• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
کسی از دندانپزشکی کرج اطلاع داره؟ سطح علمی و آموزشی و جو‌ خوبی داره؟
می ارزه کسی که تهران زندگی میکنه اما دندون شهر تهرانو نمیاره اما بقیه شهرارو میاره، دندون کرج بره؟
از لحاظ رفت و آمد راحته؟
من خودم تهران زندگی نمیکنم و شرایطشو نمیدونم و برا خودم نیس
برا کسی میپرسم که تازه چندماهه تهران زندگی میکنه

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
توی رشته‌های تجربی عموماً رشته به دانشگاه اولویت داره.. مثلاً دارو با پزشکی با دندان با پرستاری با شنوایی‌سنجی کلی فرق داره .. موقعیت اجتماعی، شرایط شغلی در آینده و ...، نمی‌شه گفت پرستاری دانشگاه تهران رو به پزشکی یا داروی رشت مثلاً اولویت بده.. چون دانشگاه تهران ه .. باید بیشتر روی رشته و علاقه‌تون متمرکز بشین.. آریانا بالاتر گفت.. منم موقع انتخاب رشته روی کاغذ علاقه‌م به دارو بیشتر بود اما فقط پزشکی زدم.. بعداً هم خوشحال شدم که پزشکی زدم چون توان حفظ درس‌های سنگین و حفظی دارو رو نداشتم.. پزشکی بالینی می‌بینی و برات ملموس‌تره.. اینم فعلاً درنظر بگیرید که برای مهمان و انتقالی باید شهریه پردیس بدید .. حالا بعداً قانون عوض بشه نشه نمی‌دونم، اما فعلاً وضع اینطوری ه .. پس شاید پردیس شهر نزدیک بهتر از دولتی شهر دور باشه .. در رشته‌های علوم پزشکی برای مهاجرت هم تقریباً مهم نیست کدوم دانشگاه درس خوندید.. چون باید کشور مقصد امتحان بدید .. ولی برای سوابق ریسرچ و ... که برای آمریکا و ..ست دانشگاه‌های مادر بهترند.. رشته‌هایی مثل زیست‌شناسی سلولی و .. هم که کلاً برای مهاجرتند دانشگاه کلانشهرها..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
دقیقا یکسال بعد این حرفم احتمالا دیگه بیوتک جزو اولویت هام نباشه وضعیت ساختمون گروه بیوتک به حدی افتضاحه که نمیتونید تصور کنید
فقط بخاطر ساختمون؟

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
فقط بخاطر ساختمون؟
من با دوربین داشتم دانشگاه تهران رو می‌گشتم دانشکده ها رو دیدم بعد رفتم اونور خیابون که گروه های علوم پایه بودن رسیدم به بیوتک خشکم زد تا از نزدیک نبینید باورتون نمیشه چیه امکانات مدرسه دبستانم از این بیشتر بود

همه ی این ها یک طرف خود شهر تهران رو هم اصلا دوست ندارم یعنی حتی اگه دندون یا پزشکی هم بزنم ترجیح میدم اصفهان بمونم تا برم تهران

حالا من و موندم و یه رشته ای که خیلی دوستش دارم تو یه شهر و دانشکده غیرقابل تحمل

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
فقط بخاطر ساختمون؟
منم وقتی رفتم دانشکده های مهندسی دانشگاه تبریز اونموقع وضعیت ساختمان و صندلی‌ها رو دیدم خیلی متعجب و ناراحت شدم. بیشتر یک نشانگر ه که دولت و بودجه چقدر اولویت قائل ه به این رشته/دانشکده.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
گیاهپزشکی تهران (شاهد) یا زیست گیاهی/جانوری(آزاد)/سلولی(آزاد) شیراز؟

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
فقط بخاطر ساختمون؟
این بیوتک دانشگاه تهران رو من یه سال بودم (در مورد ۷ سال پیش حرف میزنم و ممکنه اطلاعاتم ولید نباشه) و حالا ساختمون خیلی اذیتم نمیکرد (آجراش و میز صندلی‌هاش ینی)
ولی کلا بدیش اینه که یه گروه کوچیکه (کل جمعیت ساختمون با همه ورودیاش فک کنم ۷۰ نفر نمیشد)
بعد ورودی ما مثلا ۱۳ تا بود اول، که چنتا برگشتن رشته‌های اولشون و سال بعدش فک کنم ۹-۱۰ تا بودن بچه‌ها. (سالای اخیرو نمیدونم. ولی کلا ساختمون کوچیکه و احتمالا در همین اردر باشن بقیم)
بعد ادم کم میبینی، احتمال یافتن دوست مچ تر کمتره.
یه سری کلاسام توی بخش مرکزی دانشگاه برگزار میشه ولی باز بچه‌های بیوتک و بقیه قاطی نمیشدن.
فقط توی عمومیا آدم میبینی. (درسای دینی)

