم اصلا از کجا باید شروع کنم تیپ بندی کردن چون وقت زیادی رو میگیره و تا به حال هم نکردم. ):
سلام
امیدوارم خوب باشی.
ببین در مورد ریاضی فیزیک که میگی وابسته پاسخنامه ای،کتاب تستت رو چندبار حل کن با فاصله زمانی تا الگو های حل سوالات تو ذهنت بشینه.مهم نیست که مثلا جواب اخر سوال حفظت شده،تمرکزت رو بذار روی راه حل و دوباره حلش کن تا یادگیریت عمیق تر بشه.کلا سوال زیاد حل کن و سوال هارو چندبار حل کن تا تو ذهنت طبقه بندی بشن و الگو هاشون و ایده هاشون یادت بمونه.اینجوری عملکردتم سر جلسه بهتر میشه.
در مورد اینکه ترازتم قفل کرده در مورد درس زیست اگه بخوام بگم چون خودم زیستم قفل کرده بود باید بگم که دو سه روز قبل ازمونت، سوال های قلمچی و ماز و گزینه دو پارسال رو (من واسه مباحث بدون تغییر پیارسالشم میزدم) زماندار از خودت بگیر. بعد تک به تک سوالاشو با پاسخنامه تحلیل کن و نکاتشو یادداشت کن.سرجلسه میبینی خیلی از ایده ها تکرارین و درست میزنیشون.من درصد زیستم با اینکار خیلی بالا اومد.

طوطو

اقامت دائم تورتوگا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
سراغش نرفتم
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
فعلاً ژنتیک!
یعنی دیدم افرادی که با همین ساعت مطالعه و تست و کمتر از این نتیجه خیلی بهتری میگیرن.

یا مثلا از مطالب بودجه بندی همین آزمون ۷ تا آزمون از نشرالگو به طور زماندار تو خونه زدم و پایین ترین درصدم ۴۵ بود و ۳،۴ تاش هم ۶۰ ،۷۰ شد
البته کتاب درسی رو خیلی کم میخونم و بعد بار اول که خوندم و بعدش فیلم دیدم یا درسنامه خوندم و بعد تست زدن نکات رو واردش کردم دیگه مرور چندانی روش ندارم و بیشتر با تست و آزمون مرور میکنم . (مشکل همینه؟:")

برای بقیه دروس هم اکثر تست ها رو تک به تک صحیح میکنم و برای ریاضی و فیزیک خیلی وابسته به پاسخنامه ام و درواقع انگار همه تست هام آموزشیه
چون خودم که میرم حل کنم همش وسط راه حل گیر میکنم و نیاز دارم برا ادامش پاسخنامه رو چک کنم تا ببینم چیکار کنم و نمیتونم بدون اینکه پاسخنامه جلوم باز باشه تست بزنم
و نهایتا بعد اینکه کل تستاش رو تک به تک صحیح کردم ازموناشو زماندار از فصل ازمون و اینا میزنم .
چون من برا ریاضی و فیزیک درسنامه نمیخونم و مستقیم بعد دیدن فیلم یا کلاس میشینم سر تست تا با حل سوال یادش بگیرم .
تیپ بندی هم انجام نمیدم و نمیدونم اصلا از کجا باید شروع کنم تیپ بندی کردن چون وقت زیادی رو میگیره و تا به حال هم نکردم. ):
سلام
قبل از هر چیزی برای درس ریاضی فیزیک حتما تمرینهای کتاب وزارتی رو حل کن چون چه تو کنکور و چه آزمون های آزمایشی، خیلی پیش میاد طراح مستقیما از همون تمرین کتاب سوال بده پس حل کردنشون ضروریه
اینکه میگی درصدات سر جلسه با درصدات تو آزمون هایی که خونه میزنی خیلی فرق داره احتمالا به خاطر فراموش کردن تدریجی مطالب تا روز آزمون هس...
مثلا ممکنه من هفته پیش زیست این آزمون رو خونده باشم و تو آزمونهایی که خونه زدم هم درصد خوبی داشته باشم، ولی بعد گذشت چند روز مطالب یادم بره و سرجلسه خیلی رو هر سوال فکر کنم یا با شک بزنم، پیشنهادم اینه حتما یه کلاسور واسه خلاصه نویسی یا نکته برداری داشته باشی که چیزایی که ممکنه از یادت بره رو بنویسی، اولش ممکنه حجم نوشته هات زیاد بشه ولی بعد چند دور خوندنش میبینی از ۱۰۰ تا نکته ای که نوشتی الان فقط ۱۰ تا هس که به نظرت نکته هستن و بقیش برات مطلب اضافی و تکراریه
یکی هم اگه قبل آزمون اصلیت یه پیش آزمون بزنی درصدات تو آزمون اصلی خیلی بالاتر میره، اگه پنجشنبه قراره آزمون بدی اینکار رو سه شنبه اون هفته انجام بده که برای تحلیل یا مرور مطالب هم وقت داشته باشی
موفق باشی♥️

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب منم این مشکل رو داشتم.خیلی میخوندم و پیشرفت نداشتم.چند تا احتمال داره.شاید:
روش اصولی خوندنو نمیدونی و تو فهمیدن مفهوم مطالب ایراد داری،اینطوری برنامه درستی نداری و میزان تشریحی خوندنت زیاده چون از تست به خاطر یادگیری ناقص فرار میکنی و تست مروری تو برنامه نمیذاری و زماندار خیلی حل نمیکنی،فک میکنی ساعت مطالعه بالایی داری(زمانیکه تست میزنی و تحلیل درستی نداری به نظرم جز ساعت مطالعه و تلاشت محسوب نمیشه باید اونقد پا فشاری رو فهمیدن جواب تست داشته باشی تا نهایتا خودت بتونی بدون نیاز به پاسخ نامه حلزون کنی)
وقتی تسلط نداری و صبر در یادگیری پایینه وابسته به پاسخنامه میشی و بعد حل تست هی میخوای بری جوابو ببینی در حالیکه سد آزمون هی مغزت دنبال پاسخنامه هست و درگیر این میشه که
جواب سوال قبلی چی بوده
شما به نظرم حتما باید تست آموزشی کار کنی و بعد زماندار و بعد آزمون و اینکه با تست زدن درس خوندن رو کامل کنی

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان خیراندیش بهتره یا فرهمندنیا برای زیست؟؟

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان خیراندیش بهتره یا فرهمندنیا برای زیست؟؟
این دو تا استاد خیلی به هم نزدیک خیلیییی
یعنی نمیتونی بینشون فرق بذاری و به خاطر همون بعضی از کلاسشون با هم برگزار میشه مثل همایش ها.لحن اساتید خیلی به هم نزدیکه و اصلا کسل کننده نیست.دو تا کلاسو ببین تا بفهمی با کدوم راحت تری

-Pegah-

"استثنایی از قلب یک خاندان "
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان من اخیرا ساعت مطالعم افت کرده از 11 الی 12 ساعت به 8 الی 10ساعت رسیده. حوصله درس خوندن ندارم و اتلاف وقتم خیلی زیاده انگار دیگه اون شوق قبلی برای کنکور و درس خوندن و ندارم و از حال و هوای رقابت خارج شدم و با زور 10 ساعت میخونم این وضعیت خیلی نگرانم کرده میترسم با این روند این ماه های آخر نتونم درست جمع بندی کنم به نظرتون چیکار بکنم؟ ممنونم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
دوستان من اخیرا ساعت مطالعم افت کرده از 11 الی 12 ساعت به 8 الی 10ساعت رسیده. حوصله درس خوندن ندارم و اتلاف وقتم خیلی زیاده انگار دیگه اون شوق قبلی برای کنکور و درس خوندن و ندارم و از حال و هوای رقابت خارج شدم و با زور 10 ساعت میخونم این وضعیت خیلی نگرانم کرده میترسم با این روند این ماه های آخر نتونم درست جمع بندی کنم به نظرتون چیکار بکنم؟ ممنونم
خدا بده برکت!
همین ۸ تا ۱۰ ساعت رو باکیفیت حفظ کن