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
اگه کسی بلده بیاد واحد های درسی دندون رو بگه چیا میخونیم ۴ ترم اول؟

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
استخدام ارتش میشی
مصاحبه داره
تشت پزشکی داره
برا پسرا تست استقامت(ورژش) هم داره
از اول حقوق داری
حکمت کارت و این چیزا هم داری
ولی دیگه باید۳۰ سال تو بیمارستان ارتش کار کنی
حق داری مطب بزنی
برای تخصص هم سهمیه داری
ما یه آشنا داشتیم
دندونپزشک بود تو سپاه
حق مطب زدن نداشت
دزدکی مطب زده بود و چند بار هم گرفتنش
اواخر هم دیگه بازنشست شد

Reza43

Reza
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1401
کسی از شهریه پردیس فیزیوی تهران یا شهید بهشتی و یا دانشگاه توان بخشی تهرام خبر داره؟

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
بچه ها راجع به پرستاری به پزشکی چی میدونین؟و کلا میشه هرچی راجع به این رشته میدونین بگین؟اتاق عمل و هوشبری هم همینطور

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
بچه ها راجع به پرستاری به پزشکی چی میدونین؟
آزمونش سخته چون ظرفیت پذیرشش کمه، اما از لیسانس به پزشکی راحت تره. سن باید زیر ۲۵ باشه ، دو بخش آزمون کتبی و مصاحبه داره

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

مهربان

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اگه کسی بلده بیاد واحد های درسی دندون رو بگه چیا میخونیم ۴ ترم اول؟
چهار ترم اول علوم پایه‌ست و چیزهایی مثل فیزیولوژی، بیوشیمی، بافت شناسی، آناتومی (هم جنرال هم سر و گردن)، ژنتیک، ایمونولوژی، باکتری‌، ویروس و انگل گفته می‌شه. دیگه تربیت بدنی و درس‌های عمومی هم هست.
آناتومی دندان هم به ما تو ترم ۴ گفته بودن فکر کنم که عملی-نظری بود. بعضی از دانشکده ها ممکنه بعد از آزمون علوم پایه آناتومی دندان رو درس بدن. در بخش عملی‌ش شکل دندون‌ها رو باید در بیارین. حالا یا با موم‌ گذاشتن و یا تراش دادن گچ.

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
دوزتان امسال کارنامه سبز حذف شده؟یه خبری من شنیدم چنین چیزی بود البته دقیق یادم نیست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
فردا ساعت ده و نیم صبح یه گوگل میت با دوتا دانشجوی پزشکی تهران و دندون بهشتی برگزار می‌کنیم که توضیح بدن درباره‌ی رشته‌شون و در پایان سوال و جواب، اگه خواستین بیاین حواستون باشه‌. لینک متعاقبا گذاشته میشه :-"

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
فردا ساعت ده و نیم صبح یه گوگل میت با دوتا دانشجوی پزشکی تهران و دندون بهشتی برگزار می‌کنیم که توضیح بدن درباره‌ی رشته‌شون و در پایان سوال و جواب، اگه خواستین بیاین حواستون باشه‌. لینک متعاقبا گذاشته میشه :-"
یوهووو

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
خودمم این فکرو کردم و اینکه شرایط سنی و معدل داره ولی مشاورم و اطرافیان مدام بهم میگن
احتمال قبولیش واسه ماها کمه؛ معمولا از ما بهترون‌ها! رو می‌گیرن
در کل اینکه بخوای بعدا بری پزشکی، این راه رو در نظر نگیر.
پرستاری دنیای دیگه‌ای رو بهت نشون میده. زودتر هم به درآمد میرسی. مهاجرتش هم شنیدم آسون‌تره نسبت به اون سه تا رشته

بازم هر چی خودتون میدونین

بالا