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
بچه ها کسی از اصفهان برای ترمیم معدل سوال پرسیده ؟
اگه آره بگین مهلت ثبت نامشو تا چه تاریخی بهتون گفتن ؟

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
این حالت تو این موقع سال طبیعیه،اردیبهشتم این طوری ممکنه بشی ولی مدیریتش کن
ساعت مطالعتو به زور به یه عددی مثل ۱۰نرسون چون فایده ای نداره و کیفیت نداره فقط خسته ترت میکنه
اگر خسته ای یه نصف روز حتی یه روز رو کامل استراحت کن بعد دوباره شروع کن
۱۰ساعتم خیلی خوبه ولی وقتی توان خوندن ۱۲ ساعت رو داری و میتونی مدیریتش کنی کیفیت بالایی داری پس چه بهتر که همون ۱۲ ساعت رو بخونی
یه نصفه روز حداقل به مغزت استراحت بده و این استراحت فضای مجازی نباشه ترجیحا بیرون و اینا...

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوستان کسی طرح درس کلاس سالیانه فرهمندنیا رو داره (دوازدهم مسلما)؟
چون من پرسیدم گفتن فقط برای شاگردای خودشون فعاله...

-Pegah-

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی

-Pegah-

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان در ازمون 7 فروردین از کدوم مباحث ریاضی سوال طرح میشه؟ چون نوشته از مباحث مشترک با ریاضی 3 سوال نمیاد یعنی از حد و مثلثات و...سوال طرح نمیشه؟

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
سلام
من میتونم تیر ماه کنکور بدم یا ن

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
باتوجه به نهایی شدن زمین شناسی برای دوازدهم ها، بچه هایی که دیپلم نظام جدید دارند و قصد ترمیم ندارن، باید این درس رو جداگانه خرداد امسال باز امتحان بدن یا نیازی نیس؟ (چون تاثیر سوابق تحصیلی هم اومده میترسم مشکل ایجاد کنه،سال یازدهمِ من زمین شناسی نهایی نبود)
نظام جدید اصلا ترمیم زمین نداره
اگه نظام قدیم بودی چون سوم دبیرستان زمین خوندین و دیپلمت مال اون درسه آره باید ترمیم شرکت میکردی
اما واسه نظام جدید ها زمین ترمیم نداره
خودمم تعجب کردم چون خود زمین تو کنکور هست

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
قبلن اینجوری بود ولی امسال چون دوازدهم ها قراره زمین رو نهایی بدن ، فارغ التحصیل ها هم میتونن این درس رو ترمیم کنن(برنامه امتحانات خرداد اومده)
من دیپلم نظام جدید رو دارم ولی چون تو یازدهم (سال ۹۹) زمین شناسی برای ما نهایی نبود تو کارنامه دیپلمم این درس نیس، برای همون برام سوال شد
نه اصلا مهم نیست
ولی اگه کلا مشکل داری،بهترین کار اینه که به آموزش و پرورش بری چون الان هیچ مشاوری اطلاعات کاملی نداره

mani..

Dead for testing purpose (alive)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان در ازمون 7 فروردین از کدوم مباحث ریاضی سوال طرح میشه؟ چون نوشته از مباحث مشترک با ریاضی 3 سوال نمیاد یعنی از حد و مثلثات و...سوال طرح نمیشه؟
نه،
تابع و حد و مثلثات نمیان.

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
نه اصلا مهم نیست
ولی اگه کلا مشکل داری،بهترین کار اینه که به آموزش و پرورش بری چون الان هیچ مشاوری اطلاعات کاملی نداره
۲۱خرداد ترمیم معدل زمینه اگه پایین ۱۸هستی و رشته خوبی میخوای حتما آزمون رو بده

بالا